- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:10

Lublin był gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów w niedzielę 18 marca. Zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w  Łomazach w liczbie 14 zawodników stanęła do walki o medale z zawodnikami z klubów z województw lubelskiego, świętokrzyskie, podkarpackiego i podlaskiego. Najmłodsi zawodnicy młodzicy wywalczyli cztery medale. Dominiak Szoplińska złoty w układach stopni 5 kup i powyżej dziewcząt, Klaudia Łaska brązowy w tej samej kategorii, Hubert Hołonowicz brązowy w układach chłopców 5 kup i powyżej oraz Nikola Olichwierowicz w technikach specjalnych. W kategorii junior młodszy również zdobyliśmy cztery medale. Złoto wywalczyła Nikola Sobechowicz w walkach kat -42 kg, złoty w walkach kat -60 kg Anastazja Stanilewicz. Anastazja zdobyła jeszcze brązowy medal w układach kobiet stopni mistrzowskich oraz brąz w technikach specjalnych. Juniorka Katarzyna Sucharzewska zdobyła medal brązowy w walkach kat. -55 kg oraz drugi brązowy w układach stopni uczniowskich. Pozostali zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając wiele pojedynków co daje nadzieję na kolejne zawody. Ponadto udział wzięli Wiktor Hajbos, Sebastian Hordejuk, Szymon Głowacki, Karolina Chotkowska, Karolina Trochonowicz, Amelia Juszczak, Natalia Segeń

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy oraz pani Bogumile Wińskiej dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach za wspieranie naszej działalności oraz firmie SERHEJ Zdzisław Serhej z Łomaz, Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Mechaniki Pojazdowej i Stacja Paliw ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej oraz Studio fotograficzne FOTOS w Białej Podlaskiej.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 14:16  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 02 października 2018 07:31

Europejskie bajki i baśnie

Europejskie bajki i baśnie - taki był temat lekcji, w jakiej uczestniczyli uczniowie klasy IVB, którzy pod opieką pań Elżbiety Kapłan i Doroty Kulickiej odbyli wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.

Po wirtualnej podróży do krainy baśni i bajek europejskich, dzieci udały się do Multicentrum. Tutaj zajęcia odbyły się w trzech modułach: sztuka, technika i język angielski. Uczestnicy wykonali projekt etykiet na przetwory, zaprogramowali robota, aby samodzielnie rysował oraz rozmawiali po angielsku o zwierzętach.

W tworzeniu prac nasi uczniowie, jak zwykle, wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Organizatorki dziękują Pani Krystynie Samosiuk za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.

Poprawiony: czwartek, 11 października 2018 08:29  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 27 października 2019 20:54

Dzień ślubowania i pasowania na ucznia to radosny czas w życiu pierwszoklasistów. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach.

Uroczystość miała miejsce 25.10.2019 roku.

Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor Bogumiłę Wińską gości, rodziców oraz uczniów pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Następnie uroczyście ślubowały kochać Ojczyznę,  dbać   o  dobre  imię   klasy  i  szkoły,   szanować  nauczycieli

i rodziców, być dobrymi kolegami, a także sumiennie wypełniać swoje obowiązki.

Ceremonia pasowania oraz otrzymanie dyplomów potwierdziły włączenie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Dokonała jej Dyrektor Szkoły w asyście wychowawczyń Aleksandry Dołęgowskiej i Wiesławy Kobrzyńskiej.

Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części oficjalnej Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Pan Tadeusz Bańkowski Prezes GS w Łomazach, członkowie Rady Rodziców oraz przedstawiciele starszych klas wręczyli pierwszakom prezenty oraz zakładki do książek przygotowane przez panie bibliotekarki.

Na zakończenie w imieniu rodziców uczniów klas pierwszych goście i pierwszoklasiści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Poprawiony: niedziela, 27 października 2019 20:58  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 21 marca 2016 14:03

Śpiewali i rymowali po angielsku

18 marca odbył się w Szkole Podstawowej  VI Szkolny przegląd piosenki i rymowanki angielskiej   „Let’s  Sing a Song”. Uczniowie z klas I-III  mogli zaprezentować swój ulubiony utwór przed  Dyrekcją Szkoły Panią Anną Filipiuk i Panią Aliną Lewczuk oraz przed swoimi rówieśnikami. W tym roku  zgłosiło się  35 uczniów. Każdy z nich wykazał się zarówno talentem językowym, jak też i muzycznym.  Jury w składzie Pani Anna Telaczyńska oraz Pani Monika Trochonowicz przyznało 9 wyróżnień.  Swoim występem szczególnie urzekli:  Maja Zając (Ib), Iwetta Dubikowska (Ib), Martyna Zając (Ib), Magdalena Zubelewicz (IIb), Magdalena Demianiuk (IIb), Mateusz Kowieski (IIb), Agnieszka Arseniuk (IIb), Wiktoria Kaczanowicz (IIa) oraz  Oliwia Supruniuk (IIIb). Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

Aneta Najdyhor

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2016 14:07  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 20 listopada 2017 22:32

CHÓR KANON NA PODIUM

Chór KANON Zespołu Szkół w Łomazach pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego zajął II miejsce podczas XVII Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. KANON najlepiej zaśpiewał repertuar spośród chórów w swojej kategorii - gimnazja i licea (I miejsca nie przyznano). Konkurs odbył się w niedzielę 12 listopada. Łomascy chórzyści wykonali pieśni: „O mój rozmarynie” w opracowaniu własnym dyrygenta oraz „Twój dom”  - muzyka G. Kulicki, słowa - Wanda Chotomska.

Poprawiony: środa, 29 listopada 2017 22:34  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 104