- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 04 kwietnia 2018 10:23

Szkolny Dzień Poligloty
w klasach IV-VI szkoły podstawowej

Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą, rozwijać się i ciągle się uczyć. Obecnie bardzo potrzebna staje się znajomość języków obcych.

Wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach, którzy jak co roku świętowanie nadejścia wiosny połączyli z obchodami Szkolnego Dnia Poligloty. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom była promocja nauki języków obcych wśród uczniów. Bogaty program artystyczny zachęcał do nauki języka angielskiego i rosyjskiego.

W tym roku  Szkolny Dzień Poligloty  upłynął pod znakiem prezentacji projektów edukacyjnych z zakresu języków obcych. Ale nie tylko …. Było też coś dla ucha.

Jako pierwsza swoje umiejętności językowe zaprezentowała klasa VIA przygotowana przez panią Anetę Najdyhor. Pierwsza grupa opowiedziała o Układzie Słonecznym, druga zaś o wnętrzu ludzkiego ciała oraz o pierwszej na świecie transplantacji serca. Obie prezentacje odbyły się w języku angielskim.

W myśl powiedzenia „Śpiewać każdy może…” klasa VB pod opieką Pani Iwony Szepety zaprezentowała przedstawienie The Voice Kids. Uczniowie wcielili się w role słynnych jurorów programu, tj. Dawida Kwiatkowskiego, Edyty Górniak, Thomsona i Barona oraz niezwykle popularnego ostatnio Sławomira Zapały. Przedstawienie było doskonałą okazją do prezentacji swoich umiejętności wokalno – językowych, a także aktorskich. Było zabawnie, a każdy mógł przekonać się, że piosenki to doskonały sposób na urozmaicenie w nauce języków obcych.

Klasa VI B pod kierunkiem pani Ewy Korszeń przygotowała prezentację projektu edukacyjnego w języku rosyjskim. Tematem prezentacji były cztery pory roku. Na scenie pojawiła się Wiosna, uradowani rozpoczęciem wakacji uczniowie, zmoknięci jesienni spacerowicze, a także Święty Mikołaj.

Następnie swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowała uczestniczka Regionalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej uczennica klasy VIB Amelia Wołosowicz. Amelia zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Что меня ждёт?”

Na zakończenie  przyszedł czas na podsumowanie konkursów z języka rosyjskiego i angielskiego. Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska z wielką przyjemnością wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursów z języka angielskiego i rosyjskiego, podkreślając przy tym ogromną rolę znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

 

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 10:35

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 04 kwietnia 2018 10:17

„Znam i lubię język rosyjski”

22 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VII Konkurs Języka Rosyjskiego ”Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Zespół Szkół w Łomazach reprezentowali: Justyna Pawluk (IIA), Jolanta Piętka (IIIA) i Katarzyna Kowieska(IIIA)

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 16 szkół województwa lubelskiego.

Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. W czasie oczekiwania na wyniki dla uczestników konkursu zostały zorganizowane warsztaty językowe „ Marteniczki – świętowanie wiosny po bułgarsku”. Warsztaty prowadzili studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej  UMCS w Lublinie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Starosty Powiatu Bialskiego, Wójta Gminy Wisznice, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie i Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie oraz Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 10:44  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 28 marca 2018 08:31

Małymi kroczkami ku rocznicy stulecia niepodległości Polski

Do obchodów stulecia niepodległości Polski jeszcze mamy trochę czasu. Chcąc włączyć uczniów młodszych klas szkoły podstawowej w obchody tej jakże ważnej rocznicy nauczyciele uczący języka polskiego przeprowadzili w klasach IV Konkurs Znajomości Legend. Celem konkursu była popularyzacja historii Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych właśnie wśród najmłodszych. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się aż 13 czwartoklasistów.

