- reset +

PDFDrukuj

Co dalej Gimnazjalisto?

Dnia 30.03.2016r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbyła się  II edycja Targów Edukacyjnych skierowanych głównie  do uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców. Zaproszenie do udziału przyjęła liczna grupa różnego rodzaju szkół ponadgimnazjalnych, prezentując się w różnoraki sposób. Zainteresowani  mieli możliwość porozmawiania zarówno z nauczycielami, jak i z uczniami goszczących u nas placówek. Zorganizowane już po raz drugi w naszej szkole Targi 
Edukacyjne były  okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z południowego Podlasia na rok szkolny 2016/2017. Wybór dalszej drogi kształcenia jest sprawą bardzo trudną, dlatego chcieliśmy pomóc rodzicom i uczniom w dokonaniu tego wyboru.  O tym, że było na co popatrzeć i że warto było uczestniczyć w tej imprezie świadczy zamieszczona relacja fotograficzna.

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej

Dnia 23.03.2016 r. zorganizowany został uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. Gośćmi uroczystości byli min.: wójt gminy Pan Jerzy Czyżewski, przewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Derlukiewicz oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Juszczuk.

Tadeusz Kościuszko – gorący patriota, wspaniały bohater walczący o wolność, równość i braterstwo wszystkich ludzi. Jego gorące pragnienie wolności, ukochanie Ojczyzny stały się wspaniałymi drogowskazami na czas niewoli dla wszystkich tych, którzy mimo ucisku podejmowali walkę wierząc, że Polska będzie wolna.

Uczniowie z klasy VA przygotowani pod kierunkiem Pani Beaty Piotrowskiej oddali hołd temu wspaniałemu Polakowi.

Święto Patrona Szkoły jest doskonałym momentem, aby uhonorować laureatów konkursów szkolnych i pozaszkolnych.

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - Finalista Szymon Kożuchowski

Szkolny konkurs plastyczny Portret Tadeusza Kościuszki

I miejsce – Karolina Chotkowska kl.IVA

II miejsce – Kacper Bańkowski kl.IVA

III miejsce – Klaudia Łaska kl.IVB

Szkolny konkurs plastyczny Kościuszko w oczach dziecka

I miejsce – Radosław Lesiuk kl.IA

II miejsce – Julia Filipiuk kl.IA

III miejsce – Dominika Chotkowska kl.IC

Szkolny konkurs recytatorski

I miejsce – Maciej Golba kl.VA

II miejsce – Amelia Wołosowicz kl. IVB

III miejsce – Nikola Sobechowicz kl. VIA

Wyróżnienie w VII edycji konkursu powiatowego Czysta Ziemia – Mateusz Karpowicz kl.VIA

 

PDFDrukuj

Szkolny Dzień Poligloty

Już po raz kolejny w Zespole Szkół w Łomazach świętowanie nadejścia wiosny połączono z obchodami Szkolnego Dnia Poligloty. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom była promocja nauki języków obcych wśród uczniów. Bogaty program artystyczny zachęcał do nauki języków oraz zwracał uwagę na to, że ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą, rozwijać się i ciągle się uczyć.

Tego dnia na uczniów Zespołu Szkół w Łomazach czekało wiele atrakcji. Były  przedstawienia, prezentacje i piosenki w językach obcych.

 

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

Nareszcie wiosna!!!

Mimo, że zima jest piękną porą roku, to już wszyscy nie mogli doczekać się wiosny. I przyszła. 21.03.2016r. uczniowie klasy III b pod kierunkiem wychowawcy Anny Zięteckiej zaprezentowali inscenizację pt. ,,Wróżki pani Wiosny”. Dzieci w strojach wykonanych przez rodziców wystąpiły przed uczniami edukacji wczesnoszkolnej. Widzowie w ciszy i z zapartym tchem śledzili poszukiwania wiosny ,, Hura!, hura!, hura! Jest! Obudził się niedźwiedź, przyleciały ptaki, zakwitły pierwsze wiosenne kwiaty, w stawie kumkają żaby i słonko mocniej przygrzewa. Możemy zdjąć ciepłe ubrania”. Tańcem i piosenką pt.,, Powitanie wiosny” mali artyści zakończyli występ .Brawom nie było końca.

 

 

PDFDrukuj

 

wielkanoc strona.jpg

 
 

PDFDrukuj

Wiosennie i naukowo…

Pierwszy dzień wiosny minął w gimnazjum pod hasłem Festiwalu Nauki i Dnia Poligloty. Naukową atmosferę zapewnili uczniowie, którzy zaprezentowali między innymi projekty z fizyki i z chemii. Młodzież z zainteresowaniem słuchała ciekawostek o prądzie elektrycznym. Uwagę zgromadzonych przykuły przygotowane doświadczenia.  Nic dziwnego, bo czy widział ktoś wcześniej świecącego ogórka kiszonego? Z kolei w laboratorium młodego chemika widzieliśmy eksplozję wulkanu. Na własne oczy przekonaliśmy się, że banknot płonie, ale się nie spala. Opiekunami projektów były panie Marzena Chotkowska i Grażyna Skrzyńska. Pani Izabela Marczewska zabrała nas w podróż po Europie, za sprawą uczniów, którzy pod jej kierunkiem przygotowali wspaniały pokaz. Dziewczęta w gustownych strojach, charakterystycznych dla kolejno odwiedzanych miejsc, opowiadały o kulturze obyczajach i niektórych ciekawostkach.  Wspólnie odwiedziliśmy Francję, Hiszpanię, Niemcy i Włochy.  Dodatkową atrakcję prezentacji stanowiły przygotowane potrawy. Na stole pojawiły się greckie oliwki, hiszpańskie banany, włoska pizza oraz sery. Z krajów europejskich przenieśliśmy się do Rosji.  W tajniki rosyjskiej kuchni wprowadzili nas uczniowie, którzy zaprezentowali projekt przygotowany pod opieką pani Ewy Korszeń.  Mogliśmy się poczęstować własnoręcznie wykonanymi blinami.  Uroczystości 100-lecia szkoły podstawowej poświęcony był projekt, który zawierał fotograficzną i filmową dokumentację tej podniosłej uroczystości. Uczniowie pod opieką pani Anny Lesiuk udowodnili, że potrafią wejść w rolę kamerzysty, uchwycić ciekawe momenty, zmontować materiał i pokazać fajny film.

Okazuje się, że zamiast tradycyjnych wagarów Pierwszy Dzień Wiosny można miło spędzić czas w szkole.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 68