- reset +

PDFDrukuj

SUKCES SZYMONA W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Uczeń klasy VA, Szymon Kożuchowski, przygotowany pod kierunkiem Beaty Piotrowskiej, pokonując kolejne etapy zmagań ortograficznych zdobył

tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

Mistrzowie ortografii spotkali się dnia 01.02.2016 r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy!

 

PDFDrukuj

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach

oraz nauczyciele i uczniowie

Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach

serdecznie zapraszają

PRZEDSTAWICIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

na II edycję „Targów Edukacyjnych”,

które odbędą się dnia 30.03.2016r. o godzinie 1330

w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach.

„Targi Edukacyjne” będą okazją do bezpośredniej prezentacji oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z południowego Podlasia, którym zależy na pozyskaniu kandydatów do swoich szkół na rok szkolny 2016/2017.

Jesteśmy przekonani, że ta forma prezentacji Państwa Szkół pozwoli naszym gimnazjalistom i ich rodzicom na dokonanie świadomego wyboru drogi edukacyjnej.

Liczymy na przyjęcie naszego zaproszenia i obecność Państwa Szkół w dniu 30.03.2016r.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 18 marca 2016r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Uwaga:

- Zapewniamy stoliki i dostęp do prądu.

Wejście od ul. Podrzecznej.

Kontakt z organizatorem: tel. 83 341 75 52

 

PDFDrukuj

„Kocham Puszczę Białowieską”

12 lutego 2016r. w Multicentrum w Białej Podlaskiej odbyły się warsztaty edukacyjno- przyrodnicze „Kocham Puszczę Białowieską”. Uczestniczyli w nich nasi uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej. Gościem specjalnym spotkania był p.Radosław Matejek, pracownik Białowieskiego Parku Narodowego. Uczestnicy tej bardzo ciekawej lekcji przyrody dowiedzieli się m.in. dlaczego Puszcza Białowieska jest wyjątkowa, jakie kryje w sobie sekrety, dlaczego żubr stał się jej symbolem, jaka jest rola martwego drewna, jaka jest różnica między lasem naturalnym a gospodarczym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty przywiezione przez pana Radosława (wypreparowane ptaki oraz ogromna czaszka żubra). Niespodzianką okazała się również interaktywna prezentacja multimedialna, przedstawiająca wiele ciekawych informacji na temat żubra- największego dziko żyjącego ssaka w Europie. Na koniec warsztatów odbył się multimedialny quiz wiedzy „Skarby Puszczy Białowieskiej”. Zwycięzcy, a była to grupa dziewcząt: Weronika Grula- Va, Wiktoria Olichwierowicz- Va, Weronika Szymanek- Va i Natalia Jaroszuk- VIb, otrzymały dyplomy i upominki.

D. Jeruzalska

Więcej zdjęć tutaj: http://multicentrum.mbp.org.pl/kocham-puszcze-bialowieska

 
 

PDFDrukuj

"Bezpieczne zabawy zimowe w czasie ferii" pod takim hasłem 11 lutego 2016r. w naszej szkole odbył się apel na, którym uczniowie klasy IIb przedstawili program artystyczny, a Ic   teatrzyk pt. „Wesoła zima” w którym  przypomnieli rady na bezpieczny wypoczynek zimowy.

Na apelu nagrodzono również autorów najładniejszych prac plastycznych, które zostały wykonane w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne zabawy zimowe” dla klas I – III.

Apel zorganizowany pod kierunkiem pani Aleksandry Dołęgowskiej i pani Agnieszki Panasiuk.

 

PDFDrukuj

Przygoda z ekonomią w ferie zimowe!

Zakończyliśmy I etap projektu „Na własne konto”, prowadzonego przez p.Małgorzatę Szewczyk, w którym uczestniczyła grupa 15 uczniów klas I – III gimnazjum.

Projekt „Na własne konto” jest programem edukacji ekonomicznej przygotowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i realizowanym we współpracy
z Narodowym Bankiem Polskim. Koordynatorem projektu w naszej gminie jest Urząd Gminy w Łomazach.

Zajęcia w wymiarze 30 godzin prowadzone były codziennie od 15. 02. 2016r. do 19.02. 2016r. Spotkania obejmowały IV moduły tematyczne: postawa przedsiębiorcza, aktywność gospodarcza, bankowość i pieniądze  oraz oszczędzanie i inwestowanie, a ich celem było:

- poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów,

- kształtowanie postaw przedsiębiorczych,

- kształtowanie umiejętności planowana własnej ścieżki zawodowej.

Uczniowie również uczestniczyli  w wycieczce do Banku Pekao SA w Białej Podlaskiej oraz do lokalnego przedsiębiorstwa Piekarni Quality Goods Polska Sp. z o.o. w Łomazach.

Przed nami II etap projektu zaczynamy w marcu 2016 r.

„Trudno było nam się rozstać, mile spędziliśmy czas, bawiąc się  i ucząc jednocześnie.

Ferie z ekonomią? … nie sądziliśmy, że będzie to, aż tak super przygoda”

Zobaczcie jak wyglądała nasza przygoda z Ekonomią

 
 

PDFDrukuj

GMINNY HALOWY TURNIEJ MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

12 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbył się Gminny Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu uczniów  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Głównym celem turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Spośród wszystkich uczestników wyłoniono najlepszych, którzy będą reprezentować Gminę Łomazy na zawodach powiatowych.

Do etapu powiatowego awansowali:

W szkole podstawowej w  kategorii dziewcząt:

 1. I. Anastazja Stanilewicz
 2. II. Dominika Powszuk
 3. III. Daria Głowacka
 4. IV. Aneta Nowosielska
 5. V. Nikola Sobechowicz

W szkole podstawowej w kategorii chłopców:

 1. I. Bartłomiej Kur
 2. II. Antoni Bielecki
 3. III. Mateusz Karpowicz
 4. IV. Sebastian Rozwadowski
 5. V. Kamil Tyszewski

W gimnazjum w kategorii dziewcząt:

 1. I. Daria Hordejuk
 2. II. Karolina Szudejko
 3. III. Martyna Sacharczuk
 4. IV. Ewelina Przyłucka
 5. V. Izabela Szutko

W gimnazjum w kategorii chłopców:

 1. I. Kamil Kowieski
 2. II. Michał Filipiuk
 3. III. Adrian Ignatiuk
 4. IV. Krzysztof Mielnik
 5. V. Grzegorz Lipka

Najlepszym zawodnikom medale i dyplomy wręczyli Prezes Zarządu Gminnego ZOSPRP w Łomazach Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk.

Inicjatorem turnieju był Naczelnik OSP w Łomazach Pan Andrzej Wiński. W organizacji turnieju wsparcia udzielili strażacy OSP w Łomazach, Komendant Główny ZOSP w Łomazach Pan Roman Stanilewicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Łomazach Ireneusz Korszeń i Artur Romaniuk.

Powiatowy etap turnieju odbędzie się 1 marca 2016 r. w Piszczacu.

Naszym młodym strażakom życzymy powodzenia!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 79