- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 04 maja 2016 09:10

Ponownie najlepsi ;)

23 kwietnia miały miejsce Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych 2016 roku. Odbyły się one w Szkole Podstawowej im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach, gm. Biała Podlaska. Na eliminacje zgłosiło się rekordowo 23 ekipy. Drużyna z Łomazy w składzie Anastazja Stanilewicz, Natalia Demianiu, Antoni Bielecki, Mateusz Karpowicz zajęła VI miejsce. Indywidualnie najlepszym z naszej drużyny został  Antoni Bielcki zajmując IV miejsce.

Film http://radiobiper.info/index.php/wazne-informacje-all/197-word-biala-podlaska/1389-turniej-brd-szkol-podstawowych-w-sworach-film

brd.jpg

 

Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół gimnazjalnych miały miejsce w dniu 26 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie. Najlepsza okazała się być drużyna Zespołu Szkół w Łomazach, Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w składzie Jakub Bańkowski - Dominika Golba - Michał Kowieski. Indywidualnie najlepszymi zostali: Michał Kowieski (1 miejsce) i Dominika Golba z Łomaz (2 miejsce), Jakub Bańkowski (7 miejsce).

Film http://www.radiobiper.info/index.php/wazne-informacje-all/197-word-biala-podlaska/1417-konstantynow-eliminacje-brd-szkol-gimnazjalnych-film-galeria

Galeria http://www.radiobiper.info/index.php/wazne-informacje-all/197-word-biala-podlaska/1417-konstantynow-eliminacje-brd-szkol-gimnazjalnych-film-galeria

Poprawiony: piątek, 06 maja 2016 09:36  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 04 maja 2016 09:04

Ziemia jest tylko jedna!

Takie hasło można było usłyszeć 27 kwietnia 2016r., kiedy to w Zespole Szkół w Łomazach obchodziliśmy Święto naszej planety- Ziemi. Podczas inscenizacji przygotowanej przez uczniów klas: IIb Gim. i VIa SP pod kierunkiem p. Elżbiety Derlukiewicz - Rusek i p. Doroty Jeruzalskiej, mogliśmy wziąć udział w rozprawie sądowej i śledzić „Proces w sprawie śmieci”. W czasie tego procesu padło wiele propozycji codziennych działań, które prowadzą do zmniejszenia ilości odpadów, np.: segregowanie śmieci, recykling surowców wtórnych, używanie papieru wytworzonego z makulatury, nieużywanie plastikowych opakowań, używanie akumulatorów zamiast baterii, kupowanie produktów w opakowaniach zwrotnych, unikanie artykułów jednorazowego użycia, kompostowanie. W dalszej części aranżacji słowno- muzycznej wysłuchaliśmy kilku praktycznych wskazówek „Jak obchodzić Dzień Ziemi?” .Punktem kulminacyjnym naszego świętowania był fantastyczny pokaz eko- mody, podczas którego przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali oryginalne i niezwykle pomysłowe stroje wykonane wyłącznie z materiałów recyklingowych. Nasz apel uświetnił występ scholi pod czujnym okiem mistrza  p. Pawła Tokarskiego. Obchody Święta Ziemi zakończyliśmy podsumowaniem wszystkich konkursów ekologicznych, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym. Dyplomy i drobne upominki zakupione z funduszy pozyskanych ze sprzedaży surowców wtórnych, wręczyła laureatom p. dyrektor Anna Filipiuk.

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 04 maja 2016 07:37

Targi edukacyjne i lekcja historii.

28.04.2016r. uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w Targach Edukacyjnych  odbywających  się w Białej Podlaskiej pod hasłem „Bialski GPS na edukację i zawód”. Organizatorem targów była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną pod honorowym patronatem Dariusza Stefaniuk – Prezydenta Miasta Biała Podlaska. W czasie Targów zaprezentowały się bialskie licea, technika, szkoły zawodowe oraz Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskosz. Młodzież gimnazjalna miała możliwość: zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkół kształcenia ponadgimnazjalnego, poznać typy szkół oraz kierunki kształcenia, porozmawiać z przedstawicielami szkół m.in.  o zasadach rekrutacji, jak też zobaczyć pokazy gastronomiczne, kelnerskie, taneczne i muzyczne. Następnie uczniowie udali się do byłego więzienia śledczego Gestapo – Komisariatu Policji Granicznej z okresu II Wojny Światowej oraz  zwiedzili wystawę  Oddziału Martyrologiczno – Historycznego Muzeum Południowego Podlasia. Niezapomnianym doświadczeniem było wysłuchanie historii z  ust Pana Antoniego Jodłowskiego, dotyczącej losów Polaków  naszego regionu z tego okresu.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 04 maja 2016 07:34

Sukcesy matematyczne w edukacji wczesnoszkolnej

Uczniowie naszej szkoły w dniu 27.04.2016r. uczestniczyli w X Międzyszkolnym konkursie matematycznym dla klas I – III ,,Supermatematyk”, który odbył się w Rossoszu. Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono,, najlepszych z najlepszych mistrzów rachunków”, którzy rywalizowali z kolegami z innych szkół podczas eliminacji międzyszkolnych. Naszą szkołę reprezentował: uczeń kl. III b Paweł Bańkowski i uczeń klasy II c Błażej Bańkowski. Walka była niezwykle emocjonująca. Dopiero dogrywka rozstrzygnęła o kolejności miejsc. Paweł Bańkowski zajął II miejsce.Gratulacje

Poprawiony: środa, 04 maja 2016 07:40  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 28 kwietnia 2016 11:00

Kolejna wizyta w Brześciu

22 kwietnia 2016 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Łomazach wyruszyli na kolejną wycieczkę do Brześcia w ramach współpracy szkół.
Powitano nas jak zawsze bardzo serdecznie. Po obiedzie zwiedziliśmy obiekty sportowe, a po kolacji uczniowie zaprezentowali część artystyczną w języku rosyjskim, białoruskim, a także polskim.
Wieczorem odbyła się dyskoteka i spacer ulicami miasta: między innymi oglądaliśmy ceremonię zapalania latarni gazowych unikatowych w Europie.
23 kwietnia pojechaliśmy „śladami polskości” do zamków Radziwiłłów w Nieświeżu i Mirze. W drodze powrotnej złożyliśmy wizytę Adamowi Mickiewiczowi w muzeum w Nowogródku i zatrzymaliśmy się nad jeziorem Świteź. Jeszcze tylko obowiązkowo zakupy i o 2.30 byliśmy w Łomazach, zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Poprawiony: środa, 04 maja 2016 09:23  
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 86