- reset +

PDFDrukuj

Mikołajkowy Turniej Sportowy klas I – III

10 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach, odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla dzieci z klas I – III. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego : Ireneusz Korszeń i Artur Romaniuk. Ceremoniału otwarcia „Igrzysk Sportowych” dokonała Pani Wicedyrektor Dorota Biesiada. Po uroczystym otwarciu dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały czystą i sportową rywalizację „Fair – Play”.  Rywalizację poprzedziła wspólna rozgrzewka, wszystkich uczestników turnieju.

Więcej…

 

PDFDrukuj

Wizyta Świętego Mikołaja w klasach I - III

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci ?

O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

Mimo ciepłej aury i braku białego puchu tradycyjnie 6 grudnia 2019r. w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany Święty Mikołaj. Na powitanie niecodziennego gościa i jego Pomocnicy uczniowie z klas I – III prezentowali wierszyki i śpiewali piosenki, a także obiecywali, że będą grzeczni i postarają się nie sprawiać kłopotów swoim rodzicom oraz nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i nieskrywaną radością. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania z brodatym Gościem, bo Mikołaj oprócz prezentów przywiózł ze sobą dużo dobrego humoru. Zachęcał dzieci, aby nadal były grzeczne i obiecał wrócić za rok. Tak więc do zobaczenia!

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia naszych uczniów.


 

PDFDrukuj

W dniu 02.12.2019 w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się „Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Łomazy”. Organizatorami tego wydarzenia byli Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Wiceprezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Szkole Podstawowej
im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Rywalizacja sportowa odbyła się z udziałem uczniów
i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Huszczy. Rozgrywki odbyły  się w dwóch  kategoriach wiekowych:  klasy V-VI i VII-VIII.

Turniej otworzyła Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Następnie Pani Marta Bednaruk-Bańkowska poinformowała wszystkich o zasadach organizacji turnieju i sędziowania.

W kategorii klas VII-VIII zaprezentowały się trzy damsko-męskie zespoły siatkarskie
tj.: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, drużyna klas VII i drużyna klas VIII z naszej szkoły. W kategorii klas V-VI zagrały drużyny Szkoły Podstawowej w Huszczy, dziewcząt klas V i damsko-męska drużyna klas VI naszej szkoły.

Łącznie w rywalizacji sportowej turnieju brało udział ponad 60 uczestników.

Funkcję sędziego rozgrywek pełnili: Pani Marta Bednaruk-Bańkowska i Pan Marek Prokopiuk

Zwycięzcą rozgrywek w kategorii klas VII-VIII została drużyna klas VIII Szkoły Podstawowej w Łomazach. W kategorii klas V-VI pierwsze miejsce wywalczyła drużyna klas VI naszej szkoły podstawowej. Wszystkie drużyny wyróżnione zostały dyplomami i Pucharami Wójta Gminy Łomazy. Ponadto w każdej kategorii wiekowej wybrano najlepszego zawodnika rozgrywek, który otrzymał nagrodę rzeczową. Nagrody rzeczowe otrzymali również wszyscy uczestnicy rozgrywek z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Huszczy.

Trofea, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Pani Dorota Pawłowska, Wicedyrektor Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Dorota Biesiada.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali, soki,  wodę mineralną oraz słodycze.

Imprezę podsumował i zakończył Wójt Gminy Łomazy, Pan Jerzy Czyżewski.

Szczególne podziękowania adresujemy do:

1. Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za ufundowanie pucharów i artykułów spożywczych oraz uświetnienie swoją obecnością podsumowania zamykającego Gminny Turniej Piłki Siatkowej.

2. Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, Pani Bogumiły Wińskiej za stworzenie korzystnych warunków do realizacji imprezy sportowej.

3. Pani Moniki Jaroszuk za ufundowanie nagród rzeczowych.

 
 

PDFDrukuj

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o środowisko i rozumie, że wszyscy jesteśmy za naszą planetę odpowiedzialni. Uroczyste podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej miało miejsce  28 listopada. Głównym celem przedsięwzięcia było rozpowszechnianie wśród uczniów właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi, jak i najbliższego otoczenia. W ramach działań konkursowych od maja do  października zbieraliśmy surowce nadające się do ponownego wykorzystania (baterie, nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe, makulaturę i zużyte tonery). Uczniowie brali udział w konkursach o tematyce ekologicznej, porządkowali najbliższe otoczenie, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.

Za udział w konkursie szkoła otrzymała drukarkę komputerową Laser Pro M1. Uczennicą  najbardziej zaangażowaną w działania konkursowe okazała się Dominika Szoplińska z klasy VII b, która dostała opaskę sportową Xiaomi Mi band 3.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w działania konkursowe i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

PDFDrukuj

26.11.2019r. uczniowie klasy II a, II b , III a i III b wraz z wychowawcami p. E. Bielecką, p. M. Rogoźnicką, p. A. Ziętecką oraz opiekunami  p. M. Trochonowicz, p. P. Tokarskim i p. A. Tyszewską udali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej na musical pt.„W Krainie Króla Lwa” granego przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Niepowtarzalnego wymiaru widowisko dopełniły oryginalne piosenki połączone z precyzyjną choreografią dostarczając małym i dorosłym widzom wielu wrażeń, przenosząc ich w kolorowy świat afrykańskiej sawanny.

Następnie klasy III a i III b odwiedziły Komendę Miejską Policji. Podczas spotkania z policjantami dzieci poznały ich umundurowanie i sprzęt, którym posługują się podczas różnych akcji. Miały możliwość wykonania odbicia i obejrzenia swoich linii papilarnych. Dzięki tej wizycie uczniowie lepiej poznali zawód policjanta. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

 
 

PDFDrukuj

Andrzejki

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W czwartek 28 listopada, uczniowie klas I-III spędzili wspólnie czas na świętowaniu tradycyjnych andrzejek. Dzieci  bawiły się w rytmach znanych i lubianych piosenek. Pan Paweł Tokarski,  jak zawsze, wspaniale spisał się w roli  didżeja i wodzireja. Zabawa przebiegła w radosnym nastroju.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 91