- reset +

rok 2014/2015

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 13 maja 2015 07:28

Sukces Mateusza w konkursie języka angielskiego KLO.

22 kwietnia 2015 roku reprezentacja uczniów naszego gimnazjum skorzystała z zaproszenia  Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej i wzięła udział w organizowanym corocznie Wielkim Konkursie Języka Angielskiego. Najlepiej zaprezentował się uczeń klasy IIIb Mateusz Zalewski, który zdobył wyróżnienie. Jest to niewątpliwy sukces Mateusza, który w mocno obsadzonym konkursie szczebla powiatowego zajął miejsce tuż za podium. Good luck for the future, MattUśmiech

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:35  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 11 maja 2015 08:33

Ewaluacja zewnętrzna w Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach.

Z satysfakcją informujemy wszystkich zainteresowanych, że w wyniku ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach, w okresie 9 – 13 marca 2015 r. przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji z Kuratorium Oświaty w Lublinie,

w skład którego wchodzili: Pani Anna Wrzosek, Pan Marek Żelisko, nasze gimnazjum  uzyskało w kontrolowanych obszarach bardzo wysokie wyniki:

Poziom A dla wymagania - "Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone
w podstawie programowej"

Poziom B dla wymagania - "Nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych".

Ewaluacja zewnętrzna ma na celu ustalenie poziomu spełniania przez szkołę wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7.10.2009r. wraz ze zmianami z dnia 10.05.2013r. Szkoła może spełniać te wymagania na pięciu poziomach:

Poziom E - oznaczający niski stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

Poziom D - oznaczający podstawowy stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

Poziom C - oznaczający średni stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

Poziom B - oznaczający wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

Poziom A - oznaczający bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:35

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 08 maja 2015 15:23

Dzień poligloty – konkurs o baśniach

Czwartoklasiści pozazdrościli znanym baśniopisarzom ich pięknych utworów i podjęli się ciężkiej, twórczej pracy. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie kl. IV b.

Pisali baśnie na jeden z 3 wybranych tematów. Poszło im świetnie. Wszystkie baśnie były ciekawe, niezwykłe, bardzo się podobały. Burzę oklasków i I miejsce „zgarnął” Michał Dymowski, II miejsce wywalczyli: Agata Cichowskia i Szymon Hryniewicz, a III miejsce przypadło Darii Głowackiej i Sebastianowi Uścińskiemu.

Następny sprawdzian literackich możliwości tuż, tuż…

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:36  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 maja 2015 17:26

Międzynarodowa współpraca szkół.

25 kwietnia 2015 r. uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół w Łomazach brali udział w wycieczce na gościnną Białoruś.  To już drugi wyjazd związany z podpisaną w listopadzie 2014r. umową o współpracy międzynarodowej pomiędzy Zespołem Szkół w Łomazach i Średnią Szkołą nr 13 w Brześciu. Najważniejsze założenia podpisanej umowy to:

 

  • Wymiana delegacji uczniów i nauczycieli.
  • Rozszerzenie i pogłębienie wiedzy w dziedzinie historii, tradycji i kultury narodów polskiego i białoruskiego.
  • Organizacja imprez kulturalnych i sportowych.
  • Wymiana doświadczeń i poglądów dotyczących dydaktyki i wychowania.
  • Przygotowanie wspólnych projektów edukacyjnych.

 

W bogatym programie wycieczki znalazły się takie atrakcje jak: zwiedzanie Średniej Szkoły nr 13 w Brześciu,  żywa lekcja historii w muzeum patrona szkoły, wizyta w Siedzibie Dziadka Mroza, która znajduje się w Puszczy Białowieskiej, zwiedzanie Muzeum Parowozów i Twierdzy Brzeskiej, a także spacer ulicami Brześcia. Uczniowie obu szkół wzięli udział w zajęciach integracyjnych, podczas których mieli okazję lepiej się poznać, sprawdzić swoje umiejętności językowe i zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcia.

W czasie spotkania grona pedagogicznego obu szkół nauczyciele mogli wymienić  swoje doświadczenia  i poglądy dotyczące dydaktyki i wychowania.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Średniej Szkoły nr 13 w Brześciu za wspaniałe przyjęcie i zapraszamy do nas już 23 maja!

Podziękowania kierujemy również do właściciela biura podróży „Mario Presto” pana Mariusza Burdzyluka za pomoc w organizacji wyjazdu.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Średniej Szkoły w Brześciu http://sch13.brest.edu.by

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:36  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 maja 2015 08:20

KLASY SZÓSTE W WARSZAWIE

30 kwietnia 2015r. uczniowie klas VIa i VIb pod opieką pani Ewy Korszeń, pani Anety Najdyhor, pani Moniki Trochonowicz i pana Wojciecha Telaczyńskiegowzięli udział w niezwykle ciekawej wycieczce do Warszawy.

Swój pobyt w stolicy uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Telewizji Polskiej. Mieli okazję poznać  telewizję „od kuchni” oraz poczuć się jak prawdziwe gwiazdy. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Stadion Narodowy,  gdzie mogli poczuć  przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni i zasiąść wygodnie na ławce zawodników. Po smacznym obiedzie w restauracji „Rewers” obie klasy wyruszyły na spacer po niezwykłym ogrodzie znajdującym się na dachu BibliotekiUniwersytetu Warszawskiego. Po spacerze przyszedł czas na pasjonujący seans w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Późnym wieczorem uśmiechnięci i pełni niezapomnianych wrażeń uczniowie wrócili do Łomaz.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:36  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 27