- reset +

rok 2014/2015

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 29 kwietnia 2015 08:42

Ludzie z pasją - " U progu wolności Legiony Polskie 1914-1916"

Dnia 28 kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją". Tym razem spotkanie to połączone było z otwarciem wystawy poświęconej 100 rocznicy przemarszu Legionów Polskich przez Podlasie. Muzeum Regionalne w Siedlcach udostępniło część zbiorów z kolekcji Wiesława Słupczyńskiego. Spotkanie uświetnili swoją obecnością starosta bialski Tadeusz Łazowski, wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Anna Filipiuk, dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach Andrzej Matuszewicz.   Młodzież z  gimnazjum obecna na spotkaniu posłuchała opowieści o ciekawostkach z pracy historyka regionalisty, o których opowiadał zastępca dyrektora siedleckiego muzeum Sławomir Kordaszuk. Była to kolejna ciekawa lekcja historii.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:38  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 23 kwietnia 2015 15:42

Egzaminy, egzaminy…

Trzecioklasiści mogą wreszcie odetchnąć z ulgą, egzamin gimnazjalny mają już za sobą. Przez trzy kolejne dni przeżywali stresujące chwile, sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności najpierw humanistyczne, potem matematyczno-przyrodnicze, na językowych kończąc. Egzamin gimnazjalny to bardzo ważny moment w ich życiu, gdyż wyniki uzyskane na egzaminie będą decydowały już wkrótce o możliwości wyboru wymarzonej szkoły.

Mamy nadzieję, że po otrzymaniu wyników nasi uczniowie będą zadowoleni, życzymy im tego z całej siły!

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:39  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 08 kwietnia 2015 17:57

Spotkanie z ciekawa osobą - zdolności i wrażliwość w genach

Często jest tak, że zdolności i pasje dziedziczy się po swoich rodzicach. Są czasami takie rodziny, w których talent artystyczny ujawnia się w każdym pokoleniu. Doskonałym przykładem może być Pani Teresa Kulicka - pasjonatka sztuki, malarka, emerytowana nauczycielka związana z najmłodszymi, wieloletni dyrektor przedszkola w Łomazach. Okazuje się, że Pani Tereska zdolności artystyczne odziedziczyła po swojej mamie - Pani Halinie Steckiewicz, której twórczość poetycką  mieliśmy okazję  swego czasu poznać. Nasz gość odpowiadał na pytania uczniów, opowiadał o technikach malarskich, pokazywał narzędzia, którymi się posługuje, no i oczywiście udostępnił do obejrzenia kilka swoich obrazów. W tym miejscu należy dodać, że jedno z dzieł Pani Kulickiej na stałe zdobi naszą szkołę, ponieważ Pani Tereska ofiarowała szkole podstawowej obraz przedstawiający portret patrona szkoły Tadeusza Kościuszki. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni ofiarodawczyni. Spotkanie to było swoistą lekcją sztuki, dało uczniom możliwość kontaktu z dziełem malarskim . Możliwe, że zainspiruje to kogoś z uczniów do poszukiwania w sobie talentu, może odkrywania artystycznych korzeni. Wiemy teraz, po kim odziedziczył swój talent ( tym razem muzyczny) Pan Grzegorz Kulicki i  jego brat bliźniak Pan Piotr.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:39  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 01 kwietnia 2015 16:47

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy I i II Szkoły Filialnej w Studziance uczestniczyli w Gminnym Konkursie „Stroik wielkanocny” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach i zajęli następujące miejsca:

I miejsce:

Antoni Cydejko – oddz. przedszkolny

Szymon Arseniuk – kl. II

Mateusz Niedźwiedź – kl. II

Mikołaj Wysocki – kl. II

II miejsce:

Zuzanna Wysocka – oddz. przedszkolny

Anna Wysocka – kl. II

III miejsce:

Wiktoria Kowaleńko- oddz. przedszkolny

Julia Niedźwiedź – oddz. przedszkolny

Bartłomiej Remesz – oddz. przedszkolny

Jakub Remesz – kl. I

Katarzyna Skibniewska – kl. II

Adrian Niedźwiedź – kl. II

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:39  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 01 kwietnia 2015 16:44

Taekwon-Do w Łomazach jest już bardzo dobrze znane. Filarem działalności nowopowstałego klubu Akademia Taekwon-Do „VIRTUS” w Łomazach są uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach. Na ostatnich zawodach międzywojewódzkich będących eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Lublinie 29 marca 2015 r. nasi uczniowie w klasyfikacji medalowej zajęli II miejsce. Jest to ogromny sukces. Pokonali kluby z trzech województw, ustępując jedynie klubowi z Radzynia Podlaskiego. Ernest Szopliński, uczeń naszego gimnazjum został najlepszym zawodnikiem zawodów. O szczegółach można dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć galerię pod linkiem: http://tkdlomazy.blogspot.com/2015/03/miedzywojewodzkie-mistrzostwa-juniorow.html

Zapraszam serdecznie

Artur Romaniuk IV Dan

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:39  
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 27