- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 06 listopada 2017 20:24

Jubileusz Szkoły Średniej nr 13 w Brześciu

W październiku 2014 roku Zespół Szkół w Łomazach rozpoczął Międzynarodową Współpracę ze Szkołą Średnią nr 13 w Brześciu, która 3 listopada 2017 roku  obchodziła swoje 70-lecie.

Na uroczyste obchody Jubileuszu została zaproszona delegacja z naszej szkoły. Nauczyciele Zespołu Szkół w Łomazach przekazali w imieniu całej społeczności szkolnej na ręce Pani Dyrektor Anny Wołyniec serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania wszystkim, którzy są współtwórcami osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych szkoły.

Poprawiony: poniedziałek, 06 listopada 2017 20:26  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 03 listopada 2017 13:17

Projekty edukacyjne 2017/2018

27 paździenika 2017 r. już po raz kolejny uczniowie trzecich klas gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy przy realizacji projektów edukacyjnych. Tym razem prezentacje odbyły się w świetlicy w Ortelu Królewskim. Zaprezentowało się sześć grup projektowych. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem oraz pomysłowością w podejściu do tematu. Mieliśmy możliwość przeniesienia się w świat sztuki, pogrania w stworzone przez uczniów gry komputerowe, poznania elementów historii naszego regionu,popracowania nad kondycją fizyczną czy też poznania tajników niektórych zawodów. Szczególnie gorące podziękowania należą się sołtysowi OrtelaKrólewskiego -  Pani Krystynie Owczaruk oraz rodzicom uczniów za miłe przyjęcie, poczęstunek oraz rodzinną atmosferę

Poprawiony: piątek, 03 listopada 2017 13:24  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 31 października 2017 07:41

Czyżby powtórka za rok?

Korzystając  z ostatnich jeszcze w miarę pogodnych dni października Ksiądz Andrzej zabrał liczną grupę uczniów z najstarszych klas na dwudniową wycieczkę, aby poznać kolejne ciekawe miejsca – tym razem Małopolski. Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia był kilkugodzinny pobyt w Energylandii – największym w Polsce Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze. Jest to niesamowite miejsce, w którym można w bezpieczny sposób dać upust swoim emocjom, korzystając do woli z olbrzymiej gamy różnorodnych „urządzeń”. Energylandia to miejsce, w którym każdy znajdzie atrakcje dla siebie i to niezależnie od wieku. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów niech będzie to, że bawili się tu świetnie zarówno uczniowie, jak i opiekunowie. Przeżytych wrażeń nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć.  Po szaleństwach w parku rozrywki wycieczkowicze udali się do Wadowic. Odwiedzając miejsca związane z Janem Pawłem II, mogliśmy skierować ku Niemu nasze modlitwy. Będąc w Wadowicach nie można nie spróbować papieskich kremówek. Na każdego uczestnika czekało zamówione wcześniej ciastko. Niektórzy zaopatrzyli się w większą ich ilość, aby zawieźć do domu do skosztowania najbliższym. Po pełnym emocji dniu noc spędziliśmy na terenie klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od uczestnictwa we mszy świętej odprawianej w kaplicy przy cudownym obrazie Matki Boskiej Kalwaryjskiej.  Natomiast po śniadaniu jeden z braci zakonnych w ciekawy sposób opowiedział nam na podstawie olbrzymiej makiety historię ścieżek kalwaryjskich. Padający od rana deszcz nie pozwolił, by móc je zobaczyć w rzeczywistości. Na szczęście w drodze do Łagiewnik pogoda poprawiła się.  Byliśmy w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” i ucałowaliśmy relikwie świętego. Nawiedziliśmy również Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Świętej Siostry Faustyny, gdzie również oddaliśmy należyty hołd.  Potem nasze drogi skierowały się do Krakowa. Ci, którzy nie widzieli, mogli zobaczyć między innymi Bramę Floriańską, Kościół Mariacki - jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce z ponad tysiącletnim ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, pomnik A. Mickiewicza. Część grupy wybrała się z księdzem Andrzejem na poszukiwania Kościoła z obrazem Matki Boskiej Piaskowej. Zmęczeni, ale chyba wszyscy szczęśliwi do Łomaz wróciliśmy tuż po północy.

Poprawiony: czwartek, 02 listopada 2017 20:01  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 31 października 2017 07:39

26 października 2017r. 42 uczniów klas pierwszych, w obecności Wójta Gminy Łomazy p. Jerzego Czyżewskiego, dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, wzruszonych rodziców, złożyło uroczyste ślubowanie i zostało pasowanych  na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Pierwszoklasiści dumnie zaprezentowali się przed publicznością recytując wiersze i śpiewając piosenki. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły p. Bogumiła Wińska. Na pamiątkę  tego  szczególnego  dnia wychowawczynie wręczyły uczniom dyplomy. Bohaterowie tej uroczystości otrzymali również upominki ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy, Panią Dyrektor, Radę Rodziców oraz uczniów klas szóstych.

Witamy w gronie społeczności szkolnej i życzymy wielu sukcesów.

Uroczystość przygotowały:
Anna Ziętecka – wychowawczyni klasy I a
Małgorzata Rogoźnicka – wychowawczyni klasy I b

Poprawiony: niedziela, 05 listopada 2017 15:14  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 02 listopada 2017 20:07

KONCERT CHÓRU KANON DLA SENIORÓW

Dnia 24 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach w trakcie uroczystości Dnia Seniora wystąpił z koncertem chór KANON, pod kierownictwem Grzegorza Kulickiego. Chórzyści zostali bardzo ciepło przyjęci przez jubilatów i nagrodzeni gromkimi brawami. Śpiew KANONU wywołał wiele pozytywnych wzruszeń emocji.

Poprawiony: czwartek, 02 listopada 2017 20:28  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 66