- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:57

W związku z zapowiadanymi na najbliższe dni 11 – 13.06.2019 r. (wtorek, środa, czwartek) upałami

dyrekcja szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym informuje, że ulega skróceniu część zajęć dydaktycznych. W wyżej wymienionym terminie lekcje będą się odbywały według planu:

1 - 4 lekcja – bez zmian,

5 – 8 – zajęcia  30 minutowe.

Rozwożenie:

12.15 – kurs po 5 lekcjach,

13.15 – kurs po 6 lekcjach,

14.30 – kurs po 8 lekcjach.

W piątek zajęcia i rozwożenie bez zmian według obowiązującego planu.

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 17.06.2019 r. (poniedziałek) godz. 16.00

Podobny obraz

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 12:00  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 czerwca 2019 07:15

W celu podniesienia wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu w dniu 07.06.2019r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach  - panem Andrzejem Wińskim.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III szkoły podstawowej i dzieci z przedszkola. Strażak przybliżył dzieciom, na czym polega jego praca, jakie ma zadania  i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Zademonstrował osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Dzieci dowiedziały się, jakie  predyspozycje  powinien  posiadać  kandydat  na  strażaka i że  praca w tym zawodzie  jest  ciężka  i  trudna, a czasami  bardzo  niebezpieczna. Utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 oraz usłyszały, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. W końcowej części spotkania zadawały pytania, na które nasz gość chętnie odpowiadał. Teraz dzieci już wiedzą, że strażak to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów, a osobiste spotkanie z nim
z pewnością przyczyni się do tego, że zdobyta wiedza na długo pozostanie w ich pamięci. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 06 czerwca 2019 08:16

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM

Pod takim hasłem w dniu 27 maja 2019r. odbyła się piękna uroczystość dla rodziców z okazji Dnia Matki i przypadającego w  czerwcu Dnia Taty. Aby uczcić oba te święta przygotowano bogaty program artystyczny. Na początek  dziewczynki z klas I szkoły podstawowej zaprezentowały układ taneczny, przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Bieleckiej i p. Agnieszki Panasiuk.

Następnie dzieci z klas II wystąpiły z barwnym przedstawieniem pt. „Bajkowy pociąg”

przygotowanym pod okiem p. Anny Zięteckiej, p. Małgorzaty Rogoźnickiej i p. Wiesławy Kobrzyńskiej.

Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu uczniów klas IV - VIII i wychowanki przedszkola według autorskiego scenariusza  p. Anny Filipiuk i p. Elżbiety Nazarewicz.

Prowadzący uroczystość Maciej Golba podkreślił, że z rodzicami związane są najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa – pierwsze radości, zabawy, marzenia i tęsknoty. Rodzice ofiarowali nam najpiękniejszy dar – życie.  Dlatego należą im się z serca płynące podziękowania i najlepsze życzenia wyrażone w wierszach i piosenkach. Odświętnie ubrane dzieci dziękowały „za miłość, troskę i oddanie, bajek na dobranoc czytanie, za plaster na rozbitym kolanie i świeże bułeczki na śniadanie”, za wybaczanie i odkrywanie każdej z przebytych dróg.

Szczególnie ciepłe słowa mali artyści kierowali  do swoich mam,  ponieważ MATKA jest synonimem miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to,  co piękne i szlachetne.  „To serce matki wszystko zrozumie i wszystko wybaczy, wraz z tobą śmieje się, wraz z tobą płacze”. Chociaż mama jest często spracowana i zmęczona, objuczona zakupami i wciąż zagoniona, czasami smutna z powodu kłopotów z dziećmi ale mimo wszystko zawsze uśmiechnięta i radosna,  dumna ze swego macierzyństwa. Dlatego do mam kierowane były słowa przeprosin i przyrzeczenia, że to co złego „nigdy nie powróci”, a także najszczersze podziękowania  i najpiękniejsze kwiaty. Mała Nadia Nazarewicz z przedszkola „wymalowała na laurce czerwone serduszko” i życzyła mamom sto lat albo dłużej w szczęściu i zdrowiu. Ujmujące za serce teksty wierszy i piosenek we wspaniałym wykonaniu Patrycji Chwedaczuk, Maćka Golby, Darii Głowackiej, Amelii Wołosowicz oraz Majki i Martyny Zając wzruszyły do łez wielu zaproszonych gości. Dla zrównoważenia emocji były również piosenki skoczne i wesołe w wykonaniu Magdy Zubelewicz, Zuzi Telaczyńskiej, Michała Tokarskiego i innych dzieci.

