- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 28 lutego 2018 11:14

…inspirujący, wzruszający, zabawny…

Dla  10- letniego Auggiego  nie  ma niczego  bardziej  niezwykłego  niż zwykły dzień w szkole. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz, zaczynając naukę w klasie piątej w szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd jednak sprawia, że staje się szkolną sensacją. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami. Wszystko się zmienia, kiedy urocza Sammer dostrzega w chłopcu coś więcej niż nietypowy wygląd. Przyjazny gest, pomocna dłoń wystarczy, by… 170 uczniów z klas IV- VII z naszej szkoły obejrzało „najbardziej pogodny film roku” pt. „Cudowny chłopak”. Ten niezwykły film wzruszył i rozbawił naszych widzów.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 27 lutego 2018 10:56

POKAZY HISTORYCZNE W NASZEJ SZKOLE

Już po raz drugi w tym roku szkolnym chętni uczniowie z naszej szkoły mogli wziąć udział w niezwyklej lekcji historii, pełnej przygód i opowieści o antycznej Grecji. „Lekcja historii na żywo” była okazją do przyjemnego i bardzo przystępnego zapoznania się z historią i kulturą antycznej Grecji, obejrzenia i aktywnego uczestniczenia w zapierających dech w piersiach pojedynkach, wzięcia udziału w konkursach i zabawach, zapoznania się z kolekcją replik broni, spotkania oko w  oko ze  starożytnym żołnierzem oraz spędzenia czasu w wesołej i przyjaznej atmosferze. Atrakcjom nie było końca!

Poprawiony: środa, 28 lutego 2018 11:18  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 27 lutego 2018 10:55

Brawo Szymon!

Dnia 16.02.2018r. odbył się w Piszczacu IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Żyj z pasją”.  Naszą szkołę jako jedyny reprezentował Szymon Kożuchowski - uczeń klasy VII a. Szymek spisał się doskonale. Został laureatem konkursu. Wykazał się ogromną umiejętnością i wspaniałą intuicją  w dziedzinie ortografii. Wielu z nas zachodzi w głowę, jak to można się tego wszystkiego wyuczyć? Ci, którym nie daje to spokoju, niech zapytają Szymka. Może zdradzi jakąś receptę. Mistrzu - serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: środa, 28 lutego 2018 11:18  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 23 lutego 2018 13:26

„Król Maciuś Pierwszy”  w Internetowym Teatrze dla Szkół

Uczniowie szkoły podstawowej mieli ostatnio okazję obejrzeć transmitowany prze Internet spektakl na motywach powieści J. Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Była to wyjątkowo plastyczna i piękna realizacja, przygotowana przez Teatr Banialuka z Bielska – Białej.

Reżyser za pomocą obrazów opowiedział o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły. Ze sceny nie pada zbyt wiele słów, a mimo to obraz podejmuje ważne, uniwersalne tematy, takie jak odpowiedzialność za siebie i innych, relacje międzyludzkie, potrzeba bliskości i miłości. Podstawowym elementem scenografii stały się dla aktorów olbrzymie animowane przez nich bryły, które przybierając różnorodne funkcje, ilustrowały kolejne wydarzenia.

Internetowy teatr to co prawda nie to samo, co prawdziwy, ale „ na bezrybiu i rak ryba”.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 20 lutego 2018 21:01

20 lutego 2018r. klasa VIa wraz z wychowawcą panią Anetą Najdyhor i opiekunami: Panią Iwoną Kożuchowską i panem Arturem Romaniukiem wybrali się na bialskie lodowisko, gdzie większość uczniów mogła doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie, a pozostali dopiero postawić swoje pierwsze kroki na lodzie. Było mnóstwo radości, wzajemnej pomocy oraz niestety również i upadków… wszystko zgodnie z zasadą „Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”. Po tak intensywnie spędzonej godzinie udaliśmy się na śniadanie do restauracji McDonald’s, a następnie na krótki spacer po Zespole pałacowo-parkowym Radziwiłłów, gdzie pan Artur Romaniuk opowiedział kilka ciekawych faktów na temat kilku znajdujących się tam obiektów.

Poprawiony: czwartek, 22 lutego 2018 07:41  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 75