- reset +

rok 2012/2013

PDFDrukuj

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

W dniu 24 maja 2013 roku odbyła się wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych. W uroczystości udział wzięli laureaci konkursów przedmiotowych, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty wręczył laureatom nagrody książkowe, a nauczycielom i dyrektorom szkół pisemne podziękowania. W roku szkolnym 2012/2013, zorganizowano 17 konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz Konkurs Papieski. W etapie szkolnym konkursów przedmiotowych uczestniczyło ponad 37 500 uczniów, a 540 uzyskało tytuły laureatów (156 w szkołach podstawowych i 394 w gimnazjach). Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie: Ewa Wysocka i Zachariasz Karpowicz. Gala została zorganizowana w miejscu szczególnym - w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stanowiącą wspaniałą oprawę dla uroczystości, której celem było uhonorowanie laureatów konkursów.

 

 

Wycieczka do Lublina

PDFDrukuj

Dnia 28 maja 2013 r. grupa sześciolatków oraz klasa I b uczestniczyły w wycieczce do Lublina.

Uczniowie zwiedzili Stare Miasto, następnie udali się do Centrum Zabaw, gdzie czekało ich wiele atrakcji. Potem pojechali do Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam wzięli udział w warsztatach na temat zanikających zawodów. Kolejnym punktem programu wycieczki było Mini -zoo w Leonowie, gdzie dużo radości sprawiło dzieciom oglądanie zwierząt. Uczniowie pełni wrażeń wrócili wieczorem do Łomaz.

 

PDFDrukuj

Dnia 4 czerwca 2013r. klasy czwarte i szóste szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcji. Na początek obejrzeliśmy spektakl „Pinokio” w Teatrze Dramatycznym. Uczniowie wzięli udział w interaktywnym przedstawieniu pełnym niespodzianek. Przekonali się, że nauka może być fascynującą zabawą, a zabawa nauką. Kolejnym punktem naszej wyprawy była zabawa w Parku Wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski. Oprócz kąpieli w basenie, uczniowie mieli okazję skorzystać m.in. z sauny parowej i eukaliptusowej, jacuzzi, groty solnej i lodowej.

Pełni wrażeń i z wilczym apetytem udaliśmy się na smaczny obiad w barze „Marino”.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Wioski indiańskiej w Jurowcach. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi Indianie. Program wizyty obejmował mnóstwo atrakcji, np. płukanie złota, indiański tor przeszkód, strzelanie z łuku i zapoznanie się z rękodziełem indiańskim.  Jednak najwięcej emocji wśród uczniów jak i opiekunów  wzbudziła zabawa o nazwie „indiańskie kręciołki”, która niejednego przyprawiła o niezły zawrót głowy, ale przede wszystkim ubawiła aż do łez. W drodze powrotnej zawitaliśmy także do Parku Jurajskiego w Jurowcach, gdzie uczniowie mogli zakupić pamiątki i upominki oraz skorzystać z placu zabaw.

Zmęczeni, ale jak najbardziej zadowoleni i w wyśmienitych humorach wracaliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana, z niecierpliwością czekamy na następne.

 
 

PDFDrukuj

Jak uczniowie świętowali Dzień Dziecka

Dzień Dziecka upłynął w szkole pod znakiem sportu i zabawy. Uczniowie mieli możliwość rywalizowania pomiędzy sobą w różnych konkurencjach. Chociaż pogoda nie dopisała, nie przeszkodziła w dobrej zabawie.

Dzień Dziecka - klasy I - III szkoła podstawowa

Dzień Dziecka - klasy IV - VI szkoła podstawowa

Dzień Dziecka - klasy I - III gimnazjum

 

PDFDrukuj

Dnia 9 maja 2013 r. klasy I – III gimnazjum udały się na wycieczkę do Lublina. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Muzeum Martyrologii „Pod zegarem”, w którym nasi przodkowie w czasie wojny byli więzieni. Po krótkim spacerze po Starówce udali się do centrum handlowego „Plaza”.

Wycieczka był bardzo udana.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 24