- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 20 listopada 2018 07:46

KOLEJNY SUKCES CHÓRU KANON W POWIATOWYM KONKURSIE PATRIOTYCZNYM W TUCZNEJ

Dnia 18 listopada chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego – nauczyciela muzyki w Zespole Szkół w Łomazach zajął po raz kolejny I miejsce w Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Zmagania zespołów oceniało profesjonalne jury – aktorzy Teatru Muzycznego w Lublinie. Jury podkreśliło profesjonalizm przygotowania KANONU. Chór KANON wykonał własne kompozycje dyrygenta – G. Kulickiego, między innymi: „Przysięgę” do słów M. Konopnickiej i „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” do tekstu W. Szymborskiej.

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 07:50  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 27 marca 2019 10:06

Wiosenne Czarowanie w naszej szkole

8 marca  w Zespole Szkół w Łomazach odbyło się spotkanie młodzieży i dyrekcji szkoły z przedstawicielami Fundacji Wspieramy, która jest organizatorem  Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu  Wiosenne Czarowanie.

„Wiosenne Czarowanie co roku przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz wszystkich zainteresowanych kulturą turystyczną, którą nieustannie propagujemy. Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i tych, którzy chcą zostać O ’Czarowani piosenką i harcerstwem.” Festiwal organizowany jest pod patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki Panu Robertowi Próchnickiemu, komendantowi festiwalu i absolwentce naszej szkoły Pani Barbarze Brzywczy  nasza placówka przystąpi do inicjatywy, jaką jest Wiosenne Czarowanie.  Podczas spotkania zawiązała się grupa wolontariuszy chętnych do pracy nad owym projektem. W jego ramach i dzięki przychylności wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego grupa wolontariuszy, jak również szkolny chór „Kanon”  w dniach 10 – 12 maja 2019 r. wezmą udział w X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosenne Czarowanie w Legionowie, gdzie poznają tajniki organizacji festiwalu. Wiedzę tą, młodzież naszej szkoły będzie mogła wykorzystać przy organizacji koncertu Wiosennego Czarowania w Łomazach, który planowany jest na 11.11.2019 r. Wyjazd młodzieży do Legionowa jest sponsorowany przez Wójta Gminy Łomazy. Udział w projekcie znacząco wpłynie na rozwój naszych uczniów, ich zaangażowanie w środowisku lokalnym, poszerzy działalność wolontariacką w naszej szkole.

Trwa budowanie sztabu koncertu (rekrutacja wolontariuszy) – rekrutacja u p. Agnieszki Garbatiuk

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 25 października 2019 11:17

"SZKOŁA PAMIĘTA"

„ Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń, 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.”

Z takimi słowami zwrócił się do nas Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski. Nasza szkoła od lat podejmuje różnorodne działania pielęgnujące pamięć o naszej historii,  dlatego włączyliśmy się w organizację akcji „ Szkoła pamięta”.  Uczniowie, dzieci z przedszkola, harcerze i nauczyciele przystąpili do akcji porządkowania miejsc pamięci na terenie gminy Łomazy.

Dnia 23.10.2019 r. w Koszołach miała miejsce uroczystość poświęcenia krzyża upamiętniającego ofiary II wojny światowej – rodzinę Remeszów.  W uroczystości wzięli udział : Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Huszczy ks. Zdzisław Matejuk, przedstawiciele Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego Tłoka pan Cezary Nowogrodzki i pani Magdalena Adamska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pani Bogusława Wińska, młodzież  szkolna, nauczyciele oraz mieszkańcy Koszoł.

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 11:19  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 22 listopada 2015 15:28

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

Dnia 17.11.2015 r. w Zespole Szkół w Małaszewiczach podsumowano Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2014/2015.

Nasza szkoła uplasowała się na najwyższym podium wśród  szkół powiatu bialskiego. Puchar i dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca zarówno  w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej jak i Gimnazjady odebrali nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Marta  Bednaruk – Bańkowska, Pan Ireneusz Korszeń, uczniowie: Daria Hordejuk  i Anastazja Stanilewicz oraz  Pani Anna Filipiuk Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach.

Z rąk starosty bialskiego Pan Ireneusz Korszeń otrzymał list gratulacjny za wysokie wyniki sportowe w finałach wojewódzkich, Pani Marta Bednaruk-Bańkowska została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”, Pani Anna Filipiuk Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach odebrała podziękowanie za wspieranie sportu szkolnego i  życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych  z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną, co zaowocowało w/w. sukcesem.

Dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej i powtórzenie sukcesu gimnazjum z zeszłego roku to niewątpliwie największy sukces w historii naszej szkoły. Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Łomazach, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku. Dziękujemy również Panu Jerzemu Czyżewskiemu Wójtowi Gminy w Łomazach za wspieranie wszystkich przedsięwzięć sportowych i prosimy o więcej.

GRATULACJE!

Klasyfikacja najlepszych szkół

Podsumowanie  współzawodnictwa –  szkoły podstawowe powyżej  100  uczniów

Kolejność miejsc

 

I miejsce - SP Łomazy

1108 pkt.

II miejsce - SP Konstantynów.

964 pkt.

III miejsce - SP 3 Międzyrzec Podlaski

799 pkt.

IV miejsce -SP Wisznice

621 pkt.

V  miejsce -SP Rokitno

550 pkt.

VI miejsce - SP Piszczac

504 pkt.

Podsumowanie współzawodnictwa – Gimnazjada

Kolejność miejsc

 

I miejsce - GM Łomazy

1046 pkt.

II miejsce - GM 1 Piszczac

851 pkt.

III miejsce - GM 3 Międzyrzec Podlaski

846 pkt.

IV miejsce - 1 Terespol

648 pkt.

V miejsce - GM 1 Wisznice

614 pkt.

VI miejsce - GM Konstantynów

585 pkt.

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2015 15:33  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 29 października 2015 21:46

O segregacji odpadów

22 października odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Dyrektorem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Komunalnik „ w Białej Podlaskiej Arturem Zaborowskim. Spotkanie dotyczyło zasad segregacji odpadów i ich odbioru. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o postępowaniu z odpadami. Dowiedzieli się nie tylko co to jest frakcja sucha i mokra, co można wrzucać do poszczególnych pojemników(worków)ale także jakie korzyści przynosi prawidłowa segregacja i jak zapobiegać nadmiernemu wytwarzaniu śmieci. Zaprezentowano im też Zakład Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej  jeden z najnowocześniejszych i największych na Lubelszczyźnie.

Miejmy nadzieję że wiedza uczniów przełoży się na konkretne działania w życiu codziennym.

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2015 21:31  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 103