- reset +

PDFDrukuj

Wycieczka do Worońca

W pierwszych dniach kalendarzowej jesieni 24.09.2019r. uczniowie klasy III a i IIIB z p. A. Ziętecką, p. M. Rogoźnicką i p. P. Tokarskim wyjechali na wycieczkę   do Worońca na „Jesienne warsztaty”. Serdecznie przywitani przez gospodynie Klubu kultury dzieci wysłuchały krótkiej historii tego miejsca. Następnie przystąpiły pod kierunkiem pań instruktorek do wykonywania jesiennych kwiatów. Po zakończonej pracy nadszedł czas na śpiew przy ognisku, pieczenie kiełbasek i gry sportowo – rekreacyjne. Zadowoleni uczestnicy wyjazdu z własnoręcznie wykonanymi kwiatami wrócili do szkoły.

 

PDFDrukuj

Dnia 01.10.2019 uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami: Wiesławą Kobrzyńską i Aleksandrą Dołęgowską wybrali się na wycieczkę do Studzianki. Na początku obejrzeli cmentarz tatarski – mizar i wysłuchali krótkiej informacji dotyczącej cmentarza oraz legend związanych z powstaniem miejscowości. Następnie udali się do miejscowego Muzeum Wsi Podlaskiej, gdzie poznali m.in. używane dawniej: narzędzia rolnicze, drewniane i wiklinowe naczynia, sprzęt rtv, domowe przedmioty codziennego użytku i te służące do pracy. Z zaciekawieniem słuchali prezentacji i oglądali wszystkie eksponaty, bo przecież zgromadzona kolekcja stanowi dla nich olbrzymią wartość poznawczą i żywą lekcję historii. Po nauce przyszedł czas na zabawę. Dzieci grały w piłkę i bawiły się na placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Dziękujemy Rodzicom za smaczne kiełbaski z grilla i pani Zosi za pyszny słodki poczęstunek, a panu Kierowcy za okazaną pomoc. Dzieci aktywnie i wesoło spędziły wspólnie czas, a uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że wycieczka była udana i z pewnością na długo zostanie w pamięci.

 

PDFDrukuj

Wycieczka do Lublina

23 września 2019 r. 43 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach z klas VIIA, VIIB, VIIIA oraz VIIIB, pod opieką p. A. Tremeskiej, p. I. Szepety i p. I. Korszenia  uczestniczyło w wycieczce do Lublina, którą zorganizowała p. Anna Filipiuk.  Wyjazd łączył cele edukacyjne z rekreacją.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ogrodu Botanicznego UMCS, który przywitał nas malowniczym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą. Pomimo dość chłodnej aury, uczniowie chętnie wędrowali alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew i kamienistymi ścieżkami. Podczas wędrówki dzieci miały okazję poznać wiele egzotycznych gatunków roślin, dowiedzieć się kilku ciekawostek na ich temat, poznać ich pochodzenie i wartość użytkową, a także degustować owoce niektórych z nich.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin „Strefa Wysokich Lotów”. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów rozwijali koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Skakanie na trampolinach to ciekawe urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego oraz rozrywka na najwyższym poziomie.

Kolejnym, i głównym punktem wycieczki, były pokazy chemiczne i fizyczne na UMCS. Nasi uczniowie, zaopatrzeni w ochronne rękawiczki i okulary, mieli okazję aktywnie uczestniczyć w wykonywaniu barwnych doświadczeń. Największy entuzjazm wywołały eksperymenty z płonącym potasem i „szczekającym gazem”, czyli wodorem, a także te niebezpieczne, wybuchowe z efektami świetlnymi i akustycznymi. Okazuje się, że chemia może być bardzo ciekawa, a zapierające dech w piersiach efekty doświadczeń pozwalają na lepsze zrozumienie trudnych zagadnień chemicznych.

Dzięki pokazom z fizyki, które pracownicy naukowi prezentują profesjonalnie, ciekawie i z nutką humoru, uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką, medycyną, ekologią, życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym. Praktyczne zajęcia motywują do głębszego poznania praw przyrody, inspirują dociekliwość i postawy badawcze, kształcą umiejętność obserwacji. Są tym ciekawsze, że uczniowie mogą w nich brać czynny udział, a dzięki temu wyrabiać przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym. Skłaniają do analiz i własnych przemyśleń.

W przerwie między pokazami uczniowie zregenerowali swoje siły  podczas smacznego posiłku w restauracji McDonald’s.

Podróże kształcą, warto więc uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciach. Wycieczkę zaliczamy zdecydowanie do udanych i niech żałują ci, którzy się na nią nie zdecydowali.

 
 

PDFDrukuj

word.jpg

REGULAMIN

 

Wycieczka klas I

PDFDrukuj

Wycieczka klas I

Dnia 20.09.2019 r. uczniowie z klas pierwszych Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach wraz z wychowawczyniami: Wiesławą Kobrzyńską i Aleksandrą Dołęgowską oraz opiekunem p. Wojciechem Telaczyńskim wyjeżdżali na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Przybliżyli zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i zwiedzili centrum miasta. Poszerzyli m.in. wiedzę dotyczącą Józefa Ignacego Kraszewskiego i herbu miasta. Podczas spaceru po Parku Radziwiłłowskim oglądali zabytkowe budowle i podziwiali piękno jesiennej przyrody. Odwiedzili Interaktywne Centrum Naukowe „Multicentrum”, gdzie wzbogacali wiedzę przyrodniczą z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, obserwowali i prowadzili różne doświadczenia oraz poprzez zabawę rozwijali swoją kreatywność, logiczne myślenie i umiejętności konstrukcyjne, a także sprawność posługiwania się zestawem komputerowym. Zajęcia były ciekawe i bardzo się podobały. Szkoda, że trwały tak krótko, ale mimo to wszyscy wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy.

 
 

PDFDrukuj

INFORMACJA dla RODZICÓW

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach informuje, że szkoła zapewnia profilaktyczną opiekę zdrowotną  i stomatologiczną uczniom na poniższych zasadach.

Profilaktyczną opiekę zdrowotną sprawuje pielęgniarka szkolna p. Beata Jarocka.

Gabinet pielęgniarki mieści się w budynku szkolnym - hala sportowa, sala nr 30.

Pielęgniarka pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 14.35.

Świadczenia ogólnostomatologiczne realizuje

„Mali- Dent” Grupowa Praktyka Dentystyczna

w poniedziałki i czwartki w godz. 12.00 – 18.00,

we wtorki w godz. 8.00 – 14.00, w piątki w godz. 8.00 – 13.30.

Gabinet stomatologiczny mieści się w budynku szkolnym – hala sportowa, sala nr 27.

W przypadku, gdybyście Państwo nie życzyli sobie objęcia dziecka opieką zdrowotną i stomatologiczną proszę o złożenie „sprzeciwu” od świadczenia usług medycznych, odpowiednio do świadczeniobiorców realizujących opiekę.

Na każde wykonywane świadczenie ogólnostomatologiczne dziecko zgłasza się z pisemnym wyrażeniem zgody przez rodziców.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 85