- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 lutego 2019 07:11

4 lutego 2019 r. uczniowie klasy VIB pod opieką wychowawcy Pani Iwony Szepety i katechety Pana Wojciecha Telaczyńskiego wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Najpierw obejrzeliśmy film „Chłopiec z burzy” – poruszającą, magiczną i mądrą opowieść o niezwykłej przyjaźni, która połączyła małego chłopca i trzy pelikany. Następnie udaliśmy się na zajęcia do Multicentrum, gdzie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Zajęcia były podzielone na 3 moduły: Multitechnika – „Manipulator – programujemy model robota przemysłowego”, Multijęzyk – „What do you know about winter – vocabulary”, Multiśrodowisko – “Gdzie pieprz rośnie – poznajemy rośliny przyprawowe”.

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2019 07:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 31 stycznia 2019 09:59

Klasa VIIB pomaga zwierzętom!

W środę 30 stycznia uczniowie klasy VII B pod opieką wychowawczyni Pani Ewy Korszeń oraz nauczycielki języka polskiego  Pani Elżbiety Bieleckiej udali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej.  W kinie „Merkury” obejrzeli niezwykle ciekawy i wzruszający film „Chłopiec z burzy” opowiadający o przyjaźni między ludźmi i zwierzętami.

Następnie udali się do schroniska dla zwierząt „Azyl” i na ręce jego pracowników  przekazali karmę dla psów zebraną w trakcie klasowej zbiórki.

Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2019 10:04  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 30 stycznia 2019 08:12

Łomaska młodzież pamięta o unitach

Papież Jan Paweł II kiedyś powiedział:

„Unici Podlascy zostali wyniesieni na ołtarze. Święci są światłem, które ma świecić wierzącym dzisiaj i ukazywać prawdziwe drogi życia.”

Młodzież -  ostatni rocznik Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach, chcąc uczcić przypadającą dnia 24 stycznia rocznicę męczeńskiej śmierci 13 mieszkańców Pratulina – unitów, którzy zginęli w obronie swojej wiary, zorganizowała w ostatni poniedziałek stycznia skromną uroczystość.  Uczestniczyli w niej: księża tutejszej parafii oraz  przewodnicząca Rady Rodziców Anna Marciniuk. Zarówno dyrektor szkoły Bogumiła Wińska, jak i ksiądz proboszcz Adam Kamecki podkreślili w swoich wystąpieniach, jak ważna jest pamięć o unitach oraz mądre czerpanie wzorców z ich życia.

Minęło właśnie 145 lat od tych krwawych wydarzeń. Przez ostatnie 16 lat pod koniec stycznia każdego roku  uczniowie Gimnazjum świętowali Dzień Patrona, odkąd w maju 2003 roku gimnazjum nadano imię Unitów Podlaskich.

Z ust młodzieży padły między innymi takie słowa:

„My, młodzież -  ostatni rocznik Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach chcemy głęboko wierzyć, że słowa świętego Jana Pawła II mają sens, szczególnie w dzisiejszym, zagonionym świecie, w którym prawdziwe wartości, takie jak miłość, szlachetność, szacunek do drugiego człowieka, a przede wszystkim wiara, przestają się liczyć.

Niech więc unici będą nam światłem i drogowskazem na naszą przyszłą drogę życia, tak jak z pewnością byli dla wielu roczników uczniów kończących łomaskie gimnazjum.

Bądźmy dumni, że jesteśmy cząstką historii Gimnazjum imienia Unitów Podlaskich w Łomazach!”

Podczas uroczystości pokazano film poświęcony unitom oraz przeprowadzono konkurs wiedzy o patronach.

Poprawiony: środa, 30 stycznia 2019 08:21  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 28 stycznia 2019 06:57

25 stycznia uczniowie klas VIa i VIIa wybrali się wraz z opiekunami (A. Najdyhor, I. Krszeniem, A. Romaniukiem i W. Telaczyńskim) na kilkugodzinną wycieczkę do Białej Podlaskiej. W programie  wyjazdu: seans niezwykle poruszającego filmu dla młodzieży „Chłopiec z burzy” oraz lodowisko, na którym niektórzy uczniowie mogli szkolić swoje jeździeckie  umiejętności, a inni dopiero postawić swoje pierwsze kroki na lodzie.

lodowisko.png

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 25 stycznia 2019 12:24

Ludzie z pasją.

23 stycznia w naszej szkole gościliśmy Pana Kamila Frączka – Radnego Gminy Łomazy. Z jego inicjatywy pt. „Ludzie z pasją” spotkaliśmy się także z Panem Łukaszem Wędą – Prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka. Opowiedział on o swojej pasjach – strzelaniu z łuku i bieganiu oraz o swojej działalności w stowarzyszeniu. Dziękujemy!

Poprawiony: piątek, 25 stycznia 2019 12:38  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 91