- reset +
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dzien_mamy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

rok 2013/2014

PDFDrukuj

Konkurs języka angielskiego „Master of English Grammar”

30 maja 2014r. odbył się konkurs języka angielskiego „Master of English Grammar”, czyli „Mistrz Gramatyki Angielskiej”. Konkurs był adresowany do uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach.

Do konkursu przystąpili uczniowie: Zofia Kulawiec, Michał Kowieski, Natalia Krasuska, Paweł Wiński, Justyna Abramek, Klaudia Hołonowicz, Katarzyna Sucharzewska, Magdalena Goś i Oliwia Oleszczuk,.

Konkurs miał na celu:

  1. Wyłowienie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i kompetencji.
  2. Rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego.
  3. Stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami nabytymi w trakcie nauki w szkole podstawowej.
  4. Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu wiedzy.

Mistrzem Gramatyki Angielskiej został Paweł Wiński z kl. VIb.

Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas jednego z apeli szkolnych.

Congratulations!!!

Iwona Szepeta

 

PDFDrukuj

środa, 28 maja 2014 19:55

27 maja odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego„ The  Master of English Words – Mistrz Słówek Angielskich”.

Konkurs kierowany był do uczniów klas IV-VI.

Celem konkursu było :

  • motywowanie uczniów do powiększania swojej wiedzy leksykalnej;
  • utrwalenie poznanego słownictwa;
  • motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Do konkursu przystąpiło 22 uczniów – 9 uczniów z klas piątych oraz 13 uczniów klas czwartych.

Uczniowie pisali test leksykalny, bazujący na słownictwie zawartym w aktualnie przerabianym podręczniku do języka angielskiego.

Mistrzem Słówek Klas IV została Oliwia Powszuk- kl.IVA (59pkt/60pkt)

Mistrzem Słówek klas V został Jakub Najdyhor- kl.VB (58pkt/60pkt)

Mistrzowie otrzymają dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe od wyd. Pearson

 

Gratuluję zwycięzcom oraz pozostałym dzieciom za zmierzenie się z testem konkursowym.

Aneta Najdyhor

 

PDFDrukuj

9 maja 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Warszawy w Terespolu w ramach obchodów 220 rocznicy wybuchu Powstania Kościuszkowskiego odbył się powiatowy konkurs historyczny "Bohaterowie Powstania Kościuszkowskiego", w którym wzięli udział uczniowie gimnazjów z Terespola, Małaszewicz, Sławatycz, Tucznej, Łomaz, Chotyłowa. Konkurs przygotowany został przez dr Bogusława Korzeniewskiego, nauczyciela historii w terespolskim liceum.
Zakres tematyczny dotyczył wydarzeń na ziemiach polskich związanych z przyczynami, przebiegiem i skutkami powstania kościuszkowskiego ze szczególnym uwzględnieniem  wydarzeń  na terenie powiatu bialskiego w latach 1794-1795. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 30 pytań jednokrotnego wyboru, uzupełnienia lub zadań z mapą. Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosiła 32.
Uczniowie wykazali się znakomitym przygotowaniem merytorycznym. Pierwsze  miejsce zajęła Sara Lewkowicz, która uzyskała 31 punktów, druga zaś Weronika Bańkowska - zdobyła 30 punktów. Obie uczennice uczęszczające do Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach, przygotowywała do konkursu nauczycielka mgr Bogumiła Wińska.

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:28  
 

PDFDrukuj

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dzien_mamy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

26 maja Dzień Święta Matki w Zespole Szkół w Łomazach

serce-dzien-matki.jpg - 38.36 Kb

26 maja Święto Matki – to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka to synonim miłości i dobra,, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.

Akademię rozpoczęła swoim przemówieniem Pani dyrektor Anna Filipiuk, która w jakże pięknych słowach gorąco i serdecznie powitała wszystkie mamy licznie zebrane na widowni. Część artystyczną  pod kierunkiem Pań Beaty Piotrowskiej, Elżbiety Nazarewicz i Małgorzaty Rogoźnickiej przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Mamusie usłyszały wzruszające wiersze i piosenki w wykonaniu swoich pociech. Na większości twarzy pojawiły się łzy wzruszenia.

{gallery}rok2013/dzien_mamy{/gallery}

 

PDFDrukujEmail

Wycieczka do Białegostoku!

Dnia 16 maja 2014r. uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej wraz z opiekunami p. D. Jeruzalską, P. Iwoną Szepetą i p. A. Onisiewicz, uczestniczyli w super wycieczce do Białegostoku. Na początek, w Białostockim Teatrze Lalek, obejrzeliśmy spektakl wg. opowiadania Astrid Lindgren- „Emil z Lonnebergi”, opowiadający historię małego urwisa,  którego wszyscy próbują wychować na ludzi. Kolejnym punktem naszej wyprawy była zabawa w Parku Wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski. Oprócz kąpieli w basenie, uczniowie mieli okazję skorzystać m.in. z sauny parowej i eukaliptusowej, jacuzzi, groty solnej i lodowej. Pełni wrażeń i baaaaaardzo podekscytowani, udaliśmy się na smaczny i sycący obiad w restauracji „Gospoda Podlaska”. Po obiedzie pojechaliśmy do Jurowców, gdzie w Jurajskim Parku Dinozaurów, mieliśmy okazję przeżyć wspaniałą przygodę z tymi prehistorycznymi olbrzymami i wzbogacić swoją wiedzę o nich. Nie zabrakło też atrakcji takich jak: świetna zabawa na autodromie oraz zmagania w parku linowym. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Mc’ Donalda a do domów wróciliśmy zadowoleni i w wyśmienitych humorach.

D. Jeruzalska

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 25