- reset +

PDFDrukuj

m.jpg

„Marchewki chrupiemy, bo zdrowi być chcemy”

Dzień 11.10.2017r był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dowiedziały się że jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy, dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi, chrupaniem surowych marchewek, a także degustacją marchewkowego soku.
Wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się.

 

PDFDrukuj

hospp.jpg

hospsp.jpg

hospgim.JPG

 

PDFDrukuj

Dnia 25.10.2017 r. w Piszczacu odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski ku Czci Jana Pawła II, w którym wzięło udział dwoje uczniów z naszej szkoły: Amelia Wołosowicz uczennica Pani Teresy Paszkowskiej i Maciej Golba uczeń Pani Elżbiety Bieleckiej. Do konkursu przystąpiło ponad 20 uczniów z dziesięciu szkół  powiatu. Najlepszym okazał się Maciej Golba – uczeń klasy VII a Zespołu Szkół w Łomazach. Serdecznie gratulujemy!

 
 

PDFDrukuj

NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII

19 października w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii- I Ty możesz zostać rycerzem . Program obejmował historię od wczesnego średniowiecza aż do wieku XVI. Uczniowie mieli okazję przeżyć przygodę pełną ciekawostek z czasów średniowiecza, z bliska obejrzeć i dotknąć uzbrojenie rycerza, przymierzyć zbroję, wziąć udział w małych torturach oraz dowiedzieć się, jakimi cechami charakteryzował się średniowieczny rycerz. Pokaz przedstawiony przez grupę Rewita w humorystyczny sposób wprowadził obecnych w świat średniowiecza.

 

PDFDrukuj

W dniu 12.10.2017r. nauczyciele, wychowawcy i pedagog szkolny uczestniczyli w 8-godzinnym szkoleniu warsztatowym. Przedmiotem warsztatów było zaprezentowanie uczestnikom założeń i przebiegu Programu Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie” (PDD). Realizatorami będą wychowawcy natomiast adresatami uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej oraz ich rodzice. Podstawowym celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczanie problemów związanych z piciem Znalezione obrazy dla zapytania program domowych detektywów logoalkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących.

Program ten znajduje się w polskiej bazie programów rekomendowanych wspólnie przez: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Program Domowych Detektywów składa się z dwóch części: szkolnej oraz domowej. Materiałem wykorzystywanym do pracy dziecka w szkole oraz w domu są cztery zeszyty komiksowe. W ramach zajęć w domu dzieci wraz ze swoimi rodzicami tworzą tzw. „domowe drużyny”. Zadaniem drużyn jest wspólna praca z wykorzystaniem wspomnianych zeszytów. Każdy z zeszytów zawiera jedną, dowcipną historyjkę (komiks) i zadania, które uczniowie rozwiązują w szkole i w domu razem                           z rodzicami. Bohaterami jest para młodych detektywów: Jaś i Małgosia, którzy dają cenne  wskazówki dotyczące negatywnych konsekwencji picia alkoholu przez dzieci i młodzież, wskazują powody, dla których młodzi ludzie piją alkohol, ostrzegają przed wpływami środków masowego przekazu na kształtowanie się przekonań na temat alkoholu, podają przykłady presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z nią. Program został pomyślany tak, aby był zabawny i zajmujący zarówno dzieci,  rodziców, jak i wychowawców.

Program Domowych Detektywów kończy się Wieczorem Jasia i Małgosi, popołudniowym spotkaniem wszystkich uczestników - uczniów, ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. W trakcie tego spotkania uczniowie prezentują gościom prace (plakaty, quizy, scenki), wykonane pod kierunkiem nauczyciela i nawiązujące do treści programu. Głównym celem wieczoru jest spotkanie się wszystkich uczestników i podsumowanie całego programu oraz również – dobra zabawa. Realizacja całego programu trwa około 10 - 12 tygodni.

Program będzie realizowany w klasach IV i V szkoły podstawowej w Łomazach w II półroczu 2017/2018. Zakup zeszytów sfinansuje Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach.

 
 

PDFDrukuj

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 16 października 2017 roku grupa 6-latków pod opieką pani Aleksandry Dołęgowskiej i pani Małgorzaty Kaczan wyjechała do Studzianki na „Święto Pieczonego Ziemniaka.” W tym dniu dzieci poznały historię ziemniaka, obejrzały eksponaty znajdujące się w muzeum wsi. Uczestniczyły w zabawach. Dodatkiem do dobrej zabawy był poczęstunek. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 53