- reset +

PDFDrukuj

Ku czci Papieża Jana Pawła II

Miesiąc październik to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy postać świętego Jana Pawła II.  Stało się już tradycją, że Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu organizuje Powiatowy Konkurs Recytatorski Ku Czci Papieża Jana Pawła II. W roku bieżącym odbyła się już V edycja tego konkursu. Naszą szkołę reprezentował Maciej Golba, który zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

 

PDFDrukuj

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ FUTSALU CHŁOPCÓW ROZEGRANY Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W dniu 24.10.2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbył się „Międzyszkolny Turniej Futsalu Chłopców z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Przez Polskę”.  Organizatorami tego wydarzenia byli:

- Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, Pani Bogumiła Wińska,

- Prezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Zespole Szkół w Łomazach, Pan Marek Prokopiuk.

Turniej stanowił jeden z wielu elementów projektu uświetniającego obchody rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę realizowanego w roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkół w Łomazach. Sportowe świętowanie rocznicy odbyło się w gronie zaprzyjaźnionych szkół powiatu bialskiego. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje:

1. Zespołu Szkół w Sławatyczach z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Bogdanem Bandzarewiczem,

2. Publicznego Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Sosnówce z Dyrektorem i nauczycielem wychowania fizycznego Panem Mirosławem Dawidiukiem,

3. Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego i Publicznego Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wisznicach z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Tomaszem Babkiewiczem,

4. Szkoły Podstawowej im. ppłk. Stefana Skoczylasa i Publicznego Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych w Rossoszu z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Markiem Czechem,

5. Dwie drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Łomazach z nauczycielem wychowania fizycznego, Prezesem Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA w Łomazach Panem Markiem Prokopiukiem.

Turniej otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Jej wystąpienie dotyczyło rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nawiązała do sportowej rywalizacji opartej na zasadach fair play. Następnie Prezes Zarządu ULKS NIWKA Pan Marek Prokopiuk poinformował wszystkich o zasadach organizacji turnieju i sędziowania. Zawody zostały poprzedzone losowaniem, w którym kapitanowie wszystkich drużyn wylosowali przydział do dwóch grup meczowych. W grupie meczowej A zagrały drużyny: Łomazy I, Sławatycze,  Łomazy II. W grupie meczowej B zagrały reprezentacje z Rossosza, Sosnówki, Wisznic. W rozgrywkach grupowych mecze rozegrano systemem "każdy z każdym", naprzemiennie w grupach. Następnie odbył się mecz o V miejsce w turnieju, w którym drużyna publicznego gimnazjum w Sosnówce wygrała rywalizację z drugą reprezentacją Zespołu Szkół w Łomazach (obydwie drużyny w swoich grupach meczowych zajęły trzecie miejsce). W meczu o III miejsce w turnieju, pierwsza reprezentacja Zespołu Szkół w Łomazach zwyciężyła łączoną reprezentację szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum w Wisznicach (obie drużyny wywalczyły w fazie grupowej turnieju drugie miejsce). W pojedynku finałowym zagrały drużyny zwyciężające rywalizację w swoich grupach, tj. reprezentacje Zespołu Szkół w Sławatyczach oraz łącznie szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum w Rossoszu. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Zespołu Szkół w Sławatyczach. Drużyny, które sklasyfikowano na miejscach VI i V wyróżnione zostały dyplomami i Pucharami Prezesa ULKS NIWKA. Zespoły, które zajęły miejsca IV i III otrzymały dyplomy i Puchary Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach. Reprezentacje, które wywalczyły miejsca II i I nagrodzone zostały dyplomami i Pucharami Wójta Gminy ŁomazyPonadto wszyscy zawodnicy i opiekunowie drużyn za zajęcie trzech najwyższych miejsc otrzymali pamiątkowe medale. Królem Strzelców Turnieju został Bartłomiej Kur - zawodnik pierwszej reprezentacji Zespołu Szkół w Łomazach, który zdobył 11 bramek. Najlepszym Bramkarzem Turnieju wybrano Antoniego Bieleckiego - zawodnika pierwszej reprezentacji Zespołu Szkół w Łomazach, który wśród bramkarzy obronił największą liczbę strzałów oddanych na własną bramkę. Łącznie obronił 35 uderzeń. Król Strzelców Turnieju i Najlepszy Bramkarz Turnieju wyróżnieni zostali specjalnymi statuetkami. Trofea, medale i wyróżnienia podczas podsumowania turnieju wręczali Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska oraz Prezes Zarządu ULKS NIWKA Pan Marek Prokopiuk. Łącznie w rywalizacji sportowej turnieju uczestniczyło 55 zawodników i opiekunów. Funkcję sędziego głównego rozgrywek pełnił Pan Marek Prokopiuk.

