- reset +

PDFDrukuj

Misterium Bożego Narodzenia

Przyćmienie


 

PDFDrukuj

Technologia wirtualnej rzeczywistości

Dzięki innowacyjnej firmie Virtual Quest, która zajmuje się produkcją i rozpowszechnianiem filmów edukacyjnych VR, uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję przenieść się  w inny wymiar rzeczywistości. Działania Virtual Quest są zgodne z nowym trendem zwanym „Edutainment’, czyli metodą nauki polegającą na łączeniu rozrywki z edukacją. Dzięki filmom edukacyjnym przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości – VR, uczniowie przenoszeni są w niedostępne miejsca na Ziemi i w Kosmosie. Przekazywane są cenne informacje, które przyswajane są z uśmiechem. Światy oglądane przez widza są dosłownie na wyciagnięcie ręki. Uczniowie mieli do wyboru jeden z trzech tematów: 1. Kosmos (Space Quest) – lewitacja w Kosmosie między planetami i oglądanie je z bliska; 2. Dinozaury (Dino Quest) – możliwość zobaczenia z bliska najbardziej znanych gatunków dinozaurów; 3. Świat podwodny (Sea Quest) – pozwala na bliskie spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach. Po seansie VR uczniowie mieli możliwość poznać technologie wirtualnej rzeczywistości, uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat wybranej projekcji oraz zmierzyć się z rebusami i testami wiedzy z zakresu tematu filmu.

Dziękujemy Pani Ewie Głowackiej i Pani Zuzannie Widyńskiej za zaprezentowanie w naszej szkole filmów VR oraz za przeprowadzenie warsztatów z uczniami.

 

PDFDrukuj

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE

Bombki, stroiki, ciasta, smakołyki, choineczki i wszystko, co potrzeba na święta Bożego Narodzenia można było kupić na Kiermaszu świątecznym w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach.

Na trzy tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się po raz pierwszy kiermasz ozdób i wypieków świątecznych. Była to wspaniała okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w towarzystwie znajomych i przyjaciół, w pięknym otoczeniu. Społeczność szkolna z przyjemnością gościła tego dnia mieszkańców okolicy.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki z szyszek, makaronu, kawy, papieru, pierniczków, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, kartki świąteczne oraz różne ciasteczka i ciasta. Efekt pracy był wspaniały! Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. Wszystkie zostały zaprezentowane w holu. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno wśród rodziców jak i dzieci.

Dzięki hojności i zaangażowaniu rodziców każdej klasie lub grupie udało się zebrać pokaźną kwotę. Najwięcej utargowała grupa 3-latków aż 640 zł! Całkowity uzyskany dochód z kiermaszu świątecznego wyniósł 5108,34 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji.

Życzymy również Wszystkim zdrowych i radosnych Świąt w miłej i rodzinnej atmosferze! Wspaniałego Sylwestra oraz szczęśliwego Nowego 2020 Roku!

 
 

PDFDrukuj

Mikołajkowy Turniej Sportowy klas I – III

10 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach, odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla dzieci z klas I – III. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego : Ireneusz Korszeń i Artur Romaniuk. Ceremoniału otwarcia „Igrzysk Sportowych” dokonała Pani Wicedyrektor Dorota Biesiada. Po uroczystym otwarciu dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały czystą i sportową rywalizację „Fair – Play”.  Rywalizację poprzedziła wspólna rozgrzewka, wszystkich uczestników turnieju.

Więcej…

 

PDFDrukuj

Wizyta Świętego Mikołaja w klasach I - III

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci ?

O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

Mimo ciepłej aury i braku białego puchu tradycyjnie 6 grudnia 2019r. w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany Święty Mikołaj. Na powitanie niecodziennego gościa i jego Pomocnicy uczniowie z klas I – III prezentowali wierszyki i śpiewali piosenki, a także obiecywali, że będą grzeczni i postarają się nie sprawiać kłopotów swoim rodzicom oraz nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i nieskrywaną radością. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania z brodatym Gościem, bo Mikołaj oprócz prezentów przywiózł ze sobą dużo dobrego humoru. Zachęcał dzieci, aby nadal były grzeczne i obiecał wrócić za rok. Tak więc do zobaczenia!

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia naszych uczniów.


 
 

PDFDrukuj

W dniu 02.12.2019 w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się „Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Łomazy”. Organizatorami tego wydarzenia byli Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Wiceprezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Szkole Podstawowej
im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Rywalizacja sportowa odbyła się z udziałem uczniów
i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Huszczy. Rozgrywki odbyły  się w dwóch  kategoriach wiekowych:  klasy V-VI i VII-VIII.

Turniej otworzyła Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Następnie Pani Marta Bednaruk-Bańkowska poinformowała wszystkich o zasadach organizacji turnieju i sędziowania.

W kategorii klas VII-VIII zaprezentowały się trzy damsko-męskie zespoły siatkarskie
tj.: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, drużyna klas VII i drużyna klas VIII z naszej szkoły. W kategorii klas V-VI zagrały drużyny Szkoły Podstawowej w Huszczy, dziewcząt klas V i damsko-męska drużyna klas VI naszej szkoły.

Łącznie w rywalizacji sportowej turnieju brało udział ponad 60 uczestników.

Funkcję sędziego rozgrywek pełnili: Pani Marta Bednaruk-Bańkowska i Pan Marek Prokopiuk

Zwycięzcą rozgrywek w kategorii klas VII-VIII została drużyna klas VIII Szkoły Podstawowej w Łomazach. W kategorii klas V-VI pierwsze miejsce wywalczyła drużyna klas VI naszej szkoły podstawowej. Wszystkie drużyny wyróżnione zostały dyplomami i Pucharami Wójta Gminy Łomazy. Ponadto w każdej kategorii wiekowej wybrano najlepszego zawodnika rozgrywek, który otrzymał nagrodę rzeczową. Nagrody rzeczowe otrzymali również wszyscy uczestnicy rozgrywek z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Huszczy.

Trofea, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Pani Dorota Pawłowska, Wicedyrektor Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Dorota Biesiada.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali, soki,  wodę mineralną oraz słodycze.

Imprezę podsumował i zakończył Wójt Gminy Łomazy, Pan Jerzy Czyżewski.

Szczególne podziękowania adresujemy do:

1. Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za ufundowanie pucharów i artykułów spożywczych oraz uświetnienie swoją obecnością podsumowania zamykającego Gminny Turniej Piłki Siatkowej.

2. Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, Pani Bogumiły Wińskiej za stworzenie korzystnych warunków do realizacji imprezy sportowej.

3. Pani Moniki Jaroszuk za ufundowanie nagród rzeczowych.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 92