- reset +

PDFDrukujEmail

Małymi kroczkami ku rocznicy stulecia niepodległości Polski

Do obchodów stulecia niepodległości Polski jeszcze mamy trochę czasu. Chcąc włączyć uczniów młodszych klas szkoły podstawowej w obchody tej jakże ważnej rocznicy nauczyciele uczący języka polskiego przeprowadzili w klasach IV Konkurs Znajomości Legend. Celem konkursu była popularyzacja historii Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych właśnie wśród najmłodszych. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się aż 13 czwartoklasistów.

Finaliści konkursu to:

1 miejsce  - Karolina Trochonowicz kl. IV c

2 miejsce  - Julia Korszeń kl. IV c i Igor Tokarski kl. IV b

3 miejsce  - Karolina Kulig kl. IV a

Konkurs Znajomości Legend to już kolejne przedsięwzięcie w naszej szkole, które zostało zrealizowane w ramach szkolnych  obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, których inauguracja odbyła się 1 marca.

Przed nami kolejne działania. Uczniom życzymy chęci i zapału do pracy.