- reset +

PDFDrukuj

Egzaminy czas zacząć...

W dniach 10-12 kwietnia 2019 roku odbywały się w naszej szkole egzaminy  gimnazjalne z poszczególnych przedmiotów do których przystąpili wszyscy trzecioklasiści. W kolejnym tygodniu do egzaminów przystąpili również wszyscy uczniowie klas ósmych.

 

PDFDrukuj

KONKURS WIEDZY O KOŚCIUSZCE ROZSTRZYGNIĘTY!

Pierwszego kwietnia w naszej szkole odbył się II Gminny konkurs wiedzy pod hasłem „Tadeusz Kościuszko – nasz patron”. Tradycją stało się objęcie konkursu  honorowym patronatem Wójta Gminy Łomazy – Jerzego Czyżewskiego.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych z Łomaz oraz z Huszczy. Po rozwiązaniu testu zawierającego zadania zamknięte i otwarte komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Wiktoria Hołonowicz kl.VIIB

II miejsce – Szymon Kożuchowski kl.VIIIA

III miejsce – Agata Cichowska kl.VIIIB

Wyróżnienie zdobyła Gabriela Rudzka z kl.VI ze Szkoły Podstawowej w Huszczy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy zostaną wręczone  podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.

 

PDFDrukuj

Wiosenne Czarowanie w naszej szkole

8 marca  w Zespole Szkół w Łomazach odbyło się spotkanie młodzieży i dyrekcji szkoły z przedstawicielami Fundacji Wspieramy, która jest organizatorem  Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu  Wiosenne Czarowanie.

„Wiosenne Czarowanie co roku przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz wszystkich zainteresowanych kulturą turystyczną, którą nieustannie propagujemy. Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i tych, którzy chcą zostać O ’Czarowani piosenką i harcerstwem.” Festiwal organizowany jest pod patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki Panu Robertowi Próchnickiemu, komendantowi festiwalu i absolwentce naszej szkoły Pani Barbarze Brzywczy  nasza placówka przystąpi do inicjatywy, jaką jest Wiosenne Czarowanie.  Podczas spotkania zawiązała się grupa wolontariuszy chętnych do pracy nad owym projektem. W jego ramach i dzięki przychylności wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego grupa wolontariuszy, jak również szkolny chór „Kanon”  w dniach 10 – 12 maja 2019 r. wezmą udział w X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosenne Czarowanie w Legionowie, gdzie poznają tajniki organizacji festiwalu. Wiedzę tą, młodzież naszej szkoły będzie mogła wykorzystać przy organizacji koncertu Wiosennego Czarowania w Łomazach, który planowany jest na 11.11.2019 r. Wyjazd młodzieży do Legionowa jest sponsorowany przez Wójta Gminy Łomazy. Udział w projekcie znacząco wpłynie na rozwój naszych uczniów, ich zaangażowanie w środowisku lokalnym, poszerzy działalność wolontariacką w naszej szkole.

Trwa budowanie sztabu koncertu (rekrutacja wolontariuszy) – rekrutacja u p. Agnieszki Garbatiuk

 
 

PDFDrukuj

Tym razem –dziewczyna z pasją i to sportową

Pomysł radnego Pana Kamila Frączka na realizację projektu „Ludzie z pasją  - przykładem dla innych”  i to z udziałem uczniów naszej szkoły to był strzał w dziesiątkę. W poniedziałek 25 marca uczniowie mogli poznać Panią Weronikę Zielińską – sportsmenkę pochodzącą z Białej Podlaskiej . Jej pasją jest sport – obecnie podnoszenie ciężarów, wcześniej piłka ręczna.  Choć jest to osoba bardzo młoda,  ma już w podnoszeniu ciężarów w swojej kategorii wagowej kilka ważnych sukcesów, między innymi srebrny medal w mistrzostwach Polski oraz siódme miejsce w mistrzostwach świata. Możliwość poznania takiej osoby daje naszym uczniom wiele korzyści, ponieważ poznawszy drogę do kariery Pani Weroniki można się przekonać, że realizacja swoich pasji może być jednocześnie realizacją marzeń. Natomiast o tym, że uprawianie sportu i prowadzenie zdrowego stylu życia i odżywiania daje tylko same korzyści, nawet jeśli nie doprowadzi nas to do żadnego podium.

 

PDFDrukuj

W piątek 22 marca w ramach współpracy ze Szkołą Średnią nr 13 w Brześciu odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Informatyczny. Udział w konkursie wzięli uczniowie klasy VIIB Zespołu Szkół w Łomazach oraz ich białoruscy rówieśnicy. Wyniki konkursu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 13 w Brześciu pod adresem: https://13brest.schools.by/news/895310

 

 
 

PDFDrukuj

Czym powitać cię Wiosenko,
gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką,
bo to milsze jest od słów.

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z każdym dniem staje się coraz bardziej kolorowy, dlatego ta pora roku jest tak wyczekiwana przez wszystkich. Wprawdzie Pierwszy Dzień Wiosny wypada dzień wcześniej, ale zgodnie z tradycją dzieci z klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Łomazach równie gorąco pożegnały zimę i w radosnych nastrojach świętowały nadejście wiosny w dniu 22 marca 2019 r. Uczniowie z klasy I b i klasy III a pod kierunkiem wychowawczyń: p. Agnieszki Panasiuk i p. Wiesławy Kobrzyńskiej zaprezentowali z tej okazji program artystyczny. Przedstawili inscenizację pt. „Zimę żegnamy, Wiosnę witamy!”, zatańczyli do utworu „Wiosna” A. Vivaldiego oraz zaśpiewali piosenki o tematyce wiosennej.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość: Dyrekcji Zespołu Szkół w Łomazach – p. Bogumile Wińskiej i p. Alinie Lewczuk, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom klas: Ia, IIa, IIb i Dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Tak więc, witaj Wiosno!

 

Więcej…

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 83