- reset +
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dziedzitwo oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

rok 2013/2014

PDFDrukuj

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dziedzitwo oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Europejskie Dni Dziedzictwa - 15 września  2013

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny. W jego realizację zaangażowane są wszystkie państwa europejskie. Polska dołączyła do projektu na początku lat dziewięćdziesiątych. W ramach realizacji organizowane różne przedsięwzięcia - m.in. jarmarki, wystawy, imprezy, skierowane do różnorakich grup społecznych pod hasłem NIE OD RAZU POLSKĘ ZBUDOWANO. Zespół Szkół w Łomazach również bierze udział w tym projekcie. Stąd też dzisiejsza uroczystość zorganizowana we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łomazach. Przybyli na uroczystość goście mogli uczestniczyć w swoistej lekcji historii, poznając Łomazy i najbliższe okolice. Maluchy przypomniały nasze symbole narodowe, chór zaprezentował się tym razem w ludowym repertuarze. Były też przykłady poezji. Występy wzbogaciły wystawy plastyczne i fotograficzne. Całość przedsięwzięcia pokazuje, że możemy i powinniśmy być dumni z naszej "Małej Ojczyzny".

{gallery}rok2013/dziedzitwo{/gallery}

Poprawiony: poniedziałek, 21 grudnia 2015 20:22  

PDFDrukuj

Wpisany przez Administrator

Lista proponowanych projektów edukacyjnych do realizacji w roku szkolnym 2013/2014

w Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach

pobierz

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 19:29  

PDFDrukuj

To co dobre szybko się kończy...

Niestety to prawda, przekonały się o tym tysiące uczniów w całym kraju. Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2013/2014 tradycyjnie mszą świętą. Budynek szkoły przywitał wszystkich swoim nowym wizerunkiem na zewnątrz, jak i wewnątrz, bo i tam zaszły zmiany. Część artystyczna, w której wystąpili uczniowie SP oraz przedszkolaki, nawiązywała oczywiście do tematyki szkolnej. Nie  zabrakło akcentów historycznych, odnoszących się do II wojny światowej. Przybyli goście, wśród nich między innymi wicestarosta powiatu bialskiego P. Jan Bajkowski, Wójt Gminy Łomazy P. Waldemar Droździuk zauroczeni byli wykonaniem poloneza. Nie byłoby w nim może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zatańczyły go ....przedszkolaki, przygotowane przez p. Małgosię Kaczan i Agnieszkę Panasiuk. W kierunku uczniów, nauczycieli popłynęły liczne życzenia. Pan wicestarosta dołączył do nich jeszcze słodki upominek. Nieobecny niestety wiceminister oświaty Tadeusz Sławecki przesłał na ręce Pani dyrektor list, którego fragmenty zostały odczytane. Pani dyrektor Anna Filipiuk korzystając z obecności tak licznego gremium przekazała na ręce Pana Wójta gorące podziękowania tym wszystkim, za sprawą których dobiega już prawie końca modernizacja szkoły. Tak więc nowy rok szkolny 2013/2014 zapowiada się ciepło i przytulnie.

Życzymy wszystkim samych szóstek i piątek a gdyby do kogoś te argumenty nie przemawiały, to pamiętajcie - czas płynie szybko i kolejne wakacje już za dziesięć miesięcy!!!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 25