- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 17 czerwca 2018 20:55

Wyróżniamy, nagradzamy - 2017/2018

Minął kolejny rok nauki. Podobnie jak w roku ubiegłym w przedostatnim tygodniu czerwca  uczniowie łomaskiej szkoły spotkali  się na apelu podsumowującym  dokonania w różnych dziedzinach. Zanim zostaną rozdane świadectwa, a najlepszym nagrody za naukę, wyróżnieni zostali wszyscy ci, którzy zmagali się w różnych konkursach, rywalizacji sportowej oraz ci, którzy na wyróżnienie zasłużyli swoją postawą i działalnością na rzecz środowiska szkolnego.

Wręczono tytuł najlepszego czytelnika. Od wielu lat wizytówką naszej szkoły jest chór KANON. Tradycyjnie najlepsze chórzystki – spośród tegorocznych absolwentek otrzymały nagrody książkowe. Najaktywniejsi członkowie  Samorządu Uczniowskiego również zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Znaleźli się wśród nich: członkowie pocztu sztandarowego gimnazjum, przewodnicząca SU Kinga Telaczyńska, zespół redakcyjny gazetki uczniowskiej „Nowinki szkolnej rodzinki”, najaktywniejszy członek sekcji fotograficznej oraz chłopaki z sekcji nagłośnienia.

Nauczyciele poloniści rozdali nagrody laureatom „Konkursu znajomości lektur szkolnych” wyłonionym spośród uczniów klas III gimnazjum. W klasach IV SP w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeprowadzili konkurs na najładniejszy komiks p.t. „Moja Ojczyzna – Polska”. Jego laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci maskotek ufundowanych przez organizatorów.

W dalszej części spotkania podano wyniki  konkursów i rywalizacji sportowej przeprowadzonych w naszej szkole w Dniu Promocji Zdrowia 2018. Podsumowano konkursy prozdrowotne i rywalizację kolejnej edycji Biegu po Zdrowie. Laureaci otrzymali dyplomy, upominki i medale ufundowane przez klub NIWKA. Następnie w obecności Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiły Wińskiej, nauczycieli i uczniów klas szóstych, siódmych i gimnazjalnych Prezes Zarządu Klubu Marek Prokopiuk omówił najważniejsze osiągnięcia sportowe w bieżącym roku szkolnym. Zwrócił on uwagę na piąte z rzędu zwycięstwo naszej szkoły we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu bialskiego. Marek Prokopiuk przedstawił najważniejsze indywidualne i drużynowe osiągnięcia sportowe. Następnie członkowie Zarządu Klubu wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkól w Łomazach P. Bogumiłą Wińską wręczyli nagrody i wyróżnienia członkom klubu, którzy w bieżącym roku szkolnym odnosili największe sukcesy sportowe.

Wszystkim uhonorowanym, wyróżnionym dziękujemy, natomiast pozostałym podobnych sukcesów życzymy w przyszłym roku szkolnym. Mile i bezpiecznie spędzonych wakacji i do  zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:04

Szósta  w historii szkoły Noc w Bibliotece za nami

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski tematyka spotkania przebiegała w kontekście historycznym. Wydarzenie (wieczorem i w nocy 9/10 czerwca), w którym uczestniczyli już po raz drugi uczniowie klas siódmych Zespołu Szkół w Łomazach wymagało dobrej kondycji umysłowej i fizycznej.  Rozpoczęliśmy bitwą na balony wypełnione wodą, nazwaną żartobliwie   „bitwą   warszawską” w nawiązaniu do jednej z najważniejszych  bitw w dziejach Europy. Sporej aktywności umysłowej i wysiłku fizycznego wymagały podchody na terenie naszej miejscowości, w trakcie których podzieleni na dwie drużyny uczestnicy musieli wykonać określone zadania w konkretnych punktach Łomaz. Należało m.in. zatańczyć poloneza, odnaleźć ślad po pocisku (pozostałość po II wojnie światowej), ułożyć napis POLSKA ze swoich ciał, wyszukać konkretne informacje dotyczące Bojowników Ruchu Oporu na pomniku znajdującym się w parku. Wszystkie te czynności uczniowie mieli  dokumentować fotografią bądź nagraniem.

Po kolacji uczniowie bawili się do białego rana w śledztwa, „romanse” (gra towarzyska „Flirt z Niepodległą”) gry umysłowe oraz uczyli się tańczyć. Emocje nie pozwoliły zmrużyć oczu do białego rana.Spotkanie zakończyło się o godzinie 7.00 wspólnym  śniadaniem.

Panie bibliotekarki Elżbieta Kapłan i Dorota Łaska dziękują wszystkim uczniom za wspólne spędzenie czasu. Szczególne podziękowania kierujemy do pań dyrektor: Bogumiły Wińskiej i Doroty Biesiady, za umożliwienie zorganizowania wydarzenia. Dziękujemy p. Agnieszce Garbatiuk, p. Elżbiecie Derlukiewicz- Rusek i p. Annie Marciniuk za pomoc w opiece nad uczniami. Liczymy na to, że czytelnicy wrócą do nas  również w dzień oraz w kolejne dni. A może i noce….

