- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 08 lutego 2019 08:00

Nasi w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Miłosnej

O miłości poezją, prozą lub śpiewem … . można tez zwyczajnie, tak po prostu, jak kto potrafi. Miesiąc luty skłania szczególnie do refleksji nad tym pięknym, często wzniosłym uczuciem, którego wszyscy prędzej, czy później doświadczymy.  Od wielu lat Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach organizuje Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie  biorą w nim udział.  W tej edycji konkursu reprezentował nas  Maciej Golba  z klasy VIII.  Jak mogliśmy się spodziewać, wrócił  z konkursu „z tarczą”, zdobywając II miejsce. Wielkie gratulacje dla Macka!

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 07 lutego 2019 08:14

W karnawałowym nastroju

Karnawał w pełni, ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Nic, tylko dobrze się bawić! Tak też uczynili uczniowie Zespołu szkół w Łomazach. We wtorek wszyscy mogli uczestniczyć w karnawałowym szaleństwie. Najpierw rozpoczęły maluchy pod okiem najlepszego na świecie wodzireja Pana Pawła Tokarskiego. Potem po lekcjach bawili się uczniowie klas IV –VIII i gimnazjum. Podobnie, jak w roku poprzednim oprawę muzyczną i dobrą zabawę zapewnili uczniowie LO w Wisznicach.

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2019 08:40  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 lutego 2019 07:45

Mobilna Akademia Młodych Orłów

Z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej, w Zespole Szkół w Łomazach, odbyło się bezpłatne szkolenie podwyższające kwalifikacje w zakresie treningu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży. Zajęcia adresowane były dla trenerów, instruktorów, nauczycieli i wychowawców.

Plan szkoleniowy składał się z trzech części:

  • Część I.  Zajęcia teoretyczne – „Kreatywność”.
  • Część II. Trening pokazowy –

„Rozwój kreatywności i inteligencji piłkarskiej”.

  • Część III. Gra selekcyjna –

„Identyfikacja i monitoring lokalnych talentów”.

W zajęciach praktycznych udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół w Łomazach z klas IV-VI. Trening kreatywności dzieci, miał na celu przedstawienie metod i form pracy, dzięki którym zawodnik/uczeń rozwija takie cechy jak: pewność siebie, koncentracja, podzielność uwagi, samodzielność przy podejmowaniu decyzji, kontrola emocji, czytanie gry. Na koniec treningu rozegrana została gra selekcyjna, która pozwoliła zidentyfikować talenty piłkarskie z regionu. Trenerzy zainteresowani byli kilkoma zawodnikami. Mamy nadzieję, że już nie długo zobaczymy ich na konsultacjach kadry wojewódzkiej. Powodzenia.

Koordynatorami tego projektu byli:  nauczyciel/trener piłki nożnej UEFA B - Ireneusz Korszeń, oraz animator Orlika -  Dariusz Stanilewicz.

Szczególne podziękowania kieruję do Dyrekcji Zespołu Szkół w Łomazach, za pomoc w przeprowadzeniu tego szkolenia.

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2019 07:46  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 lutego 2019 07:11

4 lutego 2019 r. uczniowie klasy VIB pod opieką wychowawcy Pani Iwony Szepety i katechety Pana Wojciecha Telaczyńskiego wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Najpierw obejrzeliśmy film „Chłopiec z burzy” – poruszającą, magiczną i mądrą opowieść o niezwykłej przyjaźni, która połączyła małego chłopca i trzy pelikany. Następnie udaliśmy się na zajęcia do Multicentrum, gdzie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Zajęcia były podzielone na 3 moduły: Multitechnika – „Manipulator – programujemy model robota przemysłowego”, Multijęzyk – „What do you know about winter – vocabulary”, Multiśrodowisko – “Gdzie pieprz rośnie – poznajemy rośliny przyprawowe”.

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2019 07:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 31 stycznia 2019 09:59

Klasa VIIB pomaga zwierzętom!

W środę 30 stycznia uczniowie klasy VII B pod opieką wychowawczyni Pani Ewy Korszeń oraz nauczycielki języka polskiego  Pani Elżbiety Bieleckiej udali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej.  W kinie „Merkury” obejrzeli niezwykle ciekawy i wzruszający film „Chłopiec z burzy” opowiadający o przyjaźni między ludźmi i zwierzętami.

Następnie udali się do schroniska dla zwierząt „Azyl” i na ręce jego pracowników  przekazali karmę dla psów zebraną w trakcie klasowej zbiórki.

Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2019 10:04  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 97