- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 15 czerwca 2016 09:04

Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

Corocznie w maju, wszyscy uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Łomazach zmagają się z zawiłościami ortografii, piszą dyktando naszpikowane trudnościami. Kto nie wie, jak napisać  „przeróżnych, przyrządów, mózgów, hałasów nic tu nie wskóra, może pomarzyć o tytule mistrza”. Najlepiej z trudnym tekstem poradził sobie już słynny „piątoklasista ortografista” Szymon Kożuchowski, po piętach deptał mu Michał Dymowski, również „piątak”, tuż za nimi „szóstoklasistka”  Paulina Mazurek.

Patronatem szkolnego konkursu i fundatorem nagród jest Pan Sławomir Dymowski. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy sponsorowi.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 22 października 2019 07:30

konkursrr

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 08 października 2015 19:28

obraz.jpg - 11.12 KbWyjątkowa nagroda -„Zielona  Szkoła” Fundacji Recal

„Zielona Szkoła” Fundacji Recal była wyjątkową nagrodą w XIX edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, obejmującej rok szkolny 2014/2015. Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach miało zaszczyt już drugi raz znaleźć się wśród wyróżnionych piętnastu placówek. Celem naszej wyprawy było poznanie drogi życia aluminiowej puszki od produkcji do recyklingu. Od 30 września do 02 października 2015 r. gościliśmy w Centralnym Ośrodku Sportu- Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Nasze gimnazjum reprezentowała ekipa w składzie: Elżbieta Derlukiewicz-Rusek - koordynator Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” oraz uczennice klasy II b : Klaudia Bajkowska, Natalia Guz, Patrycja Derlukiewicz, które wykazały się w roku szkolnym 2014/2015 najaktywniejszymi działaniami na rzecz najbliższego środowiska.  W ramach edukacji ekologicznej odwiedziliśmy zakład PEPSICO w Michrowie, gdzie napełniane są puszki aluminiowe; zakład firmy Ball Packaging Europe w Radomsku wytwarzający aluminiowe puszki do napojów oraz Centrum Recyklingu firmy Recan Organizacja Odzysku S.A. Dodatkowymi atrakcjami były odwiedziny parku linowego, basen, zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim i podziemnych korytarzy „Grot Nadgórzyckich”- byłej kopalni piaskowca, spacer do tzw. niebieskich źródeł, gry i zabawy edukacyjne. Bawiliśmy się doskonale, żal było wracać...

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” Fundacji Recal. J

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:03

WYCIECZKA „KANONU” NA ZAKOŃCZENIE UDANEGO SEZONU ARTYSTYCZNEGO

Piątego czerwca chór szkolny KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego wyjechał na wycieczkę do kina Markury w Białej Podlaskiej. Wycieczka była nagrodą za osiągnięte liczne sukcesy i utrzymanie stale wysokiego poziomu artystycznego. Ważniejsze osiągnięcia KANONU w roku szkolnym 2016/2017:

-       koncert jubileuszowy laureatów 10 – lecia „Śpiewającej Polski” w Sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie;

-       uzyskanie najwyższego ZŁOTEGO PASMA w Wojewódzkim Konkursie Akademii Chóralnej Narodowego Forum Muzyki (Lublin);

-       zajęcie II miejsca w Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej.

Za opiekę nad chórzystami dziękuję Pani Małgorzacie Derlukiewicz.

Szczególne podziękowania Pani Annie Filipiuk – Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach i Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy za wsparcie naszych działań artystycznych.

Grzegorz Kulicki

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:16  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 grudnia 2017 07:20

CZWARTE ZWYCIĘSTWO GIMNAZJUM IM. UNITÓW PODLASKICH W ŁOMAZACH WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

Wdniu 30.11.2017 w szkole podstawowej w Rossoszu dokonano podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2016/2017 organizowanego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. Nasze gimnazjum zwyciężyło klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w powiecie bialskim. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych powyżej stu uczniów Nasza szkoła wywalczyła miejsce trzecie.

Puchar i dyplom za wywalczenie pierwszego miejsca w sportowej Gimnazjadzie odebrali nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk oraz pretendent do tytułu Najlepszego Sportowca Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 - uczennica Justyna Bajkowska.

Przedstawicielami Naszej szkoły podstawowej podczas tej uroczystości bylinauczyciel wychowania fizycznego Pan Artur Romaniuk oraz Najlepszy Sportowiec Naszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 - uczennica Aneta Nowosielska. Podczas uroczystości -w czteroosobowym składzie - zaprezentowała sięsekcja sportów walki z Naszej szkoły.Pod opieką swego trenera demonstrowała wybrane elementy treningowe.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińskaotrzymała od starosty bialskiego pisemne Podziękowanieza tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną.

Zwycięstwo Naszego gimnazjum w rywalizacji sportowej, powiatowej Gimnazjady w roku szkolnym 2016/2017 to powtórka sukcesów z trzech poprzednich lat. Byliśmy najlepsi latach 2015/2016, 2014/2015 i 2013/2014. Nasza szkoła podstawowa powtórzyła wynik wywalczony trzy lata wcześniej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W związku z powyższym podziękowania adresuję do:

- wszystkich uczniów, za zaangażowanie w rozwijanie swojej sprawności i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych,

-  nauczycieli wychowania fizycznego, za planowanie, organizowanie i nadzorowanie pracy uczniów oraz trud i poświęcenie związane z organizacją wyjazdów na zawody sportowe,

- Dyrektorów Zespołu Szkół w Łomazach- Pani Anny Filipiuk i Pani Bogumiły Wińskiej, za tworzenie w Naszej szkole odpowiednich warunków do rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

- Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za przychylność w sprawie organizacji wyjazdów Naszych uczniów na zawody sportowe Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej na terenie całego powiatu bialskiego.

Prezes Zarządu
ULKS NIWKA

przy Zespole Szkół w Łomazach
Marek Prokopiuk

Fotorelacja: Jolanta Piętka

Więcej na: http://niwkalomazy.webnode.com/

Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 07:18  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 103