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:09  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:02

Od lutego 2018r. nasza szkoła rozpoczęła realizację 2 letniego unijnego programu Kreatywna Szkoła. Ów projekt ma na celu  podwyższenie umiejętności i wiedzy uczniów z zakresu nauk ścisłych. Programem zostali objęci uczniowie od 1 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum. Zajęci a dodatkowe, które obejmuje projekt, są podzielone na dydaktyczno-wyrównawcze, rozwijające, zawodowe oraz specjalistyczne (logopedyczne, integracja sensoryczna, szkołę dla rodziców i wychowawców). Obecnie zajęcia odbywają się w 39 grupach. W ramach realizacji projektu szkoła uzyskała pomoce dydaktyczne jako wsparcie ww. działań w postaci: zestawu 32 laptopów (wyposażenie 2 sal komputerowych), 2 dotykowe ekrany 55’, 4 projektory LED wraz z ekranami, wyposażenie pracowni fizycznej, przyrodniczych, matematycznych, integracji sensorycznej, logopedycznej w zestawy pomocy dydaktycznych, min. 2 aparaty fotograficzne, lunety, mikroskopy, gry dydaktyczne, interaktywne zestawy doświadczalne, plansze poglądowe i wiele innych. Łączna wartość sprzętu dydaktycznego opiewa na kwotę ponad 209000zł.

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2018 09:12  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:07

Wycieczka do Kazimierza i Magicznych Ogrodów

Po  trudach nauki szkolnej klasy I a, I b i II a wraz z wychowawczyniami p. A. Ziętecką , M. Rogoźnicką i W. Kobrzyńską udały się 06. 06. 2018r. na wymarzoną wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów. Swoje spotkanie z Kazimierzem, dawniej okrzykniętym „cudem nad Wisłą”, czy nazywanym także „małym Gdańskiem” rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła-kazimierskiej fary oraz rynku. Naszą uwagę zwrócił również stojący na kazimierskim rynku pierwszy w Polsce pomnik psa. Kundelek z brązu cieszy się ogromną sympatią turystów małych i dużych. Obowiązkową pamiątką z Kazimierza jest fotka z Werniksem. Doczekał się też swojej legendy: przewodnicy zapewniają, że pogłaskanie go po nosie przynosi szczęście. Nic dziwi więc, że psi nos mocno lśni. Pełni wiedzy, ale  zgłodniali udaliśmy się do restauracji na pyszny obiad. Następnie ciekawi wrażeń powędrowaliśmy nad Wisłę, aby popłynąć statkiem. Płynąc podziwialiśmy piękny  kazimierski krajobraz. Po rejsie pojechaliśmy do parku rozrywki Magiczne Ogrody w Trzciankach k. Janowca. Tam powitały nas Magiczne Ptaki, które wzięły pod swoje skrzydła i oprowadzały po parku. Każde dziecko  z uśmiechem na twarzy korzystało z atrakcji parku, którymi były: Jaskiniowe Mordole, spotkanie z Bulwiakami, Marchewkowe Pole, Gród Krasnoludków, Smocze Gniazdo. Tylko odważnych, którzy chcą zmierzyć się z własnym strachem zapraszało Mroczysko, gdzie można było się spotkać z Aragiem – władcą czarnej magii. Wizytę w Magicznych Ogrodach zakończyliśmy na placu zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 07 czerwca 2018 17:52

Rodzinny Dzień Promocji Zdrowia w Zespole Szkół w Łomazach świętowano pod hasłem „SZANUJ ZDROWIE JAK JE MASZ, BO O RÓZNE BZDURY DBASZ”.

Imprezę rozpoczęto tradycyjnie, XII edycję Biegu po zdrowie pod hasłem „Trzymaj formę biegaj z nami”. Bieg odbył się w pięciu kategoriach: dziewczęta klas IV-VI SP; VII SP, I-II G; chłopcy klas IV-VI SP; VII SP, I-II G oraz Open (nauczyciele, rodzice). Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją sportową kondycję.

Kolejnym punktem programu był mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy nauczycielami i uczniami klas gimnazjalnych. Wśród nauczycieli funkcję kapitana pełniła Pani dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach  Bogumiła Wińska, która poprowadziła drużynę do zwycięstwa.

W dalszej  części imprezy  uczennice gimnazjum przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą wpływu źle dobranych i za ciężkich tornistrów/plecaków na powstawanie i pogłębianie się wad postawy. Po prezentacji odbyła się część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli klas czwartych szkoły podstawowej i gimnazjum. W krótkich scenkach uczniowie starali się przekazać ważne rady i zasady zdrowego trybu życia. Często powtarzano hasło: „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”. Na zakończenie Imprezy uczniowie gimnazjum przygotowali sałatkę wielowarzywną, wykazując się umiejętnością zdobytej wiedzy w praktyce.

Podsumowanie biegu po zdrowie i konkursów o tematyce prozdrowotnej, które zostały przeprowadzone   w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018 nastąpi dnia 18.06.2018r.

Koordynatorzy imprezy:
Marta Bednaruk-Bańkowska

Elżbieta Derlukiewicz-Rusek
Grażyna Skrzyńska
Dorota Jeruzalska
Marek Prokopiuk

Poprawiony: czwartek, 07 czerwca 2018 17:55  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 81