- reset +

PDFDrukuj

„Małe Wielkie Marzenia”

Z przyjemnością informujemy, że dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łomazach wzięły udział w konkursie plastycznym „Małe Wielkie Marzenia” organizowanym przez Kasę Stefczyka. Warto dodać, że wcałej Polsce do placówek Kasy Stefczyka wpłynęło kilka tysięcy niezwykłych prac plastycznych dzieci do lat 6. Na posiedzeniu komisji w dniu 21.12.2015roku wybrane zostały zwycięskie prace. Autorem najpiękniejszego listu do Świętego Mikołaja został Konrad Ossowski z naszego przedszkola, który zdobył pierwsze miejsce w Konkursie Ogólnopolskim. Konrad wykazał się wyobraźnią i talentem, który zaowocował powstaniem wspaniałej pracy. Dnia 13.01.2016 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Konradowi i wszystkim uczestnikom konkursu. Pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od Kasy Stefczyka wręczyła pani Aneta Dyrdowska - przedstawiciel placówki w Białej Podlaskiej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych małych artystów.

Nauczyciele przedszkola.

 

PDFDrukuj

plakat_rodzice.jpg - 70.35 Kb

 

PDFDrukuj

W dniu 12.01.2016r. już po raz trzynasty zorganizowano Szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Celem konkursu była: popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, a także odkrywanie i promowanie młodych talentów wokalnych.

Uczestnikami byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach, którzy zadeklarowali swój udział. Warunkiem uczestnictwa było indywidualne wykonanie a cappella przynajmniej jednej zwrotki kolędy lub pastorałki przed jury i publicznością. Jury w swojej ocenie kierowało się następującymi kryteriami:

- dobór repertuaru;
- umiejętności wokalne wykonawców;
- znajomość tekstu kolędy lub paastorałki;
- ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczba wykonawców – łącznie 42 uczniów. Najlepszych artystów nagrodzono książkami  i pamiątkowymi dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek.

Zwycięzcy XIII Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek to:

I miejsce – Oliwia Supruniuk - kl. 3b

II miejsce -  Błażej Bańkowski - kl. 2c

III miejsce – Aneta Kowieska - kl. 1c

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Niedzielska - kl. 3b

Julia Korszeń - kl. 2c

Sebastian Hordejuk - kl. 2a

Jan Kurianowicz - kl. 2b

 
 

PDFDrukuj

BAL KLAS I - III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

PDFDrukuj

GÓRA GROSZA 2015

Stało się już tradycją, że dzięki ofiarności  rodziców nasza szkoła od wielu lat angażuje się w akcję charytatywną „Góra Grosza”  objętą patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Cel „Góry Grosza” pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna i wychowawców klas   I –VI  w dniach 23.11– 04.12.2015 r. przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, które zasiliły konto fundacji. Zebrano rekordową jak dotąd kwotę 602,90 zł. ( 35,76 kg monet).

 
 

PDFDrukuj

Jasełka w Zespole Szkół w Łomazach

Przyćmienie

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 75 z 83