rok 2014/2015

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 29 czerwca 2015 09:58

Piknik w Studziance

Wtorkowy dzień 23.06.2015 r. przywitał deszczem i chłodem, jednak czekające tego dnia atrakcje poprawiły wszystkim humory. Podczas integracyjnego pikniku w Szkole Filialnej spotkali się rodzice, nauczyciele i dzieci. Dużo wrażeń dostarczyła jazda na koniu. Dzieci mogły przekonać się, jak to jest być dżokejem. Wiele radości sprawiła również przejażdżka bryczką po naszej miejscowości. Nie zabrakło też pieczonych nad ogniskiem kiełbasek i smacznych ciastek. Szkoda tylko, że nie dopisała pogoda, która pokrzyżowała plany przeprowadzenia mini turnieju sportowego. Jednak i tak ten dzień z pewnością na długo pozostanie wszystkim w pamięci i wspomnieniach.

Wiesława Kobrzyńska

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:52

Wpisany przez Administrator czwartek, 25 czerwca 2015 20:43

Przedstawienie koła teatralnego „Promyk”

Koło teatralne „Promyk”, w którym aktorami są dzieci z klasy III b, zprezentowało swoje kolejne przedstwienie. Spektakl pt. „Wyprawa na Zaczarowaną Górę” obejrzały dzieci z przedszkola, uczniowie klas I-III oraz rodzice. W maju grupa udała się już po raz drugi na Piknik Tetralny do Zalesia, gdzie miała możliwość wystąpienia przed szerszą publicznością oraz wymiany doświdczeń z innymi  zespołami teatralnymi.

Elżbieta Bielecka

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:53

Wpisany przez Administrator czwartek, 25 czerwca 2015 17:14

„Być starszym to marzenie dzieci.

A przecież czas tak szybko leci.

Mija godzina za godziną.

Nim spostrzegłeś – rok upłynął.”

Jan Brzechwa

26 czerwca 2015r.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/15 w Zespole Szkół w Łomazach tradycyjnie zainaugurowała msza św. w kościele p.w. Św. Piotra i Pawła. Uroczysta akademia rozpoczęła się tradycyjnym polonezem w wykonaniu absolwentów Gimnazjum.

Pani dyrektor Anna Filipiuk rozpoczęła swoje przemówienie skierowane do zaproszonych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników pięknym mottem „Nie zawsze możemy kształtować lepszą przyszłość dla naszych dzieci, ale zawsze powinniśmy kształtować nasze dzieci dla czekającej je przyszłości”.

Te słowa przyświecały pogłębianiu wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności przez uczniów i wytężonej pracy nauczycieli naszej szkoły.

Owocem systematycznej i ciężkiej pracy były dyplomy , wyróżnienia, nagrody, statuetki w różnych konkursach i zawodach sportowych zdobywane przez uczniów.

Pani dyrektor serdecznie podziękowała uczniom za ogromny wysiłek, owocną pracę, osiąganie sukcesów oraz nauczycielom za całoroczny trud wychowania i nauczania, cierpliwość, kreatywność, zaangażowanie w realizację różnych przedsięwzięć oraz wielkie serce.

Ogromne grono rodziców usłyszało i otrzymało szczególne słowa podziękowań za okazywaną życzliwość, ofiarność, przyjaźń i serce, wyrażone słowami pisarza „Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje”.

Pani dyrektor wyraziła wielką wdzięczność Przyjaciołom Szkoły, którzy wspierają jej działania. Słowa podziękowań skierowała również do Wójta Gminy, Jerzego Czyżewskiego za dbałość o warunki pracy i nauki, docenienie wysiłku naszych uczniów i ufundowanie nagród specjalnych oraz do Starosty Bialskiego za ufundowanie nagród za aktywną działalność na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

Rodzice wyróżniających się absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum byli dumni ze swoich pociech, otrzymując listy gratulacyjne.

Goście w swoich wystąpieniach podziękowali uczniom i nauczycielom za ogromny wysiłek i życzyli wspaniałych wakacji.

W bieżącym roku szkolnym przyznano  wiele nagród. Wśród najważniejszych znalazły się:

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:54

Wpisany przez Administrator środa, 24 czerwca 2015 20:42

RODZINNE ŚWIĘTOWANIE

Dzieci z klasy III b długo będą wspominać  Dzień Rodzinki. Po uroczystości, która odbyła się w szkole, uczniowie ze swoimi rodzicami, udali się do Studzianki. Tam, u Państwa Józefaciuków, wesoło spędzili czas na wspólnej zabawie z rodzicami. Były  kiełbaski z grilla, pyszne pączki Pani Zosi, truskawki i  lody.  Pan Mieczysław  oprowadził dzieci po  Muzeum Wsi Podlaskiej i bardzo ciekawie opowiadał o zgromadzonych eksponatach.

Dziękujemy serdecznie Państwu Józefaciukom za gościnę.

Elżbieta Bielecka

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:55