Zajęcia w Mobilnym Planetarium

4 i 5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia w Mobilnym Planetarium ASTROPARK. Wszyscy zainteresowani pokazami: dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych, usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat nieba, zjawisk jakie obserwujemy na jego tle czy też obiektów jakie widzimy w rozgwieżdżoną noc na sferze niebieskiej. Podczas seansu odbywającego się pod kopułą planetarium, mogliśmy podziwiać nocne niebo nad Łomazami, odbyć wirtualną podróż w przestworza kosmosu, penetrować jego odległe zakątki, wylądować na niemal wszystkich planetach Układu Słonecznego czy też odczuć grozę zbliżającej się do Ziemi komety. Załodze ASTROPARK dziękujemy za niezapomnianą lekcję astronomii i moc wrażeń z wędrówki po Wszechświecie.

PDFDrukuj

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

28 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną X edycję konkursu „Czysta Ziemia”. W konkursie, którego celem było rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniem odpadami komunalnymi, wzięły udział 42 szkoły z terenu powiatu bialskiego. Uroczyste podsumowanie poprowadził p.o. dyrektora Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński. Na uroczystości obecny był też starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Nasze szkoły, zarówno podstawówka jak i gimnazjum, otrzymały nagrody za uczestnictwo, którym były mikroskopy Delta Optical BioLight 200. Uczniowie wyróżnieni w wykonywaniu zadań konkursowych, u nas: Hubert Hołonowicz i Weronika Popielewicz, otrzymali piłki: nożną (Hubert) i siatkową (Weronika) oraz rakietki i piłeczki do tenisa stołowego. Hubertowi i Weronice- gratulujemy a wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę surowców wtórnych oraz realizację wszelkich innych działań z zakresu edukacji ekologicznej- serdecznie dziękujemy!!!

D. Jeruzalska

Egzaminy próbne klas trzecich

Uczniowie klas trzecich rozpoczęli próbne egzaminy dzień przed mikołajkami , czyli 5grudnia. Mamy nadzieje, że ten egzamin będzie sprawdzianem poziomu wiedzy i przynajmniej niektórym trzecioklasistom posłuży do obiektywnego spojrzenia na samego siebie. Ciekawe, czy gdyby Mikołaj znał wyniki tych egzaminów, byłby taki hojny?

MIKOŁAJKI W KLASIE VB

4 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Każdy mógł zostać Świętym Mikołajem (chociaż ten prawdziwy był tylko jeden) i obdarować swojego kolegę / koleżankę z klasy. Wszyscy świetnie się bawili i cieszyli wspaniałymi podarunkami.

Zabawa andrzejkowa

22.11. 2017r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w zabawie andrzejkowej prowadzonej przez p. Pawła Tokarskiego. Ulubione utwory oraz zabawy „ Kaczuszki”, „Pociąg” i inne zachęcały do wspólnych tańców, i sprawiły dużo radości. Wszyscy bawili się znakomicie.

PDFDrukuj

CZWARTE ZWYCIĘSTWO GIMNAZJUM IM. UNITÓW PODLASKICH W ŁOMAZACH WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

Wdniu 30.11.2017 w szkole podstawowej w Rossoszu dokonano podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2016/2017 organizowanego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. Nasze gimnazjum zwyciężyło klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w powiecie bialskim. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych powyżej stu uczniów Nasza szkoła wywalczyła miejsce trzecie.

Puchar i dyplom za wywalczenie pierwszego miejsca w sportowej Gimnazjadzie odebrali nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk oraz pretendent do tytułu Najlepszego Sportowca Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 - uczennica Justyna Bajkowska.

Przedstawicielami Naszej szkoły podstawowej podczas tej uroczystości bylinauczyciel wychowania fizycznego Pan Artur Romaniuk oraz Najlepszy Sportowiec Naszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 - uczennica Aneta Nowosielska. Podczas uroczystości -w czteroosobowym składzie - zaprezentowała sięsekcja sportów walki z Naszej szkoły.Pod opieką swego trenera demonstrowała wybrane elementy treningowe.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińskaotrzymała od starosty bialskiego pisemne Podziękowanieza tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną.

Zwycięstwo Naszego gimnazjum w rywalizacji sportowej, powiatowej Gimnazjady w roku szkolnym 2016/2017 to powtórka sukcesów z trzech poprzednich lat. Byliśmy najlepsi latach 2015/2016, 2014/2015 i 2013/2014. Nasza szkoła podstawowa powtórzyła wynik wywalczony trzy lata wcześniej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W związku z powyższym podziękowania adresuję do:

- wszystkich uczniów, za zaangażowanie w rozwijanie swojej sprawności i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych,

-  nauczycieli wychowania fizycznego, za planowanie, organizowanie i nadzorowanie pracy uczniów oraz trud i poświęcenie związane z organizacją wyjazdów na zawody sportowe,

- Dyrektorów Zespołu Szkół w Łomazach- Pani Anny Filipiuk i Pani Bogumiły Wińskiej, za tworzenie w Naszej szkole odpowiednich warunków do rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

- Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za przychylność w sprawie organizacji wyjazdów Naszych uczniów na zawody sportowe Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej na terenie całego powiatu bialskiego.

Prezes Zarządu
ULKS NIWKA