- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:03

Noc z duchami w bibliotece

Nic nie wystraszy naszych piątoklasistów. Niestraszne im ani duchy, ani czarownice, ani pająki, ani Biała Dama. Podczas siódmej już Nocy w Bibliotece  (8- 9 grudnia) uczniowie wygrali z czarnymi mocami. Konkurencje, w jakich się zmagali to między innymi zespołowe układanie hymnu i godła, zabawy z czarodziejską miotłą, rebusy, owijanie kapitanów drużyn na kształt mumii, rozwiązywanie plakatowej krzyżówki (zadanie szczególnie ryzykowne ze względu na możliwość spotkania z duchami w ciemnych czeluściach sal lekcyjnych), poszukiwanie skarbu, na którego trop można było wpaść tylko po rozwiązywaniu zagadki napisanej alfabetem Morse'a.

Emocji, które nie pozwoliły zasnąć przez całą noc, jak zwykle nie brakowało.

Możemy ogłosić, że wszyscy uczniowie piątych klas, którzy wzięli udział w imprezie, są prawdziwymi Pogromcami Duchów, co potwierdzamy przyznanymi im Certyfikatami.

Panie bibliotekarki dziękują Dyrekcji szkoły za umożliwienie zorganizowania przedsięwzięcia, pani Agnieszce Garbatiuk za przygotowanie dekoracji i pomoc w organizacji Nocy, jak również państwu: Elżbiecie Derlukiewicz-Rusek, Pawłowi Tokarskiemu, Annie Marciniuk, Iwonie Śnitko i Zofii Kowieskiej za opiekę i wcielenie się w role duchów oraz pani Barbarze Tereszczuk za wsparcie materialne.

Uczestnikom Nocy z Duchami dziękujemy za miłą i bezpieczną zabawę.

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 19:01  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 21 stycznia 2019 08:32

KANON NA PODIUM W KOBYLANACH

W Niedzielę, 20 stycznia chór szkolny KANON pod kierunkiem Pana Grzegorza Kulickiego zajął II miejsce w kategorii zespołów w VI Powiatowym Noworocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Konkurs miał miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol. Chórzystki wykonały a`cappella kolędę „Cicha noc” w autorskim opracowaniu wielogłosowym dyrygenta. Opiekunem grupy podczas wyjazdu była Pani Małgorzata Derlukiewicz, której serdecznie za to dyrygent i chórzystki serdecznie dziękują. Ponadto wielkie podziękowania składamy Pani Bogumile Wińskiej – Dyrektor ZS w Łomazach i Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy za umożliwienie wyjazdu.

Poprawiony: poniedziałek, 21 stycznia 2019 08:40  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 21 czerwca 2019 08:49

Informujemy, iż w dniach 2-15 lipca

boisko ORLIK będzie NIECZYNNE

(urlop animatora)

GODZINY OTWARCIA ORLIKA OD 25.06.2019 DO 31.08.2019 R.

PONIEDZIAŁEK 

ZAMKNIĘTE   

WTOREK

14:00-22:00

ŚRODA

12:00-20:00

CZWARTEK

12:00-20:00

PIĄTEK

14:00-22:00

SOBOTA

10:00-18:00

NIEDZIELA

ZAMKNIĘTE

IMPREZY I RYWALICACJA SPORTOWA NA BOISKACH ORLIK 2019

20.07.2019r.- Turniej tenisa ziemnego o Puchar Wójta Gminy Łomazy.

Cel imprezy: Promowanie aktywnego spędzania wolego czasu. Zachęcenie społeczności do zdrowego trybu życia.

27.07.2019r. Rodziny Rajd Rowerowy. Trasa rajdu będzie prowadzić przez miejscowości w gminie Łomazy.

Cel imprezy: impreza ma promować zdrowy tryb życia i ma prowadzić do wzmocnienia więzi międzypokoleniowych. Na koniec rajdu będzie zorganizowane ognisko.

10.08.2019r.- Turniej Streetball(koszykówka) dzikich drużyn.

