- reset +

PDFDrukuj

Sukcesy sportowe uczniów klas młodszych

Uczniowie naszej szkoły w dniu 17.05. 2016r. uczestniczyli w III Kościuszkowskich biegach ulicznych w Leśnej Podlaskiej. Mimo niesprzyjającej pogody mali sportowcy odnieśli ogromny sukces. W kategorii klas I-II dziewcząt na 600 m II miejsce zajęła Nikola Olichwierowicz z klasy II  c, zaś w kategorii klas I-II chłopców na dystansie 800 m zwyciężył Szymon Arseniuk z klasy II a zajmując również II miejsce.

 

PDFDrukuj

Naukowo i rekreacyjnie...

Taki charakter miała wycieczka zorganizowana 30 maja dla uczniów klas II gimnazjum. Uczestnicy najpierw odwiedzili hutę szkła w Parczewie, widzieli proces produkcji szklanych wyrobów. Przekonali się, że praca w hucie nie jest łatwa. Głównym punktem wyjazdu były pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS-u. Liczne doświadczenia, które obejrzeli uczestnicy pokazów, udowodniły, że chemia może być ciekawa, pasjonująca i kolorowa.Po efektach świetlnych, dźwiękowych i dymnych nadszedł czas na relaks w ogrodzie botanicznym. "Zielone płuca" Lublina zauroczyły zapachem kwitnących drzew, krzewów i roślin zielonych. Przy wspaniałej pogodzie, spacer po ogrodzie był prawdziwa rozkoszą. Niech żałują ci, którzy nie zdecydowali się na wyjazd.


 

PDFDrukuj

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego

30 maja 2016r. w Szkole Podstawowej im. ppłk Stefana Skoczylasa w Rossoszu odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Języka Angielskiego dla klas IV-VI szkoły podstawowej.

Konkurs miał na celu rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności językowych oraz rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur.

Od uczestników konkursu wymagana była wiedza z zakresu treści zawartych w podstawie programowej dla klas IV-VI szkoły podstawowej z języka angielskiego wraz z tematami odnoszącymi się do krajów angielskiego obszaru językowego.

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele!

Przyjaciele szkoły!

Informujemy, że szkoła podstawowa i gimnazjum przystąpiły do IX edycji konkursu ekologicznego „Czysta Ziemia” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. W związku z tym ogłaszamy międzyklasowy konkurs zbiórki surowców wtórnych pod hasłem: „Czysta gmina - czyste środowisko”. Będzie on przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: I-III szkoła podstawowa, IV-VI szkoła podstawowa, I-III- gimnazjum. Zbieramy: baterie i akumulatory, makulaturę, puszki aluminiowe, złom, zakrętki plastikowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte tonery drukarskie. Czas trwania konkursu od 16 maja do 30 września 2016r. Klasy, które zwyciężą (po jednej klasie z każdej kategorii wiekowej) otrzymają nagrody w postaci zorganizowanych wycieczek klasowych.

Szczegółowych informacji na temat konkursu „Czysta Ziemia” oraz międzyklasowego konkursu zbiórki surowców wtórnych udzielają koordynatorzy: p. Dorota Jeruzalska (SP) oraz p. Elżbieta Derlukiewicz- Rusek i p. Grażyna Skrzyńska (gimnazjum).

Prosimy o aktywne zaangażowanie się w działalność ekologiczną na rzecz najbliższego środowiska. Zadbajmy o naszą planetę! Zachęcamy gorąco do udziału w planowanych przedsięwzięciach!

Dyrekcja szkoły i koordynatorzy!

 

PDFDrukuj

Czas na bal…

Kolejny rocznik uczniów klas trzecich gimnazjum swój pierwszy bal ma już za sobą. Bal gimnazjalny odbył się w środę 25 maja. Uroczo wyglądający trzecioklasiści rozpoczęli tą wyjątkową uroczystość tradycyjnie polonezem. Zatańczyli  go tak pięknie, że wielu oglądającym, a szczególności rodzicom zakręciła się łezka w oku. Dyrektor szkoły Pani Anna Filipiuk wyraziła słowa uznania i pogratulowała  wszystkim tańczącym. Ogromne podziękowanie skierowała do Pani Marty Bednaruk – Bańkowskiej, której po raz kolejny tak wspaniale udało się przygotować uczniów. Te uroczyste chwile stały się doskonałą okazją, aby uczniowie i ich rodzice mogli podziękować nauczycielom za trud włożony w edukację kolejnego pokolenia. Wyrazem podziękowania były kwiaty złożone na ręce dyrekcji, wychowawców. Po części oficjalnej wszystkie klasy miały okazję zrobić  pamiątkowe zdjęcia, a potem... .Potem był poczęstunek przygotowany przez rodziców i  dyskoteka aż do północy.

 
 

PDFDrukuj

Przyćmienie

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 81