Biblioteka Zespołu Szkół w Łomazach

ogłasza konkurs

„PODZIELĘ SIĘ MOJĄ PASJĄ”

Zadaniem uczniów  jest podzielenie się swoją pasją.

Praca konkursowa może mieć formę plakatu, prezentacji multimedialnej, opowiadania lub inną.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VI.

Prace  należy dostarczać do biblioteki szkolnej

do dnia 30 października 2018 r.

PDFDrukuj

Szkolny konkurs recytatorski „Wierszykarnia”

Miłośnicy poezji naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim „Wierszykania”. Konkurs odbył się 9 października 2018 roku. Jury w składzie: p. Elżbieta Kapłan, p. Dorota Łaska, p. Agnieszka Garbatiuk  wysłuchało wielu pięknych recytacji wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow i innych znanych polskich poetów. Różnorodność wykonywanych utworów pozwala stwierdzić, iż dzieci bardzo dobrze znają poezję, rozumieją ją i potrzebują. Recytacje zachwyciły jury i uczestników konkursu. Podziwiano technikę wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji.

Wszyscy uczestnicy zasługują na słowa podziwu i uznania.

Decyzją  jury  pierwsze miejsce zajęła  Zuzanna Telaczyńska (kl. IIa.), drugie ex aequo – Krzysztof Jarzębski (kl. IIIa.) i Lena Rusek (I a), trzecie – Michał Tokarski (kl. IIa).

Wyróżnienie przyznano Janowi Sadowskiemu (kl. IIa). Laureaci  otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe.

Serdeczna i przyjacielska atmosfera były pięknym dopełnieniem spotkania.

Dzień Chłopaka w klasie VIB

Dziewczęta z klasy VIB jak co roku pamiętały o swoich kolegach z klasy i z okazji Dnia Chłopaka przygotowały pudełko pełne niespodzianek. Chłopcy otrzymali drobne upominki, a wraz z nimi liściki, na których dziewczyny wymieniały, za co lubią swoich kolegów. A powodów nie brakowało: „za poczucie humoru; za komplementy; za wspólne zabawy i wygłupy” i za wiele innych. Wszystkim dopisywał dobry humor, a panowie, mamy nadzieję, że będą mile wspominać swoje święto.

Europejskie bajki i baśnie

Europejskie bajki i baśnie - taki był temat lekcji, w jakiej uczestniczyli uczniowie klasy IVB, którzy pod opieką pań Elżbiety Kapłan i Doroty Kulickiej odbyli wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.

Po wirtualnej podróży do krainy baśni i bajek europejskich, dzieci udały się do Multicentrum. Tutaj zajęcia odbyły się w trzech modułach: sztuka, technika i język angielski. Uczestnicy wykonali projekt etykiet na przetwory, zaprogramowali robota, aby samodzielnie rysował oraz rozmawiali po angielsku o zwierzętach.

W tworzeniu prac nasi uczniowie, jak zwykle, wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Organizatorki dziękują Pani Krystynie Samosiuk za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.

podz.jpg

PDFDrukuj

Istny maraton filmowy z historią w tle…

W ostatni piątek września uczniowie klas VIII i III gimnazjum pojechali do kina, by poznać historię Dywizjonu 303. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę, która nie ma sobie równych.  Ich historię opisał Arkady Fiedler w jednej ze swoich książek, która wróciła do szkolnego zestawu lektur obowiązkowych. Uczniowie mieli możność porównania wersji filmowej z lekturą. Poza tym jak na maraton przystało, widzowie uczestniczyli w projekcji dwóch filmów opowiadających tę samą historię: „Bitwa o Anglię” i najnowszym filmie polsko – brytyjskiej produkcji „Dywizjon 303”. Ocenę i porównanie pozostawiamy oglądającym. Winston Churchill powiedział o polskich pilotach: "Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym". Miał absolutną rację.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>