- reset +

PDFDrukuj

Ostatnie pożegnanie...

Dnia 9 maja 2018r. w asyście pocztów sztandarowych cała społeczność szkolna, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice pożegnali Panią Marzenę Chotkowską – nauczyciela, wychowawcę, koleżankę,  przyjaciółkę, dobrego i życzliwego człowieka.

Marzena Chotkowska miała 41 lat. Urodziła się i mieszkała w Łomazach. Od roku 2003 pracowała w Zespole Szkół w Łomazach jako nauczyciel fizyki, matematyki wychowawca. Pełniła  w szkole funkcje: Przewodniczącej Zespołu do Spraw Ewaluacji Wewnętrznej
oraz Zespołu do Spraw Rekrutacji i Współpracy z OKE. Była jednym 
z koordynatorów do spraw doradztwa zawodowego.  Działała prężnie w Zespole do Spraw Planowania Pracy Szkoły oraz Zespole do Spraw Nowelizacji Statutu i  Ewaluacji WZO.

Niestety odeszła od nas nagle dnia 1 maja 2018 r. Składamy rodzinie i najbliższym,
Pani Marzenki Chotkowskiej, szczere wyrazy współczucia.

Na odejście bliskich nie można się przygotować. Śmierć zawsze jest nie na miejscu i zawsze nie w porę – za szybko, za nagle. Nie pyta, nie uprzedza, nie dyskutuje. Przychodzi                i zostawia ból. Ból, który ukoić mogą tylko wspomnienia. Nigdy nie ma dobrego momentu pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami. Wspomnienia są największym skarbem, który pozostawiają nam bliscy, odchodzący na wieczny odpoczynek. Za pośrednictwem wspomnień możemy wracać do miłych chwil spędzonych razem. Dzięki nim możemy również w szczególny sposób upamiętnić zmarłych.

Ksiądz Mariusz Świder, nasz kolega z pracy, który obecnie przebywa w Rzymie przesłał list kondolencyjny prosząc o odczytanie:

Szanowna Pani Alino,
Drogi Macieju,
Czcigodni Księża,
Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach,
Uczestnicy pogrzebu!

Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o niespodziewanej śmierci
Pani Marzenki. Ta informacja napełniła mnie głębokim smutkiem. Proszę
o przyjęcie moich wyrazów współczucia oraz zapewnienie o bliskości i pamięci w modlitwie.

Panią Marzenkę zapamiętamy jako osobą o wielkiej serdeczności i zaangażowaniu nauczycielskim. W tych dniach tak wiele dobra zostaje podkreślone, które za Jej przyczyną, stało się bezpośrednio lub pośrednio naszym udziałem.

Niestety nie mogę osobiście uczestniczyć w pogrzebie. W sobotę, 5 maja, odprawiłem w Rzymie Mszę św. prosząc Miłosiernego Boga o odpuszczenie win i dar życia wiecznego dla śp. Marzeny Chotkowskiej. Zmartwychwstanie Pana Jezusa, zwycięzcy śmierci, jest dla każdego z nas nadzieją perspektywy życia w Bogu i oglądania Go twarzą w twarz. Moją modlitwą ogarniam także Rodzinę pogrążoną w żałobie i cierpiącą z powodu tego niespodziewanego i trudnego rozstania.

Ze szczerymi kondolencjami i wiarą w życie wieczne,

ks. Mariusz Świder – kolega z pracy śp. Marzeny

Rzym, 7 maja A.D. 2018 r.

 

Dołączając do słów Księdza Mariusza, Pani Dyrektor Bogumiła Wińska pożegnała naszą koleżankę w imieniu całej społeczności szkolnej.

Droga Marzenko!

Trudno mi mówić, bo żadne słowa nie są w stanie wyrazić bólu jaki przeżywamy. Wszyscy staramy się nie zadawać pytania: dlaczego, a jednak ono samo ciśnie się na usta. Ta śmierć przyszła niespodziewanie, nagle przekreślając nasze wspólne plany. Postawiła nas w nowej rzeczywistości, bez Ciebie, wspaniałego pedagoga, wychowawcy, a przede wszystkim przyjaciela.

Marzenko, dziękuję Ci za każdy dzień spędzony razem z nami. Twój spokój, opanowanie, a jednocześnie rozsądek dawał nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zawsze znalazłaś właściwe rozwiązanie, by niejednego z nas pocieszyć i wesprzeć. Pustki po Tobie nikt nie zapełni. Dziękujemy Ci wszyscy: nauczyciele, uczniowie, pracownicy, że byłaś z nami przez dany Ci przez Boga czas!

Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze !

Spoczywaj w pokoju !

 

PDFDrukuj

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek 7 maja, w Zespole Szkół w Łomazach uroczystą akademią uczczono 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, radny powiatu bialskiego Marek Uściński, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Derlukiewicz,  dyrektor GOK w Łomazach  Ryszard Bielecki, przewodniczący Rady Rodziców i radny Gminy Łomazy  Wiesław Bańkowski, przyjaciel szkoły  Zbigniew Gołoś.

Wójt Gminy Jerzy Czyżewski w swoim wystąpieniu powiedział między innymi,
że powinniśmy akcentować swój patriotyzm, przywiązanie do barw narodowych. Podziękował nauczycielom i uczniom za kształtowanie postaw patriotycznych. Obszerne wystąpienie Pana Marka Uścińskiego było lekcją historii, pokazującą cały splot wydarzeń, które doprowadziły
do uchwalenia konstytucji. Radny powiatu bialskiego podkreślił, że powinniśmy wyciągać wnioski z historii – w myśl powiedzenia, że historia jest nauczycielką życia.  Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV c i V a pod kierunkiem Pana Piotra Sautycza i Ireneusza Korszenia.

