- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 21 grudnia 2017 12:16

zbn.jpg

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 02 stycznia 2018 08:28

Wigilia w klasie VB

23 grudnia w klasie VB odbyła się klasowa wigilia. To uroczyste spotkanie miało miejsce przy specjalnie przygotowanym i ustrojonym stole. Po złożeniu świątecznych życzeń i po podzieleniu się opłatkiem wszyscy śpiewali kolędy. Było bardzo miło.

Poprawiony: wtorek, 02 stycznia 2018 08:32  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 21 grudnia 2017 12:09

„Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch kontynentów”.

Międzynarodowa konferencja w Brześciu.

15 grudnia 2017r.  delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Łomazach wzięła udział w międzynarodowej konferencji z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.

Konferencja odbyła się w Brześciu i stanowiła realizację jednego z punktów umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy Zespołem Szkół w Łomazach i Szkołą Średnią nr 13 w Brześciu zawartej w październiku 2014 roku.

Uczestnicy konferencji zaprezentowali wykłady i prezentacje multimedialne na temat Tadeusza Kościuszki. Wykłady prowadzone były w języku polskim, rosyjskim i białoruskim.

Dyrektor Szkoły Pani Bogumiła Wińska wystąpiła z wykładem „Tadeusz Kościuszko – zwyczajny człowiek i wielki bohater”.

Następnie uczennice klasy IIIa – Julia Wysokińska i Justyna Bajkowska przedstawiły zgromadzonej publiczności prezentację multimedialną na temat Tadeusza Kościuszki, a uczniowie klasy VIa i VIb zaprezentowali krótką scenkę ukazującą w jaki sposób uczniowie przygotowują się do sprawdzianu z historii.

Najważniejsze daty i fakty historyczne dotyczące patrona naszej szkoły przypomniał wszystkim uczeń klasy VIIa Maciej Golba w rapowanym utworze muzycznym.

Po konferencji uczniowie i nauczyciele udali się na smaczny poczęstunek oraz zwiedzili brzeską szkołę. Następnie wszyscy udali się na spacer po świątecznie udekorowanych ulicach Brześcia.

Więcej na temat naszej polsko-białoruskiej współpracy można przeczytać na stronie internetowej Szkoły Średniej nr 13 w Brześciu.

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2017 12:20  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 21 grudnia 2017 12:01

O spektaklu „Kamienie na szaniec”

„Lecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec; a kiedy trzeba – na śmierć Ida po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...”

Tuż przed świętami – we czwartek 21 grudnia młodzież z klas gimnazjalnych miała okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie, a wystawiany na scenie bialskiej PSW im. Papieża Jana Pawła II. Utrzymana w naturalistycznej konwencji klasyczna adaptacja dzieła A. Kamińskiego stanowiła wkruszającą opowieść o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze. Na scenie pojawili się bohaterowie Alek, Zośka , Rudy. Klimatu opętanej wojną Warszawy dopełniała wyrazista scenografia i wzmagająca napięcie muzyka. Sugestywna gra aktorska oraz autorska aranżacja piosenek dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Uwagę widzów przyciągnęły zsynchronizowane z akcją efekty specjalne. Pokazana w ten sposób historia  chłopców z Szarych Szeregów może stać się pretekstem do dialogu o współczesnym pokoleniu i jego wartościach. Jakie miejsce zajmuje dziś pojęcie ojczyzny, honoru, odwagi i przyjaźni? Czy współcześni młodzi ludzie odnaleźliby w sobie takie pokłady determinacji i woli zwycięstwa? Czy potrafiliby się zjednoczyć w walce o niepodległą ojczyznę?

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 21 grudnia 2017 11:49

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH UCZNIÓW

We wtorek - 19 grudnia w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Policji, młodszego aspiranta – Roberta Micyka i aspiranta sztabowego – Janusza Kosowskiego.  Funkcjonariusze przeprowadzili  pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach.  Okres jesienno – zimowy  to szczególnie niebezpieczny  czas;  dni są krótkie, pochmurne, szybko zapada zmrok, co powoduje ograniczoną widoczność na jezdni.  W trosce o naszych uczniów Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski zasponsorował naszym podopiecznym  odblaski, które z pewnością przyczynią się do poprawy  ich bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy!

Poprawiony: środa, 03 stycznia 2018 08:16  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 66