- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 października 2015 15:17

Dzień  Nauczyciela to doskonała okazja, aby uhonorować nauczycieli.

16 października w Międzyrzecu Podlaskim podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w gronie ponad 100 wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z naszej szkoły.

Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono dyrektor Annę Filipiuk, Annę Lesiuk, Marię Syrytczyk. Srebrny Krzyż Zasługi wręczono Elżbiecie Bieleckiej, Elżbiecie Szczęsnej, Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczono Marka Prokopiuka. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali Dorota Biesiada, Alina Lewczuk i  Grzegorz Kulicki.

}

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2015 19:53  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 12 października 2015 17:27

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

30. 09. 2015 r. uczniowie ze Szkoły Filialnej w Studziance wraz z wychowawcą i rodzicami oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, także z opiekunem uczestniczyli w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” we wsi Trzcianki koło Janowca. Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty: olbrzymie gąsienice, smoki, wróżki – Smużki, psotliwe Mordole, magiczne ptaki, skrzaty Bulwiaki i wiele innych. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitały nas dwa olbrzymie, dzielnie strzegące ogrodu, futrzane Krasnoludy.  Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego parku z widoczną  w oddali fontanną. Do krain utrzymanych w klimacie baśni i fantasy dotarliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni oraz pachnących róż. W przepięknej scenerii ogrodu odkryliśmy wspaniałe place zabaw, dmuchane zjeżdżalnie oraz miejsca wypoczynku. Każda z krain oferowała inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni. Dzieci zobaczyły pierwszy raz w życiu marchewki większe od ludzi. Z kolei wielobarwne ruchome ptaki leniwie przelewające wodę inspirowały do eksperymentowania i doświadczania. Nie zabrakło również przeprawy prawdziwą tratwą. Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę. Do krainy wjeżdżaliśmy pod olbrzymią różową gąsienicą, witającą dzieci przyjaznym uśmiechem. Następnie kolejka podążała wzdłuż bajecznej wioski, w której mijaliśmy kolejno Bulwiakowy Ratusz, kościół i mnóstwo domów skrzatów, gdzie zadziwiły nas kolorowe gigantyczne grzyby. Odwiedziliśmy też Mroczysko. Tu trzeba było zmierzyć się z własnym strachem, ale wszystkie dzieci wykazały się niezwykłą odwagą i dzielnie pokonały bagnistą krainę, pełną jaszczurek i jadowitych węży. Wycieczka do Magicznych Ogrodów to wspaniała przygoda, to także okazja do integracji oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu i wspólnej zabawie. Po tej niecodziennej wizycie cała grupa wróciła szczęśliwa i zadowolona.

Wiesława Kobrzyńska

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 12 października 2015 17:24

Ognisko klasy VI A

1 października 2015 r. uczniowie klasy VIa SP wspólnie z wychowawcą postanowili zorganizować imprezę z okazji Dnia Chłopaka. Piękna, słoneczna pogoda, miła atmosfera i wiele atrakcji pozwoliło przyjemnie spędzić popołudnie. Oprócz pieczenia kiełbasek przy ognisku, uczniowie mogli także pograć w piłkę, pohuśtać się na huśtawce, poskakać na trampolinie, pobawić się z pieskiem a także usiąść za kierownicą unieruchomionego auta i poudawać szofera. Przygotowanie tak fajnego spotkania integracyjnego nie możliwe byłoby oczywiście bez udziału rodziców. To oni przygotowali miejsce na ognisko, zrobili zakupy oraz czuwali nad bezpieczeństwem rozbawionej młodzieży. Dziękujemy serdecznie państwu Annie i Zenonowi Powszukom, paniom- Agnieszce Karpowicz i Iwonie Gicewicz za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

D. Jeruzalska

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 11 października 2015 06:43

Ognisko klasy VI B

Przyjemne słoneczne popołudnie 8 października 2015r. uczniowie klasy VIB wraz z wychowawcą spędzili na ognisku klasowym w Lubence zorganizowanym z okazji Dnia Chłopaka. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek. Następnie uczniowie wraz z wychowawcą zagrali w podchody – dziewczyny kontra chłopcy. Dzieci spędziły miło i przyjemnie czas na świeżym powietrzu, grały w piłkę, skakały na materacu. W przerwach można było „posilić się” i ogrzać przy ognisku. Zgromadzonym czas umilała muzyka. Na ognisku była cała klasa. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali rodzice i wychowawca. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Urszuli i Roberta Panasiuków oraz Pani Anny Szudejko za przygotowanie poczęstunku, miejsca na ognisko i sprzętu sportowego

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 11 października 2015 06:42

Ognisko klas czwartych

8 października klasy czwarte wybrały się wraz z wychowawczyniami do Burwina. Celem wyprawy była świetna zabawa. Obie klasy mogły się lepiej poznać przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, tańcząc na minidyskotece, grając w ping-ponga oraz  przy wielu innych zabawach. Spotkanie osłodziły nam przepyszne domowe wypieki mam. Było to pierwsze wspólne wyjście czwartaków, ale dzieci zapowiedziały, że na pewno nie ostatnie.

Dziękujemy pani Iwonie Kożuchowskiej, pani  Izabeli Kowalczyk  oraz pani Danucie Kalinowskiej za pomoc przy opiece nad dziećmi oraz mamom za pyszności: pani Annie Derlukiewicz, pani  Ewie Kulawiec, pani Edycie Łaskiej oraz pani Beacie Mirońskiej.

Ewa Korszeń , Aneta Najdyhor

Poprawiony: niedziela, 11 października 2015 18:15  
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 następna > ostatnia >>

Strona 106 z 109