- reset +

PDFDrukuj

Warsztaty z Fundacją Pedagogium

W dniu 12 maja 2016 r., dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Łomazach, w Zespole Szkół w Łomazach zorganizowano warsztaty dla uczniów kl. V-VI szkoły podstawowej oraz I-II gimnazjum (łącznie…….). Tematyka spotkań dotyczyła narkotyków i dopalaczy. Warsztaty były prowadzone przez profesjonalnych trenerów Pana Leszka Roszczenko i Pana Macieja Szczodrowskiego z Fundacji Pedagogium w Warszawie. Młodzież otrzymała informacje na temat tego, czym tak naprawdę są dopalacze i z czego się składają, jakie są przyczyny sięgania po nie przez młodzież. Prowadzący przedstawili też obiegowe opinie, jakie krążą na temat dopalaczy oraz poruszyli kwestię presji rówieśniczej. Warsztaty zostały ocenione przez uczniów pozytywnie. Trenerzy z firmy szkoleniowej PEDAGOGIUM zbudowali dobry kontakt z uczniami. Potrafili zainteresować ich poruszaną problematyką i zmobilizować do pracy na zajęciach, czego dowodem był fakt, że uczniowie nie chcieli wychodzić na przerwy międzylekcyjne, tylko dyskutowali.

 

PDFDrukuj

I MIEJSCE CHÓRU KANON ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMAZACH

Dnia 15 maja chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego zajął I miejsce w kategorii gimnazjów I Powiatowego Przeglądu Chórów Szkolnych w Małaszewiczach. Konkurs pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowało Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. KANON wykonał dwie kompozycje w opracowaniu chórmistrza: „Cinema Paradiso” Ennio Morricone i „Ojczyzna nasza” Czesława Janczarskiego. Chór otrzymał nagrodę pieniężną i możliwość  koncertu na dożynkach powiatowych.

 

PDFDrukuj

„Gdybym był ptakiem…”

„Gdybym był ptakiem…” pod takim tytułem dnia 28.04.2016r. odbyło się podsumowanie VI edycji gminnego konkursu plastycznego klas I-III organizowanego przez Zespół Szkół w Łomazach i Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach. Jury w składzie: przewodniczący – Ryszard Bielecki, członkowie – Bożena Kaczmarek i Grzegorz Kulicki wyłoniło 12 laureatów, którym wręczono nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego.

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

Witaj majowa jutrzenko…

3maja 1791r. po wielu trudach Sejm Czteroletni uchwalił konstytucję, która miała stać się fundamentem pod budowę nowoczesnego i silnego państwa polskiego oraz stanowić o jego odbudowie duchowej.

Na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3maja w Zespole Szkół w Łomazach corocznie obchodzimy święto narodowe. Uczniowie kl.V B pod kierunkiem p. Teresy Paszkowskiej, p. Doroty Kulickiej, p. Grzegorza Kulickiego przygotowali uroczystą akademię. Starali się odpowiedzieć na pytania, czym jest dla nas Ojczyzna, Naród, Wolność. Przypomnieli  chlubne karty naszej historii , by młodzi ludzie mogli czerpać z nich siłę i mądrość, by pamiętali, że ,,naród , który nie zna swej przeszłości , ginie i nie buduje przyszłości’’. Uczniowie okazali się prawdziwymi artystami. Ich piękna recytacja wierszy, zachwycająca gra na instrumencie i niezwykły śpiew zostały docenione przez Wójta Gminy Łomazy p. Jerzego Czyżewskiego, Przewodniczącą Rady Gminy p. Małgorzatę Derlukiewicz, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Wiesława Bańkowskiego, Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców p. Małgorzatę Juszczak, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury p. Ryszarda Bieleckiego, Dyrektora Gminnej Biblioteki p. Agatę Chwalewską, p. Sławomira Dymowskiego gości, którzy uświetnili naszą uroczystość.

 

PDFDrukuj

Ponownie najlepsi ;)

23 kwietnia miały miejsce Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych 2016 roku. Odbyły się one w Szkole Podstawowej im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach, gm. Biała Podlaska. Na eliminacje zgłosiło się rekordowo 23 ekipy. Drużyna z Łomazy w składzie Anastazja Stanilewicz, Natalia Demianiu, Antoni Bielecki, Mateusz Karpowicz zajęła VI miejsce. Indywidualnie najlepszym z naszej drużyny został  Antoni Bielcki zajmując IV miejsce.

Film http://radiobiper.info/index.php/wazne-informacje-all/197-word-biala-podlaska/1389-turniej-brd-szkol-podstawowych-w-sworach-film

brd.jpg

 

Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół gimnazjalnych miały miejsce w dniu 26 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie. Najlepsza okazała się być drużyna Zespołu Szkół w Łomazach, Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w składzie Jakub Bańkowski - Dominika Golba - Michał Kowieski. Indywidualnie najlepszymi zostali: Michał Kowieski (1 miejsce) i Dominika Golba z Łomaz (2 miejsce), Jakub Bańkowski (7 miejsce).

Film http://www.radiobiper.info/index.php/wazne-informacje-all/197-word-biala-podlaska/1417-konstantynow-eliminacje-brd-szkol-gimnazjalnych-film-galeria

Galeria http://www.radiobiper.info/index.php/wazne-informacje-all/197-word-biala-podlaska/1417-konstantynow-eliminacje-brd-szkol-gimnazjalnych-film-galeria

 
 

PDFDrukuj

Ziemia jest tylko jedna!

Takie hasło można było usłyszeć 27 kwietnia 2016r., kiedy to w Zespole Szkół w Łomazach obchodziliśmy Święto naszej planety- Ziemi. Podczas inscenizacji przygotowanej przez uczniów klas: IIb Gim. i VIa SP pod kierunkiem p. Elżbiety Derlukiewicz - Rusek i p. Doroty Jeruzalskiej, mogliśmy wziąć udział w rozprawie sądowej i śledzić „Proces w sprawie śmieci”. W czasie tego procesu padło wiele propozycji codziennych działań, które prowadzą do zmniejszenia ilości odpadów, np.: segregowanie śmieci, recykling surowców wtórnych, używanie papieru wytworzonego z makulatury, nieużywanie plastikowych opakowań, używanie akumulatorów zamiast baterii, kupowanie produktów w opakowaniach zwrotnych, unikanie artykułów jednorazowego użycia, kompostowanie. W dalszej części aranżacji słowno- muzycznej wysłuchaliśmy kilku praktycznych wskazówek „Jak obchodzić Dzień Ziemi?” .Punktem kulminacyjnym naszego świętowania był fantastyczny pokaz eko- mody, podczas którego przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali oryginalne i niezwykle pomysłowe stroje wykonane wyłącznie z materiałów recyklingowych. Nasz apel uświetnił występ scholi pod czujnym okiem mistrza  p. Pawła Tokarskiego. Obchody Święta Ziemi zakończyliśmy podsumowaniem wszystkich konkursów ekologicznych, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym. Dyplomy i drobne upominki zakupione z funduszy pozyskanych ze sprzedaży surowców wtórnych, wręczyła laureatom p. dyrektor Anna Filipiuk.

Więcej…

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 73 z 89