- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 marca 2016 10:24

„Znam i lubię język rosyjski”

10 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Zawadzkiego w Wisznicach odbył się V Konkurs Języka Rosyjskiego ”Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Gimnazjum w Łomazach reprezentowali: Dawid Jeruzalski, Patryk Soroka i Klaudia Łukaszuk.

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 13 gimnazjów (Chotyłów, Terespol, Biała Podlaska, Hanna, Sławatycze, Kodeń, Wola Uhruska, Włodawa, Sosnówka, Tuczna, Łomazy, Dębowa Kłoda, Wisznice).

Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. W przewie, podczas której gimnazjaliści oczekiwali na wyniki, uczniowie liceum zaprezentowali krótki program artystyczny.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Bialskiego, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 10:28  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 marca 2016 10:20

Wizyta uczniów i nauczycieli z Brześcia

W niedzielę 6 marca 2016r. odbyła się kolejna wizyta gości z zaprzyjaźnionej Szkoły nr 13 w Brześciu w naszej szkole.

Dzień wcześniej białoruscy uczniowie i nauczyciele zwiedzili Kraków i Wieliczkę, a w niedzielę zawitali do Łomaz.

Goście z Białorusi zostali ugoszczeni pysznymi specjałami przygotowanymi przez panie kucharki ze szkolnej stołówki. Następnie polscy i białoruscy uczniowie pod kierunkiem pani Marty Bednaruk – Bańkowskiej, pani Katarzyny Hryniewicz i pana Ireneusza Korszenia wzięli udział w emocjonujących konkurencjach sportowych. Gry i zabawy integracyjne sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe rozmawiając po rosyjsku ze swoimi białoruskimi rówieśnikami.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania. Kolejne polsko-białoruskie spotkanie już wkrótce!

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 10:24  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 marca 2016 10:14

Dzięki uprzejmości wychowawczyni klasy VA Beaty Piotrowskiej 14 marca b.r. klasy IVA i IVB wraz z opiekunami   (A. Najdyhor i  I. Kożuchowską) mogły dołączyć się do wspólnego wyjazdu do kina w Białej Podlaskiej.  Dzieci obejrzały niezwykle zabawny i ciepły film animowany „Zwierzogród”. Uczniowie mieli też okazję spróbować typowo kinowych przysmaków – na szczęście nie wszystkim smakowały J.           Był to bardzo udany początek tygodnia, a dla niektórych też wielka przygoda.

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 10:20  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 15 marca 2016 13:43

Ernest Szopliński uczeń III klasy naszego gimnazjum zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski Juniorów w Taekwon-Do. Zawody odbyły się w dniach 11-13 marzec 2016 r. w Rybniku. Warto zwrócić uwagę, że Ernest rywalizował z ponad 50 osobową grupą zawodników w kategorii wiekowej wyższej a mianowicie juniorów, sam będąc juniorem młodszym.

Zapisy na zajęcia Taekwon-Do odbywające się w murach naszej szkoły już we wrześniu.

ZAPRASZAMY!!!

Poprawiony: wtorek, 15 marca 2016 20:56  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 14 marca 2016 13:13

ŚWIĘTO KOBIET W KLASIE VA

bukiet1.png


 

Marzec wyjął grosik srebrny,

Teraz będzie mu potrzebny.

Do kwiaciarni marzec pobiegł,

Kupić bukiet na Święto Kobiet.

Dzień Kobiet to święto, o którym nie można zapomnieć. Chłopcy z klasy VA  wraz z rodzicami przygotowali dziewczynkom wiele niespodzianek. Były serdeczne życzenia, kwiaty i własnoręcznie wykonane przepiękne i pyszne babeczki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Bez Waszej pomocy nie byłoby tak kolorowo i smacznie!

Poprawiony: wtorek, 15 marca 2016 13:47  
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 81