- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 23 maja 2016 12:03

Czy znasz swoje prawa i obowiązki?

Samorząd Uczniowski gimnazjum wyszedł z inicjatywą, aby podszkolić nieco swoje koleżanki i swoich kolegów ze znajomości Statutu. Na pierwszy ogień poszły prawa i obowiązki uczniów oraz nagrody i kary. Aby mogło dojść do spotkania, uczniowie sami musieli zapoznać sie szczegółowiej z odpowiednimi fragmentami dokumentu, na ich podstawie przygotować kolegom prezentację multimedialną. Wszelkie wątpliwości i niejasności były na bieżąco wyjaśniane przez obecnych na spotkaniu nauczycieli. Było to pierwsze spotkanie z cyklu, czy znasz Statut szkoły? Następne dotyczyć będzie oceny zachowania.

Poprawiony: wtorek, 09 stycznia 2018 07:26  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 30 czerwca 2019 15:50

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca 2019r.

„Będę tęsknić, gdy opuszczę

mury szkoły ulubionej!

Wspomnieniami będę wracać do tych chwil niezapomnianych”.

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w Zespole Szkół w Łomazach rozpoczęło się  tradycyjnie mszą św. w kościele p.w. Św. Piotra i Pawła. Uroczystości szkolne otworzyli absolwenci tańcząc poloneza, pod kierunkiem P. Marty Bednaruk – Bańkowskiej.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska powitała wszystkich gości, rodziców, pracowników i uczniów, kierując do nich słowa: „Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami  kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów…”

Na uroczystości byli obecni: p. Jerzy Czyżewski – wójt gminy Łomazy, ks. kanonik Adam Kamecki, p. Andrzej Wiński – przewodniczący Rady Gminy Łomazy, p. Marek Uściński – radny powiatu, kierownik Terenowej Placówki KRUS w Białej Podlaskiej, p. Ireneusz Korszeń – wiceprzewodniczący Rady Gminy Łomazy, p. Elżbieta Moszkowska – przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Łomazy, radni Gminy Łomazy: p. Beata Głowacka, p. Elżbieta Bańkowska, p. Grzegorz Wysocki,  p. Anna Marciniuk – przewodnicząca Rady Rodziców, p. Renata Adamiak – Krasuska – w-ce przewodnicząca Rady Rodziców, ks. Kamil Wasilewski – wikariusz parafii Łomazy, p. Ryszard Bielecki – Dyrektor GOK w Łomazach, p. Agata Chwalewska – Dyrektor GPB w Łomazach, p. Krzysztof Łojewski – prezes BS Łomazy, p. Roman Stanilewicz – komendant Gminny OSP Łomazy, p. Grzegorz Tereszczuk – prezes OSP Łomazy, p. Tadeusz Bańkowski – prezes GS Łomazy, p. Gwalbert Krzewicki – redaktor Radia Biper.

Poprawiony: wtorek, 02 lipca 2019 09:40

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 12 stycznia 2016 16:27

Reportaż filmowy – 100 lecie Szkoły Podstawowej w Łomazach zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego.

Uczniowie realizujący projekt: Derlukiewicz Natalia, Krasucka Ewelina, Przyłucka Ewelina, Szutko Izabela, Stanilewicz Adrian

Zapowiedź filmu „Obchody 100 - lecia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach”

Przyćmienie

Obchody 100 -  lecia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach – dzień pierwszy”

Przyćmienie

Przyćmienie

Obchody 100 -  lecia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach – dzień drugi”

Przyćmienie

 

FILM – Biper TV – 100 Lecie Szkoły Podstawowej w Łomazach

Poprawiony: środa, 03 lutego 2016 20:57  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 09 grudnia 2016 20:16

PODSUMOWANIE

WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2015/2016

W dniu 06.12.2016 w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim dokonano podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2015/2016 organizowanego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy.

