- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 21 października 2015 16:20

W ramach trwających w październiku Dni Ochrony Przyrody oraz w ramach konkursu powiatowego „Czysta Ziemia”- VIII edycja, uczniowie klas szóstych SP wraz z opiekunami: D. Jeruzalską, I. Szepetą i T. Paszkowską, uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej. Zakład ten to jeden z najnowocześniejszych i największych na Lubelszczyźnie ośrodków  zajmujących się przerobem odpadów. Od pracowników tegoż ośrodka dowiedzieliśmy się jak należy segregować odpady i dlaczego warto to robić. Obejrzeliśmy sortownie, w których ze strumienia odpadów wydziela się różne frakcje surowcowe oraz hale, w których wytwarza się biogaz, biomasę i paliwo alternatywne. Mieliśmy też okazję pooglądać różne dziwne, specjalistyczne urządzenia, takie jak separatory optopneumatyczne oraz mogliśmy zważyć się całą grupą na wadze dla samochodów (nasza masa wyniosła 2280kg). Wyjazd był bardzo kształcący i pouczający. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni tym, co zobaczyliśmy. Za możliwość zwiedzenia kompleksu oraz za miłą niespodziankę przygotowaną dla nas na koniec wycieczki serdecznie dziękujemy pracownikom ZZO. Gorące podziękowania składamy również pracownikom Urzędu Gminy w Łomazach, szczególnie p. Marii Besaraba - inicjatorce naszej wyprawy za pomoc i współpracę w organizacji wycieczki.

Poprawiony: środa, 21 października 2015 16:24  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 15 czerwca 2016 09:05

X edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Wójta”

Już po raz dziesiąty zaprosiliśmy najlepszych uczniów z naszej gminy do rywalizacji na polu ortografii. Uczniowie z klas IV-VI walczyli o główną nagrodę, pisząc niezwykle trudny tekst o „…wyprawie szaroburej myszki, która przez otwarte na oścież świeżo zheblowane drzwi przebiegła na paluszkach po skrzypiących, nadpróchniałych schodach na przyprószony kurzem strych…”.

Najlepszym wśród najlepszych okazał się uczeń klasy V A  Szymon Kożuchowski, druga była uczennica klasy VI A Oliwia Powszuk, a trzecie miejsce zajął uczeń klasy V B Michał Dymowski, wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Łomazach. Ewa Pawluk ze Szkoły Podstawowej w Huszczy zajęła równorzędne III miejsce.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Łomazach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, patronat sprawuje Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski, który ufundował nagrody książkowe wszystkim laureatom oraz złote pióro dla zwycięzcy.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom. Zapraszamy za rok.

Poprawiony: środa, 15 czerwca 2016 11:24  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 11 kwietnia 2018 10:21

Nikola Sobechowicz uczennica II klasy gimnazjum otrzymała stypendium sportowe z rąk Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka. Nikola została doceniona za sukces sportowy jaki osiągnęła w roku 2017 a mianowicie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. -42 kg. Podziękowanie otrzymał trener Nikoli Artur Romaniuk nauczyciel wychowania fizycznego w łomaskiej szkole. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się podczas sesji Rady Powiatu 28 marca 2018 r.

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 10:24  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 05 listopada 2018 11:10

„Bardzo nam się podobało”- odpowiadają zadowoleni pierwszoklasiści na pytanie „Jak było na wycieczce?”

Wyjazd do Multicentrum i Biblioteki Barwnej w Białej Podlaskiej odbył się 30 października i był zrealizowany w ramach  działań wspierających i promujących rozwój czytelnictwa.

W Multicentrum dzieci rozwijały talenty artystyczne tworząc murale a zainteresowania techniczne wykorzystywały przy podstawach programowania. Ale i tak wszystkim najbardziej podobały się doświadczenia w laboratorium chemicznym i „wybuchające” kolorowe płyny.

Biblioteka Barwna przywitała nas zmieniającymi kolory obłoczkami i regałami uginającymi się pod tysiącami publikacji. Po zabawie integracyjnej z hula hop i zwiedzeniu biblioteki, dzieci wysłuchały opowiadania przeczytanego przez panią bibliotekarkę. Bardzo podobały im się piękne trójwymiarowe książki, które odkładały z prawdziwym żalem i słowami: „Już? Dlaczego tak krótko?” na hasło, że kończymy wizytę, bo pora wracać do szkoły…

Poprawiony: poniedziałek, 05 listopada 2018 11:13  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 15 listopada 2019 10:06

Łomaska młodzież pokazała, że da się spędzić miło czas bez telefonów. Stworzyła grupę wolontariuszy, która postanowiła zorganizować koncert. Koncert ten jest efektem uczestnictwa w  X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosennego Czarowania w Legionowie. Dnia 11.11.2019 roku odbył się w Łomazach pierwszy na Lubelszczyźnie koncert Wiosennego Czarowania który objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Bialski i Wójt Gminy Łomazy. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach. Po Mszy w towarzystwie orkiestry OSP wymaszerowaliśmy pod pomnik na ulicy Podrzecznej upamiętniający najważniejsze wydarzenia historycznie dla Polski i Łomaz związane z odzyskaniem niepodległości. Tam uroczyście zostały złożone kwiaty. Następnie Wójt naszej Gminy zaprosił wszystkich zebranych na halę sportową na dalsze obchody Święta Niepodległości. Uroczystość szkolna rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu. Odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas Vc, VIc, VIIIb przygotowanych przez Małgorzatę Szewczyk, Dorotę Nazarewicz oraz Elżbietę Bielecką. Następnie rozpoczął się koncert Wiosennego Czarowania. Dlaczego wiosennego? Bo wiosna jest cały czas w naszych sercach. W pierwszej kolejności mogliśmy uczestniczyć w niesamowitym występie szkolnego chóru Kanon, prowadzonego przez Grzegorza Kulickiego, który przygotował dla nas trzy utwory: ,,Piechota”, ,,Jak lilija” i ,,Aria Skołuby”. Następnie na naszą scenę zawitał zespół Tentative, działający przy GOK w Łomazach, wykonując "Wolność" i "Przeżyj to sam", który porwał publiczność do wspólnego śpiewu.  W dalszej kolejności scenę przejęła schola i chór parafialny z parafii Łomazy z pieśniami "Moja ojczyzna" oraz "O mój rozmarynie". Po tych występach scena należała do duetu Marcin Skaba i Robert „Żaba” Próchnicki. Publiczność również świetnie się z nami bawiła śpiewając "Przechyły", "Sielankę o domu", "Żegnaj Ameryko" czy "Dziewczynę rumiankową". Ostatni występ należał do Klubu Aktywnego Seniora w Łomazach, który na scenę zawitał w prześlicznych, folkowych strojach prezentując nam "Przybyli ułani", "Wojenko, Wojenko" oraz "Jak długo na Wawelu". Nasi wolontariusze postarali się również o poczęstunek. Wszystkich uczestników ugościliśmy w tradycyjny sposób, chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi, a na deser było również coś słodkiego. Ponadto mogliśmy zobaczyć wystawę ,,Jutro zaczyna się wczoraj" współorganizowaną przez mieszkańców gminy Łomazy oraz Próbną Drużynę Harcerską opiekunką której jest Agnieszka Garbatiuk.

Wykonali : Wiktoria Hołonowicz, Julianna Kossowska, Natalia Szepeta.
Zdjęcia: Sebastian Biesiada


Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 11:17  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 104