Cel turnieju: Promowanie zdrowego trybu życia. Nauka i doskonalenie budowania małych drużyn.

17.08.2019- „Zawody dla prawdziwych twardzieli”-tor przeszkód dla dzieci w wieku 7-10 lat

Cel zawodów: Promowanie zdrowego trybu życia. Zachęcenie do uprawiania sportu.

24.08.2019r.- Turniej Piłki Nożnej dla osób w wieku 15-18 lat.

Cel turnieju: Zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania dni wolnych od nauki. Polepszenie relacji między rówieśnikami.

Poprawiony: środa, 03 lipca 2019 11:17  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 06 lutego 2020 11:26

Dnia 31 stycznia w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość otwarcia wystawy i wręczenia nagród laureatom konkursu „Moja przygoda w muzeum”. Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach reprezentowała Julia Trochonowicz, która zajęła III miejsce oraz opiekun artystyczny Dorota Kulicka. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace Julii Sadownik, Iwetty Dubikowskiej, Pawła Rycerskiego, Dariusza Zagożdżona i Kamili Kuflowskiej, której praca została wyróżniona. Gratulacje zwycięzcom i uczestnikom!

Poprawiony: czwartek, 06 lutego 2020 11:28  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 18 października 2015 08:07

Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach

galeria - 18.10.2015

galeria - 17.10.2015

Złoty jubileusz skłania do zadumy i stanowi przyczynę głębokich refleksji nad mijającym czasem. 100-lecie szkoły to doniosłe wydarzenie, to młodość kilku pokoleń będąca okazją do wspomnień, które na zawsze pozostają  w pamięci,  czas je porządkuje, dodaje im blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych dzisiaj do nas przemawia, łączy bowiem przeszłość z teraźniejszością. M. Proust pisał, że „przeszłość jest zamknięta w miejscach i przedmiotach, a gdy znajdziemy się tam, gdy je odnajdziemy – oswobodzone wspomnienia zwyciężają czas i wracają, aby żyć z nami”.

Jubileusz szkoły jest najlepszą okazją do przywołania pamięci o zdarzeniach i ludziach współtworzących świadectwo, którego zostaliśmy spadkobiercami. Z wielkim sentymentem i rozrzewnieniem wspominamy kadrę kierowniczą, nauczycieli i wszystkich pracowników, którzy kształtowali wizerunek naszej szkoły przez minione stulecie, oddali jej entuzjazm i serce, dbali o edukację, wychowanie, bezpieczeństwo, a wszystko dla dobra młodego człowieka. W szkole bowiem najważniejszy zawsze jest uczeń, jej duszą  jest nauczyciel, wsparciem – rodzice, a dumą absolwenci. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach dla jej absolwentów to wspomnienia o dzieciństwie, młodości, o czasie, w którym zdobywali podstawową wiedzę o otaczającym świecie. Właśnie ta wiedza  i umiejętności stały się solidnym fundamentem do dalszej edukacji. Szkoła to również ludzie: nauczyciele, rodzice, pracownicy, koledzy i koleżanki, z którymi zawarliśmy pierwsze przyjaźnie, utrzymujące się niekiedy przez całe życie.  Budynek szkoły jest świadectwem ciągłości, miejscem, które niezmiennie trwa i przypomina, że należymy do wspólnoty noszącej jej imię.  Świętując tak piękny Jubileusz uzmysławiamy sobie, że jest to idealny moment na przypomnienie nie tylko historii szkoły, ale także  zaprezentowanie jej osiągnięć. Z nieukrywaną dumą i radością przedstawiamy wszystko to, co świadczy o oryginalności i niepowtarzalności tej właśnie szkoły. Przygotowana pod kierunkiem dyrektora szkoły publikacja „Przez stulecie”, upamiętniająca 100-letnią historię szkoły niech zatrzyma w pamięci dokonania i wspomnienia z przeszłości oraz dostarczy wielu wzruszeń i będzie miłą pamiątką. Drogi Absolwencie, odwiedzaj swoje wspomnienia, zawsze będziesz tu miłym gościem!

