Wpisany przez Administrator czwartek, 07 grudnia 2017 11:20

Zajęcia w Mobilnym Planetarium

4 i 5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia w Mobilnym Planetarium ASTROPARK. Wszyscy zainteresowani pokazami: dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych, usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat nieba, zjawisk jakie obserwujemy na jego tle czy też obiektów jakie widzimy w rozgwieżdżoną noc na sferze niebieskiej. Podczas seansu odbywającego się pod kopułą planetarium, mogliśmy podziwiać nocne niebo nad Łomazami, odbyć wirtualną podróż w przestworza kosmosu, penetrować jego odległe zakątki, wylądować na niemal wszystkich planetach Układu Słonecznego czy też odczuć grozę zbliżającej się do Ziemi komety. Załodze ASTROPARK dziękujemy za niezapomnianą lekcję astronomii i moc wrażeń z wędrówki po Wszechświecie.

Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 11:25

Wpisany przez Administrator środa, 06 grudnia 2017 08:39

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

28 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną X edycję konkursu „Czysta Ziemia”. W konkursie, którego celem było rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniem odpadami komunalnymi, wzięły udział 42 szkoły z terenu powiatu bialskiego. Uroczyste podsumowanie poprowadził p.o. dyrektora Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński. Na uroczystości obecny był też starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Nasze szkoły, zarówno podstawówka jak i gimnazjum, otrzymały nagrody za uczestnictwo, którym były mikroskopy Delta Optical BioLight 200. Uczniowie wyróżnieni w wykonywaniu zadań konkursowych, u nas: Hubert Hołonowicz i Weronika Popielewicz, otrzymali piłki: nożną (Hubert) i siatkową (Weronika) oraz rakietki i piłeczki do tenisa stołowego. Hubertowi i Weronice- gratulujemy a wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę surowców wtórnych oraz realizację wszelkich innych działań z zakresu edukacji ekologicznej- serdecznie dziękujemy!!!

D. Jeruzalska

Poprawiony: środa, 06 grudnia 2017 08:41

Wpisany przez Administrator środa, 06 grudnia 2017 08:34

Egzaminy próbne klas trzecich

Uczniowie klas trzecich rozpoczęli próbne egzaminy dzień przed mikołajkami , czyli 5grudnia. Mamy nadzieje, że ten egzamin będzie sprawdzianem poziomu wiedzy i przynajmniej niektórym trzecioklasistom posłuży do obiektywnego spojrzenia na samego siebie. Ciekawe, czy gdyby Mikołaj znał wyniki tych egzaminów, byłby taki hojny?

Poprawiony: środa, 06 grudnia 2017 08:36

Wpisany przez Administrator środa, 06 grudnia 2017 07:36

MIKOŁAJKI W KLASIE VB

4 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Każdy mógł zostać Świętym Mikołajem (chociaż ten prawdziwy był tylko jeden) i obdarować swojego kolegę / koleżankę z klasy. Wszyscy świetnie się bawili i cieszyli wspaniałymi podarunkami.

Poprawiony: środa, 06 grudnia 2017 07:48

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 grudnia 2017 07:26

Zabawa andrzejkowa

22.11. 2017r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w zabawie andrzejkowej prowadzonej przez p. Pawła Tokarskiego. Ulubione utwory oraz zabawy „ Kaczuszki”, „Pociąg” i inne zachęcały do wspólnych tańców, i sprawiły dużo radości. Wszyscy bawili się znakomicie.

Poprawiony: środa, 06 grudnia 2017 07:20

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>