- reset +

PDFDrukuj

III EDYCJA GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O KOŚCIUSZCE ROZSTRZYGNIĘTA!

Dwudziestego lutego w naszej szkole odbył się III Gminny konkurs wiedzy pod hasłem „Tadeusz Kościuszko – nasz patron”. Tradycją stało się objęcie konkursu  honorowym patronatem Wójta Gminy Łomazy – Jerzego Czyżewskiego.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów ze szkół podstawowych z Łomaz oraz z Huszczy. Po rozwiązaniu testu zawierającego zadania zamknięte i otwarte komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Wiktoria Hołonowicz kl.VIIIB

II miejsce – Julia Korszeń kl.VIC

III miejsce – Paweł Bańkowski kl.VIIB

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy zostaną wręczone  podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.

 

PDFDrukuj

Dnia 31 stycznia w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość otwarcia wystawy i wręczenia nagród laureatom konkursu „Moja przygoda w muzeum”. Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach reprezentowała Julia Trochonowicz, która zajęła III miejsce oraz opiekun artystyczny Dorota Kulicka. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace Julii Sadownik, Iwetty Dubikowskiej, Pawła Rycerskiego, Dariusza Zagożdżona i Kamili Kuflowskiej, której praca została wyróżniona. Gratulacje zwycięzcom i uczestnikom!

 

PDFDrukuj

Zmiana przestrzeni szkolnej staje się faktem, został powiększony  korytarz na I piętrze,  część przeznaczoną  dla uczniów z klas I-III  wyposażono  w gry podłogowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Nastąpiła zmiana lokalizacji i modernizacja biblioteki szkolnej, do której zakupiono nowe meble oraz wyposażenie usprawniające działalność multimedialnego centrum.


 
 

PDFDrukuj

Ach, ta Pani Zima!

Zima to tajemnicza i pobudzająca wyobraźnię pora roku. Wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz.

Dnia 10.01.2020 uczniowie klasy Ia i Ib pod kierunkiem wychowawczyń: Wiesławy Kobrzyńskiej i Aleksandry Dołęgowskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Pani Zima”. Przybliżyli piękno i znaczenie tej pory roku w przyrodzie oraz ukazali niebezpieczne sytuacje podczas zabaw zimowych i przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Szkoda tylko, że jeszcze nie ma śniegu. Tak więc, Zimo sypnij śnieżynkami i baw się z nami!

Serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość: Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach – p. Bogumile Wińskiej i p. Dorocie Biesiadzie, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom klas: IIa, IIb, IIIa, IIIb i Dzieciom z przedszkola.

Ponadto odbyło się spotkanie z policjantem, który przeprowadził z dziećmi pogadankę dotyczącą właściwego zachowania się m.in. w czasie zabaw, w kontaktach ze zwierzętami oraz nieznajomymi osobami.

Po zakończeniu uroczystości dokonano podsumowania Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne zabawy zimowe”. Wszyscy uczniowie wykonali ciekawe prace, a za najładniejsze pani Dyrektor wręczyła nagrody:

I miejsce – Magdalena Olszewska kl. Ia i Gabriela Arseniuk – kl.Ib,

II miejsce – Anastazja Wołosowicz – kl. Ia,

III miejsce – Zuzanna Jaśkiewicz – kl. Ib,

wyróżnienie – Szymon Szostakiewicz – kl. Ia i Jakub Korszeń – kl. Ib.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom!

 

PDFDrukuj

BAL CHOINKOWY

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. To czas radości. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek - 9 stycznia.

Spotkanie  rozpoczęła pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Bogumiła Wińska, witając przybyłych gości : wójta Gminy Łomazy- pana Jerzego Czyżewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Łomazy – pana Andrzeja Wińskiego, sołtysa wsi Łomazy I- pana  Mariana Serheja, zastępcę  przewodniczącego rady Gminy Łomazy – pana Ireneusza Korszenia, radnego  Gminy Łomazy – pana Rafała Cybulskiego, zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców- panią Monikę Jaroszuk, dzieci, uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, rodziców oraz społeczność szkolną.

Niewątpliwą atrakcją były występy dzieci przedszkolnych „ Przyszła do nas zima biała” przygotowanych pod kierunkiem pań z przedszkola oraz grupy teatralnej z klasy IIa prowadzonej przez panią Elżbietę Bielecką.

Wielkie brawa otrzymały klasy Va i VIc, które osiągnęły najwyższą średnią ocen w szkole – 4, 08. Puchar Dyrektora Szkoły wręczyli Wójt Gminy Łomazy i Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach. W dalszej części imprezy podsumowano konkurs czytelniczy „ Musisz przeczytać tę książkę”, wręczając zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe.

Na drugą część zabawy choinkowej wszyscy czekali  z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali piękne kostiumy karnawałowe. Wśród radośnie tańczących dzieci można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, księżniczki i wiele innych ciekawych postaci. Dzieci w swoich przebraniach bawiły się doskonale, o czym świadczyły radosne i uśmiechnięte buzie.

Wielką atrakcją okazały się konkursy i  zabawy. Wszystkie dzieci z przedszkola  zostały obdarowane przez Mikołaja maskotkami. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.

Nie byłoby tak wspaniałej imprezy gdyby nie nasi sponsorzy i rodzice.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana wójta - Jerzego Czyżewskiego, firmy Green Infrastruktura - pani Moniki Jaroszuk, Łomaskiego Stowarzyszenia Rozwoju, GS Łomazy, Delikatesów Centrum, sołectw Łomazy I i II.

Szczególne podziękowania składamy pomysłodawczyni i organizatorce zabawy choinkowej, pani Ewelinie Wołosowicz  oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałej imprezy.

Uroku zabawie dodał odpowiedni wystrój  sali przygotowany pod kierunkiem Samorządu Uczniowskiego oraz oprawa muzyczna i prowadzenie zabawy przez pana Pawła Tokarskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w  przygotowanie tak wspaniałej imprezy i czuwali nad dobrą zabawą wszystkich dzieci.

Przyćmienie Przyćmienie

 
 

PDFDrukuj

ferie.png

Harmonogram w DOC

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 92