Msza św. w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach dnia 17.10.2015r. zainaugurowała Wielki Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Łomazach im. Tadeusza Kościuszki.  Proboszcz parafii Adam Kamecki uroczyście przekazał pierwszy sztandar szkoły na ręce pani dyrektor Anny Filipiuk.

Pod pomnikiem patrona szkoły Tadeusza Kościuszki delegacja uczniów złożyła kwiaty.

Marszałek Województwa Lubelskiego p. Sławomir Sosnowski, Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski, Prezes Łomaskiego Stowarzyszenia Rozwoju p. Jan Charycki oraz dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach p. Anna Filipiuk odsłonili tablicę pamiątkową, poświęconą wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do rozwoju szkoły w latach 1915-2015. Głównym fundatorem i wykonawcą tablicy jest absolwent szkoły p. Tomasz Morgunowicz, a także Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju, Absolwenci, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.

Wójt Gminy i Dyrektor Szkoły powitali gości przybyłych na uroczystość i podziękowali za przyjęcie zaproszenia. Galę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz państwowych i samorządowych: p. Stanisław Żmijan – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, p. Franciszek Jerzy Stefaniuk - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, p. Tadeusz Sławecki – Sekretarz Stanu w MEN, p. Przemysław Litwiniuk – Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, p. Riad Haidar – Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, p. Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, p. Mariusz Sawtyruk – Kierownik Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców LUW w Białej Podlaskiej, p. Tadeusz Łazowski - Starosta Powiatu Bialskiego, p. Jan Bajkowski - Wicestarosta Powiatu Bialskiego, p. Aleksiejew Siergiej Wiktorowicz – Wicekonsul  Republiki Białorusi w Białej Podlaskiej, p. Mateusz  Majewski i p.  Marek Uściński – Radni Powiatu Bialskiego, podkom. Mariusz Kononiuk -Komendant Komisariatu Policji w Wisznicach; przedstawiciele duchowieństwa: ks. Infułat Jan Sobechowicz, ks. Andrzej Biernat – Dziekan naszego dekanatu,  ks. Adam Kamecki - Proboszcz Parafii Łomazy; wójtowie zaprzyjaźnionych gmin: p. Marek Korpysz – Wójt Gm. Sosnówka, p. Kamil Kożuchowski – Wójt Gm. Piszczac, p. Kazimierz Weremkowicz – Wójt Gm. Rossosz oraz Wójt Gm. Łomazy poprzednich kadencji p. Waldemar Droździuk. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie Oddziału Zamiejscowego w Białej Podlaskiej: p. Wanda Żukowska –Kierownik Oddziału i p. Marek Żelisko –Starszy Wizytator. Władze Związkowe reprezentowała Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZNP w Białej Podl. p. Krystyna Rachoń -Kulicka.

Ponadto zaproszenie na jubileuszową uroczystość przyjęli:  Radni Gminy Łomazy na czele z Wiceprzewodniczącym p. Andrzejem Wińskim oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty - p. Elżbietą Moszkowską, a także pracownicy Urzędu Gminy Łomazy na czele z Sekretarzem Gminy Łomazy p. Marianną Łojewską.

