- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 06 grudnia 2015 18:06

4 grudnia 2015r w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii. Uczniowie gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, historykiem, autorem wielu publikacji, Panem dr Mariuszem Bechtą. Przedstawił on zebranym informacje dotyczące działalności polskiego podziemia niepodległościowego na Podlasiu w latach 1944-1947. Poznaliśmy sylwetki i losy „Żołnierzy Wyklętych” z naszego regionu. Mieliśmy okazję zobaczyć unikatowe zdjęcia przedstawiające bohaterów tamtych wydarzeń.

Poprawiony: czwartek, 10 grudnia 2015 16:14  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 06 grudnia 2015 18:02

Wycieczka na Białoruś w ramach międzynarodowej współpracy

4 i 5 grudnia 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele oraz dyrektor Zespołu Szkół  w Łomazach gościli w Szkole nr 13 w Brześciu.  Była to już trzecia wycieczka na gościnną Białoruś, odbywająca się zgodnie z planem realizacji, podpisanej w listopadzie 2014r., umowy o współpracy  pomiędzy Zespołem Szkół w Łomazach i Średnią Szkołą  nr 13  w Brześciu.

Dwudniowy pobyt na Białorusi rozpoczął się od uroczystego  powitania  w Średniej Szkole nr 13 w Brześciu oraz smacznego obiadu przygotowanego przez szkolną stołówkę.

Następnie odbyła się autokarowa wycieczka ulicami Brześcia, podczas której uczniowie i nauczyciele mieli okazję zdobyć wiele cennych wiadomości na temat miasta, podziwiać jego piękno oraz zwiedzić Twierdzę Brzeską. Kolejnym ciekawym punktem wycieczki była wizyta w Skokach i zwiedzanie znajdującego się tam dworu Juliana Ursyna Niemcewicza. Późnym popołudniem wróciliśmy do szkoły na degustację pysznych potraw kuchni białoruskiej, przygotowanych przez uczniów Średniej Szkoły nr 13.  Białoruska młodzież zaprezentowała również swoje wokalne i taneczne umiejętności. Na koniec przyszedł czas na wspólną dyskotekę i zabawy integracyjne.

W Mińsku, stolicy Białorusi, czekało wiele wspaniałych atrakcji.  Białoruska Narodowa Biblioteka to jedna z największych i najbardziej niezwykłych bibliotek świata. Zamówioną książkę czytelnicy mogą otrzymać w ciągu 15 minut, co  jest możliwe dzięki tzw. telewindom. Budynek biblioteki ma kształt diamentu o 24 piętrach, którego powierzchnia pokryta jest panelami LED,  a zmieniające się wzory i rysunki wielokolorowego wyświetlacza można oglądać od zachodu słońca do północy. Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła  panorama Mińska, oglądana  z tarasu widokowego biblioteki.

Występy w Narodowym Cyrku Białorusi odbywają  się w ogromnym budynku, przypominającym teatr. Po dwugodzinnym emocjonującym przedstawieniu cyrkowym  wszyscy udali się do nowoczesnej galerii handlowej, gdzie mogli kupić pamiątki.

Dzięki wycieczce uczniowie obu szkół mieli okazję lepiej się poznać, porozmawiać i zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcia, a nauczyciele wymienili  swoje doświadczenia  i poglądy dotyczące dydaktyki i wychowania. Była to kolejna niezwykła lekcja nie tylko języka rosyjskiego, ale także historii, geografii i kultury Białorusi.

Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i Dyrekcji Średniej Szkoły nr 13 w Brześciu za wspaniałe przyjęcie i zapraszamy do nas!

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły w Brześciu  http://sch13.brest.edu.by oraz naszej szkoły http://szkolalomazy.pl

Poprawiony: poniedziałek, 14 grudnia 2015 17:57  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 03 grudnia 2015 21:25

Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY

Dzięki uprzejmości Pana Wójta Jerzego Czyżewskiego oraz Pani Sekretarz Marianny Łojewskiej uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli okazję gościć w Urzędzie Gminy Łomazy. Podczas tej wizyty, młodzież zapoznała się ze strukturą organizacyjną urzędu oraz kompetencjami Wójta i Rady Gminy. Pojawiły się również pytania dotyczące najważniejszych inwestycji na najbliższy rok, powstania Młodzieżowej Rady Gminy, Gminnego Koła Ligii Obrony Kraju, ZHP oraz skateparku i siłowni na świeżym powietrzu. Młodzież przyjęła z dużym entuzjazmem informację, że Pan Wójt jest miłośnikiem sportu i w wolnym czasie uprawia różne dyscypliny sportowe.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie, możliwość zwiedzenia Urzędu Gminy oraz poświęcony nam czas.

Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2015 21:27  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 03 grudnia 2015 21:12

ANDRZEJKI

KLASY I A, II A

Integracyjne spotkanie andrzejkowe.

26 listopada 2015 r. uczniowie z klasy I i III Szkoły Filialnej w Studziance oraz klasy I b Szkoły Podstawowej w Łomazach spotkały się, by powróżyć i zobaczyć, co je czeka w bliższej bądź dalszej przyszłości. Wychowawczynie: Elżbieta Szczęsna i Wiesława Kobrzyńska przygotowały różnorodne wróżby: serduszka z imionami chłopców i dziewczynek, tajemnicze liczby, magiczne  litery, zaszyfrowane znaki i wiele innych. Było też zaczarowane koło, w środku którego dzieci kręciły plastikową butelką. Nie zabrakło również porywającej do tańca muzyki oraz smacznych ciastek, owoców i orzeźwiających napojów zakupionych przez rodziców. Wszystkim dzieciom dopisywały humory, a wróżby sprawiły im wiele radości i śmiechu, bo wszak to tylko zabawa.

Elżbieta Szczęsna

Wiesława Kobrzyńska

KLASA I B, STUDZIANKA

KLASY IV - VI

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2015 18:05  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 29 listopada 2015 08:39

"Balladyna " na deskach bialskiej PSW

Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia przyjechał do Białej Podlaskiej z propozycją sztuki na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna". Oczywiście gimnazjaliści skorzystali z okazji, aby wybrać się na ten spektakl.  Każdy z nas chce być szczęśliwy Balladyna też pragnęła szczęścia Zapomniała tylko o jednym...w życiu nie ma drogi na skróty Tylko czy my, ludzie żyjący w XXI wieku, oślepieni blaskiem telewizyjnych gwiazd, szybkich i błyskotliwych karier, o tym pamiętamy? Mimo upływu blisko dwustu lat od napisania tego utworu, jego przesłanie o tym, że nie można uciec od odpowiedzialności, jest nadal aktualne. Było wesoło, magicznie i patriotycznie. O tym, że "Balladyna" to dzieło wspaniałe nikogo chyba nie trzeba przekonywać, wszak wszyscy wiemy, że "Słowacki wielkim poetą był".

 
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 następna > ostatnia >>

Strona 101 z 109