- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 16 listopada 2015 16:13

Dnia 10.11.2015 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Filialnej w Studziance recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a następnie wraz z wychowawcą złożyli kwiaty i zapalili znicze na pomniku przy szkole celem upamiętnienia tamtych wydarzeń oraz złożenia hołdu wszystkim, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Wcześniej zapalili znicze w miejscach pamięci i na cmentarzu tatarskim również przed Dniem Zmarłych.

Wiesława Kobrzyńska

 

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 16:00  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 09 listopada 2015 19:48

Święto Niepodległości

Stało się już tradycją, że obchody Święta  Niepodległości organizowane są wspólnie przez szkołę i Gminny Ośrodek Kultury. W uroczystości uczestniczą zaproszeni goście (przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, kościelnych) oraz lokalna społeczność. Tak też było i w tym roku. Po uroczystej mszy świętej pochód z orkiestrą strażacką i pocztami sztandarowymi na czele przemaszerował pod obiekty szkoły, gdzie najpierw złożono uroczyście kwiaty pod pomnikami poległych w obronie Ojczyzny. Później odbyła się część oficjalna, w trakcie której głos zabrali: dyr. szkoły P. Anna Filipiuk, wójt gminy P. Jerzy Czyżewski oraz wicestarosta powiatu bialskiego P. Jan Bajkowski. Na część artystyczną składały się występy chóru szkolnego, uczniów przedszkola oraz gimnazjalistów. Czas umilił też występ zespołu "Śpiewam bo lubię" oraz strażackiej orkiestry dętej.

Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2015 16:13  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 08 listopada 2015 21:27

Wreszcie pełnoprawni GIMNAZJALIŚCI !

W pierwszy czwartek listopada uczniowie klas pierwszych mieli swoje otrzęsiny. Starsi koledzy postarali się o to , aby tradycji stało się za dość. Najpierw poszczególne klasy prezentowały swoje umiejętności, potem każdy pierwszak musiał przejść "próbę". Jak zawsze było przy tym mnóstwo zabawy, a na  koniec wspólna dyskoteka.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 01 listopada 2015 19:30

Prezentacje projektów edukacyjnych zakończone

Mamy już za sobą piątą  edycję gimnazjalnych projektów edukacyjnych. W ostatni czwartek października miała miejsce ostatnia tura prezentacji, tym razem gościliśmy w remizie OSP w Łomazach. Uczniowie zaprosili nas między innymi na wirtualną wycieczkę po gminie,  zobaczyliśmy udany efekt pracy naszych filmowców - amatorów, poznaliśmy losy naszych absolwentów. Wśród gości obecnych podczas imprezy byli, między innymi Państwo Mikiciukowie, których znamy z ich pasji twórczych. Podczas dwóch pokazów (w Koszołach i w Łomazach) zaprezentowało się sumie 12 grup projektowych. Na uwagę zasługuje różnorodność tegorocznych projektów.

Koszoły

Łomazy

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 29 października 2015 21:49

Ślubowania nadszedł czas!

Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej. 29 października 2015r. przekonaliśmy się, że sześcio- i siedmiolatki z pierwszych klas są już gotowe do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach.

Na początku uroczystej akademii pani dyrektor Anna Filipiuk powitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie serdecznie zwracając się do pierwszaków. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście: Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski, Przewodnicząca Rady Gminy pani Małgorzata Derlukiewicz, Przewodniczący Rady Rodziców pan Wiesław Bańkowski i Wiceprzewodnicząca pani Małgorzata Juszczak oraz rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Dzielne pierwszaki przedstawiły program artystyczny pt. „Ślubowania nadszedł czas”, przygotowany pod kierunkiem pań: Elżbiety Bieleckiej, Wiesławy Kobrzyńskiej, Agnieszki Panasiuk i Elżbiety Szczęsnej. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, za co były nagradzane oklaskami. Zaprezentowanymi umiejętnościami i ogromnym wdziękiem udowodniły, ze są gotowe przyjąć na siebie trud zdobywania wiedzy i rozwijania talentów.

Po części artystycznej 69 pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie sztandarowi szkoły. Następnie pani dyrektor Anna Filipiuk dokonała aktu pasowania na ucznia. Wszyscy nowo przyjęci do braci uczniowskiej otrzymali od wychowawców pamiątkowe dyplomy oraz upominki od pana Wójta, Rady Rodziców, państwa Anny i Zbigniewa Gołosiów, a także uczniów klas szóstych.  Rodzice przygotowali dzieciom dodatkową atrakcję - smaczny poczęstunek.

Mamy nadzieję, że ten dzień mile zapisze się pierwszakom w pamięci.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 109