Gościliśmy również dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowych: p. Annę Wołyniec-  Dyrektora  Średniej Szkoły nr 13 w Brześciu z delegacją, p. Jadwigę Romaniuk – Dyrektora LSCDN w Białej Podl., p. Annę Denkiewicz - Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podl., p. Bogumiłę Zieńczuk – Dyrektora Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Białej Podl., Marzennę Rechnio – Wicedyrektora Gimnazjum nr 6 im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podl. wraz z byłą Dyrektor- p. Ireną Hawryluk, p.Ireneusza Długołęckiego- Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr1 w Białej Podl., p. Daniela Sikonę -  Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Żwirki i Wigury w Białej Podl., p. Halinę Żelisko – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Białej Podl., p. Iwonę Jędryczkowską – Dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 16 w Białej Podl., p. Joannę Kowalik – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Huszczy, p. Renatę Fedorowicz – Dyrektora Zespołu Szkół w Tucznej, p.  Bożenę Konieczkę – Dyrektora Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach,  p. Zenona Iwanowskiego – Dyrektora i p. Edytę Krzemińską -  Wicedyrektora Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu, p. Wojciecha Wawryniuka – Dyrektora Zespołu Szkół  im. Unitów Podlaskich w Olszance, p. Magdalenę Artecką - Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie, p. Dorotę Sierpatowską – Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu, Lucynę Krać – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ppłk Stefana Skoczylasa w Rossoszu, p. Bogusława Szczęśniaka – Dyrektora Publicznego Gimnazjum  nr 1 im.K.K. Baczyńskiego w Wisznicach, p. Agatę Chwalewską – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach wraz z pracownikami i  p.Ryszarda Bieleckiego – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach wraz z pracownikami.

Wśród obecnych gości byli także: p.Krzysztof Łojewski - Prezes Banku Spółdzielczego w Łomazach, p. Jan Charycki – Prezes Łomaskiego Stowarzyszenia Rozwoju, p. Łukasz Węda - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, p.Jerzy Kalinowski – Kierownik Ośrodka Zdrowia w Łomazach oraz rodzice uczniów naszej szkoły na czele z  p. Wiesławem Bańkowskim Przewodniczącym i p. Małgorzatą Juszczak –Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców, a także nasi kochani sponsorzy.

Chór „Kanon” wykonał pieśń  „Ojczyzno miła” skomponowaną przez dyrygenta p. Grzegorza Kulickiego z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej, przy akompaniamencie Michała Dymowskiego ucznia kl. Vb i Ewy Golby, absolwentki szkoły oraz dawną pieśń szkoły „Ojczyzna nasza”. Polonez zaprezentowany przez przedszkolaków przygotowanych przez p. Ewę Karpowicz i p. Małgorzatę Kaczan zachwycił zgromadzonych. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach pod batutą p. Wojciecha Lesiuka.

100-lecie szkoły jest doskonałą okazją, aby docenić i nagrodzić pedagogów, pracowników obsługi i administracji oraz osoby związane z oświatą. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej p. Tadeusz Sławecki, Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorował: p. Waldemara Droździuka - Wójta poprzednich kadencji - za pomoc, której udzielał przez 28 lat placówkom oświatowym z terenu naszej gminy i życzliwe podejście  do spraw szkoły, Wicedyrektorów Zespołu Szkół w Łomazach p. Alinę Lewczuk i p. Dorotę Biesiadę - za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i wzorową pracę na stanowisku wicedyrektora. Marszałek Województwa Lubelskiego p. Sławomir Sosnowski wręczył Dyplomy Uznania: ks. Adamowi Kameckiemu - proboszczowi parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach za opiekę duchową nad szkolną społecznością i sprawowanie eucharystii w jej intencji, umacnianie życia religijnego młodzieży i przybliżanie Słowa Bożego, propagowanie patriotycznych i obywatelskich postaw oraz zaangażowanie w życie szkoły, p.  Jerzemu Czyżewskiemu - Wójtowi Gminy Łomazy za owocną współpracę z dyrekcją szkoły oraz wspieranie szkolnych inicjatyw, zmierzających do wszechstronnego rozwoju ucznia i promocji szkoły w środowisku lokalnym, p. Wiesławowi Bańkowskiemu - Przewodniczącemu Rady Rodziców za wzorowe sprawowanie funkcji Przewodniczącego Rady Rodziców, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły i wspieranie działań rodziców na rzecz budowania pozytywnego wizerunku placówki  w środowisku lokalnym.

Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski przyznał swoje nagrody p. Annie Filipiuk -dyrektorowi i p. Dorocie Biesiadzie -wicedyrektorowi Zespołu Szkół w Łomazach.

