- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:02

Od lutego 2018r. nasza szkoła rozpoczęła realizację 2 letniego unijnego programu Kreatywna Szkoła. Ów projekt ma na celu  podwyższenie umiejętności i wiedzy uczniów z zakresu nauk ścisłych. Programem zostali objęci uczniowie od 1 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum. Zajęci a dodatkowe, które obejmuje projekt, są podzielone na dydaktyczno-wyrównawcze, rozwijające, zawodowe oraz specjalistyczne (logopedyczne, integracja sensoryczna, szkołę dla rodziców i wychowawców). Obecnie zajęcia odbywają się w 39 grupach. W ramach realizacji projektu szkoła uzyskała pomoce dydaktyczne jako wsparcie ww. działań w postaci: zestawu 32 laptopów (wyposażenie 2 sal komputerowych), 2 dotykowe ekrany 55’, 4 projektory LED wraz z ekranami, wyposażenie pracowni fizycznej, przyrodniczych, matematycznych, integracji sensorycznej, logopedycznej w zestawy pomocy dydaktycznych, min. 2 aparaty fotograficzne, lunety, mikroskopy, gry dydaktyczne, interaktywne zestawy doświadczalne, plansze poglądowe i wiele innych. Łączna wartość sprzętu dydaktycznego opiewa na kwotę ponad 209000zł.

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2018 09:12  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:07

Wycieczka do Kazimierza i Magicznych Ogrodów

Po  trudach nauki szkolnej klasy I a, I b i II a wraz z wychowawczyniami p. A. Ziętecką , M. Rogoźnicką i W. Kobrzyńską udały się 06. 06. 2018r. na wymarzoną wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów. Swoje spotkanie z Kazimierzem, dawniej okrzykniętym „cudem nad Wisłą”, czy nazywanym także „małym Gdańskiem” rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła-kazimierskiej fary oraz rynku. Naszą uwagę zwrócił również stojący na kazimierskim rynku pierwszy w Polsce pomnik psa. Kundelek z brązu cieszy się ogromną sympatią turystów małych i dużych. Obowiązkową pamiątką z Kazimierza jest fotka z Werniksem. Doczekał się też swojej legendy: przewodnicy zapewniają, że pogłaskanie go po nosie przynosi szczęście. Nic dziwi więc, że psi nos mocno lśni. Pełni wiedzy, ale  zgłodniali udaliśmy się do restauracji na pyszny obiad. Następnie ciekawi wrażeń powędrowaliśmy nad Wisłę, aby popłynąć statkiem. Płynąc podziwialiśmy piękny  kazimierski krajobraz. Po rejsie pojechaliśmy do parku rozrywki Magiczne Ogrody w Trzciankach k. Janowca. Tam powitały nas Magiczne Ptaki, które wzięły pod swoje skrzydła i oprowadzały po parku. Każde dziecko  z uśmiechem na twarzy korzystało z atrakcji parku, którymi były: Jaskiniowe Mordole, spotkanie z Bulwiakami, Marchewkowe Pole, Gród Krasnoludków, Smocze Gniazdo. Tylko odważnych, którzy chcą zmierzyć się z własnym strachem zapraszało Mroczysko, gdzie można było się spotkać z Aragiem – władcą czarnej magii. Wizytę w Magicznych Ogrodach zakończyliśmy na placu zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 07 czerwca 2018 17:52

Rodzinny Dzień Promocji Zdrowia w Zespole Szkół w Łomazach świętowano pod hasłem „SZANUJ ZDROWIE JAK JE MASZ, BO O RÓZNE BZDURY DBASZ”.

Imprezę rozpoczęto tradycyjnie, XII edycję Biegu po zdrowie pod hasłem „Trzymaj formę biegaj z nami”. Bieg odbył się w pięciu kategoriach: dziewczęta klas IV-VI SP; VII SP, I-II G; chłopcy klas IV-VI SP; VII SP, I-II G oraz Open (nauczyciele, rodzice). Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją sportową kondycję.

Kolejnym punktem programu był mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy nauczycielami i uczniami klas gimnazjalnych. Wśród nauczycieli funkcję kapitana pełniła Pani dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach  Bogumiła Wińska, która poprowadziła drużynę do zwycięstwa.

W dalszej  części imprezy  uczennice gimnazjum przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą wpływu źle dobranych i za ciężkich tornistrów/plecaków na powstawanie i pogłębianie się wad postawy. Po prezentacji odbyła się część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli klas czwartych szkoły podstawowej i gimnazjum. W krótkich scenkach uczniowie starali się przekazać ważne rady i zasady zdrowego trybu życia. Często powtarzano hasło: „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”. Na zakończenie Imprezy uczniowie gimnazjum przygotowali sałatkę wielowarzywną, wykazując się umiejętnością zdobytej wiedzy w praktyce.

Podsumowanie biegu po zdrowie i konkursów o tematyce prozdrowotnej, które zostały przeprowadzone   w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018 nastąpi dnia 18.06.2018r.

Koordynatorzy imprezy:
Marta Bednaruk-Bańkowska

Elżbieta Derlukiewicz-Rusek
Grażyna Skrzyńska
Dorota Jeruzalska
Marek Prokopiuk

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2018 22:30  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 07 czerwca 2018 17:51

Zwiedzaliśmy stolicę!

Pod koniec maja bieżącego roku, uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami: p. Agnieszką Tremeską,  p. Iwoną Kożuchowską, p. Dorotą Jeruzalską i p. Piotrem Sautyczem, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pomimo początkowej, przykrej niespodzianki jaką sprawił nam autokar, wycieczkę uznajemy za udaną. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wjazdu na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki i podziwiania panoramy miasta z tarasu widokowego. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach sportowo- rekreacyjnych w Parku Trampolin Hangar 646. Po obiedzie odbyliśmy szybki spacer ulicami Starówki oraz udaliśmy się na Stadion Narodowy i razem z przewodnikiem zwiedzaliśmy ten imponujący obiekt. W drodze powrotnej nie zabrakło oczywiście postoju w Mc Donald’s. Do domów wróciliśmy trochę zmęczeni, bo już było po 23:00, ale pełni wrażeń i zadowoleni.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 30 maja 2018 15:27

ZAWODOWY STRZAŁ W 10!

29 maja 2018 r. klasy siódme uczestniczyły w zorganizowanym przez Lubelskie Kuratorium Oświaty przedsięwzięciu „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. W  goszczącym nas Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazów i prezentacji służących promocji szkolnictwa zawodowego. Celem imprezy było nie tylko zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach branżowych i w technikach, ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym” oraz promocja zawodów zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy.

Za możliwość udziału w imprezie oraz udostępnienie autokaru dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Łomazy Jerzemu Czyżewskiemu.

Poprawiony: środa, 30 maja 2018 15:35  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 81