- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 22 maja 2018 08:06

W dniach 18-20 maj 2018 r. w Nowej Rudzie – Słupiec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF. Reprezentantki Akademii VIRTUS w Łomazach Nikola Sobechowicz oraz Anastazja Stanilewicz uczennice II klasy naszego gimnazjum brały udział w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu w kraju dla wszystkich trenujących Taekwon-Do ITF w tej kategorii wiekowej. Pierwszy medal dla VIRTUSA wywalczyła Anastazja Stanilewicz zdobywając srebro oraz tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -60 kg. Tego samego dnia rywalizacji Nikola Sobechowicz zdobywa również srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -42 kg. Ponadto Anastazja była tuż za podium zajmując piąte miejsce w technikach specjalnych oraz dziewiąta w układach stopni mistrzowskich. W zawodach w rolę arbitrów po raz kolejny wcieliły się absolwentki naszej szkoły Monika Chwalewska II Dan oraz Karolina Juszczak I Dan.

Trenerem zawodniczek jest Artur Romaniuk IV Dan nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego. Partnerami Akademii są: Firma SERHEJ z Łomaz, Green Office Ecologic z Łomaz, Delikatesy Centrum w Łomazach, Firma ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Studio Fotograficzne FOTOS z Białej Podlaskiej ul. Ciasna 1, Paleta Smaków BISTRO w Łomazach ul. Lubelska 54, Firma przewozowa SZWAGRY z Łomaz oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Łomazach.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 08:11  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 22 maja 2018 09:08

Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem „To nie jest takie trudne”

Uczniowie klas IV – VII wzięli udział w konkursie doskonalącym czytanie ze zrozumieniem. Pytania zostały tak skonstruowane, aby uczniowie wielokrotnie wracali do tekstu, by znaleźć poprawną odpowiedź.

W dwupoziomowym teście umieszczono informacje wyrażone wprost i wykraczające poza literalne odczytywanie teksu.

Uczestnicy doskonale poradzili sobie z tekstem „Świtezianka”. Zwyciężyli uczniowie przygotowywani przez p. Teresę Paszkowską.

I miejsce Amelia Wołosowicz VIb

II miejsce Daria Głowacka VIIb

Michał Dymowski VIIb

III miejsce Michał Gadomski Vb

Dominika Biesiada VB

 

Laureatom gratulujemy!

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 13 listopada 2018 13:17

Konkurs „PODZIELĘ SIĘ MOJĄ PASJĄ” rozstrzygnięty

Nagrody w konkursie „PODZIELĘ SIĘ MOJĄ PASJĄ” zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną otrzymują:

I miejsce ex aequo: Dominika Szoplińska kl. VI B

Martyna Zając kl. IV B

II miejsce: Jakub Leszek kl. IV C

III miejsce: Iwetta Dubikowska kl. IV B

Wyróżnienie: Zuzanna Wysocka kl. IV C

Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy!!!

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 13:20  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 20 listopada 2018 07:46

KOLEJNY SUKCES CHÓRU KANON W POWIATOWYM KONKURSIE PATRIOTYCZNYM W TUCZNEJ

Dnia 18 listopada chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego – nauczyciela muzyki w Zespole Szkół w Łomazach zajął po raz kolejny I miejsce w Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Zmagania zespołów oceniało profesjonalne jury – aktorzy Teatru Muzycznego w Lublinie. Jury podkreśliło profesjonalizm przygotowania KANONU. Chór KANON wykonał własne kompozycje dyrygenta – G. Kulickiego, między innymi: „Przysięgę” do słów M. Konopnickiej i „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” do tekstu W. Szymborskiej.

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 07:50  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 listopada 2019 12:46

Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Rosja w zwierciadle symboli architektury" organizowanym przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS w Lublinie. Na etapie szkolnym wyróżniono następujące prace: I miejsce - Klaudia Łaska VIIIb II miejsce - Rafał Abramek VIa III miejsce - Natalia Osak VIIIa Wyróżnienie - Agnieszka Korszeń VIIIa i Mateusz Arseniuk VIIb.


Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 12:51  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 104