- reset +

PDFDrukuj

Przygody Baltazara

Uczniowie z kl. I a i I b wraz z wychowawczyniami A. Ziętecką i M. Rogoźnicką  wyruszyły dn.12.03.2018r.w  krótką podróż do Białej Podlaskiej na spektakl pt. „Przygody Baltazara” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Była to historia o słynnym naukowcu Baltazarze Gąbce, który został porwany. Smok Wawelski w towarzystwie swoich przyjaciół wyruszył w tajemniczą, pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę w celu uwolnienia profesora. Scenki przeplatane humorem wzbudziły wiele emocji wśród dzieci. Natomiast zabawne piosenki pozwoliły dzieciom aktywnie uczestniczyć w przygodach. Dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia. Jak się przekonaliśmy, przygody Baltazara Gąbki, Kucharza Bartoliniego i Smoka Wawelskiego nadal bawią najmłodszą publiczność. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

11.jpg

 

PDFDrukuj

Dnia 12.03.2018 uczniowie z klas IIa i IIIb pod opieką wychowawczyń: p. Wiesławy Kobrzyńskiej i p. Elżbiety Szczęsnej wyjeżdżali do Białej Podlaskiej na widowisko teatralne wystawione przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” to nowa autorska wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Barwne kostiumy, ładna oprawa muzyczna oraz ciekawa scenografia podobała się widzom, którzy dość „żywo” reagowali na poszczególne sceny. Spektakl uświadomił dzieciom, że trzeba sobie wzajemnie ufać i pomagać oraz kierować się dobrym sercem, a wtedy można pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody.

 

PDFDrukuj

Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach

W sobotę 10 marca 2018 roku odbył się w Wisznicach IV Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły – Amelia Wołosowicz z klasy VIB i Maciej Golbaz klasy VIIA. Oboje zaprezentowali swoje ponadprzeciętne zdolności wokalne i językowe.

Maciej zdobył w tym konkursie II miejsce. Jury bardzo wysoko oceniło jego umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz poziom językowy.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Wisznice. Patronat  Naukowy sprawował Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Główne cele konkursu to zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim poprzez piosenkę oraz zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.

W konkursie wzięło udział51 uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.

 
 

PDFDrukuj

„Baby, ach te baby”

Uczniowie klasy VIIB pod kierownictwem pani T. Paszkowskiej przygotowali krótki program kabaretowy, aby uczcić coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca.

Chłopcy wcielili się w niezwykle trudne role kobiet. W kolorowych sukienkach, na wysokich obcasach w rytm piosenki „Być kobietą” przechadzali się po sali, prezentując swoje wdzięki.

Obejrzeliśmy również pokaz mody. Agata prezentowała strój przeznaczony dla pań z klas młodszych- niezwykłą sukienkę przyozdobioną oczami, ponieważ panie te powinny je mieć dookoła głowy. Daria pokazała się w kreacji dla pań uczących w starszych klasach, które muszą być uzbrojone nie tylko w cierpliwość - komplet moro z kajdankami i pałką.

Przyćmienie

 

PDFDrukuj

Dzień Kobiet w klasie VIB

Chłopcy z klasy VIB przygotowali swoim koleżankom wspaniałą niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Były kwiaty, słodycze i życzenia.
Dziękujemy niezawodnym mamom – pani Ewie Kulawiec, pani Elżbiecie Sobechowicz i pani Annie Derlukiewicz za przygotowanie upominków i pysznych domowych słodkości.

 
 

PDFDrukuj

Dzień Kobiet w klasie VB

8 marca w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet – wszak nasze dziewczynki są kobietami! Dziewczynki zostały obdarowane przez chłopców kwiatami i własnoręcznie przygotowanymi drobnymi upominkami. Było bardzo sympatycznie. Chłopaki, jesteście the best!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 62