- reset +

rok 2012/2013

PDFDrukuj

Dzień Matki

Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych dni w roku. Obchodzimy je zawsze 26 maja, w okresie rozkwitania najpiękniejszych kwiatów.  Mamy wtedy okazję odwdzięczyć się  Mamom za ich miłość.

Uczniowie szkoły podstawowej, aby uczcić to Święto, zaprosili swoje mamy na uroczyste spotkanie. Dowodem wdzięczności i szacunku były tańce , wiersze, piosenki oraz własnoręcznie wykonane upominki.

 

PDFDrukuj

niedziela, 02 czerwca 2013 20:13

Zwiedzaliśmy stolicę

14 maja 2013 r. uczniowie klas: I a, III a, III b wraz z wychowawcami p. M. Syrytczyk, p. A. Ziętecką i p.D.Derlukiewicz uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwsze kroki skierowaliśmy do ZOO, podziwialiśmy tam egzotyczne zwierzęta. Byliśmy na stadionie narodowym, który wywarł na nas ogromne wrażenie. Spacerowaliśmy po Starówce i  widzieliśmy Syrenkę Warszawską, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu. Czekamy na kolejną wycieczkę.

 

PDFDrukuj

28.05.2013. uczniowie klas II szkoły podstawowej razem z rodzicami uczestniczyli w Pielgrzymce Dzieci Komunijnych do Pratulina i Kostomłot. Zwiedzano miejsce męczeństwa Unitów Podlaskich w Pratulinie. 60 osób uczestniczyło we wspólnej eucharystii w cerkwi grekokatolickiej w Kostomłotach, a następnie odbyła się agape z pitami i kiełbaskami. Po nasyceniu ducha i ciała rozpoczęły się gry i zabawy na placu przed cerkwią w Kostomłotach. Wspólną pielgrzymkę ekumeniczną zakończono powrotem do Łomaz o godz. 16:00.

 
 

PDFDrukuj

Po angielsku? Po rosyjsku?
Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Teraz nie wystarczają już bardzo dobre oceny w szkole. Ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą nad sobą pracować, rozwijać się i ciągle uczyć się. Obecnie bardzo potrzebna staje się znajomość języków obcych. Dlatego w Zespole Szkól w Łomazach zorganizowany został dnia 31 maja Dzień Poligloty, który miał na celu zaprezentowanie zdolności językowych naszych uczniów. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze.

Uczniowie klasy VI c przygotowali przedstawienie o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Gimnazjaliści z III c pokazali natomiast  Czerwonego Kapturka po angielsku. Jednak największy aplauz wśród najstarszej młodzieży wywołało wykonanie Jeziora Łabędzie. Panowie z klasy II c w balecie sprawili się na medal. W szkole podstawowej miało miejsce także podsumowanie konkursów językowych organizowanych na terenie szkoły. Impreza udała się znakomicie

 

PDFDrukuj

Ich pierwszy bal...
Rozpoczął się przepięknie zatańczonym polonezem, w wykonaniu którego brała udział większość uczniów klas trzecich. Uroku dodawały eleganckie szkolne galowe stroje. Widok panów w garniturach, pań w białych bluzeczkach i czarnych spódniczkach dumnie kroczących w takt poloneza wzruszył nie tylko obserwujących rodziców ale także i nauczycieli. Takiego wykonania nie powstydziliby się nawet maturzyści. Efekt końcowy uczniowie zawdzięczają  Pani Marcie Bednaruk-Bańkowskiej, która ćwiczyła z nimi wiele tygodni.

No a potem...potem były taneczne szaleństwa w rytmie skocznej muzyki, która serwował wodzirej. Nie obyło się bez specjalnych dedykacji dla nauczycieli. Był także poczęstunek, o który zadbali oczywiście rodzice. Niech żałują ci trzecioklasiści, którzy nie zdecydowali się na uczestniczenie w tej imprezie.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 24