- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 19 listopada 2019 09:16

CHÓR KANON ŚPIEWAŁ Z ORKIESTRĄ W FILHARMONII

Dnia 17 listopada chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej w koncercie „Moniuszko inaczej śpiewany”. Kanon działający przy Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach  do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu  został zaproszony przez panią dr. hab. Małgorzatę Nowak – koordynatora Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska”  z Lublina. Było to możliwe dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu potwierdzonemu uzyskaniem aż 10 - krotnie najwyższego ZŁOTEGO PASMA w Wojewódzkich Konkursach Akademii Chóralnej w Lublinie.

W koncercie wystąpiło 14 chórów w trzech grupach wiekowych. Szczególnie miły jest fakt, że Kanon znalazł się w doborowym gronie najlepszych chórów Lubelszczyzny i zaśpiewał utwory Stanisława Moniuszki: „Modlitwę w kościółku” – z opery „Halka”, poloneza „Jak Lilija…” z opery „Verbum mobile”, oraz pieśni ze „Śpiewnika domowego”: „Dziad i baba”, „Kozak”, w aranżacji Romana I. Drozda. Chórami i orkiestrą dyrygował Pan Dawid Jarząb. Ogromne podziękowania należą się Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy i Pani Bogumile Wińskiej – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach za umożliwienie chórzystom Kanonu wyjazdu do filharmonii. Chórzyści i dyrygent dziękują wszystkim osobom ze Stowarzyszenia Gminy Łomazy oraz rodzicom, którzy wsparły ich swoją obecnością na widowni.

Przyćmienie

Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 12:46  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 15 listopada 2019 10:06

Łomaska młodzież pokazała, że da się spędzić miło czas bez telefonów. Stworzyła grupę wolontariuszy, która postanowiła zorganizować koncert. Koncert ten jest efektem uczestnictwa w  X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosennego Czarowania w Legionowie. Dnia 11.11.2019 roku odbył się w Łomazach pierwszy na Lubelszczyźnie koncert Wiosennego Czarowania który objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Bialski i Wójt Gminy Łomazy. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach. Po Mszy w towarzystwie orkiestry OSP wymaszerowaliśmy pod pomnik na ulicy Podrzecznej upamiętniający najważniejsze wydarzenia historycznie dla Polski i Łomaz związane z odzyskaniem niepodległości. Tam uroczyście zostały złożone kwiaty. Następnie Wójt naszej Gminy zaprosił wszystkich zebranych na halę sportową na dalsze obchody Święta Niepodległości. Uroczystość szkolna rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu. Odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas Vc, VIc, VIIIb przygotowanych przez Małgorzatę Szewczyk, Dorotę Nazarewicz oraz Elżbietę Bielecką. Następnie rozpoczął się koncert Wiosennego Czarowania. Dlaczego wiosennego? Bo wiosna jest cały czas w naszych sercach. W pierwszej kolejności mogliśmy uczestniczyć w niesamowitym występie szkolnego chóru Kanon, prowadzonego przez Grzegorza Kulickiego, który przygotował dla nas trzy utwory: ,,Piechota”, ,,Jak lilija” i ,,Aria Skołuby”. Następnie na naszą scenę zawitał zespół Tentative, działający przy GOK w Łomazach, wykonując "Wolność" i "Przeżyj to sam", który porwał publiczność do wspólnego śpiewu.  W dalszej kolejności scenę przejęła schola i chór parafialny z parafii Łomazy z pieśniami "Moja ojczyzna" oraz "O mój rozmarynie". Po tych występach scena należała do duetu Marcin Skaba i Robert „Żaba” Próchnicki. Publiczność również świetnie się z nami bawiła śpiewając "Przechyły", "Sielankę o domu", "Żegnaj Ameryko" czy "Dziewczynę rumiankową". Ostatni występ należał do Klubu Aktywnego Seniora w Łomazach, który na scenę zawitał w prześlicznych, folkowych strojach prezentując nam "Przybyli ułani", "Wojenko, Wojenko" oraz "Jak długo na Wawelu". Nasi wolontariusze postarali się również o poczęstunek. Wszystkich uczestników ugościliśmy w tradycyjny sposób, chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi, a na deser było również coś słodkiego. Ponadto mogliśmy zobaczyć wystawę ,,Jutro zaczyna się wczoraj" współorganizowaną przez mieszkańców gminy Łomazy oraz Próbną Drużynę Harcerską opiekunką której jest Agnieszka Garbatiuk.

Wykonali : Wiktoria Hołonowicz, Julianna Kossowska, Natalia Szepeta.
Zdjęcia: Sebastian Biesiada


Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 11:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 15 listopada 2019 10:01

W ostatni dzień października po raz kolejny katecheci z Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach zorganizowali Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie klas I-III zapoznali się z życiorysami wybranych świętych i błogosławionych, a następnie z pomocą rodziców wcielili się w te postacie, które zostały zaprezentowane na balu. Do organizacji takiego typu imprezy integracyjnej zmotywowała nauczycieli Uroczystość Wszystkich Świętych i kult związany z ludźmi, którzy są w niebie. Drobne podarunki, ufundowane przez katechetów i słodkości przyniesione przez Radę Rodziców umiliły i upamiętniły czas zabawy ze Świętymi.


Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 10:06  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 27 października 2019 20:54

Dzień ślubowania i pasowania na ucznia to radosny czas w życiu pierwszoklasistów. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach.

Uroczystość miała miejsce 25.10.2019 roku.

Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor Bogumiłę Wińską gości, rodziców oraz uczniów pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Następnie uroczyście ślubowały kochać Ojczyznę,  dbać   o  dobre  imię   klasy  i  szkoły,   szanować  nauczycieli

i rodziców, być dobrymi kolegami, a także sumiennie wypełniać swoje obowiązki.

Ceremonia pasowania oraz otrzymanie dyplomów potwierdziły włączenie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Dokonała jej Dyrektor Szkoły w asyście wychowawczyń Aleksandry Dołęgowskiej i Wiesławy Kobrzyńskiej.

Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części oficjalnej Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Pan Tadeusz Bańkowski Prezes GS w Łomazach, członkowie Rady Rodziców oraz przedstawiciele starszych klas wręczyli pierwszakom prezenty oraz zakładki do książek przygotowane przez panie bibliotekarki.

Na zakończenie w imieniu rodziców uczniów klas pierwszych goście i pierwszoklasiści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Poprawiony: niedziela, 27 października 2019 20:58  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 25 października 2019 11:17

"SZKOŁA PAMIĘTA"

„ Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń, 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.”

Z takimi słowami zwrócił się do nas Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski. Nasza szkoła od lat podejmuje różnorodne działania pielęgnujące pamięć o naszej historii,  dlatego włączyliśmy się w organizację akcji „ Szkoła pamięta”.  Uczniowie, dzieci z przedszkola, harcerze i nauczyciele przystąpili do akcji porządkowania miejsc pamięci na terenie gminy Łomazy.

Dnia 23.10.2019 r. w Koszołach miała miejsce uroczystość poświęcenia krzyża upamiętniającego ofiary II wojny światowej – rodzinę Remeszów.  W uroczystości wzięli udział : Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Huszczy ks. Zdzisław Matejuk, przedstawiciele Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego Tłoka pan Cezary Nowogrodzki i pani Magdalena Adamska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pani Bogusława Wińska, młodzież  szkolna, nauczyciele oraz mieszkańcy Koszoł.

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 11:19  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 109