- reset +

PDFDrukuj

WIOSENNE CZAROWANIE WOLONTARIUSZY I KONCERT CHÓRU KANON
Z PANEM TADEUSZEM WOŹNIAKIEM W LEGIONOWIE

Wolontariusze oraz chór Zespołu Szkół w Łomazach w dniach 10-12 maja odwiedzili Legionowo. Uczniowie i absolwenci wystąpili w X-jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Wiosenne Czarowanie" w Legionowie. Razem z Wolontariuszami pod opieką Pani Agnieszki Garbatiuk zorganizowali wyjazd. „8 marca w Zespole Szkół w Łomazach odbyło się spotkanie młodzieży i dyrekcji szkoły z przedstawicielami Fundacji Wspieramy, która jest organizatorem Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Wiosenne Czarowanie. Wtedy to związała się grupa wolontariuszy, pragnących zaangażować się w wydarzenie, jakim jest Wiosenne Czarowanie. W ramach przygotowań odbył się szereg spotkań formacyjnych. Młodzież podzieliła się na sekcje, nagrali m.in. spot promujący Wiosenne Czarowanie oraz koncert z Tadeuszem Woźniakiem, który był udostępniony w mediach społecznościowych: na Facebooku gminy Łomazy, Zespołu Szkół w Łomazach, Słowa Podlasia, Radia Biper. Dzięki wyjazdowi wolontariusze mogli poznać tajniki organizacji koncertu. Również na bieżąco relacjonowali wszystkie wydarzenia związane z festiwalem. Dzięki nim, osoby śledzące funpage gminy Łomazy miały możliwość obejrzenia relacji na żywo z koncertu Tadeusza Woźniaka. Już niedługo zdobyte doświadczenie będą mogli wykorzystać podczas organizacji koncertu, który jest planowany na 11 listopada 2019 roku, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Zaangażowanie młodzieży w projekt Wiosennego Czarowania, już przynosi pierwsze efekty - w najbliższych miesiącach zostanie reaktywowana drużyna harcerska, zostanie podjętych także szereg ciekawych inicjatyw. Serdecznie zapraszamy do współpracy (Agnieszka Garbatiuk).

Chór „Kanon" pod kierunkiem Pana Grzegorza Kulickiego miał zaszczyt wykonać wraz z Tadeuszem Woźniakiem utwór "Zegarmistrz światła" podczas koncertu galowego festiwalu. „Jestem dumny z moich chórzystek, które stanęły na wysokości zadania
i wspaniale wykonały razem z chórami z Ciechanowa i z Lublina partię chóralną do Zegarmistrza... Jest mi niezmiernie miło, że wszystkie chóry skorzystały z 3-głosowej partytury, którą sam opracowałem i udostępniłem dyrygentom. Zespól KANON z Łomaz zaprezentował swoje umiejętności przed sobotnim koncertem „Wołosatek”, śpiewając „Mam tę moc” w moim autorskim opracowaniu. Za troskę nad uczniami w czasie wycieczki pragnę podziękować Paniom: Agnieszce Garbatiuk – opiekunce wolontariuszy
i Annie Zydlewskiej. Bez ich zaangażowania pewnie wycieczka by się nie udała. Kanon się rozwija i jest doceniany w coraz większych kręgach. Przed nami kolejne wyzwania, między innymi: za dwa tygodnie Wojewódzki Konkurs Ąkademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” w Lublinie. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej z repertuarem Stanisława Moniuszki, który się odbędzie w listopadzie. Dziękuję za pomysł i wsparcie Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy i Pani Bogumile Wińskiej – Dyrektor Zespołu Szkół”. (Grzegorz Kulicki).

O atmosferze „Wiosennego Czarowania” najlepiej świadczy satysfakcja uczestników. „W nocy z soboty na niedzielę uczestniczyliśmy w „Świeczkowisku”. W niesamowitej atmosferze przy świetle świec graliśmy i śpiewaliśmy piosenki harcerskie. Rano odbyła się msza święta a następnie wymaszerowaliśmy ze szkoły podstawowej nr 1 w Legionowie pod ratusz miejski gdzie wszyscy uczestnicy festiwalu wspólnie zatańczyli "Belgijkę" na rondzie przy ulicy Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystości podsumowującej imprezę, podczas którego odbył się koncert Pawła Orkisza. Świetnie się bawiliśmy w niezwykłym towarzystwie. Zdobyliśmy dużo doświadczenia oraz motywacji potrzebnej do pracy nad organizacją festiwalu, który odbędzie się tym razem 11 listopada w Łomazach” (Wiktoria).

