- reset +

PDFDrukujEmail

Czyżby powtórka za rok?

Korzystając  z ostatnich jeszcze w miarę pogodnych dni października Ksiądz Andrzej zabrał liczną grupę uczniów z najstarszych klas na dwudniową wycieczkę, aby poznać kolejne ciekawe miejsca – tym razem Małopolski. Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia był kilkugodzinny pobyt w Energylandii – największym w Polsce Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze. Jest to niesamowite miejsce, w którym można w bezpieczny sposób dać upust swoim emocjom, korzystając do woli z olbrzymiej gamy różnorodnych „urządzeń”. Energylandia to miejsce, w którym każdy znajdzie atrakcje dla siebie i to niezależnie od wieku. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów niech będzie to, że bawili się tu świetnie zarówno uczniowie, jak i opiekunowie. Przeżytych wrażeń nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć.  Po szaleństwach w parku rozrywki wycieczkowicze udali się do Wadowic. Odwiedzając miejsca związane z Janem Pawłem II, mogliśmy skierować ku Niemu nasze modlitwy. Będąc w Wadowicach nie można nie spróbować papieskich kremówek. Na każdego uczestnika czekało zamówione wcześniej ciastko. Niektórzy zaopatrzyli się w większą ich ilość, aby zawieźć do domu do skosztowania najbliższym. Po pełnym emocji dniu noc spędziliśmy na terenie klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od uczestnictwa we mszy świętej odprawianej w kaplicy przy cudownym obrazie Matki Boskiej Kalwaryjskiej.  Natomiast po śniadaniu jeden z braci zakonnych w ciekawy sposób opowiedział nam na podstawie olbrzymiej makiety historię ścieżek kalwaryjskich. Padający od rana deszcz nie pozwolił, by móc je zobaczyć w rzeczywistości. Na szczęście w drodze do Łagiewnik pogoda poprawiła się.  Byliśmy w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” i ucałowaliśmy relikwie świętego. Nawiedziliśmy również Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Świętej Siostry Faustyny, gdzie również oddaliśmy należyty hołd.  Potem nasze drogi skierowały się do Krakowa. Ci, którzy nie widzieli, mogli zobaczyć między innymi Bramę Floriańską, Kościół Mariacki - jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce z ponad tysiącletnim ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, pomnik A. Mickiewicza. Część grupy wybrała się z księdzem Andrzejem na poszukiwania Kościoła z obrazem Matki Boskiej Piaskowej. Zmęczeni, ale chyba wszyscy szczęśliwi do Łomaz wróciliśmy tuż po północy.

Poprawiony: czwartek, 02 listopada 2017 20:01