- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 17 listopada 2017 13:25

Pałac i park w Wilanowie oraz zwiedzanie „Niewidzialnej wystawy” to były główne punkty wycieczki do Warszawy zorganizowanej dla uczniów gimnazjum 15 listopada. Uczestników zachwyciły przepiękne wnętrza pałacowe, o których w bardzo ciekawy sposób opowiadała pani przewodnik.  Bardzo żałowaliśmy, że park wilanowski zwiedzaliśmy przed południem, ponieważ jest już przygotowany do świątecznych iluminacji, które można podziwiać w godzinach wieczornych. Co do „Niewidzialnej wystawy”, to chyba wszyscy wspólnie zgodzą się z opinią, że wrażenia po jej „obejrzeniu” są niesamowite. Osoby widzące nie zdają sobie sprawy z tego, w jaki sposób osoby niewidzące odbierają świat, jakie problemy nastręcza im życie codzienne. O tym wszystkim opowiadali niewidomi przewodnicy, a uczestnicy „na chwilę” mogli poczuć się, jak osoby niewidome.

Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 10:29  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 17 listopada 2017 13:23

Wycieczka zawodoznawcza uczniów klas II gimnazjum

W środę 15 listopada 2017 r. klasy drugie gimnazjum wybrały się na wycieczkę zawodoznawczą do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz do Redakcji Słowa Podlasia. Celem naszej wyprawy było poznanie tajników pracy policjanta i dziennikarza.

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda struktura organizacyjna KMP, poznali podstawowe zadania policji, specyfikę pracy oraz predyspozycje, jakie powinien posiadać każdy zainteresowany wykonywaniem tego zawodu. Podczas ciekawych prezentacji, młodzież miała okazję przymierzyć m.in. strój ochronny wykorzystywany podczas zabezpieczania imprez masowych oraz uczestniczyć w badaniu śladów daktyloskopijnych.

Wizyta w Redakcji Słowa Podlasia rozpoczęła się wspólnym zdjęciem, które po poddaniu edycji otrzymaliśmy jako pamiątkę ze spotkania. Zwiedziliśmy, oddany do użytku w ubiegłym roku, budynek Redakcji, poznaliśmy cały Zespół Redakcyjny, dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstają artykuły oraz prześledziliśmy, krok po kroku, proces powstawania każdego wydania gazety.

Bardzo dziękujemy za otwartość i za zaangażowanie w edukację naszej młodzieży Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, a w szczególności st. asp. Barbarze Salczyńskiej, st. asp. Bogdanowi Gduli, technikowi kryminalistyki asp. szt. Adamowi Łukasiakowi or​​​​az całej Redakcji Słowa Podlasia.

http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl/lbp/informacje/aktualnosci/74065,Uczniowie-z-Lomaz-odwiedzili-bialska-komende.html

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 13:25  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 17 listopada 2017 12:31

Podobny obraz

Jesteśmy Polką i Polakiem…

W przeddzień obchodów Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się z tej okazji uroczysty apel. Przedszkolaki tańcem, wierszami oraz pieśniami patriotycznymi wyraziły szacunek oraz miłość do Ojczyzny. Zaprezentowano treści patriotyczne, tak ważne dla każdego Polaka. Dzięki takim uroczystościom przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu.

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 13:09  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 listopada 2017 11:29

 

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna –obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Łomazach

