- reset +

PDFDrukuj

Konkurs „Czysta Ziemia”!

W ramach trwającego od 15.IV do 31.X 2014r., konkursu powiatowego „Czysta Ziemia”, organizowana jest II edycja szkolnego konkursu na najbardziej zaangażowany w zbiórkę surowców wtórnych zespół klasowy. Zbiórka prowadzona jest na terenie szkoły i trwa tylko  do 17 października 2014r. Można przynieść: baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, złom, butelki plastikowe po napojach, zakrętki plastikowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Klasa, która zwycięży otrzyma nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców. Zachęcamy do zaangażowania się w nasze działania na rzecz najbliższego środowiska. Szczegółowych informacji udzielają szkolni koordynatorzy konkursu: p. Dorota Jeruzalska (SP), p. Elżbieta Derlukiewicz- Rusek i p. Grażyna Skrzyńska (gimnazjum).

 

PDFDrukuj

Byliśmy na Zielonej Szkole!

Wyjazd na Zieloną Szkołę Fundacji RECAL, był nagrodą dla najaktywniejszych w Polsce, piętnastu placówek XVIII edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, obejmującej rok szkolny 2013/2014. W gronie wyróżnionych, znalazła się Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Łomazach. Przez trzy dni (24- 26 września 2014 r.) gościliśmy w Centralnym Ośrodku Sportu- Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa ekipa w składzie: Dorota Jeruzalska- nauczyciel SP, jako koordynator Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” oraz dwie uczennice: Natalia Guz i Patrycja Derlukiewicz, które w ubiegłym roku szkolnym, jeszcze jako uczennice szkoły podstawowej, najaktywniej działały na rzecz najbliższego środowiska. Edukacja, turystyka i wypoczynek- atrakcji podczas wyjazdu było mnóstwo. Zaczęliśmy od … niezwykle trudnego wyzwania, które nie tylko pozwoliło nam sprawdzić swoje możliwości i pokonać własny lęk, ale też poczuć smak adrenaliny, … od parku linowego. Nie wszystkim śmiałkom udało się do końca pokonać trudną trasę. Niektórych trzeba było ściągać z góry na linach. Nasza trójka, mimo początkowych trudności, ukończyła ten bieg! W kolejnych dniach Zielonej Szkoły, mieliśmy możliwość śledzenia „drogi życia” puszki aluminiowej. W Radomsku zwiedziliśmy fabrykę Ball Packaging Europe, produkującą aluminiowe puszki do napojów oraz Centrum Recyklingu puszek po napojach- Recan Organizacja Odzysku S.A. W Michrowie odwiedziliśmy zakłady Pepsico, produkujące m.in. napoje takie jak: Pepsi, 7 Up i Lipton Ice Tea. Trasa turystyczna Zielonej Szkoły, to zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wędrowaliśmy podziemnymi korytarzami „Grot Nagórzyckich”- byłej kopalni piaskowca i przespacerowaliśmy do tzw. „Niebieskich Źródeł”. Ważnym punktem programu, była także wymiana doświadczeń i prezentacja działań wszystkich uczestników Zielonej Szkoły. Nie zabrakło także gier i zabaw edukacyjnych dla najmłodszych. Następny wyjazd na Zieloną Szkołę Fundacji Recal już za rok. Postarajmy się o to, by tam być- naprawdę warto!

Dorota Jeruzalska

 

PDFDrukuj

Trzeci weekend września i znów ruszyliśmy Sprzątać Świat w tym roku pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!”.

sprzatanie.jpg - 30.28 Kb

Tegoroczna akcja  „Sprzątanie Świata 2014” rozpoczęła się już 27 kwietnia, zachęcając do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką? Czyli promocja  odpowiedzialnej turystyki!

21 SPRZĄTANIE ŚWIATA. Trzeci weekend września 19 -21.09.2014 r. pod hasłem: Turysto! Szanuj środowisko też po wakacjach! również w naszej miejscowości i jej okolicach.

Opiekunowie akcji: D. Jeruzalska, E. Derlukiewicz-Rusek, G. Skrzyńska

 
 

PDFDrukuj

OGÓLNOPOLSKI KONKURS BEZPIECZNA SZKOŁA – DEMOKRATYCZNY KRAJ

W okresie 01.02.2014 – 31.05.2014 zrealizowano plan działań  /przyjęty do realizacji uchwałą Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół w Łomazach w dniu 17.01.2014/ wynikający z udziału Zespołu Szkół w Łomazach w Ogólnopolskim Superturnieju Szkół „Bezpieczna  Szkoła – Demokratyczny Kraj” zorganizowanym przez Komitet Organizacyjny Konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Wyniki pracy nauczycieli i uczniów Naszej szkoły zostały pozytywnie ocenione przez Jury konkursu. W efekcie Zespołowi Szkół w Łomazach przyznano tytuł BEZPIECZNEJ SZKOŁY oraz członkostwo w Ogólnopolskim Klubie Bezpieczne Szkoły. W załączeniu materiał z wykonania zadań konkursowych.

prezentacja pobierz

załączniki pobierz

 

PDFDrukuj

Prezentacja racjonalne odżywianie pobierz

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5