Finaliści konkursu to:

1 miejsce  - Karolina Trochonowicz kl. IV c

2 miejsce  - Julia Korszeń kl. IV c i Igor Tokarski kl. IV b

3 miejsce  - Karolina Kulig kl. IV a

Konkurs Znajomości Legend to już kolejne przedsięwzięcie w naszej szkole, które zostało zrealizowane w ramach szkolnych  obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, których inauguracja odbyła się 1 marca.

Przed nami kolejne działania. Uczniom życzymy chęci i zapału do pracy.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 28 marca 2018 07:34

Głubczyce były gospodarzem Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów Taekwon-Do, które odbyły się w dniach 23-25.03.2018 r. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach zdobywając łącznie cztery medale. W pierwszym dniu rywalizacji seniorzy Monika Chwalewska zdobyła dwa srebra, w układach formalnych II dan oraz w walkach kat. -68 kg a Patryk Segeń brąz w technikach specjalnych. W drugim dniu do rywalizacji przystąpili juniorzy. Nikola Sobechowicz uczennica II klasy gimnazjum wygrała swoją konkurencję walk -45 kg stopni uczniowskich zdobywając Grand Prix Polski i złoty medal. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Anastazja Stanilewicz z II klasy gimnazjum w walkach kat. -60 kg sprawiając sporo trudności swoim przeciwniczkom ale niestety tym razem znalazła się poza podium.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy oraz pani Bogumile Wińskiej dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach za wspieranie naszej działalności oraz firmie SERHEJ Zdzisław Serhej z Łomaz, Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Mechaniki Pojazdowej i Stacja Paliw ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej oraz Studio fotograficzne FOTOS w Białej Podlaskiej a także firmie „Szwagry” za bezpieczną podróż.

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 10:22  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:40

Tak witaliśmy wiosnę…

Podobno wiosna nie sprzyja nauce, a tu proszę – nasi gimnazjaliści w Pierwszy Dzień Wiosny wystartowali iście naukowo. Uczniowie klas drugich zaprezentowali „wytwory” swojej pracy przy okazji kolejnej już edycji projektów edukacyjnych realizowanych w gimnazjum. W roku szkolnym 2017/2018. Wystąpiło 9 grup projektowych, które pod kierunkiem swoich opiekunów.

Zgromadzeni mieli okazję między innymi posłuchać muzyki ludowej, obejrzeć tragedię Szekspira „Romeo i Julia” w języku angielskim, odwiedzić laboratorium młodego chemika, podróżować wspomagając się językiem angielskim, przenieść się na moment go starożytnej Grecji oraz poobserwować zjawiska fizyczne, a także przyjrzeć się nowym technologiom wykorzystywanym w informatyce.

Na zakończenie podsumowano obchody Dnia Matematyki. W naszej szkole najlepsi z matematyki są chyba uczniowie klas VII, bo tylko oni rywalizowali. Wyniki rywalizacji poszczególnych drużyn przedstawiają się następująco: Za czynny udział dyplomy otrzymali:

I miejsce – drużyna Szymona Kożuchowskiego

II miejsce  - drużyna Macieja Łaskiego

III miejsce – drużyna Agaty Cichowskiej

IV miejsce – drużyna Sebastiana Uścinskiego .

Klasy IV – VI uczciły wiosnę, prezentując się w Dniu Poligloty. Uczniowie przedstawiali między innymi scenki w języku angielskim i rosyjskim. Największą atrakcją była szkolna edycja The Voice Kids. Furorę zrobiło oryginalne jury. Ogromne brawa zebrali też sami śpiewający uczestnicy, choć dało się zauważyć, że do głosu próbował  „dorwać się” ktoś spoza konkursu. Mimo, że nie miał szans u oceniających, nam spodobał się najbardziej. W końcu „śpiewać każdy może”, a śpiewanie w językach obcych pomaga w nauce.

Popieramy taka formę zabawy połączonej z nauką szczególnie, że przy tegorocznej zimowej jeszcze aurze nikomu by się nie chciało wychodzić na wiosenny spacer, nawet dla podtrzymania tradycji.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 81