Nasze gimnazjum zwyciężyło klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w Powiecie Bialskim. Puchar i dyplom za wywalczenie pierwszego miejsca w sportowej Gimnazjadzie odebrali: Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk, nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk oraz pretendent do tytułu Najlepszego Sportowca Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 - uczennica kl. III a Daria Hordejuk.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk odebrała z rąk starosty bialskiego pisemne Podziękowanie za tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną.

Nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk otrzymał od starosty bialskiego Dyplom Uznania za szczególne osiągnięcia sportowe uczniów w Finałach Wojewódzkich Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2015/2016 (III miejsce ucznia Norberta Waśkiewicza w biegu na dystansie 100 metrów, III miejsce ucznia Eryka Hordejuka w biegu na dystansie 1000 metrów).

Podczas uroczystości starosta bialski Pan Mariusz Filipiuk na podstawie uchwały Rady Powiatu Bialskiego wręczył również nagrodę pieniężną Panu Arturowi Romaniukowi za wyróżniające osiągnięcia w działalności sportowej.

Zwycięstwo Naszego gimnazjum w rywalizacji sportowej Gimnazjady w roku szkolnym 2015/2016 to powtórka sukcesów z dwóch poprzednich lat. Byliśmy najlepsi w latach 2014/2015 i 2013/2014.

W związku z powyższym:

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w rozwijanie swojej sprawności i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych.

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za planowanie, organizowanie i nadzorowanie pracy uczniów oraz trud i poświęcenie związane z organizacją wyjazdów na zawody sportowe.

Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół w Łomazach - Pani Annie Filipiuk, za tworzenie w naszej szkole odpowiednich warunków do rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy, Panu Jerzemu Czyżewskiemu za pomoc w organizacji transportu uczniów na zawody sportowe Gimnazjady na terenie całego Powiatu Bialskiego.

Sprawdź też  niwkalomazy.webnode.com

Marek Prokopiuk

 

Klasyfikacja najlepszych szkół w Powiecie Bialskim w sportowej Gimnazjadzie w roku szkolnym 2015/2016

Kolejność miejsc

 

I miejsce – Gimnazjum w Łomazach

1224 pkt.

II miejsce – Gimnazjum w Piszczacu

1114 pkt.

III miejsce – Gimnazjum w Konstantynowie

975 pkt.

IV miejsce – Gimnazjum 3 w Międzyrzecu Podlaskim

904 pkt.

V miejsce – Gimnazjum w Sworach

446 pkt.

V miejsce – Gimnazjum 1 w Terespolu

446 pkt.

 

 

Fotorelacja z uroczystości wykonana przez

uczennicę gimnazjum Jolantę PiętkęPoprawiony: piątek, 09 grudnia 2016 20:35  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 06 czerwca 2017 19:07

Rodzinnie, sportowo i zdrowo”

Jak mawiał Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz...”

Dnia 2 czerwca odbył się apel podsumowujący działania w ramach Rodzinnego Dnia Promocji Zdrowia. „Rodzinnie, sportowo i zdrowo” – to hasło, które przyświecało szeregu przedsięwzięciom. W Dzień Dziecka w„Biegu po zdrowie”wzięli udział chętni uczniowie Szkoły Podstawoweji Gimnazjum a także nauczyciele i rodzice. Na terenie szkoły przeprowadzono kilka konkursów o tematyce prozdrowotnej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas apelu. Klasa IIIa pod kierunkiem Pani Grażyny Skrzyńskiej wystąpiła w przedstawieniu, które w humorystyczny sposób „przemycało” zdrowy styl życia. Z kolei uczennice Pani Elżbiety Derlukiewicz - Rusek z klasy III b Ewelina Przyłucka i Natalia Derlukiewicz zaprosiły zgromadzonych do obejrzenia prezentacji multimedialnej o zdrowym odżywianiu.

Nagrody w konkursach o tematyce prozdrowotnej i za udział w biegu zwycięzcom wręczała Pani Dyrektor Anna Filipiuk.

 

Poprawiony: środa, 07 czerwca 2017 14:55

Więcej…

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 99