- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 28 lutego 2019 18:19

Kolejny człowiek z pasją

Warto mieć zainteresowania i pasje, bo to kształtuje człowieka, a szczególnie młodego. Często także  pomaga w życiu. Mówił o tym bo bohater kolejnego spotkania z cyklu „Ludzie z pasją” Marek Żurawski – były pracownik jednostki Biura Ochrony Rządu. Tak jak poprzednio,  spotkanie zorganizował  Pan Kamil Frączek. Przedstawiając gościa powiedział, że to człowiek, który połączył patriotyzm z miłością do sportu, służąc w ten sposób Ojczyźnie. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca rady Rodziców Pani Anna Marciniuk. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przekonać się, że dziecięce marzenia da się zrealizować, o czym mówił Pan podporucznik.  Uczniowie zadawali gościowi szereg pytań, mieli możliwość obejrzenia pokazów sprawnościowych . Była to nietypowa, ciekawa  lekcja patriotyzmu. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania z ludźmi z pasją.

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 18:20  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 04 marca 2019 08:04

Dnia 28.02.2019r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy organizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą. Paweł Hołownia, uczeń klasy III a gimnazjum zajął I miejsce w konkursie z języka angielskiego, a Nikola Sobechowicz, uczennica klasy III a, znalazła się na III miejscu znajomości języka rosyjskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali miłe upominki.

Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2019 08:19  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 28 lutego 2019 10:36

Wizyta archeologa

Dnia 26 lutego 2019 roku grupę 6 – latków  „Biedronki” odwiedziła Pani archeolog Agata Sadowska - mama  naszego Bronka. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji i pięknej opowieści przedszkolaki dowiedziały się kim jest archeolog i na czym polega jego codzienna praca, obejrzały narzędzia, które wykorzystuje do pracy i zobaczyły zdjęcia ciekawych znalezisk. Dzieci dowiedziały się także czym różni się zawód  archeologa od paleontologa, czym są wykopaliska, co to jest zabytek i jak należy się z nim obchodzić. Obejrzeliśmy pradawne narzędzia wykonane z krzemienia np. sierp, groty strzał i gliniane naczynia . Oglądaliśmy ubrania noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.  Na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi archeolodzy. Każde dziecko miało okazję do odnalezienia czegoś w „mini-wykopaliskach”. Pani  Agata  wytłumaczyła, jak umiejętnie wykopać przedmioty z ziemi, aby ich nie uszkodzić. Wiemy już, że trzeba to robić bardzo precyzyjnie i delikatnie. Dzieci odkopały szczątki glinianych naczyń i były dumne ze swoich znalezisk. 6 – latki ulepiły również z gliny naczynko i na zakończenie zatańczyły średniowieczny taniec. Dziękujemy pani Agacie za niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 12:29  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 18 marca 2019 09:23

05 lutego uczniowie klasy VIIa wybrali się wraz z paniami Anną Filipiuk i Anetą Najdyhor  do Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej.  Wyjazd poprzedziła szkolna zbiórka pożywienia dla zwierząt i innych potrzebnych  im rzeczy. Uczniowie mieli okazję posłuchać o pracy w schronisku, o formach wolontariatu na rzecz zwierząt oraz osobiście odwiedzić, pogłaskać i zagadać do czekających na prawdziwy dom wspaniałych piesków.

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 09:32  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 10 lutego 2019 11:11

Ferie zimowe tuż, tuż, a śniegu nie ma. Klasa II a postanowiła 08 lutego zaczarować pogodę i przygotowała inscenizację pt.,, Humory Zimy”.

Czy pani Zima jest zła i okrutna? Czy ma humory i nie lubi ludzi?

Na te i wiele innych pytań mogli uzyskać odpowiedź bardzo licznie zgromadzeni w szkole widzowie uczestniczący w inscenizacji teatralnej. Dzieci pod czujnym reżyserskim okiem pani  Anny Zięteckiej  dowodziły, że pani Zima wcale nie jest zła, a zimowe zabawy sprawiają wiele radości i są źródłem wielu niezapomnianych przeżyć. Postać pani Zimy, z aktorskim zacięciem odegrana przez Zuzię, wzbudziła dużo pozytywnych uczuć. W inscenizacji przeplatanej zimowymi piosenkami oraz tańcem śnieżynek w pomysłowych kostiumach dzieci miały okazję wykazać się znajomością sztuki teatralnej:  wyrażania emocji za pomocą brzmienia głosu, wyrazu twarzy i gestów. Na ogromne brawa zasłużył – bałwanek, w którego wcieliła się Agnieszka. Uczniowie pokazali, że można pokonać naturalną w tym wieku nieśmiałość i wykazały się umiejętnością współpracy w zespole. Podziękowania należą się także: RODZICOM za zaangażowanie w przygotowaniu przepięknych strojów dla swoich dzieci. Aktorzy pokazali różne oblicza Zimy, może ta prawdziwa usłyszy i sypnie śniegiem, aby ferie były udane i żeby ten wolny czas wykorzystać  na odpoczynek na świeżym powietrzu urządzając bitwy na śnieżki, lepienie bałwana, jazdę na łyżwach, sankach i nartach pamiętając zawsze o bezpieczeństwie. Dzień wcześniej wszyscy uczniowie z klas I- III otrzymali kamizelki odblaskowe, które zapewnią ich widoczność a zarazem zwiększą bezpieczeństwo. Na koniec spotkania pani dyrektor Bogumiła Wińska wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Anną Marciniuk wręczyły nagrody i dyplomy uczestnikom Szkolnego konkursu,, I dziewczyny i chłopaki wiedzą co to zdrowe smaki” zorganizowanego przez panią Małgorzatę Rogoźnicką i panią Annę Ziętecką, w którym wzięło udział 30 uczniów.

 

Poprawiony: niedziela, 10 lutego 2019 11:51

Więcej…

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 97