- reset +

PDFDrukuj

NIEZAPOMNIANY WIECZÓR WRÓŻB

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to-zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wieczorem w wigilię św. Andrzeja każdy chce poznać to, co go czeka w przyszłości. Wróżby w tym dniu dotyczą miłości , przyszłego narzeczonego i męża. Pamiętajcie, że wszystkie wróżby należy traktować jako żarty i dobrą zabawę.

 

PDFDrukuj

W dniach 18-24 listopada 2019 r. Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, po raz kolejny wziął udział w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, w którym uczestniczy ponad 120 krajów.

Jednym z ważnych elementów ŚTP jest projekt "Otwarta firma - poznajemy zawody i przedsiębiorstwa w naszej okolicy". Koordynatorami przedsięwzięcia      w ZPO w Łomazach były Monika Trochonowicz i Małgorzata Szewczyk. W trakcie tego Tygodnia uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach do wybranych, partnerskich przedsiębiorstw lub instytucji. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami danego przedsiębiorstwa i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. Zapoznali się też z technologią wytwarzanych tam produktów i udziałem pracowników w procesie wytwarzania. Udział w projekcie umożliwił im planowanie swojej przyszłości zawodowej i związanie jej z miejscem rodzinnym. Uczniowie mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Była to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

27 listopada 2019 r. w Hali Sportowej Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu bialskiego. Szkoła Podstawowa w Łomazach zajęła II miejsce. Puchar oraz dyplom odebrała Pani dyrektor Bogumiła Wińska wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Arturem Romaniukiem oraz reprezentacją uczniów.

 
 

PDFDrukuj

Konkurs na zaproszenie

Na przełomie września i października uczniom klas piątych został ogłoszony Szkolny Konkurs na Najładniejsze Zaproszenie na Dożynki. Wzięło w nim udział 45 osób.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Pani Doroty Biesiady z klasy V a. Wśród nich znaleźli się wszyscy laureaci.

I miejsce zajęła Julia Filipiuk, II miejsce Oskar Ilczuk i Zofia Wołosowicz, a III miejsce Oliwier Bandzarewicz i Alan Wieprzowski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

PDFDrukuj

Bajki Krasickiego

Pewnie wielu z nas pamięta morały bajek „…wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły…”, „Bywa często zwiedzionym, kto lubi być chwalonym” lub „Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie”. Autorem tych ponadczasowych słów jest wybitny poeta „ Książę Poetów Polskich” Ignacy Krasicki .

Dnia 25.11.2019r. uczniowie klas Vc, VI b oraz VI c obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie zrealizowany na podstawie Bajek Ignacego Krasickiego. Na przedstawienie uczniowie udali się do PSW w Białej Podlaskiej pod opieką nauczycieli: Pani Elżbiety Bieleckiej, Grażyny Skrzyńskiej i Pana Piotra Sautycza.

 
 

PDFDrukuj

W Ciechanowie w dniach 22-24.11.2019 r. odbyła się już XIII edycja Taekwon-Do Mazovia Masters Cup. Jest to międzynarodowy turniej, który w tym roku zgromadził blisko 860 zawodników z 10 państw. Pośród setek zawodników skromną reprezentację miała Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach. Dwie uczennice szkoły podstawowej w Łomazach Nikola Olichwierowicz oraz Dominika Szoplińska rywalizowały w konkurencjach walk oraz układów formalnych.  Bardzo dobrze spisała się Dominika zdobywając srebrny medal w układach a w walkach wywalczyła medal brązowy. Nikola pokazała się również z bardzo dobrej strony ale niestety zabrakło być może trochę szczęścia a może i doświadczenia i tym razem znalazła się poza strefą medalową.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 91