W trakcie turnieju opiekunowie drużyn skorzystali z poczęstunku, który przygotowały Panie obsługujące stołówkę szkolną. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali wodę mineralną oraz pączki. Puchary, statuetki specjalne, medale, dyplomy oraz artykuły spożywcze wykorzystane podczas turnieju zakupione zostały przez Nasz Klub. Na uwagę zasługuje wielkie zaangażowanie w organizację turnieju uczennic i uczniów klas gimnazjalnych Naszej Szkoły, którzy wykonywali funkcje w trzech sekcjach: fotograficznej, sekcji asystentów sędziego i sekcji nagłośnienia. Sekcję fotograficzną tworzyły uczennice Justyna Pawluk i Hanna Nożyk. Asystentami sędziego prowadzącymi statystyki na potrzeby wyłonienia Króla Strzelców Turnieju i Najlepszego Bramkarza Turnieju były Anastazja Stanilewicz, Jolanta Hołownia i Julia Burdach. W sekcji nagłośnienia wykazali się uczniowie Daniel Miszczuk i Piotr Kurzajewski.

Prezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA szczególne podziękowania adresuje do:

  1. Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za uświetnienie uroczystości swoją obecnością podczas podsumowania i wręczania trofeów oraz wyróżnień.
  2. Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach, Pani Bogumiły Wińskiej za stworzenie korzystnych warunków do realizacji imprezy.
  3. Koleżanki z Zarządu Klubu, Pani Marty Bednaruk-Bańkowskiej za wkład pracy włożony w wykonanie symbolicznej dekoracji na potrzeby wydarzenia.
  4. Uczennic i uczniów zaangażowanych w funkcjonowanie sekcji fotograficznej, sekcji asystentów sędziego i sekcji nagłośnienia.
  5. Pań pracujących w stołówce szkolnej, za przygotowanie poczęstunku dla gości.
  6. Wszystkich reprezentacji zaproszonych szkół za udział w turnieju !!!

Więcej: https://niwkalomazy.webnode.com/products/miedzyszkolny-turniej-futsalu-rozegrany-z-okazji-100-lecia-odzyskania-niepodleglo/

futsal.jpg

 

PDFDrukuj

GMINNY KONKURS HISTORYCZNY
POD HASŁEM 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Dnia 23.10.2018 roku w naszej szkole odbył się Gminny konkurs historyczny pod hasłem „ 100 –lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Jest to kolejne wydarzenie wpisujące się w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości. Do konkursu przystąpiła młodzież z  Zespołu Szkół w Łomazach oraz ze Szkoły Podstawowej w Huszczy. Honorowy patronat  konkursu objął Wójt Gminy Łomazy.

Uczniowie przystępujący do konkursu mieli okazję poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych faktów z dziejów Polski odzyskującej niepodległość oraz umocnić postawy patriotyczne i obywatelskich w oparciu o poznawanie historii.

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

Ślubowanie klas I

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 18.X.2018r. dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Bogumiła Wińska, która w swoim wystąpieniu nawiązała do tradycji pasowania na rycerza, tłumacząc na czym polega wyjątkowa chwila pasowania na ucznia. Życzyła dzieciom, aby ten dzień dobrze zapamiętały, ponieważ uroczystość pasowania jest ważnym wydarzeniem, które rozpoczyna ich edukację w szkole. Do rodziców skierowała słowa Świętego Jana Pawła II    „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

Następnie pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły Pani Bogumiły Wińskiej, Pani Aliny Lewczuk, zaproszonych gości: Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Marciniuk, członków rodzin i społeczności szkolnej zaprezentowali program artystyczny. Wykazali się piękną recytacją, śpiewaniem i tańcem.     Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy. Po czym głos zabrał Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, który życzył sukcesów w edukacji, zwrócił uwagę, że stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej, którzy zawsze mogą liczyć na wsparcie nauczycieli i starszych kolegów. Do życzeń dołączył upominki. Podczas uroczystości dzieci przyjęły również życzenia i prezenty od Rady Rodziców przekazane przez Przewodniczącą Panią Annę Marciniuk, od Dyrekcji Szkoły oraz  koleżanek i kolegów z klas VI. Po ceremonii wszyscy zostali zaproszeni na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców, które upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Dzień ten dostarczył wszystkim dużo przeżyć i wzruszeń, mamy nadzieję, że pozostanie on na długo w pamięci.

