m.jpg

„Marchewki chrupiemy, bo zdrowi być chcemy”

Dzień 11.10.2017r był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dowiedziały się że jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy, dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi, chrupaniem surowych marchewek, a także degustacją marchewkowego soku.
Wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się.