- reset +

PDFDrukuj

Teatr „Artenes” we Wrocławiu „Magia teatru”

Uczniowie kl. VAB, VIB, VIIB uczestniczyli w spektaklu „Magia teatru”, który miał na celu zapoznanie młodego widza ze słownictwem i podstawowymi pojęciami zw. z teatrem, w sposób przystępny, z zaangażowaniem  widowni w przebieg intrygi. W spektaklu wykorzystano szereg technicznych efektów multimedialnych.

Główny bohater, Neyo, wypada ze świata filmu" Matrix" na scenę teatralną. Aby pomóc bohaterom zrozumieć rzeczywistość świata teatru, Morfeusz prezentuje charakterystyczne jego cechy, nazewnictwo, ciekawostki, przesądy i zwyczaje.

 

PDFDrukuj

Teatr Współczesny w Krakowie „Mity”

Uczniowie kl. VB, VIB, VIIB obejrzeli pełną przygód opowieść, której miejsce znajduje się na samym początku… historii. Gdy ludzka cywilizacja stawiała pierwsze kroki narodziła się tzw. mitologia grecka i rzymska.

Mityczni herosi, bogowie oraz dziwne stwory próbują ujarzmić swoją naturę i opowiedzieć widzom swoje historie w sposób przystępny i zabawny przy akompaniamencie autorskich piosenek, gwarantując niezapomnianą zabawę i naukę.

Spektakl oparty na „Mitologii” Jana Parandowskiego

 

PDFDrukuj

Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem „To nie jest takie trudne”

Uczniowie klas IV – VII wzięli udział w konkursie doskonalącym czytanie ze zrozumieniem. Pytania zostały tak skonstruowane, aby uczniowie wielokrotnie wracali do tekstu, by znaleźć poprawną odpowiedź.

W dwupoziomowym teście umieszczono informacje wyrażone wprost i wykraczające poza literalne odczytywanie teksu.

Uczestnicy doskonale poradzili sobie z tekstem „Świtezianka”. Zwyciężyli uczniowie przygotowywani przez p. Teresę Paszkowską.

I miejsce Amelia Wołosowicz VIb

II miejsce Daria Głowacka VIIb

Michał Dymowski VIIb

III miejsce Michał Gadomski Vb

Dominika Biesiada VB

 

Laureatom gratulujemy!

 
 

PDFDrukuj

Mistrz ortografii

Corocznie w kwietniu wszyscy uczniowie z klas IV-VII przystępują do Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz ortografii". W tym roku pisali dyktando pt. "Mistrz i dworzanin", zawierające wiele trudności i pułapek ortograficznych np. strzegą halabardnicy w żelaznych kolczugach.....

Bezkonkurencyjni już od lat są Szymon Kożuchowski i Michał Dymowski.

Gratulujemy!

 

PDFDrukuj

Eliminacje Powiatowe BRD

8 maja 2018r. w Zespole Szkół w Łomazach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjum. Organizatorzy zawodów za najważniejsze uznali propagowanie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej jako uczestników ruchu drogowego. W szczególności chodziło zaś o popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, krzewienie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a wreszcie upowszechnianie przekonania, że rower jest dla młodych ludzi najdoskonalszym środkiem transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej otworzyła dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach – pani Bogumiła Wińska, która przywitała zaproszonych gości, uczestników zmagań oraz ich opiekunów. Na wstępie przytoczyła starożytną sentencję Ajschylosa „ Ważniejsze jest nie zwycięstwo, lecz właściwe wykorzystanie zwycięstwa” życząc uczestnikom, aby wiedza i umiejętności zdobyte w turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym były właściwie wykorzystane.

Swoją obecnością zawody zaszczycili:

  • Wójt Gminy Łomazy- pan Jerzy Czyżewski;
  • Przedstawiciel Kuratoriom Oświaty w Lublinie,Dyrektor  Delegatury w Białej Podlaskiej pani Małgorzata Kiec;
  • Zastępca dyrektora WORD w Białej Podlaskiej pan Arkadiusz Maksymiuk;
  • Główny sędzia turnieju, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji pan Andrzej Zając;
  • Komendant Komisariatu  Policji w Wisznicach pan Hubert Makaruk;
  • Radny Powiatu Bialskiego pan Marek Uściński;
  • Przedstawiciel starostwa powiatowego w Białej Podlaskiej pani Elżbieta Głowińska;
  • Honorowy prezes klubu motocyklowego Grom Biała Podlaska pan Zdzisław Kozłowski;
  • Pracownik WORD pan Adam Chazan;
  • studenci ratownictwa medycznego PSW w Białej Podlaskiej.

W zawodach brało udział 9 drużyn a zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach. Turniejowe zmagania rozpoczęli od napisania testów sprawdzających wiedzę z zakresu przepisów i zasad ruchu drogowego. Następne konkurencje miały już charakter praktyczny tj. pokonanie toru przeszkód i wykazanie się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo uczestnicy zmagań mogli podziwiać pokaz umiejętności członków Akademii Taekwon – do Virtus działającej przy Zespole Szkół w Łomazach. Po trwających blisko 4 godziny rozgrywkach nadszedł czas podsumowań. Indywidualnie najlepsi okazali się Michał Haponiuk z Gimnazjum w Zalesiu, Antoni Bielecki z Gimnazjum w Łomazach oraz Ewa Sebastianiuk.

W rywalizacji drużynowej I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Zalesiu, miejsce II przypadło ekipie Publicznego Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej, a III – zespołowi Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rokitnie.

Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Bialskiego Mariusza Filipiuka, Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, Dyrektora WORD w Białej Podlaskiej Krzysztofa Tymoszuka, Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach Bogumiłę Wińską.

Organizatorzy turnieju pragną złożyć serdeczne podziękowania na ręce osób i instytucji, bez których wsparcia rywalizacja drużyn nie przebiegłaby tak sprawnie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy oraz umiejętności. Dziękujemy za zaangażowanie i sportową rywalizację. Do zobaczenia za rok.

 
 

PDFDrukuj

Dnia 11 maja uczniowie z klasy IIIb wraz z nauczycielami  i opiekunami wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Parku  Jurajskiego w Bałtowie. Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani  i zmęczeni okazało się, że było warto. Wszyscy udali się do Jura Parku, gdzie wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, który opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Duże wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Do tej pory podziwialiśmy je tylko w podręcznikach. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość uczniów była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Po emocjach w Oceanarium wszyscy z wielkim apetytem zjedli  zamówiony obiad. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci zobaczyły ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. W drugiej części Zwierzyńca odbyły przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari . Następnie poznaliśmy wiele miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, znajdujące się obecnie w granicach Polski. Miniatury zostały wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły oddają wygląd obiektów z okresu ich świetności. Na spotkanie ze światem wiedźm, czarownic i magii udaliśmy się do Sabatówki. Tutaj nierzeczywiste przeplata się z realnym. Czarownice wraz ze swoimi pomocnikami prowadziły różne gry i zabawy .Następnie ruszyliśmy do kina  na film pokazywany w systemie 5D. To były emocje!.Hulający po sali wiatr, pryskająca na widzów woda, ruszające się fotele i trójwymiarowy obraz filmu sprawiły, że mieliśmy wrażenie zmiany czasu i przestrzeni. Uwieńczeniem naszej wycieczki były zabawy w Parku rozrywki, gdzie dzieci z radością rozładowały swoją energię. Na zakończenie wizyty w Bałtowie dzieci zakupiły pamiątki. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 67