Tuż przed występem uczniów Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach poprosiła zebranych,
aby modlitwą i minutą ciszy uczcić pamięć nauczycielki – Pani Marzeny Chotkowskiej,
która   nagle i niespodziewanie odeszła od nas 1 maja. Pani Bogumiła Wińska  zwróciła się
do zmarłej:

„Marzenko na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci. Tam z góry będziesz układać dla nas plany, dyżury i zastępstwa. Tutaj na ziemi nikt nie zastąpi nam Ciebie. Jedyne co teraz możemy Ci ofiarować, to nasza modlitwa i pamięć.”

 

PDFDrukuj

Konkursów i rywalizacji ciąg dalszy…

W ramach odchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w klasach IV szkoły podstawowej nauczyciele poloniści w miesiącu marcu przeprowadzili konkurs pod hasłem: „Co wiemy o swojej Ojczyźnie?”  Uczniowie rywalizowali pomiędzy sobą, popisując się między innymi  znajomością legend i wiedzą o symbolach narodowych. Zwycięzcy konkursu to:

I miejsce – Karolina Trochonowicz IV c

II miejsce – Igor Tokarski IV b i Julia Korszeń IV c

III miejsce – Karolina Kulig IV a.

Gratulujemy!

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

„Z Tuwimem za pan brat”

Dnia 25 kwietnia 2018r. w Przedszkolu Samorządowym  w Łomazach odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski  „Z Tuwimem za pan brat”.
Każdą grupę reprezentowało troje dzieci. Wszystkie  pięknie recytowały przygotowane wiersze Juliana Tuwima. Wykazały się dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość przed szeroką publicznością.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: 3 -„ 4 – latki i 5 - 6 -latki. Jury w składzie – pani Marlena Stefaniuk i pani Agnieszka Garbatiuk wyłoniło laureatów:

Kategoria 3 - 4 – latki:

I miejsce - Natalia Szatałowicz „Skakanka”

II miejsce – Adam Zubelewicz – Król „Dżońcio”

III miejsce – Gabriela Klujewska „Ptasie plotki”

Kategoria 5 - 6 – latki:

I miejsce – Lena Trochonowicz „Kotek”

II miejsce – Jakub Korszeń „Pstryk”

III miejsce – Lena Rusek „Skakanka”

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni   dyplomami.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Ignatowska

 

PDFDrukuj

Po raz kolejny Maciej najlepszy!!!

Dnia 25.04.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego „Bo kochać znaczy tworzyć…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas siódmych szkół podstawowych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs uświetnił Dzień Otwarty szkoły oraz Dzień Patrona. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 38 uczniów z trzynastu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkursu realizował następujące cele: popularyzację poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka; krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia; rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminu i wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, dobór treści.

Zespół Szkół w Łomazach reprezentowało troje uczestników: Daria Głowacka i Maciej Golba z klasy VII oraz Julia Wysokińska z klasy III gimnazjum. Występ Maćka to była tylko czysta formalność. Swoim powalającym występem zdeklasował rywali, zdobywając pierwsze miejsce i nagrodę rzeczową w postaci aparatu fotograficznego. Podczas jego recytacji u jury i słuchaczy z pewnością pojawiły się ciarki na plecach i „gęsia skórka”. Oprócz pięknych recytacji uczestniczący w imprezie mogli obejrzeć uroczystą akademię poświęconą patronowi szkoły. Natomiast w czasie obrad komisji konkursowej swój dorobek artystyczny zaprezentowała grupa medialna „Forte”. Nagrody rzeczowe ufundował i wręczył Dyrektor Szkoły Pan Henryk Zacharuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Jesteśmy dumni w występów naszych uczestników, a Macieja Golby w szczególności. Gratulujemy!!!

 
 

PDFDrukuj

Co dalej gimnazjalisto?

Egzaminy gimnazjalne za nami, czas poważnie spojrzeć w przyszłość. Nasi gimnazjaliści mają możliwość wyboru tej najlepszej, spośród szerokiej oferty publicznych i niepublicznych szkół średnich funkcjonujących  na naszym terenie. Dnia 24.04.2018r. w Białej Podlaskiej odbywały się IV Targi Edukacyjne. Tym razem gospodarzem było  IV Liceum Ogólnokształcące im. ST. Staszica. Po części oficjalnej, którą otworzył prezydent miasta Biała Podlaska M. Litwiniuk odbyła się przebogata część artystyczna w wykonaniu młodzieży z poszczególnych szkół. Tak więc obok śpiewu i tańca w różnych odsłonach, można było zobaczyć pokazy zręcznościowe i siłowe, skosztować przeróżnych przekąsek (przeważnie słodkich), spotkać się ze starszymi koleżankami i kolegami, porozmawiać na temat wybranej szkoły. Takie informacje „z pierwszej ręki” są zdaniem uczniów najcenniejsze. Dzięki uprzejmości wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego, który bezpłatnie wypożyczył  nam autokar, z zaproszenia do udziału w targach skorzystali wszyscy uczniowie klas trzecich. Mamy nadzieję, że ten wyjazd pomoże przynajmniej niektórym w podjęciu jakże trudnej życiowej decyzji.

Na tym wyjazdy trzecioklasistów nie kończą się. Otóż 25 kwietnia zainteresowani kontynuowaniem nauki w LO im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach udadzą się na dzień otwarty tej szkoły. Dojazd i powrót zapewnią gospodarze imprezy. Natomiast 27 kwietnia uczniowie wraz z opiekunami wybierają się do Zespołu Szkól w Leśnej Podlaskiej. Ten wyjazd jest również sponsorowany przez Wójta Gminy Łomazy, za co bardzo dziękujemy.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 67