- reset +

PDFDrukuj

Rodzinne spotkania…

Już od 6 lat nasze gimnazjum należy do Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Unitów Podlaskich. Jednym z zadań statutowych są wspólne spotkania skupiające nas wokół wielkich patronów. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele naszego gimnazjum wzięli udział w obchodach

15 – lecia nadania imienia Unitów Podlaskich Zespołowi Szkół w Wohyniu.

 

PDFDrukuj

WIOSENNE CZAROWANIE WOLONTARIUSZY I KONCERT CHÓRU KANON
Z PANEM TADEUSZEM WOŹNIAKIEM W LEGIONOWIE

Wolontariusze oraz chór Zespołu Szkół w Łomazach w dniach 10-12 maja odwiedzili Legionowo. Uczniowie i absolwenci wystąpili w X-jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Wiosenne Czarowanie" w Legionowie. Razem z Wolontariuszami pod opieką Pani Agnieszki Garbatiuk zorganizowali wyjazd. „8 marca w Zespole Szkół w Łomazach odbyło się spotkanie młodzieży i dyrekcji szkoły z przedstawicielami Fundacji Wspieramy, która jest organizatorem Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Wiosenne Czarowanie. Wtedy to związała się grupa wolontariuszy, pragnących zaangażować się w wydarzenie, jakim jest Wiosenne Czarowanie. W ramach przygotowań odbył się szereg spotkań formacyjnych. Młodzież podzieliła się na sekcje, nagrali m.in. spot promujący Wiosenne Czarowanie oraz koncert z Tadeuszem Woźniakiem, który był udostępniony w mediach społecznościowych: na Facebooku gminy Łomazy, Zespołu Szkół w Łomazach, Słowa Podlasia, Radia Biper. Dzięki wyjazdowi wolontariusze mogli poznać tajniki organizacji koncertu. Również na bieżąco relacjonowali wszystkie wydarzenia związane z festiwalem. Dzięki nim, osoby śledzące funpage gminy Łomazy miały możliwość obejrzenia relacji na żywo z koncertu Tadeusza Woźniaka. Już niedługo zdobyte doświadczenie będą mogli wykorzystać podczas organizacji koncertu, który jest planowany na 11 listopada 2019 roku, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Zaangażowanie młodzieży w projekt Wiosennego Czarowania, już przynosi pierwsze efekty - w najbliższych miesiącach zostanie reaktywowana drużyna harcerska, zostanie podjętych także szereg ciekawych inicjatyw. Serdecznie zapraszamy do współpracy (Agnieszka Garbatiuk).

Chór „Kanon" pod kierunkiem Pana Grzegorza Kulickiego miał zaszczyt wykonać wraz z Tadeuszem Woźniakiem utwór "Zegarmistrz światła" podczas koncertu galowego festiwalu. „Jestem dumny z moich chórzystek, które stanęły na wysokości zadania
i wspaniale wykonały razem z chórami z Ciechanowa i z Lublina partię chóralną do Zegarmistrza... Jest mi niezmiernie miło, że wszystkie chóry skorzystały z 3-głosowej partytury, którą sam opracowałem i udostępniłem dyrygentom. Zespól KANON z Łomaz zaprezentował swoje umiejętności przed sobotnim koncertem „Wołosatek”, śpiewając „Mam tę moc” w moim autorskim opracowaniu. Za troskę nad uczniami w czasie wycieczki pragnę podziękować Paniom: Agnieszce Garbatiuk – opiekunce wolontariuszy
i Annie Zydlewskiej. Bez ich zaangażowania pewnie wycieczka by się nie udała. Kanon się rozwija i jest doceniany w coraz większych kręgach. Przed nami kolejne wyzwania, między innymi: za dwa tygodnie Wojewódzki Konkurs Ąkademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” w Lublinie. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej z repertuarem Stanisława Moniuszki, który się odbędzie w listopadzie. Dziękuję za pomysł i wsparcie Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy i Pani Bogumile Wińskiej – Dyrektor Zespołu Szkół”. (Grzegorz Kulicki).

