- reset +

rok 2012/2013

PDFDrukuj

Wpisany przez Administrator

Dnia 19 maja poczet sztandarowy naszego gimnazjum uczestniczył w uroczystości poświęconej obchodom Święta Ludowego, podczas której odsłonięta i poświęcona została tablica upamiętniająca znanego na Południowym Podlasiu ludowca Józefa Głowackiego. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Św. Antoniego w Białej Podlaskiej.

 

PDFDrukuj

KONKURS „CYWILIZACYJNE POTWORKI”

Najważniejsze, to jest mieć pomysł i trochę wyobraźni. Wiedzą o tym uczniowie szkoły podstawowej, którzy konstruowali swojego „Cywilizacyjnego potworka”, czyli ekologicznego stworka z odpadów. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i IV-VI. Przystąpiły do niego łącznie 23 osoby.

Komisja konkursowa w składzie:

1)      Dorota Jeruzalska

2)      Małgorzata Rogoźnicka

3)      Grzegorz Kulicki

4)      Dorota Kulicka

wyłoniła laureatów:

A. w kategorii kl. I-III:

1) I miejsce- Cezary Sobechowicz, kl. IB

2) II miejsce- Mateusz Grula, kl. IIIB

B. III miejsce- Weronika Grula, kl. IIA

C. w kategorii kl. IV-VI:

1)     I miejsce- Paweł Wiński, kl. VB

2)     II miejsce- Jakub Tereszczuk, kl. IVB

3)      III miejsce- Patrycja Derlukiewicz, kl. VA

Jury postanowiło wyróżnić także pracę uczennic z klasy VIB.

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci skarbonek. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawce szkolnej. Po zakończeniu wystawy, materiały, z których wykonano potworki zostaną posegregowane i trafią do odpowiednich punktów skupu surowców wtórnych lub do utylizacji.

Koordynator konkursu: Dorota Jeruzalska

Poprawiony: niedziela, 19 maja 2013 20:59  

PDFDrukuj

KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 07.05.2013r. odbyły się eliminacje szkolne do etapu gminnego XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego. W trakcie eliminacji gminnych, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach dnia 09.05.2013r. jury wyłoniło 4 zwycięzców, którzy będą reprezentować  szkołę na etapie powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim.

Są to: w kategorii klas I-III Amelia Wołosowicz kl. Ib i Adam Kowalewski kl. Ia

oraz w kategorii klas IV-VI: Katarzyna Sucharzewska kl. Vb i  Dominika Golba Golba kl. Va.

Poprawiony: sobota, 18 maja 2013 18:15  
 

PDFDrukuj

Konkurs języka angielskiego „Master of English Grammar”

17 maja 2013r. odbył się konkurs języka angielskiego „Master of English Grammar”, czyli „Mistrz Gramatyki Angielskiej”. Konkurs był adresowany do uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach.

Do występu zgłosiło się dwanaście uczniów: Justyna Abramek, Klaudia Bajkowska, Dominika Golba, Natalia Derlukiewicz, Klaudia Hołonowicz, Michał Kowieski, Ewelina Przyłucka,  Katarzyna Szatałowicz, Mariola Trochonowicz,  Bartłomiej Powszuk, Paulina Szenejko i Jakub Sawicki

Konkurs miał na celu:

  1. Wyłowienie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i kompetencji.
  2. Rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego.
  3. Stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami nabytymi w trakcie nauki w szkole podstawowej.
  4. Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu wiedzy.

Mistrzem Gramatyki Angielskiej został Jakub Sawicki z kl. VIc. Drugie miejsce zajęła Natalia Derlukiewicz z kl. Vb, a trzecie Michał Kowieski również  z kl. Vb.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo Pearson zostaną wręczone podczas apelu z okazji Szkolnego Dnia Poligloty.

Congratulations!!!

Iwona Szepeta

 

PDFDrukuj

czwartek, 16 maja 2013 20:29

Można i tak!
Zdrowy styl życia można promować w różny sposób. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum już po raz drugi mieli możność uczestniczenia w niesamowitym widowisku. "Pokaz możliwości ludzkiego organizmu", bo taki był tytuł programu, zaprezentował Jurij Ziniewicz. Chodzenie po szkle, zawijanie wokół szyi grubego  stalowego pręta, wyciąganie ostrego miecza z zaciśniętej dłoni i wiele, wiele innych numerów podziwiali widzowie czwartkowego pokazu. Do takiej sprawności ciała i umysłu, jak zapewniał sam bohater. doprowadziły go wieloletnie, systematyczne ćwiczenia i zdrowy styl życia. Jurij Ziniewicz to żywy dowód na to, że  w człowieku kryją się niesamowite możliwości i można je osiągnąć bez wspomagaczy. Tak naprawdę wydarzenie to można potraktować nie tylko jako niesamowitą ucztę dla ducha i oka ale też jako wspaniałą lekcję wychowawczą.

Poprawiony: czwartek, 16 maja 2013 20:32  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 24