- reset +

rok 2014/2015

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 17 czerwca 2015 19:33

Zostań policjantem, żołnierzem ….

We wtorek 16.06.2015 r. gościliśmy przedstawicieli Liceum im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach, którzy przyjechali z ofertą edukacyjną razem z przedstawicielami WKU w Białej Podlaskiej. Zachęcali oni do takiego pokierowania swoją dalszą edukacją, by w przyszłości trafić do jednej ze służb mundurowych: policji, wojska bądź straży granicznej. Słowa zachęty kierowali szczególnie do trzecioklasistów, choć młodsi uczniowie słuchali również z wielkim zaciekawieniem.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:56  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 16 czerwca 2015 15:59

Dnia 15. 06. 2015r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusz Kościuszki  w Łomazach w klasach I-III odbył się Dzień Rodzinki. Motto uroczystości  brzmiało: „Rodzina – tu się zaczyna życie, a miłość nigdy się nie kończy”. Zebranych gości powitała Pani  Dyrektor Anna Filipiuk. Na uroczystość licznie przybyli dziadkowie, rodzice, ciocie, wujkowie i rodzeństwo. Dzieci poprzez występ artystyczny wyraziły swoim bliskim wdzięczność za trud wychowania, za co otrzymały gromkie brawa. Po części artystycznej członkowie rodzin obdarowani zostali drobnymi upominkami, wykonanymi przez dzieci. Mieli również możliwość obejrzeć wystawki ich prac pt. „Moja rodzina”.

Uroczystość przygotowały panie: Elżbieta Bielecka, Aleksandra Dołęgowska, Dorota Derlukiewicz, Anna Hordejuk, Katarzyna Hryniewicz, Maria Syrytczyk, Małgorzata Rogoźnicka i Anna Ziętecka.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:56  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 15 czerwca 2015 21:03

Ich pierwszy bal…

11 czerwca klasy szóste spotkały  się na Balu Szóstoklasistów.

Szóstoklasiści podziękowali Dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za możliwość wspólnego spędzenia czasu. Było to ich ostatnie taneczne spotkanie przed pójściem do gimnazjum. Dzięki rodzicom dzieci z obu klas – uczniowie nie byli ani spragnieni, ani głodni podczas trwania całej imprezy. Uczniowie bawili się wyśmienicie.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:57  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 15 czerwca 2015 20:54

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT

15 czerwca 2015 r. przedstawiciele Zespołu Szkół w Łomazach wzięli udział w konferencji podsumowującej  projekt „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Podczas odbywającego się w Warszawie podsumowania szkołę podstawową reprezentowały panie Ewa Korszeń i Anna Hordejuk, a gimnazjum pani Ewa Prokopiuk.

Otwarcia konferencji dokonała Pani Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Po wystąpieniu Pani Minister referat p.t. „ Szkoła- przestrzeń budowania kapitału społecznego” wygłosił prof. Janusz Czapliński. W kolejnych wystąpieniach omówiono stan współpracy w polskich szkołach oraz wizję działań szkół i przedszkoli w dialogu z rodzicami i uczniami. Ostatnim punktem spotkania był panel dyskusyjny na temat: „Współpraca w szkołach i przedszkolach – jak ją umacniać i rozwijać?”.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:29  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 15 czerwca 2015 18:15

Spotkanie z ornitologiem

8 czerwca 2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Jarosławem Mydlakiem- ornitologiem z Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian”. W ramach kampanii na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym, prowadził on zajęcia w szkole podstawowej i w gimnazjum pt: „Pola tętniące życiem”. Celem zajęć było ukazanie różnorodności i bogactwa elementów składających się na dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe polskiej wsi oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za lokalne środowisko.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:30  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 27