rok 2013/2014

Ognisko klasowe 24.06.2014r.

Dzięki uprzejmości Państwa Bańkowskich z Łomaz  klasa VB wraz z wychowawczynią  Anetą Najdyhor oraz  panią Katarzyną Hryniewicz mieli okazję spędzić  uroczy dzień przy ognisku i przy wspólnej zabawie. Uczniowie mieli istny zabawowy zawrót głowy – trampolina, zjeżdżalnia, hustawki, miejsce do gry w siatkówkę .  Dzieci z  zaangażowaniem  grały też  w gry logiczne – może staną się konkurencją dla komputera.   A na stole same pyszności,   wśród nich chlebek Pitta  oraz wyjątkowe bułeczki cynamonowe babci Sabinki. Na koniec zabawy dzieci losowały   drobne upominki od księgarni internetowej edugaleria.pl .

Dziękujemy bardzo Państwu Bańkowskim,  oraz Pani Barbarze Tereszczuk za   pomoc przy organizacji  ogniska.

Aneta Najdyhor

PDFDrukuj

Ogłoszone zostały wyniki XVIII edycji Ogólnopolskiego Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” prowadzonego przez Fundację  na rzecz odzysku aluminiowych puszek po napojach Recal. Również w tym roku szkolnym wśród nagrodzonych szkół które wykazały się największą aktywnością w edukacji na temat recyklingu aluminiowych puszek po napojach wyróżniona została nasza placówka. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki otrzymała wyjazd na Zieloną Szkołę dla nauczyciela-koordynatora i dwójki uczniów, Gimnazjum im. Unitów Podlaskich otrzymało Tablet Samsung 7" T110 GALAXY TAB 3 LITE. Program „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” koordynowane są w naszej szkole:

szkoła podstawowa – Dorota Jeruzalska

gimnazjum- Elżbieta Derlukiewicz- Rusek

Poprawiony: czwartek, 28 sierpnia 2014 16:57

PDFDrukuj

Dnia  1 czerwca 2014r. chór KANON Zespołu Szkół w Łomazach pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego wyśpiewał kolejny ZŁOTY DYPLOM w VIII Wojewódzkim konkursie chórów szkolnych „Śpiewająca Polska”. Konkurs odbył się w dniach:
30 maja – 1 czerwca w Centrum Kultury w Lublinie. Profesjonalne jury złożone
z mistrzów sztuki chóralnej pod kierunkiem prof. zw. Urszuli Bobryk nie szczędziło pochwał za świetne wykonania prezentowanych przez łomaskich chórzystów utworów, podkreślając ich świetną emisję głosu, muzykalność i precyzję intonacji.

W nagrodę łomaski KANON wystąpił w koncercie „Mistrz i uczniowie”
pt. „Lubelska chóralistyka szkolna”, który się odbył w Akademickim Centrum Kultury Chatka Żaka w Lublinie w ramach obchodów 70 – lecia Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W koncercie wystąpiły najlepsze chóry szkolne
z województwa lubelskiego.

Specjalne podziękowania Pani Annie Filipiuk – dyrektorowi Zespołu Szkół w Łomazach, Panu Waldemarowi Droździukowi – Wójtowi Gminy Łomazy oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Łomazach za zakup nowych strojów dla chórzystów.

Poprawiony: czwartek, 28 sierpnia 2014 16:57

PDFDrukuj

Uczniowie z gimnazjum w Łomazach bawili się w środę na balu gimnazjalnym.

Bal w szkole tradycyjnie rozpoczął polonez.

Wyróżniamy, nagradzamy...

Nadszedł czas podsumowań, zbliża się koniec roku szkolnego 2013/14. Zanim jednak otrzymamy świadectwa a najlepsi z nas nagrody za naukę, podsumowaliśmy i wyróżniliśmy wszystkich, którzy zmagali się w różnych konkursach  - począwszy od międzynarodowych po ogólnopolskie, a na szkolnych skończywszy.

W Polsko - Ukraińskim Konkursie  nasi koledzy uzyskali tytuł TAONÓW:

Bartłomiej Kostrzewa

Maciej Chotkowski

W IV Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego uczennica klasy III c Aleksandra Arseniuk uzyskała tytuł laureata.

W Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O złote pióro” uczennica klasy II b  Paulina Biesiada zdobyła I miejsce. Należy dodać, że Paulina  godnie reprezentowała  szkołę w licznych ogólnopolskich konkursach literackich.

W Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który  odbył się w Konstantynowie, drużyna w składzie: Kamil Kowieski, Kacper Wiński z klasy III a i Aleksandra Sacharczuk z klasy II c zajęła II miejsce w Finale Regionalnych Eliminacji Turnieju Szkół Gimnazjalnych. Dodatkowo Kamil zajął III miejsce indywidualnie.

Z kolei w Powiatowym Konkursie Historycznym Bohaterowie Powstania Kościuszkowskiego który odbył się w Terespolu nasze koleżanki okazały się najlepsze.

I miejsce zajęła Sara Lewkowicz z klasy III b

II miejsce  Weronika Bańkowska z klasy III c

W szkolnym konkursie Wiedzy o Funduszach Europejskich organizowanym przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim  w  Lublinie

I miejsce zajęła  Sara Lewkowicz z klasy III b

II miejsce           Joanna Arseniak z klasy III c

III miejsce        Aleksandra Arseniak  z klasy III c

Umiejętności matematyczne również były przedmiotem konkursów.

Zwycięzcy w konkursie ŁAMIGŁÓWKI MATEMATYCZNE:

W kategorii klas pierwszych Patryk Soroka klasa I c

W kategorii klas drugich Karol Piętka klasa II a

W kategorii klas trzecich Kamil Kowieski klasa III a

W konkursie MISTRZ RACHUNKÓW zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

W kategorii klas pierwszych Patryk Soroka klasa I c

W kategorii klas drugich Adrian Demidowicz klasa II c

W kategorii klas trzecich Maciej Chotkowski klasa III c

Podsumowano tez konkursy w ramach programów Promocji Zdrowia, Trzymaj Formę oraz współzawodnictwo sportowe.

Doceniono i nagrodzono też najaktywniejszych członków Samorządu Uczniowskiego - przewodniczącą Monikę Sorokę i najaktywniejszych członków  pocztu sztandarowego; Pawła  Zająca z klasy III b i przyboczne; Martynę Kalinowską z klasy III c i Karolinę Juszczak z klasy III b. Kamil Kowieski otrzymał wyróżnienie i słowa uznania za duży wkład pracy wydanie pierwszego numeru  szkolnej gazetki; Nowinki szkolnej rodzinki;. To, że powstała, to głównie jego zasługa. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy podobnych osiągnięć w przyszłym roku.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>