- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 09 grudnia 2019 09:22

W dniu 02.12.2019 w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się „Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Łomazy”. Organizatorami tego wydarzenia byli Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Wiceprezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Szkole Podstawowej
im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Rywalizacja sportowa odbyła się z udziałem uczniów
i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Huszczy. Rozgrywki odbyły  się w dwóch  kategoriach wiekowych:  klasy V-VI i VII-VIII.

Turniej otworzyła Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Następnie Pani Marta Bednaruk-Bańkowska poinformowała wszystkich o zasadach organizacji turnieju i sędziowania.

W kategorii klas VII-VIII zaprezentowały się trzy damsko-męskie zespoły siatkarskie
tj.: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, drużyna klas VII i drużyna klas VIII z naszej szkoły. W kategorii klas V-VI zagrały drużyny Szkoły Podstawowej w Huszczy, dziewcząt klas V i damsko-męska drużyna klas VI naszej szkoły.

Łącznie w rywalizacji sportowej turnieju brało udział ponad 60 uczestników.

Funkcję sędziego rozgrywek pełnili: Pani Marta Bednaruk-Bańkowska i Pan Marek Prokopiuk

Zwycięzcą rozgrywek w kategorii klas VII-VIII została drużyna klas VIII Szkoły Podstawowej w Łomazach. W kategorii klas V-VI pierwsze miejsce wywalczyła drużyna klas VI naszej szkoły podstawowej. Wszystkie drużyny wyróżnione zostały dyplomami i Pucharami Wójta Gminy Łomazy. Ponadto w każdej kategorii wiekowej wybrano najlepszego zawodnika rozgrywek, który otrzymał nagrodę rzeczową. Nagrody rzeczowe otrzymali również wszyscy uczestnicy rozgrywek z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Huszczy.

Trofea, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Pani Dorota Pawłowska, Wicedyrektor Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Dorota Biesiada.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali, soki,  wodę mineralną oraz słodycze.

Imprezę podsumował i zakończył Wójt Gminy Łomazy, Pan Jerzy Czyżewski.

Szczególne podziękowania adresujemy do:

1. Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za ufundowanie pucharów i artykułów spożywczych oraz uświetnienie swoją obecnością podsumowania zamykającego Gminny Turniej Piłki Siatkowej.

2. Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, Pani Bogumiły Wińskiej za stworzenie korzystnych warunków do realizacji imprezy sportowej.

3. Pani Moniki Jaroszuk za ufundowanie nagród rzeczowych.

Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 09:25  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 04 grudnia 2019 08:11

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o środowisko i rozumie, że wszyscy jesteśmy za naszą planetę odpowiedzialni. Uroczyste podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej miało miejsce  28 listopada. Głównym celem przedsięwzięcia było rozpowszechnianie wśród uczniów właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi, jak i najbliższego otoczenia. W ramach działań konkursowych od maja do  października zbieraliśmy surowce nadające się do ponownego wykorzystania (baterie, nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe, makulaturę i zużyte tonery). Uczniowie brali udział w konkursach o tematyce ekologicznej, porządkowali najbliższe otoczenie, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.

Za udział w konkursie szkoła otrzymała drukarkę komputerową Laser Pro M1. Uczennicą  najbardziej zaangażowaną w działania konkursowe okazała się Dominika Szoplińska z klasy VII b, która dostała opaskę sportową Xiaomi Mi band 3.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w działania konkursowe i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Poprawiony: środa, 04 grudnia 2019 08:25  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 10 grudnia 2019 07:20

Andrzejki

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W czwartek 28 listopada, uczniowie klas I-III spędzili wspólnie czas na świętowaniu tradycyjnych andrzejek. Dzieci  bawiły się w rytmach znanych i lubianych piosenek. Pan Paweł Tokarski,  jak zawsze, wspaniale spisał się w roli  didżeja i wodzireja. Zabawa przebiegła w radosnym nastroju.

Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 07:23  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 02 grudnia 2019 09:34

NIEZAPOMNIANY WIECZÓR WRÓŻB

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to-zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wieczorem w wigilię św. Andrzeja każdy chce poznać to, co go czeka w przyszłości. Wróżby w tym dniu dotyczą miłości , przyszłego narzeczonego i męża. Pamiętajcie, że wszystkie wróżby należy traktować jako żarty i dobrą zabawę.

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 09:35  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 02 grudnia 2019 08:11

W dniach 18-24 listopada 2019 r. Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, po raz kolejny wziął udział w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, w którym uczestniczy ponad 120 krajów.

Jednym z ważnych elementów ŚTP jest projekt "Otwarta firma - poznajemy zawody i przedsiębiorstwa w naszej okolicy". Koordynatorami przedsięwzięcia      w ZPO w Łomazach były Monika Trochonowicz i Małgorzata Szewczyk. W trakcie tego Tygodnia uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach do wybranych, partnerskich przedsiębiorstw lub instytucji. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami danego przedsiębiorstwa i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. Zapoznali się też z technologią wytwarzanych tam produktów i udziałem pracowników w procesie wytwarzania. Udział w projekcie umożliwił im planowanie swojej przyszłości zawodowej i związanie jej z miejscem rodzinnym. Uczniowie mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Była to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

 

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 08:29

Więcej…

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 107