- reset +

PDFDrukuj

GÓRA GROSZA 2015

Stało się już tradycją, że dzięki ofiarności  rodziców nasza szkoła od wielu lat angażuje się w akcję charytatywną „Góra Grosza”  objętą patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Cel „Góry Grosza” pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna i wychowawców klas   I –VI  w dniach 23.11– 04.12.2015 r. przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, które zasiliły konto fundacji. Zebrano rekordową jak dotąd kwotę 602,90 zł. ( 35,76 kg monet).

 

PDFDrukuj

Jasełka w Zespole Szkół w Łomazach

Przyćmienie

 

PDFDrukuj

Wigilia klasy VIB

22 grudnia 2015 był dniem szczególnie uroczystym.

W przeddzień przerwy świąteczno – noworocznej klasa VIB zorganizowała klasową wigilię. Uczniowie dzielili  się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy i raczyli się łakociami przygotowanymi przez rodziców. Szczególne podziękowania składamy Paniom Ani Szudejko i Uli Panasiuk za pomoc w organizacji spotkania.

Wychowawca kl. VIB

Iwona Szepeta

 
 

PDFDrukuj

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

W Szkole Podstawowej w Łomazach odbyła się już V edycja Mikołajkowego Turnieju Sportowego. Najważniejszym celem tej cyklicznie organizowanej imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową  oraz  wpajanie dzieciom zasad „fair­play” oraz współzawodnictwa. Do turnieju  przystąpiły dzieci z klas I-III. Uczniowie sprawdzali swoje możliwości w  wielu konkurencjach np: toczenie piłki slalomem, rzut gazetą do celu, niesienie kubeczka na tacy, wyścigi pająków, podawanie piłki w rzędach, slalom z woreczkami, strzał piłką do bramki.

Zmaganiom sportowym i dobrej zabawie towarzyszyła zdrowa rywalizacja oraz miła i radosna atmosfera. Wszystkie dzieci otrzymały  pamiątkowe   dyplomy. Turniej zorganizowały i przeprowadziły panie z  klas I­-III – E. Bielecka, A. Panasiuk, E. Szczęsna, M. Rogoźnicka, A. Dołęgowska, K. Hryniewicz, D. Derlukiewicz i A. Ziętecka.

 

 

PDFDrukuj

Bożonarodzeniowe szopki

 
 

PDFDrukuj

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia 2015, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Palić, nie palić”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a oto jego wyniki:

W kategorii klas IV-VI

I miejsce- Łukasz Sakiewicz, kl. VB oraz  Maciej Golba, kl. VA

II miejsce- Piotr Powszuk, kl. VA

III miejsce- Mikołaj Woropaj, kl. VA

 

W kategorii klas I-III G

I miejsce- Ewelina Przyłucka, kl. IIB

II miejsce- Gabriela Marciniuk, kl. IIA

III miejsce- Natalia Krasuska, kl. IIB oraz Patrycja Derlukiewicz, kl. IIB

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz pomysłowość zakresie przedstawienia tematu, a zwycięzcom GRATULUJEMY J

Organizatorzy: Dorota Jeruzalska, Elżbieta Derlukiewicz-Rusek

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 70