11 listopada to niewątpliwie ważne dla każdego Polaka  - patrioty święto. Gminne uroczystości z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły poczty sztandarowe Zespołu Szkół w Łomazach, Ochotniczej Straży Pożarnej, orkiestra dęta OSP, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, zaproszeni goście, dorośli mieszkańcy gminy oraz dzieci i młodzież. Pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny złożono wieńce. Gospodarz uroczystości dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska w imieniu społeczności szkolnej powitała zaproszonych gości, a wśród nich przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy Łomazy P. Jerzego Czyżewskiego, przewodniczącą Rady Gminy P. Małgorzatę Derlukiewicz, radnego powiatu i jednocześnie kierownika terenowej placówki KURS w Białej Podlaskiej P. Marka Uścińskiego, wiceprzewodniczącego Rady Gminy P. Andrzeja Wińskiego, przewodniczącego Rady Rodziców i radnego Gminy Łomazy P. Wiesława Bańkowskiego, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców P. Renatę Krasuską – Adamiak; przedstawiciela władz kościelnych wikarego tutejszej parafii Ks. Andrzeja Ognika; przedstawicieli instytucji i osoby współpracujące ze szkołą: dyrektora GOK w Łomazach P. Ryszarda Bieleckiego, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej P. Agatę Chwalewską, dyrektora SP w Huszczy P. Dorotę Pawłowską, prezesa Banku Spółdzielczego w Łomazach P. Krzysztofa Łojewskiego, sekretarza Gminy Łomazy P. Mariannę Łojewską, komendanta gminnego OSP Łomazy P. Romana Stanilewicza, prezesa OSP Łomazy P. Grzegorza Tereszczuka, prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Łomazy P. Jana Charyckiego, prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka P. Łukasza Wedę, sołtysów sołectw; przedstawicieli mediów: redaktora Łomaskich Stron P. Stanisława Hryniewicza, przedstawiciela Radia Biper P. Gwalberta Krzewickiego; wszystkich Przyjaciół Szkoły, grono pedagogiczne rodziców i uczniów, mieszkańców Łomaz oraz grupę rekonstrukcyjno – filmową Bemowo z Warszawy.
Cytując słowa Józefa Piłsudskiego, że „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, podziękowała wszystkim tym, którzy od lat uczestniczą w obchodach 11 listopada. Podkreśliła, że dziś nasz patriotyzm to uczestnictwo we mszy świętej za ojczyznę, to flagi wywieszone na naszych domach, śpiew pieśni patriotycznych, polski taniec i recytacja wierszy, to dbałość o tradycje i kulturę. Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski powiedział, że niepodległość dla nas to przede wszystkim bezpieczeństwo współczesnych i pamięć o przeszłych pokoleniach. P. Marek Uściński w swoim wystąpieniu podkreślił, że wolna Polska odrodziła się dzięki wysiłkom pokoleń. Wartości patriotyczne wyrosły w rodzinie, kościele i szkole. W części artystycznej zaprezentowali się  uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowani przez P. Elżbietę Bielecką, P. Ewę Prokopiuk, P. Beatę Piotrowską ,chór szkolny KANON pod kierunkiem P. Grzegorza Kulickiego .W programie wykorzystano utwory największych polskich poetów. Wychowankowie przedszkola pod opieką P. Ewy Karpowicz i P. Małgorzaty Kaczan w uroczy sposób zatańczyli krakowiaka. Dodatkowym akcentem patriotycznym było przywołanie sylwetki jednego z wielkich Polaków  - Tadeusza Kościuszki w związku z 200 rocznicą jego śmierci. Przy tej okazji nagrodzono laureatów I Gminnego Turnieju Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego. I miejsce zdobyła Agata Cichowska VII b, II miejsce Wiktoria Hołonowicz VI b, III miejsce – Adam Kowalewski VI a. Na zakończenie można było uczestniczyć w żywej lekcji historii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjno – filmowej Bemowo z Warszawy.

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 21:29  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 listopada 2017 21:29

Rosja w zwierciadle symboli architektury

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Rosja w zwierciadle symboli architektury”, organizowanym przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS.

Udział w konkursie wzięło 15 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum: Patrycja Mrozińska (VA),Paweł Stanilewicz (VA),  Mateusz Arseniuk (VB), Zofia Iwiczuk (VB), Amelia Juszczak (VB), Katarzyna Skibniewska (VB), Dominika Szoplińska (VB), Szymon Szudejko (VB), Mikołaj Wysocki (VB) ,Karolina Chotkowska (VIA),  Klaudia Łaska (VIB),Weronika Mirońska (VIB),  Elżbieta Sadownik (VIB), Patrycja Wakulska (VIB), Natalia Jaroszuk (IIB).

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 21:41  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 66