- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:04

Ach, ta Pani Zima!

Zima to tajemnicza i pobudzająca wyobraźnię pora roku. Wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz.

Dnia 10.01.2020 uczniowie klasy Ia i Ib pod kierunkiem wychowawczyń: Wiesławy Kobrzyńskiej i Aleksandry Dołęgowskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Pani Zima”. Przybliżyli piękno i znaczenie tej pory roku w przyrodzie oraz ukazali niebezpieczne sytuacje podczas zabaw zimowych i przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Szkoda tylko, że jeszcze nie ma śniegu. Tak więc, Zimo sypnij śnieżynkami i baw się z nami!

Serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość: Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach – p. Bogumile Wińskiej i p. Dorocie Biesiadzie, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom klas: IIa, IIb, IIIa, IIIb i Dzieciom z przedszkola.

Ponadto odbyło się spotkanie z policjantem, który przeprowadził z dziećmi pogadankę dotyczącą właściwego zachowania się m.in. w czasie zabaw, w kontaktach ze zwierzętami oraz nieznajomymi osobami.

Po zakończeniu uroczystości dokonano podsumowania Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne zabawy zimowe”. Wszyscy uczniowie wykonali ciekawe prace, a za najładniejsze pani Dyrektor wręczyła nagrody:

I miejsce – Magdalena Olszewska kl. Ia i Gabriela Arseniuk – kl.Ib,

II miejsce – Anastazja Wołosowicz – kl. Ia,

III miejsce – Zuzanna Jaśkiewicz – kl. Ib,

wyróżnienie – Szymon Szostakiewicz – kl. Ia i Jakub Korszeń – kl. Ib.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom!

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:06  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:02

BAL CHOINKOWY

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. To czas radości. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek - 9 stycznia.

Spotkanie  rozpoczęła pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Bogumiła Wińska, witając przybyłych gości : wójta Gminy Łomazy- pana Jerzego Czyżewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Łomazy – pana Andrzeja Wińskiego, sołtysa wsi Łomazy I- pana  Mariana Serheja, zastępcę  przewodniczącego rady Gminy Łomazy – pana Ireneusza Korszenia, radnego  Gminy Łomazy – pana Rafała Cybulskiego, zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców- panią Monikę Jaroszuk, dzieci, uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, rodziców oraz społeczność szkolną.

Niewątpliwą atrakcją były występy dzieci przedszkolnych „ Przyszła do nas zima biała” przygotowanych pod kierunkiem pań z przedszkola oraz grupy teatralnej z klasy IIa prowadzonej przez panią Elżbietę Bielecką.

Wielkie brawa otrzymały klasy Va i VIc, które osiągnęły najwyższą średnią ocen w szkole – 4, 08. Puchar Dyrektora Szkoły wręczyli Wójt Gminy Łomazy i Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach. W dalszej części imprezy podsumowano konkurs czytelniczy „ Musisz przeczytać tę książkę”, wręczając zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe.

Na drugą część zabawy choinkowej wszyscy czekali  z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali piękne kostiumy karnawałowe. Wśród radośnie tańczących dzieci można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, księżniczki i wiele innych ciekawych postaci. Dzieci w swoich przebraniach bawiły się doskonale, o czym świadczyły radosne i uśmiechnięte buzie.

Wielką atrakcją okazały się konkursy i  zabawy. Wszystkie dzieci z przedszkola  zostały obdarowane przez Mikołaja maskotkami. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.

Nie byłoby tak wspaniałej imprezy gdyby nie nasi sponsorzy i rodzice.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana wójta - Jerzego Czyżewskiego, firmy Green Infrastruktura - pani Moniki Jaroszuk, Łomaskiego Stowarzyszenia Rozwoju, GS Łomazy, Delikatesów Centrum, sołectw Łomazy I i II.

Szczególne podziękowania składamy pomysłodawczyni i organizatorce zabawy choinkowej, pani Ewelinie Wołosowicz  oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałej imprezy.

Uroku zabawie dodał odpowiedni wystrój  sali przygotowany pod kierunkiem Samorządu Uczniowskiego oraz oprawa muzyczna i prowadzenie zabawy przez pana Pawła Tokarskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w  przygotowanie tak wspaniałej imprezy i czuwali nad dobrą zabawą wszystkich dzieci.

Przyćmienie Przyćmienie

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:29  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 10 stycznia 2020 12:23

ferie.png

Harmonogram w DOC

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2020 12:32  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:10

Misterium Bożego Narodzenia

Przyćmienie


Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:18  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 03 stycznia 2020 10:24

Technologia wirtualnej rzeczywistości

Dzięki innowacyjnej firmie Virtual Quest, która zajmuje się produkcją i rozpowszechnianiem filmów edukacyjnych VR, uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję przenieść się  w inny wymiar rzeczywistości. Działania Virtual Quest są zgodne z nowym trendem zwanym „Edutainment’, czyli metodą nauki polegającą na łączeniu rozrywki z edukacją. Dzięki filmom edukacyjnym przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości – VR, uczniowie przenoszeni są w niedostępne miejsca na Ziemi i w Kosmosie. Przekazywane są cenne informacje, które przyswajane są z uśmiechem. Światy oglądane przez widza są dosłownie na wyciagnięcie ręki. Uczniowie mieli do wyboru jeden z trzech tematów: 1. Kosmos (Space Quest) – lewitacja w Kosmosie między planetami i oglądanie je z bliska; 2. Dinozaury (Dino Quest) – możliwość zobaczenia z bliska najbardziej znanych gatunków dinozaurów; 3. Świat podwodny (Sea Quest) – pozwala na bliskie spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach. Po seansie VR uczniowie mieli możliwość poznać technologie wirtualnej rzeczywistości, uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat wybranej projekcji oraz zmierzyć się z rebusami i testami wiedzy z zakresu tematu filmu.

Dziękujemy Pani Ewie Głowackiej i Pani Zuzannie Widyńskiej za zaprezentowanie w naszej szkole filmów VR oraz za przeprowadzenie warsztatów z uczniami.

Poprawiony: piątek, 03 stycznia 2020 10:26  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 109