- reset +

rok 2014/2015

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 23 czerwca 2015 20:05

Wyróżniamy, nagradzam - szkoła podstawowa

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:55  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 23 czerwca 2015 20:02

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.

W ramach edukacji w tym kierunku, 22 czerwca uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:55  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 18 czerwca 2015 19:02

Dnia 14 czerwca chór KANON Zespoły Szkół w Łomazach pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego po raz kolejny (6) otrzymał ZŁOTE PASMO w X Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska w Lublinie. Organizatorami konkursu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Forum Muzyki oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Jury pod kierunkiem prof. Dariusza Dyczewskiego z Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w ciągu 2 dni wysłuchało i oceniło 34 chóry. Kanon z Łomaz wykonał a’cappella pieśni: „Dzisiaj wesele” w opracowaniu Władysława Bukowieckiego, „Ojczyzna nasza” Czesława Janczarskiego i w opacowaniu G. Kulickiego oraz kompozycję własną G. Kulickiego – „Ojczyzno miła” na chór, klarnet i fortepian. Na fortepianie zagrał Michał Dymowski, a na klarnecie – Ewa Golba.

„Jestem dumny ze swoich chórzystów. Kolejne złote pasmo to potwierdzenie wysokiego poziomu wykonawczego chóru szkolnego KANON. Występowaliśmy w kategorii chórów gimnazjalnych, choć połowa  zespołu to uczniowie szkoły podstawowej. Śpiewanie w chórze wymaga od dzieci wiele pracy i cierpliwości. Ale było warto.” Chórzyści KANONU w nagrodę wezmą udział w koncercie finałowym, który odbędzie się w grudniu w Lublinie.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:55  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 17 czerwca 2015 19:37

Ognisko klasy II b gimnazjum

We wtorek 16.06.2015r. po zakończonych lekcjach cała klasa II b z wychowawczynią p. Bogumiłą Wińską oraz rodzicami p. Dorotą Kowieską i p. Urszulą Kurianowicz udała się na ognisko do Szymonowa. Spacer na miejsce był rozgrzewką przed wieloma zabawami i grami sportowymi, gdyż gospodarz terenu zapewnił wycieczkowiczom liczne atrakcje. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w różnorodnych konkurencjach, mając przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Pieczenie kiełbasek przy ognisku było okazją do odpoczynku i rozmów. Wszyscy wrócili zadowoleni z kolejnego udanego ogniska klasowego.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:56  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 17 czerwca 2015 19:35

Wyróżniamy, nagradzamy…

Minął kolejny rok nauki. Nadszedł czas podsumowań. Zanim zostaną rozdane świadectwa i nagrody za naukę, wyróżnieni zostali wszyscy ci, którzy zmagali się w różnych konkursach. Wśród wyróżnionych w konkursach ogólnoszkolnych znalazły się Magdalena Cichowska (konkurs matematyczny) i Paulina Biesiada (liczne konkursy literackie). Paulina Biesiada otrzymała nagrodę za bardzo dobry wynik w konkursie biologicznym. Podsumowano i nagrodzono laureatów następujących konkursów:

- Mistrz Rachunków ( Michał Kowieski  - w kategorii klas I, Patryk Soroka – w kategorii klas II, Karol Piętka  - w kategorii klas III);

-Wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznego(I miejsce – Gabriela Nzarewicz, II miejsce – Joanna Lewkowicz, III miejsce – Maria Lewkowicz);

- Turniej BRD (drużyna w składzie: Michał Kowieski, Dominika Golba, Aleksandra Sacharczuk zajęła II miejsce w Finale Regionalnych Eliminacji Turnieju Szkół Gimnazjalnych, indywidualnie Michał Kowieski zajął II miejsce);

- Fotografujemy zjawiska fizyczne (I miejsce Katarzyna Sucharzewska, II miejsce Mariola Trochonowicz, III miejsce Klaudia Hołonowicz);

- „Wiem, potrafię, ratuję” w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa( drużyna w składzie Gabriela Maksymiuk, Paula Siłakowicz i  Patrycja Niedźwiedź zajęła III miejsce);

- w konkursie czytelniczym „Musisz przeczytać tę książkę” I miejsce zajęła Ewa Czyżewska;

- tytuł Najlepszego Czytelnika i nagrodę otrzymała Patrycja Niedźwiedź.

Za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim i godne reprezentowanie naszej szkoły nagrody i dyplomy otrzymali następujący uczniowie:

- Ewa Czyżewska (przewodnicząca SU);

- Karolina Kowieska, Gabriela Nazarewicz, Weronika Kobylińska, Aleksandra Sacharczuk i Paula Siłakowicz – przyboczne pocztu sztandarowego;

- Karol Piętka i Paweła Samosiuk – chorąży pocztu sztandarowego;

- Patrycja Niedźwiedź – za aktywną pracę w sekcji fotograficznej;

- Adrian Demidowicz – za aktywną pracę w sekcji nagłośnienia.

Pan Ireneusz Korszeń przedstawił w skrócie dokonania naszych sportowców, wymieniając największe sukcesy zarówno dziewcząt, jak i chłopców – drużynowo i indywidualnie.

Na zakończenie Pani dyrektor Anna Filipiuk podkreśliła, że wszyscy uczniowie powinni być dumni, że uczą się w tej szkole. Natomiast każdy sukces musi być poprzedzony ciężką pracą.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie dużo nagród i wyróżnień.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:56  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 27