- reset +

rok 2014/2015

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 24 maja 2015 09:41

Dnia 15.05.2015r. odbyła się wycieczka  do Leśnej Podlaskiej. Wzięli w niej udział uczniowie klas trzecich gimnazjum. Podczas wyjazdu młodzież zapoznała się z  ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej. Następnie uczniowie udali się do Bazyliki, gdzie poznali historię Cudownego Obrazu Matki Bożej. Ci, którzy zainteresowani są Liceum im. Adama Mickiewicza zdążyli również na „drzwi otwarte” w Liceum im. Adama Mickiewicza.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:34  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 21 maja 2015 09:37

Ciekawa oferta dla trzecioklasistów

Górnicy w galowych mundurach do tej pory kojarzyli się większości z nas tylko ze Śląskiem i górniczym świętem Barbórką. Może się to zmienić za sprawą Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, którego przedstawiciele odwiedzili niedawno naszą szkołę z ofertą edukacyjną. Goście zrobili ogromne wrażenie na naszych uczniach nie tylko swoim przepięknym umundurowaniem, ale także szeroką gamą możliwości dalszego kształcenia oraz w przyszłości zatrudnienia w przedsiębiorstwie Lubelski Węgiel "Bogdanka".

Kto wie, może w przyszłości i tam trafia nasi absolwenci.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:34  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 19 maja 2015 08:18

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele!

Przyjaciele szkoły!

Informujemy, że szkoła podstawowa i gimnazjum przystąpiły do VIII edycji konkursu ekologicznego „Czysta Ziemia” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. W związku z tym ogłaszamy międzyklasowy konkurs zbiórki surowców wtórnych pod hasłem: „Czysta gmina- czyste środowisko”. Będzie on przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: I- szkoła podstawowa i II- gimnazjum. Zbieramy: baterie i akumulatory, makulaturę, puszki aluminiowe, złom, zakrętki plastikowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte tonery drukarskie. Czas trwania konkursu od 15 maja do 30 września 2015r. Klasy, które zwyciężą (po jednej klasie z obu kategorii wiekowych) otrzymają nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.

W roku ubiegłym, w VII edycji konkursu „Czysta Ziemia” szkoła podstawowa otrzymała wyróżnienie. Nagrodą było urządzenie wielofunkcyjne. Gimnazjum dostało aparat fotograficzny. W bieżącym roku liczymy na więcej, ale nasz sukces będzie możliwy tylko wtedy, gdy wszyscy włączą się w aktywne działania. Szczegółowych informacji na temat konkursu „Czysta Ziemia” oraz międzyklasowego konkursu zbiórki surowców wtórnych udzielają koordynatorzy: p. Dorota Jeruzalska i p. Katarzyna Hryniewicz (SP) oraz p. Elżbieta Derlukiewicz-Rusek i p. Grażyna Skrzyńska (gimnazjum).

Prosimy o aktywne zaangażowanie się w działalność ekologiczną na rzecz najbliższego środowiska. Zadbajmy o naszą planetę! Zachęcamy gorąco do udziału w planowanych przedsięwzięciach!

Dyrekcja szkoły i koordynatorzy!

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:35  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 18 maja 2015 09:29

Wycieczka na Farmę Iluzji

W dniu 14.05.2015 dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – II w Studziance oraz z oddziału przedszkolnego w Dubowie wraz z nauczycielami i rodzicami wyjeżdżały na całodniową wycieczkę do Mościsk. Mają one za sobą nie lada wyczyn. Bardzo dzielnie i w atmosferze radości spędziły czas na Farmie Iluzji. Wrażeń było co nie miara. W "Latającej Chacie" dzieci mogły przekonać się, co się dzieje, gdy podłoga jest pod kątem, a ściany mają prostą tapetę (dezorientacja wywołana sprzecznością sygnałów docierających do mózgu z różnych zmysłów powodowała niemożność poruszania się w normalny sposób). Miały w niej także możliwość zobaczyć wodę, która spływała "do góry", a puszczane piłeczki turlały się "odwrotnie" do prawa grawitacji. W "Muzeum Iluzji" mogły bliżej poznawać zjawisko złudzenia optycznego na przykładzie krzywych zwierciadeł oraz różnego rodzaju hologramów, a w Zakręconym domku podziwiać świat do góry nogami. Z kolei w "Tunelu Zapomnienia" odważni mogli spróbować przejść po ciemku wśród wirujących świateł - prawdziwa sztuka, aby nie stracić równowagi. Wśród eksponatów do aktywnej zabawy dzieci próbowały także zmierzyć się z powietrznymi strumieniami i umieścić na nich piłeczki. Podziwialiśmy tych, którzy położyli swoją głowę na talerzu, co wywoływało wiele śmiechu. Poza tym dzieci mogły spróbować swoich sił w wiklinowym tunelu. Były pełne energii, toteż bez trudu rozwiązywały napotkane zagadki i przebiegały labirynt szukając odpowiedniego wyjścia. Ponadto można było popływać tratwami przez Zaklęty Staw i obserwować pływające ryby, a na Szlaku Trapera czekał na nas olbrzymi wąż, który na widok „nieproszonych” gości groźnie syczał. Na dmuchanym placu zabaw dzieci wykazywały się wprost niespożytą energią. Miały także możliwość poustawiania gigantycznych szachów, obejrzenia "Mebli Olbrzyma" w skali 4:1 oraz fontanny w postaci kranu, z którego leci woda, chociaż nigdzie nie jest podłączony. Nie zabrakło też akcentów ekologicznych - na ścieżce zdrowia maluchy bez trudu pokonywały poszczególne przeszkody. W mini zoo widzieliśmy kózki, żółwie, króliki i kucyka Czarusia. Byliśmy też na plaży przy Zatoce Piratów. Wiele emocji dostarczyły również bungy trampolina i ścianka wspinaczkowa, a koło astronauty przyprawiało o prawdziwy zawrót głowy. Kiedy już poczuliśmy zmęczenie mogliśmy odpocząć na wielkiej kanapie. Wieczorem  zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Wiesława Kobrzyńska

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:35  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 14 maja 2015 07:56

FESTIWAL NAUKI

Miłośnicy nauki z klas I i II gimnazjum mieli możność uczestniczenia w zorganizowanym po raz pierwszy w Białej Podlaskiej w ramach projektu Edu Science Festiwalu Nauki. W przepięknej majowej scenerii Parku Radziwiłłowskiego w rozstawionych namiotach oraz na scenie odbywały się pokazy między innymi z dziedziny fizyki, chemii. Zainteresowani mogli zobaczyć między innymi zagadkowe jaja i nienewtonowską ciecz. Na scenie zaś pokazywano wybuchowe eksperymenty, filmową mgłę oraz wiele innych eksperymentów. Ci, którzy oglądają programy naukowe z zainteresowaniem słuchali wywiadu ze znanym z telewizji dziennikarzem popularno-naukowym Karolem Wójcickim. Niektóre z naszych koleżanek miały to szczęście, by sfotografować się z gościem. Część uczestników brała aktywny udział w konkursach, za które otrzymali drobne upominki. Wyjazd ten można potraktować jako swoistą lekcję fizyki, chemii i biologii.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:35  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 27