- reset +

PDFDrukujEmail

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

28 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną X edycję konkursu „Czysta Ziemia”. W konkursie, którego celem było rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniem odpadami komunalnymi, wzięły udział 42 szkoły z terenu powiatu bialskiego. Uroczyste podsumowanie poprowadził p.o. dyrektora Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński. Na uroczystości obecny był też starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Nasze szkoły, zarówno podstawówka jak i gimnazjum, otrzymały nagrody za uczestnictwo, którym były mikroskopy Delta Optical BioLight 200. Uczniowie wyróżnieni w wykonywaniu zadań konkursowych, u nas: Hubert Hołonowicz i Weronika Popielewicz, otrzymali piłki: nożną (Hubert) i siatkową (Weronika) oraz rakietki i piłeczki do tenisa stołowego. Hubertowi i Weronice- gratulujemy a wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę surowców wtórnych oraz realizację wszelkich innych działań z zakresu edukacji ekologicznej- serdecznie dziękujemy!!!

D. Jeruzalska

Poprawiony: środa, 06 grudnia 2017 08:41