- reset +

PDFDrukuj

Mistrz Ortografii w Wohyniu

23 maja w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu został przeprowadzony XII Powiatowy (dla klas gimnazjum i VII SP) , XVI Międzyszkolny (dla uczniów klas młodszych SP) Konkurs Ortograficzny, którego celem było wyłonienie Mistrza Ortografii Gimnazjum.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Justyna Pawluk z klasy II a gimnazjum i Szymon Kożuchowski z VII a. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawiłości ortograficzne, jak przystało na taki konkurs – nie do przebrnięcia. Nasz Szymek dzielnie walczył do końca i w finale udało mu się zdobyć III miejsce. Podziwiamy         i gratulujemy!

 

PDFDrukuj

Wycieczka Chełm – Zamość

Uczniowie z klasy III a i III c  pod opieką wychowawczyń pani Agnieszki  Panasiuk i  pani Elżbiety Bieleckiej oraz rodzica pani Agnieszki Tyszewskiej 14.05.2018r. udali się na wycieczkę autokarową do Chełma i Zamościa. W trakcie zwiedzania podziemi kredowych ogromnym przeżyciem było spotkanie Ducha Bielucha. W Zamościu  uczniowie przemaszerowali trasą turystyczną Bastionu VII. Ogromną frajdą były dyby, w które niejeden chciał być zakuty. Dzieci zwiedziły XVI wieczny Rynek Wielki,  podziwiały kamieniczki starego miasta. Po pysznym obiedzie odwiedziły Ogród Zoologiczny, gdzie miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, poznać ich wygląd i tryb życia.  Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i przyrody. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywały humory i pozostały niezapomniane wrażenia.

 

PDFDrukuj

Wyprawa młodych chemików

Chemia jako przedmiot szkolny wśród zdecydowanej większości uczniów nie jest lubiana. Na pewno należy do tych trudniejszych do opanowania. Są jednak sposoby, by te zawiłe reakcje i procesy trochę przybliżyć, czasami odnosząc się do życia codziennego. 23 maja uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce do Lublina, której głównym punktem były pokazy chemiczne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej.  Podczas prezentacji doświadczeń, w których częściowo uczestniczyli też uczniowie, można było się dowiedzieć na przykład, że słodka coca – cola ma odczyń kwaśny, spowodować powstanie „tornada w butelce” przy pomocy soku z czerwonej kapusty. Uczestnicy dowiedzieli się , z czego wytwarza się sztuczną krew wykorzystywaną potem przez filmowców, albo jak wyprodukować „pastę do zębów” dla słonia z „Ludwika” do naczyń i czegoś tam jeszcze. Mało tego, podczas pokazu byliśmy świadkami „produkcji srebra” i to z czego! Z cukru!!! Widzieliśmy „świetliki” w butelce. Wszystkie te i inne ciekawe rzeczy pokazywał gość w okularach i fartuchu na tle dymiących, kolorowych zlewek. Z rzeczy bardziej poważnych: zaprezentował i ostrzegł przed ewentualnym naśladowaniem w warunkach domowych, rozprężenie sprężonego gazu. No i słyszeliśmy i widzieliśmy płonący „szczekający” gaz, czyli wodór. Okazuje się, że chemia może być bardzo ciekawa.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Akademickim Radiu i Telewizji Centrum UMCS. Można było zobaczyć studio nagrań, reżyserkę. Dowiedzieć się o pracy kamerzysty, dźwiękowca. Chętni mogli na chwilę stanąć za profesjonalna kamerą.

Po opuszczeniu miasteczka akademickiego udaliśmy się do ogrodu botanicznego. O tej porze roku miejsce to może zauroczyć. Zwiedziliśmy też ukryty pośród przepięknej przyrody Dworek Kościuszków, który należał do stryja Tadeusza Kościuszki. Były okresy w dziejach posiadłości, że gościł tam sam Tadeusz.

Wycieczki i podróże kształcą, warto więc uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciach.

 
 

PDFDrukuj

Zostań pracownikiem firmy Pol – Kres EDWOOD!

Uczniowie klas III gimnazjum w poniedziałek 21 maja spotkali się z przedstawicielami –firmy Pol – Kres EDWOOD , którzy zachęcali słuchaczy do podjęcia nauki w zawodzie stolarz. Jako wiodąca europejska firma w komponentach drewna dębowego jest w stanie zapewnić osobom kształcącym się w tym kierunku stypendia, podręczniki do nauki zawodu, instruktorów oraz praktyki zawodowe w swoich zakładach produkcyjnych.

 

PDFDrukuj

Konkurs na plakat rozstrzygnięty

Jury w składzie: Grzegorz Kulicki, Elżbieta Kapłan, Dorota Łaska przyznało nagrody w konkursie na plakat związanym z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanym przez biblioteką szkolną.

W kategorii klas I- III zajmują:

I miejsce – Weronika Jaroszuk kl. II

II miejsce - Emilia Marciniuk kl. I A

III miejsce- Dominika Chotkowska kl. III C

wyróżnienie- Oliwia Adamiak kl. I A

Kategoria klas IV- VII:

I miejsce – Klaudia Mackiewicz kl. VII A

II miejsce – Karolina Chotkowska kl. VI A

III miejsce- Jula Korszeń kl. IV C

wyróżnienie- Agnieszka Korszeń kl. VI A

Rozdanie dyplomów i nagród książkowych odbędzie się w trakcie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 
 

PDFDrukuj

W dniach 18-20 maj 2018 r. w Nowej Rudzie – Słupiec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF. Reprezentantki Akademii VIRTUS w Łomazach Nikola Sobechowicz oraz Anastazja Stanilewicz uczennice II klasy naszego gimnazjum brały udział w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu w kraju dla wszystkich trenujących Taekwon-Do ITF w tej kategorii wiekowej. Pierwszy medal dla VIRTUSA wywalczyła Anastazja Stanilewicz zdobywając srebro oraz tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -60 kg. Tego samego dnia rywalizacji Nikola Sobechowicz zdobywa również srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -42 kg. Ponadto Anastazja była tuż za podium zajmując piąte miejsce w technikach specjalnych oraz dziewiąta w układach stopni mistrzowskich. W zawodach w rolę arbitrów po raz kolejny wcieliły się absolwentki naszej szkoły Monika Chwalewska II Dan oraz Karolina Juszczak I Dan.

Trenerem zawodniczek jest Artur Romaniuk IV Dan nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego. Partnerami Akademii są: Firma SERHEJ z Łomaz, Green Office Ecologic z Łomaz, Delikatesy Centrum w Łomazach, Firma ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Studio Fotograficzne FOTOS z Białej Podlaskiej ul. Ciasna 1, Paleta Smaków BISTRO w Łomazach ul. Lubelska 54, Firma przewozowa SZWAGRY z Łomaz oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Łomazach.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 67