Po finałowej piosence mali artyści wypuścili z rąk czerwone i białe balony w kształcie serc, które poszybowały w powietrze, jako symbol miłości do mamy i taty.

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2019 08:31  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 06 czerwca 2019 08:15

Diecezjalny Dzień Matki w Pratulinie.

26 maja 2019r. w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie zorganizowano Diecezjalny Dzień Matki. Licznie zgromadzonym pielgrzymom miłą niespodziankę sprawili uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach, zaproszeni na tą uroczystość przez księdza proboszcza. Na początek zaprezentowały swoje umiejętności taneczne dziewczynki z kl. II, przygotowane przez p. Agnieszkę Panasiuk i p. Elżbietę Bielecką.

Następnie z niezwykle wzruszającym programem artystycznym, zatytułowanym „CUDOWNYCH RODZICÓW MAM”, wystąpili uczniowie, przygotowani przez p. Annę Filipiuk i p. Elżbietę Nazarewicz. Słowami wierszy i piosenek dzieci wyrażały wdzięczność za to, że rodzice przekazali im najpiękniejszy dar – życie, dziękowały rodzicom „z serca całego za miłość, troskę i oddanie, bajek na dobranoc czytanie”. Szczególne słowa kierowane były do matek z okazji ich święta. Matka jest bowiem synonimem miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to,  co piękne i szlachetne.  Ujmujące za serce teksty piosenek we wspaniałym wykonaniu naszych uczniów wycisnęły niejedną łzę z oczu pielgrzymów. Dla wyciszenia emocji były również piosenki skoczne i wesołe, a także wiersze z podziękowaniami: „za wszystko, czym dobroć jest na Ziemi…”

Po finałowej piosence mali artyści wypuścili z rąk czerwone i białe balony w kształcie serc, które poszybowały w powietrze, jako symbol miłości do mamy i taty.

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2019 08:31  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 06 czerwca 2019 06:37

Dnia 03.06.2019 uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Wiesławą Kobrzyńską i rodzicami wyjeżdżali na wycieczkę do Studzianki. Na początku wysłuchali legend związanych z powstaniem miejscowości i obejrzeli cmentarz tatarski (mizar), funkcjonujący od 1680r. do 1938r. Znajduje się na nim ok. 300 nagrobków z napisami w języku polskim, arabskim i rosyjskim oraz kamień z wmurowaną tablicą upamiętniającą nadanie tych ziem Tatarom przez Jana III Sobieskiego. Są tu mogiły zwykłych prostych ludzi oraz wielu Tatarów zasłużonych  dla Polski. Zgodnie z tradycją muzułmańską mogiły zwrócone są ku wschodowi słońca. Następnie wszyscy udali się do Muzeum Wsi Podlaskiej p. Józefaciuków, gdzie uczniowie poznali używane dawniej: narzędzia rolnicze i do przerobu lnu, drewniane i wiklinowe naczynia, meble, sprzęt rtv, domowe rzeczy codziennego użytku i służące do pracy oraz mnóstwo innych przedmiotów. Z zaciekawieniem słuchali prezentacji, dotykali i oglądali wszystkie eksponaty, bo przecież zgromadzona kolekcja stanowi dla nich ogromną wartość poznawczą i jest żywą piękną lekcją historii. Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na zabawę. Dzieci grały w piłkę i bawiły się na mini placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Furorę zrobił zjazd na linie, umocowanej między drzewami. Nie zabrakło też smacznych kiełbasek z grilla, upieczonych przez rodziców i przepysznych pączków pani Zosi, za które serdecznie dziękujemy. Na koniec jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i powrót do szkoły, a uśmiechnięte buzie dzieci najlepiej świadczyły o tym, że wycieczka była w pełni udana.

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2019 11:33  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 99