- reset +

PDFDrukuj

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o środowisko i rozumie, że wszyscy jesteśmy za naszą planetę odpowiedzialni. Uroczyste podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej miało miejsce  28 listopada. Głównym celem przedsięwzięcia było rozpowszechnianie wśród uczniów właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi, jak i najbliższego otoczenia. W ramach działań konkursowych od maja do  października zbieraliśmy surowce nadające się do ponownego wykorzystania (baterie, nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe, makulaturę i zużyte tonery). Uczniowie brali udział w konkursach o tematyce ekologicznej, porządkowali najbliższe otoczenie, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.

Za udział w konkursie szkoła otrzymała drukarkę komputerową Laser Pro M1. Uczennicą  najbardziej zaangażowaną w działania konkursowe okazała się Dominika Szoplińska z klasy VII b, która dostała opaskę sportową Xiaomi Mi band 3.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w działania konkursowe i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

PDFDrukuj

26.11.2019r. uczniowie klasy II a, II b , III a i III b wraz z wychowawcami p. E. Bielecką, p. M. Rogoźnicką, p. A. Ziętecką oraz opiekunami  p. M. Trochonowicz, p. P. Tokarskim i p. A. Tyszewską udali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej na musical pt.„W Krainie Króla Lwa” granego przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Niepowtarzalnego wymiaru widowisko dopełniły oryginalne piosenki połączone z precyzyjną choreografią dostarczając małym i dorosłym widzom wielu wrażeń, przenosząc ich w kolorowy świat afrykańskiej sawanny.

Następnie klasy III a i III b odwiedziły Komendę Miejską Policji. Podczas spotkania z policjantami dzieci poznały ich umundurowanie i sprzęt, którym posługują się podczas różnych akcji. Miały możliwość wykonania odbicia i obejrzenia swoich linii papilarnych. Dzięki tej wizycie uczniowie lepiej poznali zawód policjanta. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

 

PDFDrukuj

Andrzejki

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W czwartek 28 listopada, uczniowie klas I-III spędzili wspólnie czas na świętowaniu tradycyjnych andrzejek. Dzieci  bawiły się w rytmach znanych i lubianych piosenek. Pan Paweł Tokarski,  jak zawsze, wspaniale spisał się w roli  didżeja i wodzireja. Zabawa przebiegła w radosnym nastroju.

 
 

PDFDrukuj

NIEZAPOMNIANY WIECZÓR WRÓŻB

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to-zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wieczorem w wigilię św. Andrzeja każdy chce poznać to, co go czeka w przyszłości. Wróżby w tym dniu dotyczą miłości , przyszłego narzeczonego i męża. Pamiętajcie, że wszystkie wróżby należy traktować jako żarty i dobrą zabawę.

 

PDFDrukuj

W dniach 18-24 listopada 2019 r. Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, po raz kolejny wziął udział w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, w którym uczestniczy ponad 120 krajów.

Jednym z ważnych elementów ŚTP jest projekt "Otwarta firma - poznajemy zawody i przedsiębiorstwa w naszej okolicy". Koordynatorami przedsięwzięcia      w ZPO w Łomazach były Monika Trochonowicz i Małgorzata Szewczyk. W trakcie tego Tygodnia uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach do wybranych, partnerskich przedsiębiorstw lub instytucji. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami danego przedsiębiorstwa i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. Zapoznali się też z technologią wytwarzanych tam produktów i udziałem pracowników w procesie wytwarzania. Udział w projekcie umożliwił im planowanie swojej przyszłości zawodowej i związanie jej z miejscem rodzinnym. Uczniowie mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Była to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

 

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

27 listopada 2019 r. w Hali Sportowej Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu bialskiego. Szkoła Podstawowa w Łomazach zajęła II miejsce. Puchar oraz dyplom odebrała Pani dyrektor Bogumiła Wińska wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Arturem Romaniukiem oraz reprezentacją uczniów.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 92