- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 13 lutego 2018 10:07

Noc Gier w Bibliotece

Za nami czwarta w historii szkoły Noc w Bibliotece. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane pojęcie gier.

Nocną przygodę (2/3 lutego), której tym razem uczestnikami stali się uczniowie drugich klas gimnazjum, rozpoczęła tradycyjnie zabawa „Tajemnice skrzyni”.

Sporej aktywności umysłowej wymagało rozszyfrowanie tajnej wiadomości zapisanej alfabetem Morse'a.

Jak zwykle najwięcej emocji dostarczyło drużynowe rozwiązywanie krzyżówki i zabawa w chowanego w ciemnych salach lekcyjnych.  Nie można było zapomnieć, że są one strzeżone przez szkolne duchy, które pałały chęcią zemsty za zakłócenie ich spokoju.

Po kolacji uczniowie bawili się prawie do białego rana w „Pif paf”, „Osobowości”, „Karaoke”,  i  „Ninja”.

Niektórym emocje nie pozwoliły zmrużyć oczu do białego rana.

Spotkanie zakończyło się o godzinie 8.00 wspólnym  śniadaniem.

Panie bibliotekarki dziękują wszystkim uczniom za wspólne radosne spędzenie czasu. Szczególne podziękowania kierujemy do p. dyrektor Doroty Biesiady, p. Elżbiety Derlukiewicz- Rusek, p. Zofii Kowieskiej, p. Iwony Śnitko, p. Romana Bańkowskiego.

Poprawiony: wtorek, 13 lutego 2018 10:20  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 13 lutego 2018 10:00

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Frekwencja jak co roku dopisała. Gościliśmy 160 osób. Przedszkolaki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy.
Wnuki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i złożyły życzenia.

Do życzeń dołączyła się Pani Dyrektor Bogumiła Wińska, Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wiesław Bańkowski.

Uroczystość uświetnił występ scholi i chóru tutejszej parafii pod kierunkiem Pana Pawła Tokarskiego.

Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. To jednak nie był koniec wrażeń. W rytmie wielu znanych przebojów wnuczęta porwały swoich dziadków do tańca.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Szczególne podziękowania należy skierować do tych  rodziców , którzy pomogli nauczycielom przedszkola w przygotowaniu  tej wyjątkowej uroczystości. Dziękujemy!!!Poprawiony: czwartek, 15 lutego 2018 08:27  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:45

Ferie zimowe to odpoczynek od obowiązków szkolnych, czas beztroskiej zabawy. Z tej okazji klasa IIIc zaprosiła swoje koleżanki i kolegów z klas I-III i przedszkola na zimowe spotkanie pt „Bezpieczne zabawy zimowe”. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki i kilka scenek związanych z bezpiecznym zachowaniem na śniegu, lodzie i ulicy. Dziewczynki zatańczyły do utworu „Zima” cz.II z cyklu „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego. ,,Przepis na udane ferie”  zakończył apel.

Nieważne, gdzie spędzasz ferie, są zasady, o których zawsze należy pamiętać!

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanego wypoczynku podczas ferii.

Klasa IIIc z wychowawcą

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 10:09  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 25 stycznia 2018 07:47

W dniu 08.01.2018 r. już po raz piętnasty zorganizowano Szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Celem konkursu była: popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, a także odkrywanie i promowanie młodych talentów wokalnych.

Uczestnikami byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach, którzy zadeklarowali swój udział. Warunkiem uczestnictwa było indywidualne wykonanie a cappella przynajmniej jednej zwrotki kolędy lub pastorałki przed jury i publicznością…. Jury w swojej ocenie kierował się następującymi kryteriami:

  • dobór repertuaru;
  • umiejętności wokalne wykonawców;
  • znajomość tekstu kolędy lub pastorałki;
  • ogólny wyraz artystyczny.

 

Konkurs cieszył‚ się  dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczba wykonawców łącznie 31 uczniów. Najlepszych artystów nagrodzono książkami i pamiątkowymi dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek.

1.jpg

Poprawiony: piątek, 26 stycznia 2018 09:28

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 25 stycznia 2018 07:44

Z wizytą w Drelowie

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Drelowie zaprosił delegację naszej szkoły na Święto Patronalne, którego obchody przypadły 17 stycznia – w rocznice męczeńskiej śmierci Unitów Drelowskich. Z wizytą udał się poczet sztandarowy gimnazjum wraz z opiekunem oraz wicedyrektor D. Biesiada. Uczestniczyliśmy w zapaleniu zniczy pod tablicą upamiętniającą miejsce męczeństwa Unitów Drelowskich, w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Uczniowie drelowskiej szkoły przygotowali spektakl pt. „Są obok nas”. Dobrze, że pamięć o Unitach wciąż trwa.

Poprawiony: piątek, 26 stycznia 2018 09:19  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 75