- reset +

PDFDrukuj

Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny im. Onufrego Kopczyńskiego

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego
przez Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów. W tym roku konkurs pisało 7 osób. Wiktoria Hołonowicz z klasy VIII b uczennica Pani Elżbiety Bieleckiej zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który odbędzie się w marcu 2020 roku
w Warszawie. Serdecznie gratulujemy.

 

PDFDrukuj

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY

Działanie Młodzieżowej Rady Gminy jest sygnałem dla całej społeczności lokalnej, że wychowanie młodych, zaangażowanych obywateli jest ważnym elementem odpowiedzialności za przyszłość małej ojczyzny.

W celu zapewnienia młodzieży udziału w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym uczniowie naszej szkoły mieli okazję kandydować do Młodzieżowej Rady Gminy. Ukonstytuowanie Młodzieżowej Rady pozwala na dialog między młodzieżą a przedstawicielami Rady Gminy, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności podejmowanych rozwiązań.

Dzięki organizacji wyborów do MRG nasi uczniowie mieli możliwość  uczenia  się  wybierania swoich przedstawicieli, zastanawiania się nad wspólnymi, gminnymi sprawami, nabywania nie tylko umiejętności głosowania, ale świadomego dokonywania wyborów. Młodzieżowa Rada Gminy jest świetnym polem do tego, by młodzi ludzie ćwiczyli się w procesie podejmowania decyzji, uczestnicząc w decydowaniu o ważnych dla nich sprawach, odpowiednio do ich wieku.

Jeśli chcemy, by w przyszłości nasi współobywatele brali sprawy w swoje ręce, działali na rzecz swojej społeczności lokalnej, narodowej, europejskiej, trzeba nauczyć młodzież podejmowania oddolnych działań. MRG  stanowi doskonałe miejsce ćwiczenia w byciu aktywnym, planowaniu i realizacji swoich projektów.

Wspaniałą okazją do realizacji takich właśnie  celów stała się organizacja  wyborów do  Młodzieżowej Rady Gminy, które odbyły się w naszej szkole  22.11.2019 r. Wybory przebiegły sprawnie dzięki  ogromnemu wsparciu merytorycznemu, jakie  nasi uczniowie otrzymali od pracownika Gminy Łomazy , pani sekretarz Marianny Łojewskiej.

Wybory poprzedziła kampania wyborcza, w której wzięło udział 16 kandydatów.

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II

Dnia 21.11.2019 r. w Piszczacu odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II. Jak co roku nasza szkoła miała również swojego reprezentanta. Była nim Julia Korszeń z klasy VI c uczennica Pani Elżbiety Bieleckiej. Oprócz zmagań konkursowych młodzież mogła poznać niektóre fakty z życia Jana Pawła II  oraz posłuchać piosenek związanych z  Wielkim Polakiem. Każdy z uczestników otrzymał dyplom pamiątkowy oraz drobny upominek.

jula.jpg

 
 

PDFDrukuj

Pan Twardowski

Któż z nas nie pamięta słów „Jedzą , piją lulki palą…” z ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”?  Dnia 19.11.2019 r. uczniowie z klas czwartych, piątych, szóstych pod opieką pani Elżbiety Bieleckiej, Małgorzaty Szewczyk, Izabeli Marczewskiej i Elżbiety Derlukiewicz Rusek mogli obejrzeć spektakl pt. „Pan Twardowski”, który zrealizowany został na postawie tej ballady. Młodzi widzowie z zainteresowaniem oglądali grę aktorów z Narodowego Teatru Edukacyji im. Adama Mickiewicza, podziwiali scenografię i kostiumy grających. Widowisko zrobiło duże wrażenie na dzieciach.

 

PDFDrukuj

19 listopada 2019 r. uczniowie klas VIIA i VIIB pod opieką wychowawców pani Iwony Szepety i pana Ireneusza Korszenia oraz pana Artura Romaniuka wybrali się na wycieczkę do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film „Legiony”. To porywająca opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się rzucić w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia. Po projekcji filmu uczniowie mieli okazję przekonać się jak wygląda kino „od kuchni”. Dzieci obejrzały projektornię i zaplecze techniczne kina, zobaczyły, na jakiej zasadzie są wyświetlane filmy. To wszystko w ramach projektu „Otwarta firma”.

mrgp.jpg

 
 

PDFDrukuj

15 listopada w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS w Lublinie odbył się Wojewodzki Konkurs Recytatorski Poezji Aleksandra Puszkina. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VIC Julia Korszeń, która przepięknie wyrecytowała wiersz pod tytułem "Я помню чудное мгновение". Gratulacje!


 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 91