- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 03 października 2019 06:37

Wycieczka do Lublina

23 września 2019 r. 43 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach z klas VIIA, VIIB, VIIIA oraz VIIIB, pod opieką p. A. Tremeskiej, p. I. Szepety i p. I. Korszenia  uczestniczyło w wycieczce do Lublina, którą zorganizowała p. Anna Filipiuk.  Wyjazd łączył cele edukacyjne z rekreacją.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ogrodu Botanicznego UMCS, który przywitał nas malowniczym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą. Pomimo dość chłodnej aury, uczniowie chętnie wędrowali alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew i kamienistymi ścieżkami. Podczas wędrówki dzieci miały okazję poznać wiele egzotycznych gatunków roślin, dowiedzieć się kilku ciekawostek na ich temat, poznać ich pochodzenie i wartość użytkową, a także degustować owoce niektórych z nich.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin „Strefa Wysokich Lotów”. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów rozwijali koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Skakanie na trampolinach to ciekawe urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego oraz rozrywka na najwyższym poziomie.

Kolejnym, i głównym punktem wycieczki, były pokazy chemiczne i fizyczne na UMCS. Nasi uczniowie, zaopatrzeni w ochronne rękawiczki i okulary, mieli okazję aktywnie uczestniczyć w wykonywaniu barwnych doświadczeń. Największy entuzjazm wywołały eksperymenty z płonącym potasem i „szczekającym gazem”, czyli wodorem, a także te niebezpieczne, wybuchowe z efektami świetlnymi i akustycznymi. Okazuje się, że chemia może być bardzo ciekawa, a zapierające dech w piersiach efekty doświadczeń pozwalają na lepsze zrozumienie trudnych zagadnień chemicznych.

Dzięki pokazom z fizyki, które pracownicy naukowi prezentują profesjonalnie, ciekawie i z nutką humoru, uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką, medycyną, ekologią, życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym. Praktyczne zajęcia motywują do głębszego poznania praw przyrody, inspirują dociekliwość i postawy badawcze, kształcą umiejętność obserwacji. Są tym ciekawsze, że uczniowie mogą w nich brać czynny udział, a dzięki temu wyrabiać przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym. Skłaniają do analiz i własnych przemyśleń.

W przerwie między pokazami uczniowie zregenerowali swoje siły  podczas smacznego posiłku w restauracji McDonald’s.

Podróże kształcą, warto więc uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciach. Wycieczkę zaliczamy zdecydowanie do udanych i niech żałują ci, którzy się na nią nie zdecydowali.

Poprawiony: czwartek, 03 października 2019 06:43  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 30 września 2019 20:19

word.jpg

REGULAMIN

Poprawiony: poniedziałek, 30 września 2019 20:27  

Wycieczka klas I

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 04 października 2019 10:49

Wycieczka klas I

Dnia 20.09.2019 r. uczniowie z klas pierwszych Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach wraz z wychowawczyniami: Wiesławą Kobrzyńską i Aleksandrą Dołęgowską oraz opiekunem p. Wojciechem Telaczyńskim wyjeżdżali na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Przybliżyli zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i zwiedzili centrum miasta. Poszerzyli m.in. wiedzę dotyczącą Józefa Ignacego Kraszewskiego i herbu miasta. Podczas spaceru po Parku Radziwiłłowskim oglądali zabytkowe budowle i podziwiali piękno jesiennej przyrody. Odwiedzili Interaktywne Centrum Naukowe „Multicentrum”, gdzie wzbogacali wiedzę przyrodniczą z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, obserwowali i prowadzili różne doświadczenia oraz poprzez zabawę rozwijali swoją kreatywność, logiczne myślenie i umiejętności konstrukcyjne, a także sprawność posługiwania się zestawem komputerowym. Zajęcia były ciekawe i bardzo się podobały. Szkoda, że trwały tak krótko, ale mimo to wszyscy wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy.

Poprawiony: piątek, 04 października 2019 10:54  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 30 września 2019 19:11

INFORMACJA dla RODZICÓW

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach informuje, że szkoła zapewnia profilaktyczną opiekę zdrowotną  i stomatologiczną uczniom na poniższych zasadach.

Profilaktyczną opiekę zdrowotną sprawuje pielęgniarka szkolna p. Beata Jarocka.

Gabinet pielęgniarki mieści się w budynku szkolnym - hala sportowa, sala nr 30.

Pielęgniarka pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 14.35.

Świadczenia ogólnostomatologiczne realizuje

„Mali- Dent” Grupowa Praktyka Dentystyczna

w poniedziałki i czwartki w godz. 12.00 – 18.00,

we wtorki w godz. 8.00 – 14.00, w piątki w godz. 8.00 – 13.30.

Gabinet stomatologiczny mieści się w budynku szkolnym – hala sportowa, sala nr 27.

W przypadku, gdybyście Państwo nie życzyli sobie objęcia dziecka opieką zdrowotną i stomatologiczną proszę o złożenie „sprzeciwu” od świadczenia usług medycznych, odpowiednio do świadczeniobiorców realizujących opiekę.

Na każde wykonywane świadczenie ogólnostomatologiczne dziecko zgłasza się z pisemnym wyrażeniem zgody przez rodziców.

Poprawiony: poniedziałek, 30 września 2019 20:27  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 17 września 2019 17:09

Harcerze w naszej szkole!

W dniach 10-14 września harcerze Łomaskiej Próbnej Drużyny Harcerskiej zorganizowali w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach akcję naborową. Uczniowie dowiedzieli się jak wolny czas spędzają harcerze, nauczyli się kilku pląsów oraz piosenek harcerskich, a także dowiedzieli się, czym jest i na czym polega harcerstwo. Przekonali się że bycie harcerzem wcale nie jest nudne, a pozwala nauczyć się wielu rzeczy i poznać niesamowite osoby. Jak mówiło hasło: ,,Mierz wysoko, odkryj świat Każdy harcerz to twój brat! Dołącz do ZHP!”, druhny i druhowie opowiadając o swoich doświadczeniach harcerskich, starali się zachęcić swoich kolegów i koleżanki do wstąpienia w szeregi drużyny.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia w szeregi naszej drużyny!  Więcej informacji u druhny Agnieszki Garbatiuk lub na fb : Łomaska Próbna Drużyna Harcerska

 

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2019 10:22  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 109