- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 02 października 2018 07:31

Europejskie bajki i baśnie

Europejskie bajki i baśnie - taki był temat lekcji, w jakiej uczestniczyli uczniowie klasy IVB, którzy pod opieką pań Elżbiety Kapłan i Doroty Kulickiej odbyli wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.

Po wirtualnej podróży do krainy baśni i bajek europejskich, dzieci udały się do Multicentrum. Tutaj zajęcia odbyły się w trzech modułach: sztuka, technika i język angielski. Uczestnicy wykonali projekt etykiet na przetwory, zaprogramowali robota, aby samodzielnie rysował oraz rozmawiali po angielsku o zwierzętach.

W tworzeniu prac nasi uczniowie, jak zwykle, wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Organizatorki dziękują Pani Krystynie Samosiuk za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.

Poprawiony: czwartek, 11 października 2018 08:29  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 02 października 2018 06:58

podz.jpg

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 01 października 2018 06:17

Istny maraton filmowy z historią w tle…

W ostatni piątek września uczniowie klas VIII i III gimnazjum pojechali do kina, by poznać historię Dywizjonu 303. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę, która nie ma sobie równych.  Ich historię opisał Arkady Fiedler w jednej ze swoich książek, która wróciła do szkolnego zestawu lektur obowiązkowych. Uczniowie mieli możność porównania wersji filmowej z lekturą. Poza tym jak na maraton przystało, widzowie uczestniczyli w projekcji dwóch filmów opowiadających tę samą historię: „Bitwa o Anglię” i najnowszym filmie polsko – brytyjskiej produkcji „Dywizjon 303”. Ocenę i porównanie pozostawiamy oglądającym. Winston Churchill powiedział o polskich pilotach: "Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym". Miał absolutną rację.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 27 września 2018 18:18

Wiersze o Niepodległej…

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miesiącu wrześniu w klasach V nauczyciele poloniści przeprowadzili konkurs recytatorski. Zadaniem uczestników było wyszukać odpowiedni utwór o charakterze patriotycznym, a potem pięknie go wyrecytować. Po eliminacjach klasowych do finału zakwalifikowały się następujący uczniowie:

  1. Abramek Rafał  - Va
  2. Derlukiewicz Aleksandra –Vc
  3. Kożuchowski Jan  - Vc
  4. Kożuchowski Jan  - Vc
  5. Tokarski Igor – Vb.

Po wysłuchaniu przepięknych występów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

I miejsce - Kożuchowski Jan  - Vc

II miejsce - Kożuchowski Jan  - Vc

III miejsce - Derlukiewicz Aleksandra –Vc

Gratulujemy serdecznie wszystkim, nie tylko zwycięzcom, gdyż poziom uczestników był bardzo wyrównany.

dsc.jpg

Poprawiony: piątek, 28 września 2018 07:46  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 25 września 2018 13:13

„Mikołajek – zderzenie dwóch światów”

Teatr Muzyczny Forte goszczący  w bialskim kinie Merkury 25 września zaprosił uczniów na musical dydaktyczny przygotowany z myślą o młodzieży.

Sposób zamierzony i celowy zawarto w spektaklu antynomię dwóch światów. W jednym żyje Mikołajek, mały urwis, który uwielbia grać w piłkę z kolegami, z którymi chociaż często się kłóci, to jednak przeżywa niezapomniane przygody i historie. Postać twórcy spektaklu zaczerpnęli z jednej z lektur pod tym samym tytułem. Drugi, z kolei, to świat młodego człowieka, który poprzez uzależnienie od Internetu, traci poczucie rzeczywistości, a co najważniejsze, aktywność społeczną, rezygnując z bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami.

Uczestnik wirtualnego świata nieświadomie i bezpowrotnie traci najwspanialszy okres, jakim jest dzieciństwo. A przecież czasu cofnąć nie można.

Spektakl skłania do refleksji, jak wiele można stracić przez „życie w cyberprzestrzeni”.

Musical obejrzeli uczniowie z klas V, VII i VIII.

Poprawiony: wtorek, 25 września 2018 13:19  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 88