Specjalne Nagrody Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej otrzymali: p. Alina Lewczuk, p. Ewa Korszeń, p. Ireneusz Korszeń, p. Teresa Paszkowska, p. Artur Romaniuk, p. Maria Syrytczyk, p. Wojciech Telaczyński, p. Monika Trochonowicz,  p. Marta Bednaruk - Bańkowska, p. Anna Lesiuk,  p. Dorota Łaska, p. Anna Łojewska, p. Dorota Nazarewicz, ks. Andrzej Ognik, p. Ewa Prokopiuk, p. Marek Prokopiuk, p. Małgorzata Szewczyk, p. Paweł Tokarski.

Za szczególne zaangażowanie w pełnienie obowiązków służbowych, dyrektor przyznał nagrody specjalne pracownikom administracji i obsługi: p. Marcie Bańkowskiej, p. Małgorzacie Dżyg, p. Elżbiecie Gierczuk, p. Urszuli Jarockiej, p. Beacie Juszczuk, p. Małgorzacie Telaczyńskiej, p. Witoldowi Bujwidowi, p. Zofii Maksymiuk, p. Dariuszowi Uścińskiemu, p. Barbarze Szudejko, p. Eugenii Demczuk, p. Ewie Stanilewicz, p. Marcie Szudejko, p. Celinie Tur i  p. Iwonie Śnitko

Za zrozumienie potrzeb naszej szkoły, finansowe wsparcie i pomoc w organizacji Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach dyrektor szkoły wyraziła wdzięczność sponsorom „Ludziom wielkiego serca”, wręczając „Certyfikaty Dobroczynności”. Otrzymali je: „ibf” – p. Sławomir Dymowski, „MARIO PRESTO” – p.Mariusz Burdzyluk, Delikatesy Centrum – p.Zbigniew Gołoś, Green Office Ecologic – p.Monika i Maciej Jaroszukowie, Blacharstwo Lakiernictwo – p.Krzysztof Kamiński, Producent Palet Drewnianych – p. Marian Serhej, Zakład Stolarsko Budowlany – p. Zdzisław Serhej, Bank Spółdzielczy w Łomazach – p.Krzysztof Łojewski, Fundacja „Bialskie Horyzonty” – p. Andrzej Lubański, JB Multimedia – p. Jerzy Bielecki (jest sponsorem nagród w konkursach związanych ze 100-leciem szkoły, które wręczono podczas niedzielnego Festynu Rodzinnego), Zakład kamieniarski PROFIL  - p.Tomasz Morgunowicz, Komunalnik sp. z o.o. w Białej Podl., Pieczarkarnia – p. Wojciech Łochina (Dubów), Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Ap. Piotra i Pawła, „Dach-Serwis” –p. Marlena i Roman Karpowiczowie, PHU „Ksemar” – p. Andrzej Hajbos, NO PROBLEM – p.Paweł Tokarski, AT WIRTUS –p. Artur Romaniuk, GS SCh w Łomazach, Agencja Reklamowa AGRAFFKA S.c. –p. Dorota Józefaciuk i p.Michał Ciołek, Biuro Usług Medialnych SHOWMEN – p.Wojciech Andrzejuk, AKSER – p.Tomasz Hryniewicz, Delikatesy Centrum Rossosz – p.Barbara i Marek Bujnikowie, "Dąb" tartak – p.Krzysztof Waśkiewicz, Alma sp.j. Stacja paliw – p.Andrzej Orgoński, Stacja paliw Firma ROBEX – p.Robert Łaski, Apteka Łomazy – p.Teresa Derlukiewicz, „Szwagry sp. j.” – p.Wiesław Knyszewski, PPHU Gramar Sp. z o.o. – p.Krzysztof Łojewski, P.H.U. SONA Hurtownia Chemii Gospodarczej – p. Krzysztof Cybulski, MH Projekt – p.Marcin Hryniewicz, Zakład Fryzjerski „U Agaty" -  p. Agata Bielecka, Kwiaciarnia „Just-Decor” –p. Justyna Tykałowicz, Usługi Kominiarskie i Wysokościowe  -p. Krzysztof Abramek, Wilmax” – p. Agnieszka Wilbik, P.H.U. – p. Marek Wilbik, POLSOFT SYTEMY INFORMATYCZNE – p. Piotr Raczyński,  „FOTO” – p.Marek Rusek, p.Sylwia i Krzysztof Derlukiewiczowie, „ZAKŁAD BUDOWNICTWA LINIOWEGO TELBIAL SPÓŁKA Z.O.O.” – p.Waldemar Lasiecki, Zakład mechaniki i blacharstwa samochodowego – p. Jarosław Bielecki, P.H.U. - p. Andrzej Wysocki, p.Sławomir Stefan Kaczyński i  p. Jan Kaczan.

