- reset +

PDFDrukuj

Miłość niejedno ma imię...

Jest wdzięcznym tematem dla poetów, kompozytorów. Piszą na jej temat wiersze, śpiewają o niej piosenki. Dzieje się tak od wieków. Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach zorganizował już po raz XI Konkurs Poezji Miłosnej. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszego gimnazjum  - Amelia Kolejko i Julia Wysokińska z klasy I a, recytując wiersze Adama Asnyka. Konkurs miał   piękną oprawę muzyczną. Popularne nie tylko wśród młodzieży Walentynki to okazja do tego, aby podzielić się tym wspaniałym uczuciem, jakim jest miłość z innymi. Nasze koleżanki nie zdobyły co prawda nagród, ale wzbogaciły się o cenne doświadczenie, które być może zaowocuje w przyszłym roku.

 

PDFDrukuj

Babcia z Dziadkiem dziś świętują….

W sobotę 30 stycznia 2016r. do Przedszkola Samorządowego w Łomazach zawitali wspaniali goście - Babcie i Dziadkowie. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten moment,  bo przygotowały mnóstwo niespodzianek.  Wzruszeni dziadkowie podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności taneczne i recytatorskie.  Jednak najwspanialszymi prezentami dla wszystkich babć i dziadków były ciepłe uśmiechy i szczere życzenia, płynące wprost z dziecięcych serduszek.

Do życzeń dołączyła się p. Dyrektor Anna Filipiuk oraz Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski.

Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przy współpracy rodziców i nauczycieli. To jednak nie był koniec wrażeń.  W rytmie  wielu znanych przebojów wnuczęta „porwały” swoich dziadków do tańca. Wodzirejem wspólnych pląsów był p. Wojciech Telaczyński. Wyjątkowa atmosfera oraz szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków potwierdzają fakt, jak ważne są takie wspólnie spędzone chwile.

Gorące podziękowania dyrekcji, nauczycielom i dzieciom za przygotowanie tej wyjątkowej imprezy, pełnej radości i niezapomnianych przeżyć, przekazała jedna z babć  pani Danuta Telaczyńska.

 

PDFDrukuj

Kolejne spotkanie z zespołem LIMOBS upłynęło pod hasłem "Perełki z Muzycznego Oceanu". Czarujący panowie zaserwowali nam "muzyczną ucztę". W ostatni poniedziałek karnawału usłyszeliśmy między innymi wielkie dzieła muzyki klasycznej, znane utwory z muzyki rozrywkowej w wersji instrumentalnej oraz przykłady wakacyjnych przebojów. Uczestnicy, począwszy od maluszków po uczniów gimnazjum, aktywnie włączyli się, śpiewając, klaszcząc, wystukując rytmy. Rokroczne spotkania z muzyką polską i światową za pośrednictwem wykonawców zespołu LIMBOS są wspaniałą lekcją muzyki, kultury i dobrych obyczajów.

 
 

PDFDrukuj

Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Boże Narodzenie w literaturze”

Od 2006 roku  Szkoła Podstawowa w Rossoszu we współpracy z Publicznym Gimnazjum, GOK, GBP w Rossoszu oraz Bialskim Oddziałem Towarzystwa Kultury Teatralnej w Białej Podlaskiej organizuje konkurs recytatorski. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie biorą udział w zmaganiach recytatorskich, osiągając sukcesy. Tak było również i w tym roku. Jury pod przewodnictwem pani Bożeny Juchimiuk ( przedstawicielki BOTKT w Białej Podlaskiej) przyznało dwa pierwsze miejsca uczniom z naszej szkoły.

W kategorii klas I – III nagrodzony I miejscem został uczeń z kl.I A –  Jan Dyrdowski przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Bieleckiej.

W kategorii klas IV – VI – I miejsce zdobył uczeń z kl.VA – Maciej Golba przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Piotrowskiej.

Serdecznie gratulujemy!

 

PDFDrukuj

Dzień Babci i Dziadka w Studziance

Dnia 28.01.2016 w Szkole Filialnej w Studziance odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci  i Dziadka. Na początku uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej pod kierunkiem Wiesławy Kobrzyńskiej zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Szopka szkolna”. Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki oraz złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki swoim Babciom i Dziadkom. Imprezę swoją obecnością uświetnili: Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach - p. Anna Filipiuk i Rodzice, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy.

Wiesława Kobrzyńska

 

 
 

PDFDrukuj

Uczniowie z klasy I i III Szkoły Filialnej w Studziance uczestniczyli organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Łomazach konkursie plastycznym "Świąteczne Anioły".

Zajęli w nim następujące miejsca:

I miejsce:

Adrian Niedźwiedź – kl. II

II miejsce:

Antoni Cydejko – kl. I

Julia Niedźwiedź – kl. I

Mateusz Niedźwiedź kl. III

III miejsce:

Zuzanna Wysocka – kl. I

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wiesława Kobrzyńska

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 73 z 83