- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 15 lutego 2016 08:28

GMINNY HALOWY TURNIEJ MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

12 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbył się Gminny Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu uczniów  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Głównym celem turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Spośród wszystkich uczestników wyłoniono najlepszych, którzy będą reprezentować Gminę Łomazy na zawodach powiatowych.

Do etapu powiatowego awansowali:

W szkole podstawowej w  kategorii dziewcząt:

 1. I. Anastazja Stanilewicz
 2. II. Dominika Powszuk
 3. III. Daria Głowacka
 4. IV. Aneta Nowosielska
 5. V. Nikola Sobechowicz

W szkole podstawowej w kategorii chłopców:

 1. I. Bartłomiej Kur
 2. II. Antoni Bielecki
 3. III. Mateusz Karpowicz
 4. IV. Sebastian Rozwadowski
 5. V. Kamil Tyszewski

W gimnazjum w kategorii dziewcząt:

 1. I. Daria Hordejuk
 2. II. Karolina Szudejko
 3. III. Martyna Sacharczuk
 4. IV. Ewelina Przyłucka
 5. V. Izabela Szutko

W gimnazjum w kategorii chłopców:

 1. I. Kamil Kowieski
 2. II. Michał Filipiuk
 3. III. Adrian Ignatiuk
 4. IV. Krzysztof Mielnik
 5. V. Grzegorz Lipka

Najlepszym zawodnikom medale i dyplomy wręczyli Prezes Zarządu Gminnego ZOSPRP w Łomazach Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk.

Inicjatorem turnieju był Naczelnik OSP w Łomazach Pan Andrzej Wiński. W organizacji turnieju wsparcia udzielili strażacy OSP w Łomazach, Komendant Główny ZOSP w Łomazach Pan Roman Stanilewicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Łomazach Ireneusz Korszeń i Artur Romaniuk.

Powiatowy etap turnieju odbędzie się 1 marca 2016 r. w Piszczacu.

Naszym młodym strażakom życzymy powodzenia!

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2016 08:36  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 09 lutego 2016 19:22

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach

oraz nauczyciele i uczniowie

Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach

serdecznie zapraszają

PRZEDSTAWICIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

na II edycję „Targów Edukacyjnych”,

które odbędą się dnia 30.03.2016r. o godzinie 1330

w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach.

„Targi Edukacyjne” będą okazją do bezpośredniej prezentacji oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z południowego Podlasia, którym zależy na pozyskaniu kandydatów do swoich szkół na rok szkolny 2016/2017.

Jesteśmy przekonani, że ta forma prezentacji Państwa Szkół pozwoli naszym gimnazjalistom i ich rodzicom na dokonanie świadomego wyboru drogi edukacyjnej.

Liczymy na przyjęcie naszego zaproszenia i obecność Państwa Szkół w dniu 30.03.2016r.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 18 marca 2016r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Uwaga:

- Zapewniamy stoliki i dostęp do prądu.

Wejście od ul. Podrzecznej.

Kontakt z organizatorem: tel. 83 341 75 52

Poprawiony: środa, 17 lutego 2016 08:25  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 09 lutego 2016 19:14

Miłość niejedno ma imię...

Jest wdzięcznym tematem dla poetów, kompozytorów. Piszą na jej temat wiersze, śpiewają o niej piosenki. Dzieje się tak od wieków. Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach zorganizował już po raz XI Konkurs Poezji Miłosnej. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszego gimnazjum  - Amelia Kolejko i Julia Wysokińska z klasy I a, recytując wiersze Adama Asnyka. Konkurs miał   piękną oprawę muzyczną. Popularne nie tylko wśród młodzieży Walentynki to okazja do tego, aby podzielić się tym wspaniałym uczuciem, jakim jest miłość z innymi. Nasze koleżanki nie zdobyły co prawda nagród, ale wzbogaciły się o cenne doświadczenie, które być może zaowocuje w przyszłym roku.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 08 lutego 2016 18:44

Kolejne spotkanie z zespołem LIMOBS upłynęło pod hasłem "Perełki z Muzycznego Oceanu". Czarujący panowie zaserwowali nam "muzyczną ucztę". W ostatni poniedziałek karnawału usłyszeliśmy między innymi wielkie dzieła muzyki klasycznej, znane utwory z muzyki rozrywkowej w wersji instrumentalnej oraz przykłady wakacyjnych przebojów. Uczestnicy, począwszy od maluszków po uczniów gimnazjum, aktywnie włączyli się, śpiewając, klaszcząc, wystukując rytmy. Rokroczne spotkania z muzyką polską i światową za pośrednictwem wykonawców zespołu LIMBOS są wspaniałą lekcją muzyki, kultury i dobrych obyczajów.

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2016 18:55  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 03 lutego 2016 20:52

Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Boże Narodzenie w literaturze”

Od 2006 roku  Szkoła Podstawowa w Rossoszu we współpracy z Publicznym Gimnazjum, GOK, GBP w Rossoszu oraz Bialskim Oddziałem Towarzystwa Kultury Teatralnej w Białej Podlaskiej organizuje konkurs recytatorski. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie biorą udział w zmaganiach recytatorskich, osiągając sukcesy. Tak było również i w tym roku. Jury pod przewodnictwem pani Bożeny Juchimiuk ( przedstawicielki BOTKT w Białej Podlaskiej) przyznało dwa pierwsze miejsca uczniom z naszej szkoły.

W kategorii klas I – III nagrodzony I miejscem został uczeń z kl.I A –  Jan Dyrdowski przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Bieleckiej.

W kategorii klas IV – VI – I miejsce zdobył uczeń z kl.VA – Maciej Golba przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Piotrowskiej.

Serdecznie gratulujemy!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 99 z 109