- reset +

PDFDrukujEmail

Szkolny Dzień Poligloty
w klasach IV-VI szkoły podstawowej

Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą, rozwijać się i ciągle się uczyć. Obecnie bardzo potrzebna staje się znajomość języków obcych.

Wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach, którzy jak co roku świętowanie nadejścia wiosny połączyli z obchodami Szkolnego Dnia Poligloty. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom była promocja nauki języków obcych wśród uczniów. Bogaty program artystyczny zachęcał do nauki języka angielskiego i rosyjskiego.

W tym roku  Szkolny Dzień Poligloty  upłynął pod znakiem prezentacji projektów edukacyjnych z zakresu języków obcych. Ale nie tylko …. Było też coś dla ucha.

Jako pierwsza swoje umiejętności językowe zaprezentowała klasa VIA przygotowana przez panią Anetę Najdyhor. Pierwsza grupa opowiedziała o Układzie Słonecznym, druga zaś o wnętrzu ludzkiego ciała oraz o pierwszej na świecie transplantacji serca. Obie prezentacje odbyły się w języku angielskim.

W myśl powiedzenia „Śpiewać każdy może…” klasa VB pod opieką Pani Iwony Szepety zaprezentowała przedstawienie The Voice Kids. Uczniowie wcielili się w role słynnych jurorów programu, tj. Dawida Kwiatkowskiego, Edyty Górniak, Thomsona i Barona oraz niezwykle popularnego ostatnio Sławomira Zapały. Przedstawienie było doskonałą okazją do prezentacji swoich umiejętności wokalno – językowych, a także aktorskich. Było zabawnie, a każdy mógł przekonać się, że piosenki to doskonały sposób na urozmaicenie w nauce języków obcych.

Klasa VI B pod kierunkiem pani Ewy Korszeń przygotowała prezentację projektu edukacyjnego w języku rosyjskim. Tematem prezentacji były cztery pory roku. Na scenie pojawiła się Wiosna, uradowani rozpoczęciem wakacji uczniowie, zmoknięci jesienni spacerowicze, a także Święty Mikołaj.

Następnie swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowała uczestniczka Regionalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej uczennica klasy VIB Amelia Wołosowicz. Amelia zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Что меня ждёт?”

Na zakończenie  przyszedł czas na podsumowanie konkursów z języka rosyjskiego i angielskiego. Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska z wielką przyjemnością wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursów z języka angielskiego i rosyjskiego, podkreślając przy tym ogromną rolę znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

 

 

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

„Mistrz gramatyki angielskiej”

w kategorii klas IV – Sebastian Hordejuk kl. IVA

w kategorii klas V – Julia Niedzielska kl. VB

w kategorii klas VI – Natalia Osak kl. VIA

Konkurs na plakat „Podróż po Wielkiej Brytanii”

I miejsce – Sebastian Hordejuk kl. IVA

II miejsce – Agnieszka Korszeń kl. VIA

III miejsce – Emilia Panasiuk kl. IVB

Wyróżnienia:

Julia Korszeń – kl. IVC

Mateusz Arseniuk – kl. VB

Wiktoria Hołonowicz – kl. VIB

Konkurs na plakat „Podróż po Rosji”

I miejsce – Agata Cichowska – klasa VIIB

II miejsce – Hordejuk Sebastian – klasa IVA

III miejsce – Szoplińska Dominika (VB)  i Wołosowicz Amelia (VIB)

Wyróżnienia:

Osak Natalia - Klasa VIA

Kaczanowicz Jowita – klasa VIA

Jarocka Aleksandra – klasa IVA

Tokarski Igor – klasa IVB

Konkurs kaligraficzny języka rosyjskiego  „Cyrylica? - To proste!?”

I miejsce – Agnieszka Arseniuk IV A

II miejsce  - Tokarski Igor IVB

III miejsce – Kaczanowicz Wiktoria  IVB

Wyróżnienia:

Aleksandra Derlukiewicz I VC

Julia Korszeń  IVC

Martyna Nazarewicz IVC

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 10:35