- reset +

PDFDrukuj

Co słychać w lesie jesienią?

16. 11. 2018r. w auli przystrojonej w jesienne akcenty pojawili się młodzi artyści  z klasy II b, którzy przedstawili inscenizację pt. „Co słychać w lesie jesienią?” pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Rogoźnickiej. Były tam: pszczoła, wiewiórka, sarenka, zając, lis, dzik, jeż, myszka, sowa, borsuk, dzikie gęsi, gil, jemiołuszka  i dzieci. Postacie ukazały w jaki sposób przygotowują się do zimy.  Akcja przedstawienia przeplatana była piosenkami o tematyce jesiennej. Uczniowie wystąpili w ciekawych strojach przygotowanych przez rodziców.

Występ został nagrodzony przez rodziców, nauczycieli, dzieci z przedszkola

i  uczniów klas I-III gromkimi brawami. Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała uczniom za występ, a rodzicom za przybycie i przygotowanie pięknych strojów.

 

PDFDrukuj

Dnia 14.09.2018 uczniowie z klasy IIa, IIb i IIIa wraz z wychowawczyniami: Anną Ziętecką, Małgorzatą Rogoźnicką i Wiesławą Kobrzyńską oraz rodzicem p. Anną Marciniuk wyjeżdżali do Białej Podlaskiej na sztukę teatralną pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu w niezwykle udany sposób przypomniał dzieciom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte były podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo - edukacyjne.

"W Rzecholeckim Lesie, nieopodal Jilczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem..." w ten sposób zaczęła się piękna czeska bajka. Bohaterowie z dzielnym Rumcajsem na czele zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzecholeckiego Lasu". Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się we wnętrzu tego nieprzebytego boru.

Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i scenografią. Również efekty świetlne wywoływały duże emocje, dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy i wodnika. W dobry nastrój wprawiały także piosenki śpiewane przez aktorów.                                                                        Poszczególne sceny wywoływały u uczniów salwy śmiechu, chwile strachu i radosne okrzyki podczas aktywnego uczestnictwa w podpowiadaniu aktorom, co należało - według nich - w danej sytuacji zrobić.

Przedstawienie niosło ze sobą niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Dzieci, przepełnione wrażeniami ze spektaklu, wracały do szkoły w dobrych nastrojach.

 

PDFDrukuj

KOLEJNY SUKCES CHÓRU KANON W POWIATOWYM KONKURSIE PATRIOTYCZNYM W TUCZNEJ

Dnia 18 listopada chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego – nauczyciela muzyki w Zespole Szkół w Łomazach zajął po raz kolejny I miejsce w Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Zmagania zespołów oceniało profesjonalne jury – aktorzy Teatru Muzycznego w Lublinie. Jury podkreśliło profesjonalizm przygotowania KANONU. Chór KANON wykonał własne kompozycje dyrygenta – G. Kulickiego, między innymi: „Przysięgę” do słów M. Konopnickiej i „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” do tekstu W. Szymborskiej.

 
 

PDFDrukuj

podzg.jpg

 

PDFDrukuj

„Oczekiwanie, że coś miłego się wydarzy, to niemal połowa przyjemności…”

Mawiała Ania Shirley Dnia 15 listopada uczniowie klas IV i V mieli możliwość wyjazdu na spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji w oparciu o powieść „Ania z Zielonego Wzgórza”. Na przestrzeni dziesięcioleci powieść, która jest jedną z obowiązkowych lektur szkolnych wielokrotnie ekranizowano, przenoszono ją na deski teatru, tworzono na jej podstawie musicale i słuchowiska radiowe. Cechą wspólną wszystkich tych dokonań zawsze jest główna bohaterka, oddziaływująca na całe otoczenie i zmieniające je . Twórcy Narodowego Teatru Edukacji starali się, by widzowie dostrzegli w Ani swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania znają z własnego otoczenia i którym się utożsamiają. Po obejrzeniu widowiska widzowie oprócz fabuły zapamiętają na pewno kostiumy, muzykę i scenografię. Mamy nadzieje, że po obejrzeniu spektaklu uczniowie chętniej sięgną po lekturę. Ci zaś, którzy lekturę maja już za sobą, mile wspomną bohaterkę, być może zastanowią się też i nad sobą…

 
 

PDFDrukuj

Konkurs „PODZIELĘ SIĘ MOJĄ PASJĄ” rozstrzygnięty

Nagrody w konkursie „PODZIELĘ SIĘ MOJĄ PASJĄ” zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną otrzymują:

I miejsce ex aequo: Dominika Szoplińska kl. VI B

Martyna Zając kl. IV B

II miejsce: Jakub Leszek kl. IV C

III miejsce: Iwetta Dubikowska kl. IV B

Wyróżnienie: Zuzanna Wysocka kl. IV C

Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy!!!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 76