 

PDFDrukuj

II miejsce w Finale Powiatu bielskiego w mini piłce nożnej chłopców. W piątek w Międzyrzecu Podlaskim nasi chłopcy rozegrali bardzo dobre zawody. Zabrakło przysłowiowego szczęścia, aby cieszyć się z wygranej. Po ciężkim meczu pokonaliśmy zespół ze Szkoły Podstawowej w Sworach w rzutach karnych 2:1. W grze był remis 3:3. W Finale przegraliśmy ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Międzyrzeczu Podlaskim 1:2. Klasyfikacja końcowa I miejsce SP Międzyrzec, II miejsce SP Łomazy, III SP Kobylany, IV SP Swory. Opiekunem zespołu był Ireneusz Korszeń. Brawo chłopcy! 

PDFDrukuj

17.05.2019r. odbył się szkolny konkurs muzyczny „Mali śpiewacy”. Wzięło
w nim udział 18 uczniów. Prezentowali oni swoje wokalne możliwości. Jury w składzie Pani Bogumiła Wińska – Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, Pani Monika Trochonowicz – pedagog szkolny i Pan Grzegorz Kulicki – nauczyciel muzyki po wysłuchaniu wykonawców przyznało miejsca:

I miejsce Lena Trochonowicz klasa I a

II miejsce Zofia Hryniewicz  klasa I a

III miejsce Lena Murawska klasa I b i Agnieszka Bandzarewicz klasa II a.

Zwycięzcom Pani Dyrektor wręczyła nagrody ufundowane przez Panią Monikę Jaroszuk, zaś pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i długopisy. Konkurs przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Małgorzata Rogoźnicka, Anna Ziętecka i Wiesława Kobrzyńska.

 
 

PDFDrukuj

Gala Wojewódzkiego Konkursu ,, Polonista roku”

10 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, która jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu ,,Polonista roku” została uroczyście podsumowana XI edycja konkursu w obecności laureatów i zaproszonych gości. Galę uświetnili: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Pani Małgorzata Kiec i Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Pan Michał Litwiniuk.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Kurator Oświaty w Lublinie Pani Teresa Misiuk, Prezydent Pan Michał Litwiniuk, Starosta Powiatu Bialskiego Pan Mariusz Filipiuk, a merytoryczny Pani Dorota Piekarczyk.

W roku szkolnym 2018/2019 do konkursu przystąpiło 328 uczniów z 21 szkół województwa lubelskiego w dwóch kategoriach: uczniowie klas III-IV i klas IV-VI. Wśród laureatów znalazły się nasze dwie uczennice :

Iwona Stanilewicz      klasa IVC        (nauczyciel Elżbieta Bielecka)

Dominika Biesiada     klasa VIB        (nauczyciel Teresa Paszkowska)

Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą z wielu dziedzin języka polskiego, za co należą się im ogromne gratulacje. To wielkie osiągnięcie, wyróżnienie i zaszczyt dla naszej szkoły. Gratulujemy!

 

PDFDrukuj

Spotkanie z przedstawicielem firmy EdWood

6 maja uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum uczestniczyli w  spotkaniu z Panią Joanną Frańczuk z firmy EdWood w Białej Podlaskiej. Celem spotkania było przybliżenie uczniom najważniejszych informacji dotyczących zawodu stolarza oraz promocja szkolnictwa branżowego przygotowującego do wykonywania tego zawodu.

 
 

PDFDrukuj

"Jak długo w sercach naszych..."

3 maja 1791r. po wielu trudach Sejm Czteroletni uchwalił konstytucję, która miała stać się fundamentem pod budowę nowoczesnego i silnego państwa polskiego oraz stanowić o jego odbudowie duchowej.

Na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3maja oraz Święta Patrona - Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół w Łomazach corocznie obchodzimy święto narodowe. Uroczystość rozpoczęła p. Bogumiła Wińska – Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, witając zaproszonych gości i społeczność szkolną.  Uczniowie kl.VII B pod kierunkiem p. Elżbiety Bieleckiej, p. Beaty Piotrowskiej, p. Grzegorza Kulickiego przygotowali uroczystą akademię. Starali się odpowiedzieć na pytania, czym jest dla nas Ojczyzna, Naród, Wolność. Przypomnieli  chlubne karty naszej historii. Dzieci z przedszkola przygotowane przez p.  Barbarę Ignatowską i p. Annę Zydlewską zatańczyły polkę wzbudzając zachwyt publiczności. Podczas uroczystości podsumowano Gminny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce oraz Konkurs Plastyczny „Tadeusz Kościuszko – Nasz Patron” . Dekorację wykonały: p. Aneta Najdyhor i p. Małgorzata Szewczyk.Uczniowie okazali się prawdziwymi artystami. Ich piękną recytację wierszy i niezwykły śpiew w wykonaniu chóru KANON pod kier. G. Kulickiego oprócz społeczności szkolnej słuchali także zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski, Przewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Wiński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Ryszard Bielecki, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Marciniuk, Prezes Gminnej Spółdzielni Łomazy p. Tadeusz Bańkowski, Komendant OSP Łomazy p. Roman Stanilewicz, Prezes OSP Łomazy p. Grzegorz Tereszczuk, którzy uświetnili swoją obecnością naszą uroczystość.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 83