- reset +

rok 2012/2013

PDFDrukuj

Dnia 27 maja 2013r. w Zespole Szkół w Łomazach odbył się VI Gminny Konkurs Muzyczny „MALI ŚPIEWACY”.  W konkursie wzięło udział 17 dzieci z terenu Gminy Łomaz. Jury w składzie: Pani Anna  Filipiuk – Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, Pan Ryszard Bielecki – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach, Pan Wiesław Bańkowski – Przewodniczący Rady Gminy Łomazy i Przewodniczący Rady Rodziców ZS, Pan Grzegorz Kulicki – nauczyciel muzyki, po wysłuchaniu wykonawców – uczniów klas I – III szkoły podstawowej przyznało następujące miejsca:

  1. I.          Anastazja Stanilewicz,
  2. II.          Daria Głowacka,
  3. III.          Patrycja Chwedaczuk,
  4. IV.          Karolina Derlukiewicz, Amelia Tokarska i Amelia Wołosowicz.

Jury najwyżej oceniło prezentację Macieja Golby, który otrzymał nagrodę specjalną – puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach – Pani Anny Filipiuk. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Pana Waldemara Droździuka - Wójta Gminy Łomazy. Konkurs zorganizowali nauczyciele: Dorota i Grzegorz Kuliccy.

Poprawiony: poniedziałek, 27 maja 2013 20:31  

PDFDrukuj

Biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski podpisał 22 maja dekret ustanawiający Diecezjalną Rodzinę Szkół im. Unitów Podlaskich. Jej głównym celem ma być szerzenie pamięci o Błogosławionych Męczennikach z Pratulina i innych unitach prześladowanych za wiarę katolicką.

Dokument został podpisany w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim w Siedlcach, w obecności ks. prałata Bernarda Błońskiego – prezesa stowarzyszenia „Martyrium”, ks. prałata Romana Wiszniewskiego, ks. kan. Jana Dzięgi i ks. Jana Babika, kanclerza kurii diecezjalnej. Obecni byli także ucznowie Publicznego Gimnazjum w Drelowie, Szkoły Podstawowej w Hrudzie, Gimnazjum w Łomazach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Międzyrzecu Podlaskim, Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Olszance oraz Zespołu Szkół w Wohyniu.

Głównym celem działalności Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Unitów Podlaskich ma być utrwalenie i szerzenie pamięci o Błogosławionych Męczennikach z Pratulina i innych unitach prześladowanych za wiarę katolicką. W tę działalność będzie wchodzić gromadzenie i zabezpieczenie świadectw, przekazów oraz pamiątek ukazujących historię Unii na Podlasiu, a także kształtowanie postaw i charakterów zarówno dzieci, młodzieży, jak również nauczycieli, wychowawców i rodziców, zgodnych z dziedzictwem wiary unitów.

Wypełnianiu tych zadań mają służyć organizowane przez społeczności szkolne akademie, inscenizacje, prezentacje, konkursy, pielgrzymki i rajdy, udział w corocznym Diecezjalnym Zjeździe Rodziny Szkół a także inne formy działalności.

Poprawiony: niedziela, 26 maja 2013 19:44  

PDFDrukuj

Konkurs Wiedzy o Rosji i Wielkiej Brytanii

Dnia 22 maja 2013r. odbył się Konkurs Wiedzy o Rosji i Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach:

Klasa Va – Izabela Janowicz, Paweł Panasiuk, Dawid Wołosowicz,

Klasa Vb- Daria Hodrejuk, Gabriela Marciniuk, Martyna Tokarska,

Klasa VIa – Katarzyna Głowacka, Emilia Szatałowicz, Mariola Trochonowicz,

Klasa VIb – Sandra Fuks, Przemysław Janowicz, Weronika Lewczuk,

Klasa VIc – Jowita Dobruk, Aleksandra Kudewicz, Patryk Soroka.

Cele konkursu:

-        promocja nauki języków obcych wśród uczniów

-        rozwijanie kompetencji językowych i interkulturowych

-        rozbudzanie pozytywnych postaw i motywacji do nauki języków obcych

-        popularyzacja wiedzy o krajach danego obszaru językowego w zakresie kultury, geografii i historii.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa VIc

II miejsce – klasa VIa

III miejsce – klasa Vb

IV miejsce – ex aequo klasa Va i VIb

Nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Pearson oraz dyplomy zostaną wręczone podczas apelu z okazji Szkolnego Dnia Poligloty.

Organizatorzy:

Katarzyna Bańkowska

Iwona Szepeta

Poprawiony: piątek, 24 maja 2013 14:45  
 

PDFDrukuj

Daria Głowacka uczennica klasy 2 b Szkoły Podstawowej w Łomazach zajęła II miejsce w Konkursie Konia Wierzchowego w Torze Sprawnościowym do lat 12 o Puchar Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Konnej Tradycji Jeździeckiej i Hipoterapii w Woskrzenicach.

 

PDFDrukuj

Patrycja Chwedaczuk uczennica klasy 2 b Szkoły Podstawowej w Łomazach zdobyła I miejsce w kategorii praca plastyczna w Międzynarodowym Konkursie „Tadeusz Kościuszko – nasz patron” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. T. Kościuszki w Chełmie.

Poprawiony: środa, 22 maja 2013 18:50  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 24