- reset +

rok 2013/2014

PDFDrukuj

Najlepsi w konkursie o funduszach europejskich! Okazuje się, że wiedza o funduszach europejskich przydała się uczniom już dziś. Dnia 19 maja 2014r uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie na temat wykorzystania funduszy europejskich i Regionalnego Programu Operacyjnego w województwie lubelskim. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy opracowany w oparciu o materiały przekazane przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Konkurs był zorganizowany w ramach akcji informacyjnej dla szkół gimnazjalnych, której celem było zapoznanie uczniów z efektami wykorzystania środków unijnych. W konkursie wzięło udział 19 uczestników.

I miejsce zajęła Sara Lewkowicz - nagroda tablet

II miejsce zajęła Joanna Arseniuk- nagroda słuchawki

III miejsce zajęła Aleksandra Arseniuk - nagroda słuchawki

Koordynatorem działań informacyjnych i konkursu była Bogumiła Wińska.

Zwycięzcom gratulujemy!

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:30  

PDFDrukuj

Gościliśmy w Wohyniu

Delegacja naszego gimnazjum na czele z Panią Dyrektor Anną Filipiuk i Wicedyrektor Dorotą Biesiadą oraz poczet sztandarowy gościł w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Zostaliśmy tam zaproszeni w związku z obchodami jubileuszu 10 - lecia nadania imienia szkole.  Od maja 2013 roku należymy do Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Unitów Podlaskich, nad którą patronat sprawuje Stowarzyszenie Pamięci Unitów Podlaskich "Martyrium". Jako członek tej Rodziny mamy zaszczyt i obowiązek uczestniczyć w tego typu uroczystościach. Obchody jubileuszu miały bardzo uroczysty i podniosły charakter.

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:30  

PDFDrukuj

Podobno każdy z nas ma jakiś talent. U jednych  objawia się w sposób bardzo widoczny, u innych trzeba go dopiero odkryć. W czwartek 29 maja w naszej szkole gościli Państwo Anna i Wiesław Mikiciukowie. Pani Anna jest poetką, Pan Wiesław przepięknie rzeźbi, gra oraz śpiewa w zespole ŚPIEWAM BO LUBIĘ. Goście spotkali się najpierw z przedszkolaczkami, potem z uczniami klas I - III SP, na końcu z gimnazjalistami. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać wierszy Pani Ani, obejrzeć przyniesione rzeźby. Pan Wiesław zademonstrował, czym rzeźbi i jak powstaje rzeźba. Zagrał tez kilka utworów na przyniesionym przez siebie instrumencie. Uczniowie zadawali pytania, gimnazjaliści wzięli tez udział w losowaniu upominków. Pani Anna ofiarowała 12 egzemplarzy II tomiku swoich wierszy. Zostały one rozlosowane wśród uczestników spotkania.

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:29  
 

PDFDrukuj

STUDZIANKA

Dnia 29.05.2014 w Szkole Filialnej w Studziance zorganizowano wycieczkę do Białegostoku i Białowieży. Na wspólną wyprawę dzieci z tej szkoły wybrały się wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Huszczy. Na początku obejrzały wesoły, ale też zawierający treści wychowawcze spektakl pt. "Szpak Fryderyk" w Białostockim Teatrze Lalek. Natomiast

w Białowieży odwiedziły Białowieski Park Narodowy a w nim Rezerwat Żubrów i Muzeum Przyrodniczo - Leśne, gdzie wzbogaciły swoją wiedzę na temat wyglądu i trybu życia różnych  zwierząt. W Parku Pałacowym oglądały zabytkowe budowle. Z kolei na Szlaku Dębów Królewskich podziwiały stare rozłożyste dęby i związane z nimi historie. Nie zabrakło również ciekawych pamiątek oraz fajnych zdjęć. Podczas integracyjnego wyjazdu dzieci

z obu szkół wzajemnie poznały się i pomimo deszczowej pogody wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:29  

PDFDrukuj

ŚWIĘTO RODZINY W STUDZIANCE

Dzień Matki i Dzień Ojca to szczególnie ważne dni w życiu każdego dziecka.

W Szkole Filialnej w Studziance połączono oba święta i 26.05.2014 r. zorganizowano wspólne Święto Rodziny. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie

z klasy I i III pod kierunkiem wychowawczyń: Elżbiety Szczęsnej i Wiesławy Kobrzyńskiej przygotowali program artystyczny. Zaprezentowali montaż słowno - muzyczny „Naszym kochanym Rodzicom”. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze, w których wyrażali swoją wdzięczność i miłość. Następnie złożyli Rodzicom szczere i z serc płynące życzenia.

Na koniec występu zaśpiewali gromkie „Sto lat” oraz wręczyli własnoręcznie wykonane piękne kwiaty i inne upominki. Wspólne spotkanie, przebiegające w serdecznej atmosferze, sprawiło wszystkim wiele radości.

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:29  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 25