Wychowawczynie:
Elżbieta Bielecka i Agnieszka Panasiuk

 

PDFDrukuj

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W ŁOMAZACH

Słowami „miło mi gościć wśród nas” p. dyrektor Bogumiła Wińska powitała gości zaproszonych na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej: wójta gminy Łomazy – p. Jerzego Czyżewskiego, starszego wizytatora Kuratorium Oświaty – p. Teresę Grodecką, przewodniczącą Rady Gminy Łomazy – p. Małgorzatę Derlukiewicz, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Łomazy – p. Andrzeja Wińskiego, radnego powiatu, kierownika placówki terenowej KRUS w Białej Podlaskiej – p. Marka Uścińskiego, radnego powiatu – p. Mateusza Majewskiego, przewodniczącą Rady Rodziców – p. Annę Marciniuk, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców – p. Renatę Krasuską – Adamiak, prezesa ZNP – p. Teresę Sidoruk, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach – p. Ryszarda Bieleckiego, dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej – p. Agatę Chwalewską, prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka – p. Łukasza Wędę, komendanta gminnego OSP w Łomazach –
p. Romana Stanilewicza, prezesa Gminnej Spółdzienli w Łomazach – p. Tadeusza Bańkowskiego, redaktora Łomaskich Stron – p. Stanisława Hryniewicza, dziennikarza radia Biper, nauczycieli, uczniów, rodziców.

Pani dyrektor przedstawiła rys historyczny obchodzonego święta, powiedziała, że Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia powołanie Komisji Edukacji Narodowej. Działalność tego ministerstwa oświaty w historycznym osądzie jest dziś trudna do przecenienia, zauważono jak ważne dla losów Rzeczypospolitej jest „młodzieży chowanie”.

Edukacja młodego pokolenia leży nam na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności. Jest jej nadzieją na lepsze jutro.

Uroczystość ta jest okazją, by pochylić się nad istotą zawodu nauczyciela, który nie sposób dobrze wykonywać bez autentycznego powołania, poświęcenia
i zapału. P. dyrektor B. Wińska przywołała słowa Konfucjusza „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, może być nauczycielem innych”.

Skierowała też słowa wdzięczności do organu nadzorującego reprezentowanego przez p. wizytator Teresę Grodecką i p. wójta Jerzego Czyżewskiego. Podziękowała również wszystkim pracownikom szkoły i paniom
z urzędu gminy zajmującym się oświatą.

Tradycją jest, że z okazji DEN przyznawane są nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody wójta i dyrektora. „Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia”. W podziękowaniu za pracę, trud i poświęcenie nagrodę wójta otrzymała p. dyr. Bogumiła Wińska, p. wicedyrektor Alina Lewczuk, p. Elżbieta Bielecka, zaś nagrodę dyrektora 19 nauczycieli: p. Dorota Biesiada, p. Dorota Nazarewicz, p. Elżbieta Barbara Bielecka, p. Aneta Najdyhor, p. Agnieszka Garbatiuk, p. Marta Bednaruk – Bańkowska, p. Dorota Jeruzalska, p. Dorota Łaska, p. Artur Romaniuk, p. Agnieszka Tremeska, p. Małgorzata Rogoźnicka, p. Ewa Prokopiuk, p. Anna Łojewska, p. Teresa Paszkowska, p. Elżbieta Kapłan, p. Aleksandra Dołęgowska,
p. Ewa Dekiert, p. Małgorzata Kaczan, p. Ewa Karpowicz i 18 pracowników.

Pani dyrektor złożyła życzenia i podziękowała wszystkim czynnym
i emerytowanym nauczycielom, pracownikom oraz współpracownikom szkoły za wzór owocnej, sumiennej, pełnej oddania pracy i prosiła o zachowanie nas w sercu
i pamięci. „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje

z miłością”

Jan Paweł II

Uruczystość zakończył program artystyczny „Dziękujemy” przygotowany przez uczniów klas IVB i VIIIB pod kierunkiem p. Teresy Paszkowskiej, p. Doroty Kulickiej, p. Grzegorza Kulickiego. Dzieci sześcioletnie pod opieką p. Annę Zydlewskiej
i p. Barbary Ignatowskiej zatańczyły „Kozierajkę”.

 
 

PDFDrukuj

Biblioteka Zespołu Szkół w Łomazach

ogłasza konkurs

„PODZIELĘ SIĘ MOJĄ PASJĄ”

Zadaniem uczniów  jest podzielenie się swoją pasją.

Praca konkursowa może mieć formę plakatu, prezentacji multimedialnej, opowiadania lub inną.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VI.

Prace  należy dostarczać do biblioteki szkolnej

do dnia 30 października 2018 r.

REGULAMIN

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 73