- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 14 czerwca 2016 11:55

Sukcesy Teatrzyku „Promyk”

W dniu 16 kwietnia 2016r. Koło Teatralne „Promyk” wzięło udział w XXXX Bialskich Spotkaniach Teatralnych , odbywających się w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Zespół zaprezentował przedstawienie przywołujące tradycje gier i zabaw dawnej szkoły pt. „Na przerwie”, zdobywając tytuł Laureata i nagrodę.  Kolejnym etapem był przegląd finałowy XVII Festiwalu Najciekawszych WidowiskTeatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie, który odbył się 9 maja 2016r. Tu spektakl również został doceniony, Komisja Artystyczna po obejrzeniu 18 teatrów dziecięcych i 17 widowisk młodzieżowych   przyznała Teatrzykowi „Promyk” wyróżnienie.

Poprawiony: wtorek, 14 czerwca 2016 12:08  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 czerwca 2016 22:42

Pięć wspaniałych dni w Brześciu

W dniach od 6 do 10 czerwca 2016 roku 10-osobowa grupa naszych uczennic wraz z nauczycielkami języka rosyjskiego gościła na Białorusi. Wizyta odbyła się w ramach umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Łomazach i Średnią Szkołą nr 13 w Brześciu. Uczennice gimnazjum pod opieką pani Ewy Korszeń i pani Teresy Wysockiej przez 5 dni poznawały Brześć i okolice. Wyjazd odbył się na zaproszenie Brzeskiego Kuratorium Oświaty i stanowił nagrodę dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce języka rosyjskiego oraz dla tych, którzy szczególnie aktywnie angażowali się w polsko-białoruską współpracę. W wycieczce wzięły udział uczennice klas I, II i III gimnazjum.

 

Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 22:50

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 09 czerwca 2016 21:21

„Nasze bociany”

Trzech uczniów Szkoły Filialnej w Studziance wzięło udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Nasze bociany” i zajęli miejsca:

II miejsce - Adrian Niedźwiedź – kl. III

II miejsce – Mateusz Niedźwiedź – kl. III

III miejsce - Antoni Cydejko – kl. I

bociany.jpg

Poprawiony: czwartek, 09 czerwca 2016 21:24  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 09 czerwca 2016 21:18

Dnia 01.06.2016 r. uczniowie klas III a i III b SP w Łomazach oraz klas I i III SF w Studziance wyjeżdżali na wspólną wycieczkę do Warszawy, która przywitała słoneczną pogodą. Pod okiem opiekunów: Anny Zięteckiej, Doroty Derlukiewicz i Wiesławy Kobrzyńskiej dzieci z uśmiechem na twarzach wyruszyły na wyprawę po stolicy. Zwiedzanie miasta rozpoczęły od wizyty w Łazienkach Królewskich, gdzie przybywających witał „rozkrzyczany”, ale piękny paw. Pałac Na Wodzie, kryjący w swych wnętrzach ciekawe rzeźby, obrazy i nietypowe meble, przykuł uwagę uczestników. Uczniowie poszerzyli swą wiedzę dotyczącą pałacu oraz życia rodziny królewskiej. Obejrzały również Pałac Myśliwiecki, Biały Domek i Starą Oranżerię. Potem wszystkich czekała droga „pod górkę”, ale dzieciaki to dzielne zuchy i bez problemu ją pokonały. Tam obejrzały pomnik Fryderyka Chopina. Następnie celem regeneracji sił zjedliśmy obiadek. Z kolei podczas spaceru po Starym Mieście można było podziwiać zabytkowe kamienice, a także zobaczyć Zamek Królewski i najstarszy pomnik Warszawy, czyli kolumnę Zygmunta III Wazy. Duże wrażenie wywarł Pomnik Małego Powstańca. Później wszyscy przeszli pod Belweder, bo przecież jak dotąd dom Prezydenta widziany był tylko w telewizji. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć też Grobu Nieznanego Żołnierza. Na koniec odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny. Różnorodność świata roślin i zwierząt to była prawdziwa lekcja przyrody. Przed powrotem do domu dzieci zaopatrzyły się w ciekawe pamiątki. Podczas integracyjnego wyjazdu uczniowie z obu szkół bardziej poznali się. Podczas powrotu wszystkim dopisywały humory, więc należy wnioskować, że wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Poprawiony: czwartek, 09 czerwca 2016 21:24  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 06 czerwca 2016 22:06

Bóg – Honor – Ojczyzna

Słowa te były hasłem przewodnim akademii z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i ogłoszonego przez Starostę Powiatu Bialskiego Roku 2016 – Rokiem Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się dnia 3 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Łomazach. Przybyli na nią zaproszeni goście: p. Jerzy Czyżewski - Wójt Gminy Łomazy, p Elżbieta Moszkowska – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Łomazy, p Anna Jóźwik – inspektor ds. kultury Starostwa Powiatowego i rzecznik Starosty Bialskiego, p. Krystyna Rachoń – Kulicka – wiceprezes Zarządu Powiatowego ZNP w  Białej Podlaskiej, p. A. Chwalewska – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Łomazach, p. Ryszard Bielecki – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. Krzysztof Łojewski – Prezes Banku Spółdzielczego, p. Marian Serhej – sołtys wsi Łomazy, p. Grzegorz Tereszczuk – Prezes OSP w Łomazach, p. Wiesław Bańkowski – Przewodniczący Rady Rodziców, p. Tadeusz Bańkowski – Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Łomazach, p. Małgorzata Juszczak – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele mediów – Radia Biper i Łomaskich Stron.

Przyćmienie

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 21:59

Więcej…

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 91