- reset +

PDFDrukuj

X edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Wójta”

Już po raz dziesiąty zaprosiliśmy najlepszych uczniów z naszej gminy do rywalizacji na polu ortografii. Uczniowie z klas IV-VI walczyli o główną nagrodę, pisząc niezwykle trudny tekst o „…wyprawie szaroburej myszki, która przez otwarte na oścież świeżo zheblowane drzwi przebiegła na paluszkach po skrzypiących, nadpróchniałych schodach na przyprószony kurzem strych…”.

Najlepszym wśród najlepszych okazał się uczeń klasy V A  Szymon Kożuchowski, druga była uczennica klasy VI A Oliwia Powszuk, a trzecie miejsce zajął uczeń klasy V B Michał Dymowski, wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Łomazach. Ewa Pawluk ze Szkoły Podstawowej w Huszczy zajęła równorzędne III miejsce.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Łomazach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, patronat sprawuje Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski, który ufundował nagrody książkowe wszystkim laureatom oraz złote pióro dla zwycięzcy.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom. Zapraszamy za rok.

 

PDFDrukuj

Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

Corocznie w maju, wszyscy uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Łomazach zmagają się z zawiłościami ortografii, piszą dyktando naszpikowane trudnościami. Kto nie wie, jak napisać  „przeróżnych, przyrządów, mózgów, hałasów nic tu nie wskóra, może pomarzyć o tytule mistrza”. Najlepiej z trudnym tekstem poradził sobie już słynny „piątoklasista ortografista” Szymon Kożuchowski, po piętach deptał mu Michał Dymowski, również „piątak”, tuż za nimi „szóstoklasistka”  Paulina Mazurek.

Patronatem szkolnego konkursu i fundatorem nagród jest Pan Sławomir Dymowski. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy sponsorowi.

 

PDFDrukuj

Sukcesy Teatrzyku „Promyk”

W dniu 16 kwietnia 2016r. Koło Teatralne „Promyk” wzięło udział w XXXX Bialskich Spotkaniach Teatralnych , odbywających się w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Zespół zaprezentował przedstawienie przywołujące tradycje gier i zabaw dawnej szkoły pt. „Na przerwie”, zdobywając tytuł Laureata i nagrodę.  Kolejnym etapem był przegląd finałowy XVII Festiwalu Najciekawszych WidowiskTeatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie, który odbył się 9 maja 2016r. Tu spektakl również został doceniony, Komisja Artystyczna po obejrzeniu 18 teatrów dziecięcych i 17 widowisk młodzieżowych   przyznała Teatrzykowi „Promyk” wyróżnienie.

 
 

PDFDrukuj

Pięć wspaniałych dni w Brześciu

W dniach od 6 do 10 czerwca 2016 roku 10-osobowa grupa naszych uczennic wraz z nauczycielkami języka rosyjskiego gościła na Białorusi. Wizyta odbyła się w ramach umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Łomazach i Średnią Szkołą nr 13 w Brześciu. Uczennice gimnazjum pod opieką pani Ewy Korszeń i pani Teresy Wysockiej przez 5 dni poznawały Brześć i okolice. Wyjazd odbył się na zaproszenie Brzeskiego Kuratorium Oświaty i stanowił nagrodę dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce języka rosyjskiego oraz dla tych, którzy szczególnie aktywnie angażowali się w polsko-białoruską współpracę. W wycieczce wzięły udział uczennice klas I, II i III gimnazjum.

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

„Nasze bociany”

Trzech uczniów Szkoły Filialnej w Studziance wzięło udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Nasze bociany” i zajęli miejsca:

II miejsce - Adrian Niedźwiedź – kl. III

II miejsce – Mateusz Niedźwiedź – kl. III

III miejsce - Antoni Cydejko – kl. I

bociany.jpg

 
 

PDFDrukuj

Dnia 01.06.2016 r. uczniowie klas III a i III b SP w Łomazach oraz klas I i III SF w Studziance wyjeżdżali na wspólną wycieczkę do Warszawy, która przywitała słoneczną pogodą. Pod okiem opiekunów: Anny Zięteckiej, Doroty Derlukiewicz i Wiesławy Kobrzyńskiej dzieci z uśmiechem na twarzach wyruszyły na wyprawę po stolicy. Zwiedzanie miasta rozpoczęły od wizyty w Łazienkach Królewskich, gdzie przybywających witał „rozkrzyczany”, ale piękny paw. Pałac Na Wodzie, kryjący w swych wnętrzach ciekawe rzeźby, obrazy i nietypowe meble, przykuł uwagę uczestników. Uczniowie poszerzyli swą wiedzę dotyczącą pałacu oraz życia rodziny królewskiej. Obejrzały również Pałac Myśliwiecki, Biały Domek i Starą Oranżerię. Potem wszystkich czekała droga „pod górkę”, ale dzieciaki to dzielne zuchy i bez problemu ją pokonały. Tam obejrzały pomnik Fryderyka Chopina. Następnie celem regeneracji sił zjedliśmy obiadek. Z kolei podczas spaceru po Starym Mieście można było podziwiać zabytkowe kamienice, a także zobaczyć Zamek Królewski i najstarszy pomnik Warszawy, czyli kolumnę Zygmunta III Wazy. Duże wrażenie wywarł Pomnik Małego Powstańca. Później wszyscy przeszli pod Belweder, bo przecież jak dotąd dom Prezydenta widziany był tylko w telewizji. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć też Grobu Nieznanego Żołnierza. Na koniec odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny. Różnorodność świata roślin i zwierząt to była prawdziwa lekcja przyrody. Przed powrotem do domu dzieci zaopatrzyły się w ciekawe pamiątki. Podczas integracyjnego wyjazdu uczniowie z obu szkół bardziej poznali się. Podczas powrotu wszystkim dopisywały humory, więc należy wnioskować, że wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 74