- reset +

rok 2014/2015

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 15 czerwca 2015 18:13

„ Na bal, czas na bal…”

Rok szkolny 2014/2015 wielkimi krokami zbliża się ku końcowi, więc nadszedł czas na bal gimnazjalny. Stało się już tradycją, że trzecioklasiści rozpoczęli go polonezem. Długie przygotowania pod kierunkiem Pani Marty Bednaruk – Bańkowskiej dały wspaniały efekt. Nasza młodzież prezentowała się prześlicznie, dziewczęta w uroczych, skromnych, ale niezwykle gustownych kreacjach, chłopcy w eleganckich garniturach dostojnie kroczyli w takt poloneza. Nic dziwnego, że zebrali gromkie brawa zarówno od obecnego na sali Wójta Gminy Łomazy – Pana Jerzego Czyżewskiego, nauczycieli, jak i rodziców. Ci ostatni ukradkiem ocierali łzy z oczu na widok swoich pięknie tańczących pociech. W kierunku uczniów klas III popłynęły ciepłe słowa ze strony Pana Wójta, Pani Dyrektor Anny Filipiuk oraz Pani Wicedyrektor Doroty Biesiady. W imieniu rodziców trzecioklasistów głos zabrała Pani Anna Marciniuk, która podziękowała nauczycielom, w szczególności wychowawcom klas III za trud włożony w edukację. Potem były pamiątkowe zdjęcia i tańce, które trwały do późnych godzin nocnych.. Podziękowania należą się rodzicom, którzy zatroszczyli się o przygotowanie imprezy. Zabawa była udana, o czym świadczą choćby zdjęcia, nich żałują Ci, którzy nie zdecydowali się wziąć w niej udziału.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:30  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator sobota, 13 czerwca 2015 07:46

Kolejna wizyta gości z Brześcia

W sobotę 23 maja delegacja nauczycieli i uczniów ze Szkoły Średniej nr 13 w Brześciu po raz kolejny odwiedziła Łomazy.

Dzięki gościnności Księdza Proboszcza Adama Kameckiego oraz księdza Andrzeja Ognika goście zostali przyjęci na sali katechetycznej i placu parafialnym przy kościele.

Przy ognisku rozbrzmiały piosenki śpiewane po polsku i po rosyjsku. Po smacznym poczęstunku przygotowanym przez panie z kuchni szkolnej przyszedł czas na integrację przy dźwiękach muzyki. Prawdziwym  hitem spotkania  okazał się taniec „Belgijka”.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:30  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 czerwca 2015 13:48

WYCIECZKA DO MAGICZNYCH OGRODÓW

2 czerwca 2015 r. uczniowie klas Ia , Ib i Ic pod opieką p. A.Dołęgowskiej, p. M.Rogoźnickiej, p. K.Hryniewicz i p.A.Hordejuk wybrali się na całodzienną wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Janowca i Kazimierza Dolnego.

Pierwszym etapem naszej wyprawy było zwiedzanie bajecznej krainy „Magicznych Ogrodów” nad Wisłą. Czarodziejskie miejsce urzekło nas tajemniczością, obecnością niezwykłych istot i różnorodnością barw. Stałymi mieszkańcami Magicznych Ogrodów są olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty, Bulwiaki, magiczne ptaki, psotne Mordole i strażnicy ogrodu Krasnoludy. W ten niezwykły baśniowy świat wprowadziły nas piękne wróżki Smużki. W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Największe wrażenie na dzieciach zrobiło pole z gigantycznymi marchewkami, Robanki, śpiewający skrzat, mruczące drzewa. Po zwiedzaniu dzieci bawiły się na wspaniale wyposażonym placu zabaw. Następnie odbył się rejs statkiem po Wiśle. Przycumowaliśmy w Kazimierzu nad Wisłą. Uczniowie zwiedzili: Ruiny Zamku, kościół Farny, Rynek Główny otoczony zabytkowymi kamienicami Przybyłów i kamienicą Gdańską. Po zwiedzaniu był czas wolny na zakup pamiątek i pysznych lodów. Odwiedziliśmy piekarnię. Szczęśliwi, choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do domu.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:31  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 czerwca 2015 08:31

I Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji placówki kulturalno-oświatowe: Szkoła Podstawowa    im. T.Kościuszki, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury zorganizowały I Gminny Konkurs Pięknego Czytani  pod patronatem Wójta Gminy Łomazy.

Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno polskiej mowy oraz rozwijanie nawyków czytelniczych dzieci.

Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III z terenu całej gminy. W szkolnych eliminacjach wyłoniono 11 laureatów, którzy przystąpili do etapu gminnego. Jury oceniało uczestników w 3 kategoriach: klas I, II i III.

W kategorii klas I:

I miejsce – Julia Korszeń

II miejsce – Sebastian Hordejuk

III miejsce - Adam Tarkowski

wyróżnienie – Bartek Indrzejewski

W kategorii klas II:

I miejsce – Michał Gadomski

II miejsce – Julia Niedzielska

III miejsce – Katarzyna Skibniewska

wyróżnienie – Amelia Hołownia.

W kategorii klas III:

I miejsce – Tomasz Kulawiec

II miejsce – Zofia Brodacka

III miejsce – Jakub Kur.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Konkurs swoją obecnością uświetnili Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk oraz Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski. Goście przeczytali wybrane fragmenty książek oraz opowiadali o swoich ulubionych lekturach z dzieciństwa.

Elżbieta Bielecka

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:31  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 09 czerwca 2015 18:17

Wycieczek czas - wyprawa w nieznane

Klasy trzecie i klasa druga II d gimnazjum 28 maja odwiedziły ciekawe miejsca naszego województwa: Synagogę we Włodawie, obóz Zagłady Żydów w Sobiborze i podziemia kredowe w Chełmie.

9 czerwca podobną wycieczkę odbyły klasy pierwsze.

To była prawdziwa wyprawa w nieznane. Sobibór - miejsce byłego obozu zagłady Żydów, do tej pory znane było tylko z filmu "Ucieczka z Sobiboru". W trakcie wyprawy na własne oczy zobaczyli miejsca, o których opowiada fabuła. W Chełmie zwiedziliśmy jedyny w Europie zabytek staropolskiego górnictwa kredowego. W mrocznych podziemiach powitał ich legendarny duch Bieluch - strażnik podziemnych korytarzy. Po emocjonującej wędrówce przyszedł czas na wspólny obiad. Uczestnicy wycieczki gościli w restauracji "Gęsie sprawki", w której  "rewolucję" przeprowadziła jakiś czas temu znana z programu telewizyjnego "Kuchenne rewolucje" pani Magda Gesler. Trzeba dodać, że obiad był naprawdę smaczny. Na dodatek nasi uczniowie trafili na ekipę TVN -u, która nagrywała kolejny odcinek programu  - tym razem o restauracjach "po rewolucji”. Potem był spacer po skąpanym w słońcu chełmskim rynku, lody. W drodze powrotnej wstąpili do Włodawy, obejrzeć synagogę. Mimo, że pierwszoklasiści spod szkoły w strugach deszczu, pogoda dopisała. Myślę, że humor uczestnikom również. Takie wyjazdy to nie tylko poznawanie historii, lekcja geografii. To okazja do poznania zasad dobrego wychowania, zachowania się w towarzystwie, no i oczywiście do integracji grupy. Zresztą, w każdej wycieczce jest coś czarującego, co się miło wspomina. Wycieczki po prostu kształcą!

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:32  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 27