O atmosferze „Wiosennego Czarowania” najlepiej świadczy satysfakcja uczestników. „W nocy z soboty na niedzielę uczestniczyliśmy w „Świeczkowisku”. W niesamowitej atmosferze przy świetle świec graliśmy i śpiewaliśmy piosenki harcerskie. Rano odbyła się msza święta a następnie wymaszerowaliśmy ze szkoły podstawowej nr 1 w Legionowie pod ratusz miejski gdzie wszyscy uczestnicy festiwalu wspólnie zatańczyli "Belgijkę" na rondzie przy ulicy Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystości podsumowującej imprezę, podczas którego odbył się koncert Pawła Orkisza. Świetnie się bawiliśmy w niezwykłym towarzystwie. Zdobyliśmy dużo doświadczenia oraz motywacji potrzebnej do pracy nad organizacją festiwalu, który odbędzie się tym razem 11 listopada w Łomazach” (Wiktoria).

 

PDFDrukuj

II miejsce w Finale Powiatu bielskiego w mini piłce nożnej chłopców. W piątek w Międzyrzecu Podlaskim nasi chłopcy rozegrali bardzo dobre zawody. Zabrakło przysłowiowego szczęścia, aby cieszyć się z wygranej. Po ciężkim meczu pokonaliśmy zespół ze Szkoły Podstawowej w Sworach w rzutach karnych 2:1. W grze był remis 3:3. W Finale przegraliśmy ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Międzyrzeczu Podlaskim 1:2. Klasyfikacja końcowa I miejsce SP Międzyrzec, II miejsce SP Łomazy, III SP Kobylany, IV SP Swory. Opiekunem zespołu był Ireneusz Korszeń. Brawo chłopcy! 
 

PDFDrukuj

17.05.2019r. odbył się szkolny konkurs muzyczny „Mali śpiewacy”. Wzięło
w nim udział 18 uczniów. Prezentowali oni swoje wokalne możliwości. Jury w składzie Pani Bogumiła Wińska – Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, Pani Monika Trochonowicz – pedagog szkolny i Pan Grzegorz Kulicki – nauczyciel muzyki po wysłuchaniu wykonawców przyznało miejsca:

I miejsce Lena Trochonowicz klasa I a

II miejsce Zofia Hryniewicz  klasa I a

III miejsce Lena Murawska klasa I b i Agnieszka Bandzarewicz klasa II a.

Zwycięzcom Pani Dyrektor wręczyła nagrody ufundowane przez Panią Monikę Jaroszuk, zaś pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i długopisy. Konkurs przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Małgorzata Rogoźnicka, Anna Ziętecka i Wiesława Kobrzyńska.

 

PDFDrukuj

Gala Wojewódzkiego Konkursu ,, Polonista roku”

10 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, która jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu ,,Polonista roku” została uroczyście podsumowana XI edycja konkursu w obecności laureatów i zaproszonych gości. Galę uświetnili: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Pani Małgorzata Kiec i Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Pan Michał Litwiniuk.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Kurator Oświaty w Lublinie Pani Teresa Misiuk, Prezydent Pan Michał Litwiniuk, Starosta Powiatu Bialskiego Pan Mariusz Filipiuk, a merytoryczny Pani Dorota Piekarczyk.

W roku szkolnym 2018/2019 do konkursu przystąpiło 328 uczniów z 21 szkół województwa lubelskiego w dwóch kategoriach: uczniowie klas III-IV i klas IV-VI. Wśród laureatów znalazły się nasze dwie uczennice :

Iwona Stanilewicz      klasa IVC        (nauczyciel Elżbieta Bielecka)

Dominika Biesiada     klasa VIB        (nauczyciel Teresa Paszkowska)

Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą z wielu dziedzin języka polskiego, za co należą się im ogromne gratulacje. To wielkie osiągnięcie, wyróżnienie i zaszczyt dla naszej szkoły. Gratulujemy!

 
 

PDFDrukuj

Spotkanie z przedstawicielem firmy EdWood

6 maja uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum uczestniczyli w  spotkaniu z Panią Joanną Frańczuk z firmy EdWood w Białej Podlaskiej. Celem spotkania było przybliżenie uczniom najważniejszych informacji dotyczących zawodu stolarza oraz promocja szkolnictwa branżowego przygotowującego do wykonywania tego zawodu.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 83