- reset +

PDFDrukuj

Konkurs na zaproszenie

Na przełomie września i października uczniom klas piątych został ogłoszony Szkolny Konkurs na Najładniejsze Zaproszenie na Dożynki. Wzięło w nim udział 45 osób.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Pani Doroty Biesiady z klasy V a. Wśród nich znaleźli się wszyscy laureaci.

I miejsce zajęła Julia Filipiuk, II miejsce Oskar Ilczuk i Zofia Wołosowicz, a III miejsce Oliwier Bandzarewicz i Alan Wieprzowski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

PDFDrukuj

Bajki Krasickiego

Pewnie wielu z nas pamięta morały bajek „…wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły…”, „Bywa często zwiedzionym, kto lubi być chwalonym” lub „Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie”. Autorem tych ponadczasowych słów jest wybitny poeta „ Książę Poetów Polskich” Ignacy Krasicki .

Dnia 25.11.2019r. uczniowie klas Vc, VI b oraz VI c obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie zrealizowany na podstawie Bajek Ignacego Krasickiego. Na przedstawienie uczniowie udali się do PSW w Białej Podlaskiej pod opieką nauczycieli: Pani Elżbiety Bieleckiej, Grażyny Skrzyńskiej i Pana Piotra Sautycza.

 

PDFDrukuj

W Ciechanowie w dniach 22-24.11.2019 r. odbyła się już XIII edycja Taekwon-Do Mazovia Masters Cup. Jest to międzynarodowy turniej, który w tym roku zgromadził blisko 860 zawodników z 10 państw. Pośród setek zawodników skromną reprezentację miała Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach. Dwie uczennice szkoły podstawowej w Łomazach Nikola Olichwierowicz oraz Dominika Szoplińska rywalizowały w konkurencjach walk oraz układów formalnych.  Bardzo dobrze spisała się Dominika zdobywając srebrny medal w układach a w walkach wywalczyła medal brązowy. Nikola pokazała się również z bardzo dobrej strony ale niestety zabrakło być może trochę szczęścia a może i doświadczenia i tym razem znalazła się poza strefą medalową.

 
 

PDFDrukuj

Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny im. Onufrego Kopczyńskiego

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego
przez Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów. W tym roku konkurs pisało 7 osób. Wiktoria Hołonowicz z klasy VIII b uczennica Pani Elżbiety Bieleckiej zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który odbędzie się w marcu 2020 roku
w Warszawie. Serdecznie gratulujemy.

 

PDFDrukuj

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY

Działanie Młodzieżowej Rady Gminy jest sygnałem dla całej społeczności lokalnej, że wychowanie młodych, zaangażowanych obywateli jest ważnym elementem odpowiedzialności za przyszłość małej ojczyzny.

W celu zapewnienia młodzieży udziału w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym uczniowie naszej szkoły mieli okazję kandydować do Młodzieżowej Rady Gminy. Ukonstytuowanie Młodzieżowej Rady pozwala na dialog między młodzieżą a przedstawicielami Rady Gminy, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności podejmowanych rozwiązań.

Dzięki organizacji wyborów do MRG nasi uczniowie mieli możliwość  uczenia  się  wybierania swoich przedstawicieli, zastanawiania się nad wspólnymi, gminnymi sprawami, nabywania nie tylko umiejętności głosowania, ale świadomego dokonywania wyborów. Młodzieżowa Rada Gminy jest świetnym polem do tego, by młodzi ludzie ćwiczyli się w procesie podejmowania decyzji, uczestnicząc w decydowaniu o ważnych dla nich sprawach, odpowiednio do ich wieku.

Jeśli chcemy, by w przyszłości nasi współobywatele brali sprawy w swoje ręce, działali na rzecz swojej społeczności lokalnej, narodowej, europejskiej, trzeba nauczyć młodzież podejmowania oddolnych działań. MRG  stanowi doskonałe miejsce ćwiczenia w byciu aktywnym, planowaniu i realizacji swoich projektów.

Wspaniałą okazją do realizacji takich właśnie  celów stała się organizacja  wyborów do  Młodzieżowej Rady Gminy, które odbyły się w naszej szkole  22.11.2019 r. Wybory przebiegły sprawnie dzięki  ogromnemu wsparciu merytorycznemu, jakie  nasi uczniowie otrzymali od pracownika Gminy Łomazy , pani sekretarz Marianny Łojewskiej.

Wybory poprzedziła kampania wyborcza, w której wzięło udział 16 kandydatów.

 

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II

Dnia 21.11.2019 r. w Piszczacu odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II. Jak co roku nasza szkoła miała również swojego reprezentanta. Była nim Julia Korszeń z klasy VI c uczennica Pani Elżbiety Bieleckiej. Oprócz zmagań konkursowych młodzież mogła poznać niektóre fakty z życia Jana Pawła II  oraz posłuchać piosenek związanych z  Wielkim Polakiem. Każdy z uczestników otrzymał dyplom pamiątkowy oraz drobny upominek.

jula.jpg

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 92