dsc_5630.jpg - 479.90 Kb

Słowa podziękowania skierowane zostały również do osób obdarzonych talentem plastycznym, które udostępniły swoje prace na wystawę: p. Anna Mańczyna, p. Arkadiusz Ziętecki, p. Monika Supruniuk, p. Teresa Kulicka, p. Renata Owczaruk, p. Anna Lesiuk, p. Urszula Lewkowicz i p. Dorota Kulicka.

Prezentacja multimedialna „Przez stulecie” przygotowana przez p. Bogumiłę Wińską i p. Annę Lesiuk przybliżyła historię Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach od jej powstania do chwili obecnej. Wysłuchaliśmy również wspomnień p. Heleny Buczko, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora szkoły oraz wiersza autorstwa p. Marii Romaniuk – Łosickiej, absolwentki szkoły. Szkolne koło teatralne „Promyk” pod kierunkiem p. Elżbiety Bieleckiej zaprosiło do obejrzenia przedstawienia „Na przerwie”.

Pani dyrektor podziękowała za pomoc i zrozumienie, jakim obdarzył nas włodarz gminy p. Jerzy Czyżewski i władze samorządowe. Słowa podziękowania złożyła emerytowanym dyrektorom za serce i wysiłek włożony w rozwój szkoły, nauczycielom, absolwentom, sympatykom i wszystkim przyjaciołom szkoły oraz sponsorom za zaangażowanie w organizację obchodów. Dzięki tym działaniom „Przeszłość zachowana w pamięci stanie się częścią teraźniejszości”.

Wszyscy goście, absolwenci, uczniowie i rodzice zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły, oglądania wystaw, na spotkania integracyjne w „kawiarenkach”, na poczęstunek oraz bal absolwenta.

Jubileuszowe uroczystości zakończył Festyn Rodzinny, który odbył się na hali sportowej w niedzielę 18 października. Pod okiem animatorów dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i konkursach sportowych, bawiły się w basenie z piłeczkami, na dmuchanej zjeżdżalni, puszczały bańki mydlane i malowały twarze. Można było również obejrzeć pokazy Teakwon-do, łucznictwa tradycyjnego, występy zespołu muzycznego  Tentative, zespołów wokalnych Śpiewam bo lubię, Wiem dokąd idę,  teatru obrzędowego Czeladońka, Teatru Cieni oraz występ  młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły nr 13  w Brześciu. W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł przedstawiono multimedialną prezentację o tematyce prozdrowotnej i profilaktycznej oraz zorganizowano konkursy wiedzy.

Dużym zainteresowaniem byłych absolwentów cieszyły się różne wystawy, np. wystawa zdjęć ph. „Szkoła w obiektywie przeszłości” oraz multimedialne stanowiska  z kronikami szkoły. Odbywały się spotkania integracyjne w klasach i w dwóch ,,kawiarenkach”, gdzie przy kawie czy herbacie można było mile  spędzić czas. Motto i rekwizyty  z dawnych lat były doskonałym tłem do wykonywania pamiątkowych fotografii.

Dyrektor Zespołu Szkół wyraża serdeczne podziękowanie wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, zaangażowanym w organizację jubileuszowych uroczystości.

Poprawiony: piątek, 20 listopada 2015 18:47  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 109