- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 23 maja 2016 12:03

Czy znasz swoje prawa i obowiązki?

Samorząd Uczniowski gimnazjum wyszedł z inicjatywą, aby podszkolić nieco swoje koleżanki i swoich kolegów ze znajomości Statutu. Na pierwszy ogień poszły prawa i obowiązki uczniów oraz nagrody i kary. Aby mogło dojść do spotkania, uczniowie sami musieli zapoznać sie szczegółowiej z odpowiednimi fragmentami dokumentu, na ich podstawie przygotować kolegom prezentację multimedialną. Wszelkie wątpliwości i niejasności były na bieżąco wyjaśniane przez obecnych na spotkaniu nauczycieli. Było to pierwsze spotkanie z cyklu, czy znasz Statut szkoły? Następne dotyczyć będzie oceny zachowania.

Poprawiony: wtorek, 09 stycznia 2018 07:26  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 12 stycznia 2016 16:27

Reportaż filmowy – 100 lecie Szkoły Podstawowej w Łomazach zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego.

Uczniowie realizujący projekt: Derlukiewicz Natalia, Krasucka Ewelina, Przyłucka Ewelina, Szutko Izabela, Stanilewicz Adrian

Zapowiedź filmu „Obchody 100 - lecia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach”

Przyćmienie

Obchody 100 -  lecia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach – dzień pierwszy”

Przyćmienie

Przyćmienie

Obchody 100 -  lecia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach – dzień drugi”

Przyćmienie

 

FILM – Biper TV – 100 Lecie Szkoły Podstawowej w Łomazach

Poprawiony: środa, 03 lutego 2016 20:57  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 09 grudnia 2016 20:16

PODSUMOWANIE

WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2015/2016

W dniu 06.12.2016 w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim dokonano podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2015/2016 organizowanego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy.

Nasze gimnazjum zwyciężyło klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w Powiecie Bialskim. Puchar i dyplom za wywalczenie pierwszego miejsca w sportowej Gimnazjadzie odebrali: Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk, nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk oraz pretendent do tytułu Najlepszego Sportowca Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 - uczennica kl. III a Daria Hordejuk.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk odebrała z rąk starosty bialskiego pisemne Podziękowanie za tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną.

Nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk otrzymał od starosty bialskiego Dyplom Uznania za szczególne osiągnięcia sportowe uczniów w Finałach Wojewódzkich Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2015/2016 (III miejsce ucznia Norberta Waśkiewicza w biegu na dystansie 100 metrów, III miejsce ucznia Eryka Hordejuka w biegu na dystansie 1000 metrów).

Podczas uroczystości starosta bialski Pan Mariusz Filipiuk na podstawie uchwały Rady Powiatu Bialskiego wręczył również nagrodę pieniężną Panu Arturowi Romaniukowi za wyróżniające osiągnięcia w działalności sportowej.

Zwycięstwo Naszego gimnazjum w rywalizacji sportowej Gimnazjady w roku szkolnym 2015/2016 to powtórka sukcesów z dwóch poprzednich lat. Byliśmy najlepsi w latach 2014/2015 i 2013/2014.

W związku z powyższym:

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w rozwijanie swojej sprawności i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych.

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za planowanie, organizowanie i nadzorowanie pracy uczniów oraz trud i poświęcenie związane z organizacją wyjazdów na zawody sportowe.

Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół w Łomazach - Pani Annie Filipiuk, za tworzenie w naszej szkole odpowiednich warunków do rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy, Panu Jerzemu Czyżewskiemu za pomoc w organizacji transportu uczniów na zawody sportowe Gimnazjady na terenie całego Powiatu Bialskiego.

Sprawdź też  niwkalomazy.webnode.com

Marek Prokopiuk

 

Klasyfikacja najlepszych szkół w Powiecie Bialskim w sportowej Gimnazjadzie w roku szkolnym 2015/2016

Kolejność miejsc

 

I miejsce – Gimnazjum w Łomazach

1224 pkt.

II miejsce – Gimnazjum w Piszczacu

1114 pkt.

III miejsce – Gimnazjum w Konstantynowie

975 pkt.

IV miejsce – Gimnazjum 3 w Międzyrzecu Podlaskim

904 pkt.

V miejsce – Gimnazjum w Sworach

446 pkt.

V miejsce – Gimnazjum 1 w Terespolu

446 pkt.

 

 

Fotorelacja z uroczystości wykonana przez

uczennicę gimnazjum Jolantę PiętkęPoprawiony: piątek, 09 grudnia 2016 20:35  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 06 czerwca 2017 19:07

Rodzinnie, sportowo i zdrowo”

Jak mawiał Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz...”

Dnia 2 czerwca odbył się apel podsumowujący działania w ramach Rodzinnego Dnia Promocji Zdrowia. „Rodzinnie, sportowo i zdrowo” – to hasło, które przyświecało szeregu przedsięwzięciom. W Dzień Dziecka w„Biegu po zdrowie”wzięli udział chętni uczniowie Szkoły Podstawoweji Gimnazjum a także nauczyciele i rodzice. Na terenie szkoły przeprowadzono kilka konkursów o tematyce prozdrowotnej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas apelu. Klasa IIIa pod kierunkiem Pani Grażyny Skrzyńskiej wystąpiła w przedstawieniu, które w humorystyczny sposób „przemycało” zdrowy styl życia. Z kolei uczennice Pani Elżbiety Derlukiewicz - Rusek z klasy III b Ewelina Przyłucka i Natalia Derlukiewicz zaprosiły zgromadzonych do obejrzenia prezentacji multimedialnej o zdrowym odżywianiu.

Nagrody w konkursach o tematyce prozdrowotnej i za udział w biegu zwycięzcom wręczała Pani Dyrektor Anna Filipiuk.

 

Poprawiony: środa, 07 czerwca 2017 14:55

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 12 grudnia 2017 07:26

II Mikołajkowy Turniej Taekwon-Do

Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach była organizatorem II Mikołajkowego Turnieju Taekwon-Do, który odbył się 9 grudnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach. Patronat nad Turniejem objął Pan Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski. Oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Mikołajkowy Turniej Taekwon-Do połączył pokolenia dzieci i rodziców w atmosferze sportowej rywalizacji. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy medal specjalnie zrobiony na ten wspaniały dzień. Rodzice członków Akademii oraz sami zawodnicy zadbali o słodki poczęstunek w postaci ciasta, które można było smakować przy kawie i herbacie. Turniej zgromadził ok. 200 mieszkańców gminy Łomazy a także innych gmin będących sympatykami Taekwon-Do.

Specjalne podziękowania dla firm, które wsparły Nas w tym przedsięwzięciu: Delikatesy Centrum Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej, ROBEX Robert Łaski, DACH-SERWIS , Pan Emil Zieniuk oraz zespół muzyczny NO PROBLEM pana Pawła Tokarskiego.

Nad wszystkim czuwali zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach, którzy pełnili funkcję organizacyjną oraz sędziowską.

Do zobaczenia za rok!!!

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 07:29  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 105