- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 09 maja 2019 06:11

Dzień Ziemi

29 kwietnia odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi, skierowana do uczniów klas IV-VIII SP i oddziałów gimnazjalnych. Uroczystość rozpoczął występ scholii, tym razem w wydaniu ekologicznym pod kierownictwem p. P. Tokarskiego. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno muzyczny pt: „Uratujmy nasze rzeki i jeziora”. Ukazali oni ogromne znaczenie wody dla życia na Ziemi, nawoływali do dbania o jej czystość oraz rozsądne i oszczędne gospodarowanie zasobami tej najważniejszej substancji na naszej planecie. Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna pt: „Oddziaływania antagonistyczne i nieantagonistyczne”, przygotowana pod kierunkiem p. A. Filipiuk.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie szkolnych konkursów ekologicznych, wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom.

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 06:27

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 09 maja 2019 06:00

DZIEŃ ZIEMI W KL. I - III

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami
i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 29 kwietnia 2019 r.

Uczniowie  klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Bieleckiej zaprezentowali przedstawienie pod tytułem: „W bajkowym świecie ekobohaterów”, w którym znani i lubiani bohaterowie  bajek uczyli recyclingu, segregacji odpadów, zasad zdrowego ekologicznego odżywiania oraz ochrony roślin i zwierząt. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I-III, dzieci z przedszkola oraz rodzice.

Podczas apelu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród,  wyróżnień  i dyplomów uczniom, którzy wzięli udział  w Szkolnym Konkursie  Plastycznym pt. „Kartka Wielkanocna”.

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 06:22

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 06 maja 2019 12:18

W dniu 29.04.2019 w Szkole Podstawowej w Łomazach dokonano podsumowania Szkolnego Konkursu na „Najładniejszą palmę wielkanocną” dla uczniów klas I – III. Konkurs zorganizowano celem kultywowania tradycji ludowych i religijnych. Wszystkie palmy były ciekawe, wykonane z dużą starannością i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.    Jury wyłoniło najlepsze prace, a ich autorzy zostali nagrodzeni:

dscdsc

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 06:40

Więcej…

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 30 kwietnia 2019 08:42

W ramach międzynarodowej współpracy ze Szkołą Średnią nr 13 z Brześcia w dniach 25-27 kwietnia odbyła się wycieczka na Białoruś. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum Tadeusza Kościuszki w Mereszowszczyźnie. Następnie odwiedzili Muzeum Adama Mickiewicza w Nowogródku oraz kościół w którym przyjął chrzest. W drodze do Mińska zatrzymaliśmy się również nad jeziorem Świteź. Następnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali stolicę Białorusi. Zwiedzili najważniejsze obiekty historyczne Mińska, min.: Wyspę Łez i Plac Niepodległości z Domem Rządowym. Niezwykłych wrażeń dostarczyło podziwianie panoramy Mińska z 23 piętra Biblioteki Narodowej. Ostatnim punktem programu było zapierające dech w piersiach przedstawienie w Białoruskim Cyrku Narodowym.


Poprawiony: wtorek, 30 kwietnia 2019 08:44  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 25 kwietnia 2019 06:22

Wolontariusze AIESEC w ZS w Łomazach

Nową tradycją w naszej szkole stają się wizyty zagranicznych wolontariuszy w ramach projektu edukacyjnego International Education. Przez trzy tygodnie przełomu marca i kwietnia 2019 roku ponownie gościliśmy dwie wolontariuszki – tym razem Martinę z Włoch i Kaveeshę ze Sri Lanki. Zajęcia mogły się odbyć dzięki staraniom Pani Dyrektor Bogumiły Wińskiej oraz wsparciu finansowemu Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego i współpracy z Radą Rodziców.

Głównym celem takich wizyt jest skłonienie uczniów do wykorzystania języka angielskiego do komunikacji z ludźmi z różnym stron świata, dlatego zajęcia prowadzone przez dwie sympatyczne studentki były oczywiście w języku angielskim. Można z całą pewnością stwierdzić, że cel ten został osiągnięty. Swoim pozytywnym nastawieniem i uśmiechem, Martina i Kaveesha potrafiły skłonić do komunikacji w języku angielskim nawet bardzo opornych uczniów;) Dodatkowo, zajęcia miały na celu poszerzenie horyzontów poznawczych uczniów, poznanie kultury i historii innych państw, zmotywowanie do dalszej nauki języka angielskiego, budowanie tolerancji międzykulturowej oraz nabranie śmiałości w kontaktach z nowopoznanymi  osobami.

Obie Panie miały także okazje, aby poznać nasze codzienne życie oraz lokalne atrakcje. Wolontariuszki zwiedziły Łomazy, Białą Podlaskę, Radzyń Podlaski, Czemierniki i Romanów. Nocleg wolontariuszkom zapewnili Pani dyrektor Bogumiła Wińska, nauczyciele naszej szkoły Anna i Wojciech Telaczyńscy oraz absolwentka naszego gimnazjum Ewa Głowacka.

Poprawiony: czwartek, 25 kwietnia 2019 07:36  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 103