- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 25 listopada 2015 20:12

Tradycyjnie w naszej szkole odbył się miedzyklasowy konkurs na  „najzdrowszą wystawkę” w tym roku szkolnym pod hasłem „Żyć zdrowo chcemy, więc zdrowy styl promujemy”. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych I-III sp, IV-VI sp, I-III G. Jury miało w tym roku ciężki orzech do zgryzienia i po burzliwych dyskusjach ogłosiło wyniki:

W KATEGORII KLAS I-III

I MIEJSCE – IIIB

II MIEJSCE – IA, IIA, IIC

III MIEJSCE – IB

W KATEGORII KLAS IV-VI

I MIEJSCE – IVB

II MIEJSCE – IVA, VIA

III MIEJSCE – VB

W KATEGORII KLAS I-III GIMNAZJUM

I MIEJSCE – IIB, IIA

II MIEJSCE –IIIC

III MIEJSCE – IA, IIC

Wszystkim klasom, rodzicom oraz wychowawcom dziękujemy za udział, zaangażowanie oraz pomysłowość w zakresie przedstawienia tematuJ

E. Derlukiewicz-Rusek, D. Jeruzalska, G. Skrzyńska

Poprawiony: poniedziałek, 01 lutego 2016 19:33  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 24 listopada 2015 19:56

Andrzejkowa tradycja

Wróżby w andrzejkowy wieczór są tradycją. Oficjalnie nie przyznajemy się do tego, że w nie wierzymy, jednak chętnie korzystamy z okazji, aby ktoś nam powróżył. Młodzież, organizując dyskotekę andrzejkową, zadbała o to, aby tradycja została zachowana. Wróżono sobie przyszłość z kart, kubków, z serc z imionami oraz na wiele innych sposobów.  Atrakcją dyskoteki była loteria fantowa, zorganizowana pod czujnym okiem przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Sandry Fuks. Młodzież próbuje w ten sposób zgromadzić fundusze na laptop, który służyłby podczas dyskotek, apeli czy prezentacji projektów edukacyjnych. Loteria cieszyła się dużym powodzeniem. Chętnych do kupna było więcej niż losów. Samorząd Uczniowski zapowiada zorganizowanie następnej loterii podczas karnawału.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 23 listopada 2015 14:42

Próbny sprawdzian szóstoklasistów

Piątek trzynastego listopada nie taki straszny jak go malują… Tego dnia klasy VIA i VIB zmierzyły się z próbnym sprawdzianem szóstoklasistów. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie takiego egzaminu w obecności rodziców. Dlaczego? Choćby po to, by rodzic na własne oczy przekonał się, na czym polega istota sprawdzianu. Rodzice mieli okazję zaobserwować jak ich dziecko rozwiązuje zadania, jak organizuje czas pracy oraz jak radzi sobie ze stresem. To już trzecia edycja sprawdzianu w towarzystwie rodziców. Taka forma pisania testu przyniosła wszystkim wiele satysfakcji. Najważniejsze jednak jest to, aby ten pedagogiczny eksperyment przyniósł efekty w postaci…jeszcze lepszych wyników 5 kwietnia podczas najważniejszego sprawdzianu dla klas szóstych.

Wychowawcy klas szóstych:

Dorota Jeruzalska

Iwona Szepeta

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 23 listopada 2015 14:38

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach już po raz trzeci znalazła się w zaszczytnym gronie dziesięciu laureatów -  najbardziej aktywnych szkół podstawowych. W dniu 13 listopada br. na uroczystej gali „Otwarta firma” szkolny koordynator projektu pani Monika Trochonowicz wraz z dwójką uczniów: Aleksandrą Rusek i Michałem Gadomskim odebrali statuetkę i pamiątkowy dyplom dla szkoły.

Uroczystość powiązana z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - odbyła się w sali odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

Organizatorzy poinformowali, że w 7 edycji projektu „Otwarta firma” wzięło udział ponad 63 tyś. uczniów z 440 szkół oraz 1701 firm i instytucji z całej Polski.

Projekt w wyśmienity sposób pomaga nam realizować wprowadzanie do szkół programów z szeroko pojętej przedsiębiorczości we współpracy ze środowiskiem gospodarczym. Połączenie szkoły z lokalnymi przedsiębiorstwami jest niezwykle ważne, ponieważ uczniowie mają szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Jest to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 22 listopada 2015 21:51

W dniach 16-22 listopada 2015 roku Zespół Szkół w Łomazach, po raz kolejny realizował program „Otwarta firma”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Realizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Koordynatorami przedsięwzięcia w Zespole Szkół w Łomazach były Monika Trochonowicz i Małgorzata Szewczyk.

Projekt składa się z trzech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji:

  • Szkoła podstawowa, klasy I-III: „Poznajemy zawody w miejscu pracy”.
  • Szkoła podstawowa, klasy IV-VI: „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy”.
  • Gimnazjum: „Pracownik-przedsiębiorca-przedsiębiorstwo”.

Dzięki udziałowi w programie dzieci i młodzież mają niezwykłą okazję zobaczyć, jak działa firma od środka, poznać aspekty pracy na różnych stanowiskach oraz dowiedzieć się, jak firmy prowadzą rekrutację.

Projekt łączy przyjemne z pożytecznym dlatego spotyka się w naszej szkole z dużym zainteresowaniem. W jego realizację jest zaangażowanych wiele osób. Starsi uczniowie proponują wycieczki do firm, które chcieliby odwiedzić i poznać. Wiele przedsiębiorstw dowiedziawszy się o tej inicjatywie nawiązuje współpracę i zaprasza nas do siebie.

W tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” uczestniczyło 284 uczniów szkoły podstawowej i 184 gimnazjum. Gościliśmy w 18 przedsiębiorstwach i instytucjach. Są to:

Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów

Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Gminy Łomazy

Apteka Teresa Derlukiewicz

Kwiaty i upominki „Just-Decor”

Zakład Fryzjersko-Kosmetyczny „Ewa”

Quality Goods Polska Sp. z o.o.

Sklep nabiałowy

Firma Handlowo-Usługowa „Kwiatek” Agnieszka Koprianiuk

Wilmax Agnieszka Wilbik

Rogatin Longin Rogacin

Sklep spożywczo-przemysłowy

Pracownia Krawiecka „Magdalena” Katarzyna Tokarska

Zakład Stolarsko – Budowlany -  Z. Serhej

Zakład Mechaniki i Blacharstwa Samochodowego -  J. Bielecki

Biogazownia w Rossoszu

Farma Fotowoltaiczna w Rossoszu

Dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom za współpracę zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych edycjach projektu.

Monika Trochonowicz

SZKOŁA PODSTAWOWA

GIMNAZJUM

Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2015 21:24  
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 następna > ostatnia >>

Strona 102 z 109